Xavian

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
sartel
Kontaktovat uživatele:

Re: Xavian

Příspěvek od sartel » 10 srp 2014 23:20

A teď ještě zjistit, kdo odhalil snížením ceny skutečnou hodnotu produktů. Jestli Hegel nebo Xavian :lol:

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 05 říj 2014 08:56

nejaka levnejsi rada pro domaci kino ?

loobz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od loobz » 24 říj 2014 09:38

Nikoliv.

NEOX1 2-pásmová, bass-reflexová, stojan./regálová, přírodní dřevěná dýha: třešeň, ořech, javor, nero a bianco 26990,-
NEOX2 2,5-pásmová, bass-reflexová, podlahová, přírodní dřevěná dýha: třešeň, ořech, javor, nero a bianco 44990,-
NEOXC1 2-pásmová, bass-reflexová, stojan./regálová, přírodní dřevěná dýha: třešeň, ořech, javor, nero a bianco 17990,-
NEOXS1 aktivní subwoofer s pasivní membránou, přírodní dřevěná dýha: třešeň, ořech, javor, nero a bianco 29990,-

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 29 říj 2014 10:42

add. woofer xavian new cuore.

zrovna mám půjčený 1 ks xavian new cuore.
už se bohužel nevyrábí. ( tudíž příspěvek vlastně k ničemu)
z jeho zvuku jsem totálně nadšený. proti cuore 1. generace je to obrovský rozdíl. ty mám v sestavě 2 ks.
(3. jem prodal kvůli nedostatku místa)
jsem letitým zastánce nutnosti min. 2 subwooferů do sestavy.
nejlepšího zvuku jsem dosáhl právě se 3 ks.
zrovna přemýšlím jaký subwoofer do 40.000 Kč by se tomuto new cuore vyrovnal.
koupit dnes kvalitní hrombednu bez "díry" a digitálního zesilovače a do 50ti... celkem neřešitelné.

farbakp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od farbakp » 14 lis 2014 01:12

Ahojte.. zvazujem kupu Xavian XN125 Junior. Dizajnovo sa mi velmi pacia. Zatial by som ich napojil na stereo zosilovac Onkyo 9211. Mate niekto skusenosti ako by to hralo, kombinacia Xavian a Onkyo.. Za nazory dakujem..

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 14 lis 2014 09:01

Xn125 jsem měl doma zapojené s mnoha zesilovači. (jsa letitý fanda xavianu)
různé denon top stereo a top avr, různé pro-ject jak monobloky tak integráč, marantz, yamaha, marsh, sroll ...
ta bedna hraje se vším. čím lepší železo a stabilnější výkon, tím lepší.
např. na avr denon 1910 hrály xn 125 úplně jinak než na avr 4810.
rozdíl v podání zvuku, lehkosti, vzdušnosti byl ohromný.
porovnával jsem přepojováním repro kabelu.
asi bych se bál toho výkonu onky 9211. to má "nějakých" 40w/8.
s vyšším modelem bude xn125 hrát lépe a lépe.

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek » 14 lis 2014 09:38

lachim píše:add. woofer xavian new cuore.

zrovna mám půjčený 1 ks xavian new cuore.
už se bohužel nevyrábí. ( tudíž příspěvek vlastně k ničemu)
z jeho zvuku jsem totálně nadšený. proti cuore 1. generace je to obrovský rozdíl. ty mám v sestavě 2 ks.
(3. jem prodal kvůli nedostatku místa)
jsem letitým zastánce nutnosti min. 2 subwooferů do sestavy.
nejlepšího zvuku jsem dosáhl právě se 3 ks.
zrovna přemýšlím jaký subwoofer do 40.000 Kč by se tomuto new cuore vyrovnal.
koupit dnes kvalitní hrombednu bez "díry" a digitálního zesilovače a do 50ti... celkem neřešitelné.
Proč ti nevyhovuje D class zesilovač v subu? Nejlepší subík do 50 tisíc vidím BW PV1D, pokud potřebuješ teda sub na hudbu. Rád bych se někdy dostal k tomu, abych si vyzkoušel REL G2. Cuore jsem ale neslyšel. Nevíš, proč se už nevyrábí?

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 14 lis 2014 23:21

petanek
1. lidé, kteří ( na rozdíl od já) elektru "vnitřně" rozumějí svorně tvrdí, že déčkový zesík do high-endové sestavy vůbec nepatří.
a to ani v subu. třeba právě tebou zmíněný REL G1, G2 má klasický AB zesík. Nižší modely pak digitál, že?
2. ten BW PV1D nemá proti Xavian New Cuore žádnou šanci. Pozor! Můj názor.
Doporučuji vyzkoušet!
Proč se už nevyrábí? Údajně byl moc velký a "manželkám" se nevešel do obýváků. Osobně mě velmi mrzí, že zrovna tento úžasný woofer ( a za takovou cenu!) nenašel velkou odezvu!
Nedávno jsem prodal své 2 ks Cuore Old a kupec mě vlastně překvapil. Byl šťasný, že je vůbec sehnal. (zdravím jej tímto do Děčína). Že jsou parádní a nelze je koupit.
3. hrombedny používím pouze na DK. osobně jsem nikdy neslyšel alespoň tak-nějak dostupnou stereo sestavu s dobře hrajícím subwooferem. ( Dospělé třípásmo je prostě jiná třída).
Pokudkud tedy vynechám sestavu Kharma exquisit se subwooferem v ceně Škoda Superb. Tam to bylo vynikající!
:-)

