Yamaha

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha

Příspěvek od lechos » 03 pro 2013 16:51

Když jsem opět podléhl kouzlu praskavých šumících analogů vinylů tak se objevila v hledáčku Yamaha TT400 - řemen nebo TT500 - direct drive...za nějakých v doprodeji 2500 a 3000 Kč. Ale to už byl na cestě objednaný brusič Pioneer PL335 za 2x cenu a nic se nedalo dělat. Velmi dávno to bylo...Dodnes nevím co lepší. A jinak,
taková Mitsubishi vyrábí auta a zároveň audio-video. Sharp pěstuje jahody jak již někdo uvedl.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 03 pro 2013 20:38

Obrázek

Obrázek

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek » 04 pro 2013 20:54

Dawsoo ví o čem píše. Skutečné hifi u Yamahy skončilo v době, kdy se otevřel zdejší trh, takže se tady nikdy v této oblasti nedostala do širšího povědomí hifistů. Yamaha prostě rezignovala na hifi a věnuje se profitechnice pro muzikanty, kde uplatnila řadu svých patentů. Např. typologie starého koncáku M2 je základem řady jejich profizesilovačů. Výborné byly tapedecky! Kdo vlastnil a srovnával ví...

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek » 05 pro 2013 14:05

znalí asi vědí, pro ostatní jen připomenutí
http://legendaryamps.com/latest.html
http://www.thevintageknob.org/index.php

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko » 06 pro 2013 09:21

Yamaha PX-1 - tohle se mi opravdu, ale opravdu líbí ;)

http://www.youtube.com/watch?v=r6ujXvQklBM

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 06 pro 2013 10:00

ivanb_cko píše:Yamaha PX-1 - tohle se mi opravdu, ale opravdu líbí ;)

http://www.youtube.com/watch?v=r6ujXvQklBM

Rozhodně líbí. Design krytu je úžasný, komfort obsluhy i pro laika či audiofila bez citu v prstech...
Jen by mne zajímalo srovnání charakteru toho plně elektronicky ovládaného ramínka s dobrým manuálním ramínkem .
Jímá mne podezření, že to může znít přitlumeně.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 06 pro 2013 11:18

dawsoo píše: ... docela by mne zajímalo jak to hraje....
Nedavno jsem dve „veze“ Yamaha objevil "v nabidce" jednoho obchodu s elektronikou.
Prvni sestava byla: Tuner, CD a Amp, vse ze serie “S 1000“, druha varianta byla: CD a Amp ze serie “S 2000” + Tuner “S 1000”. Obe byly pripojeny pres prepinac k jednomu paru reproduktoru Yamaha „Soavo 1“, pro porovnani tedy panovaly naprosto optimalni podminky. Akustika v jejich “hudebnim koutku” nebyla sice uplne doresena (pomerne dost skla, jinak ale uchazejici) – zvuk i presto velmi cisty, dynamicky, konturovany a prijeme teply , jak rika Yamaha -„natural Sound". Velmi se mi ta prezentace libila. *palec*
Na to, ze zesilovac “S 1000” stoji necele 2/3 ceny “S 2000” je zvukovy rozdil mezi obema (temer) zanedbatelny. “S 2000” vynikal snad jen trochu lepsi kontrolou v basech, o trochu vetsi vykonovou rezervou a svym vybavenim (napr.XLR.) Na stredech a vyskach panovala shoda, znatelna byla jeste mirne lepsi prostorovost ve prospech „vetsiho bratra“. Za svuj vykon se ale ani„ten maly“ rozhodne stydet nemusi a za ty “akcni” ceny (krome repro) velmi lakava nabidka. ;)

A ten "Retro" design je jak pro oko tak i "na omak" opravdu presvedcivy. Navodi to vzpominky na ty nejdrazssi a nejvymakanejsi stroje ze 70 - 80-tych let. *thumbs up*

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 06 pro 2013 12:56

MEPHISTO píše:Staré Av čka , konkrétne RXV393RDS sú zvukovo lepšie v stereu ako vetšina ich stereo zosilovačov .
Tak to som zvedavý čo sa tu za túto vetu strhne. :)

Osobne som to v čase kúpy neporovnával, takže neviem tvoje slová potvrdiť, ale raz som bol v jednom štúdiu skúšať novší stereo zosík - ak si dobre pamätám tak AX-497, a nenašiel som žiadny argument pre kúpu toho nového. Bohužial som to nemal možnosť porovnať priamo, takže možno pri priamom porovnaní by bol záver iný, ale takto na dialku som žiadny badatelný prínos nepostrehol. Ono sa aj všeobecne tvrdí že tie novšie série po roku 2000 neboli moc vydarené. O to viac som teraz zvedavý na tieto nové "retro" mašiny. Hodnotenia recenzentov aj uživatelov sú dosť pozitívne. Bohužial v Bratisleve neviem o štúdiu kde by ich bolo možné vyskúšať.