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek » 15 lis 2014 12:54

lachim píše:petanek
1. lidé, kteří ( na rozdíl od já) elektru "vnitřně" rozumějí svorně tvrdí, že déčkový zesík do high-endové sestavy vůbec nepatří.
a to ani v subu. třeba právě tebou zmíněný REL G1, G2 má klasický AB zesík. Nižší modely pak digitál, že?
2. ten BW PV1D nemá proti Xavian New Cuore žádnou šanci. Pozor! Můj názor.
Doporučuji vyzkoušet!
Proč se už nevyrábí? Údajně byl moc velký a "manželkám" se nevešel do obýváků. Osobně mě velmi mrzí, že zrovna tento úžasný woofer ( a za takovou cenu!) nenašel velkou odezvu!
Nedávno jsem prodal své 2 ks Cuore Old a kupec mě vlastně překvapil. Byl šťasný, že je vůbec sehnal. (zdravím jej tímto do Děčína). Že jsou parádní a nelze je koupit.
3. hrombedny používím pouze na DK. osobně jsem nikdy neslyšel alespoň tak-nějak dostupnou stereo sestavu s dobře hrajícím subwooferem. ( Dospělé třípásmo je prostě jiná třída).
Pokudkud tedy vynechám sestavu Kharma exquisit se subwooferem v ceně Škoda Superb. Tam to bylo vynikající!
New Cuore je opravdu velký subwoofer. Všechny nejdražší subwoofery mají ovšem D-class ... BW DB-1 či Velodyne DD-15+. Já chci subwoofer do sterea s tím, že nejlépe dva (ale relativně kompaktní, ať nemám peklo doma). Pokud to akustika a sub dovolí, pak výsledek může být lepší než ze standardního třípásma. Sloupy, které bych rád, kde už se mi zvuk zamlouvá jsou ovšem v současné situaci nezaplatitelné. Běžná konfekce okolo 150-200 ani v nejmenším nesplňuje moje představy. Bohužel :shock:

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 15 lis 2014 20:17

Petanek
1. tak to bych pak moc rád věděl, cos dal dohromady za hrombedny a regálovky!
budu moc a moc zvědavý.
2. nejdražší woofery neznamenají nejlepší, ne?
spousta jiných, též drahých, má stále AB zesík.
3. kompaktní ( tzn. malý) woofer bas ve stereu neuhraje. (Pozor! jen můj názor)
skvělé je, že dáš 2 ks. lepší by byly 3! mám osobně vyzkoušené.
pokud je tdy na 3. vůbec místo.
4.sloup x regál+ woofer... nevychází to pak cenově nastejno?
např. bw 805d2 + bw db1 = bw 803d2, ne?
5. za 200 koupíš spoustu seprbních sloupů. v 2hndu u nějakého prodejce nááádherně.

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek » 16 lis 2014 14:15

lachim píše:Petanek
1. tak to bych pak moc rád věděl, cos dal dohromady za hrombedny a regálovky!
budu moc a moc zvědavý.
2. nejdražší woofery neznamenají nejlepší, ne?
spousta jiných, též drahých, má stále AB zesík.
3. kompaktní ( tzn. malý) woofer bas ve stereu neuhraje. (Pozor! jen můj názor)
skvělé je, že dáš 2 ks. lepší by byly 3! mám osobně vyzkoušené.
pokud je tdy na 3. vůbec místo.
4.sloup x regál+ woofer... nevychází to pak cenově nastejno?
např. bw 805d2 + bw db1 = bw 803d2, ne?
5. za 200 koupíš spoustu seprbních sloupů. v 2hndu u nějakého prodejce nááádherně.

ad1) Podle mě se neduhy třídy spíše projevuji na vysokých frekvencích a jako hlavní zesik bych to samozřejmě nebral. U subu ovšem netuším čemu by to reálné mohlo vadit. Kontrola velké 15" měniče potřebuje pořádnou porci výkonu, jinak se bas vleče, jak tejden před vejplatou:D
ad5) já bych si dal říct s JBL k2 9900, FS ktema nebo Wilson audio vyšší modely. Bedny jako SF,BW mě moc neoslovují.

Dinosaurjr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dinosaurjr » 10 led 2015 14:23

Lednová příležitost pro tuzemské příznivce Xavian, kteří uvažují o h-upgrade:
Za nejlepší možnou cenu od vás vykoupíme starý model Xavian (na protiúčet) a vy si vyberete z naší nejnovější produkce reproduktorů. Využijte tuto mimořádnou nabídku a domluvte si u nás návštěvu. Budete se u nás cítit jako doma !

Pozn. Od 15. června 2013 Xavian využívá nové zakázkové pozlacené terminály XAVIAN-KLADNO, kompletně vyrobené v České republice.
Melody, harmony and nice emotions still WINS!

Valdes
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valdes » 05 srp 2015 09:40

Zveme všechny milovníky krásné hudby, k poslechu nových modelů Xavian:

Obrázek

http://www.navratilaudio.cz/pr_xavian/pr_xavian.html

Odpovědět