hidefan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hidefan » 06 pro 2013 14:50

Namátkou třeba současná nabídka ze země původu vypadá asi takto:http://www.hifido.co.jp/KWyamaha/G0101/ ... -65489-00/

ron

Příspěvek od ron » 08 pro 2013 00:54

Prečistený offtopic.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 14 led 2014 10:17

Zdá sa že Yamaha ide z dobou zaradila sieťové funkcie aj do do nového stereo recievra (doteraz boli iba v multikanáloch) - R-N500.
http://www.excelia-hifi.cz/yamaha-r-n500.html

Doteraz ludia túžaci po týchto funkciách (v rámci stereozariadení), museli buď prejsť ku konkurencii (napr, Onkyo), ale kúpiť dosť drahý CD prehrávač čo to podporuje ( http://www.excelia-hifi.cz/yamaha-cd-n500.html ).
Osobne by som z toho využil asi iba ten USB vstup, ale určite sú ludia čo niečo také ocenia.

kevin
Kontaktovat uživatele:

Yamaha RX-V 3000 RDS

Příspěvek od kevin » 20 led 2014 14:59

Zdravím,

koupil jsem tento AVR z druhé ruky, ale v perfekt stavu a tak by mě zajímal Váš názor a případné zkušenosti, zda to byla dobrá volba. Zatím provozuji převážně na poslech hudby (rock/metal) s repro yamaha NS-777. Díky za odpovědi.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 21 led 2014 07:26

kevin píše:Zdravím,

koupil jsem tento AVR z druhé ruky, ale v perfekt stavu a tak by mě zajímal Váš názor a případné zkušenosti, zda to byla dobrá volba. Zatím provozuji převážně na poslech hudby (rock/metal) s repro yamaha NS-777. Díky za odpovědi.
Ja by som povedal že hlavne sám musíš byť spokojný. Keď ti tu niekto napíše že je to na hovno, prípadne že to bola dobrá kúpa, tak to začne hrať horšie, alebo lepšie?
Radšej nám napíš ako sa to tebe páči. Mal si to možnosť s niečim porovnať? Na čom si počúval doteraz?

PS: s tvojho príspevku neviem vydedukovať o aký reciever ide.

kevin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kevin » 21 led 2014 09:57

JV píše:
kevin píše:Zdravím,

Ja by som povedal že hlavne sám musíš byť spokojný. Keď ti tu niekto napíše že je to na hovno, prípadne že to bola dobrá kúpa, tak to začne hrať horšie, alebo lepšie?
Radšej nám napíš ako sa to tebe páči. Mal si to možnosť s niečim porovnať? Na čom si počúval doteraz?

PS: s tvojho príspevku neviem vydedukovať o aký reciever ide.
Ahoj,
model AVR je RX-V 3000 RDS. Subjektivně jsem s avr velice spokojený. Předtím jsem měl RX-V 467, což bylo na muziku katastrofa, protože jsem si předtím o hi-fi nic nepřečetl a myslel si, že je jejdno, zda si koupím avr nebo stereo zesilovač. Pak jsem se začal zajímat, proč to hraje na domácí kino dobře a muzika je naprd. No a tak jsem zjistil, že avr, aby bylo použitelné i na muziku stojí nové pěknou raketu, což si finančně nemůžu dovolit. Zbytek rodiny zase preferuje TV a tak jsem musel zvolit kompromis.
Asi jsem se předtím blbě zeptal. Jde mi tedy o názor pokud někdo z Vás mrkne na parametry nebo má doma, zda jsem zvolil dobrý kompromis. AVR jsem si před koupí poslechnout nemohl, tak jsem kupoval na základě hodnocení v době uvedení na trh a článků na pár německých stránkách o hi-fi.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 21 led 2014 10:37

Kompromis je AV receiver vzdycky. Ale jak sam uvadis, existuji „hrozne“, ale take velmi dobre. (To plati v podstate o kazdem vyrobku. ;) )
Jak uz ale napsal i JV - spekulovani „nezucastnenych“ je v podstate na P.R.D.
Tim nejdulezitejsim kriteriem prece je, zda pozitivni zlepseni slysis ty (a rodina) a jestli se ti ten zvuk (smozrejme subjektivne! :D ) libi.
Kdyz líbí, dál nereš ...Parametry nemuseji byt vzdy to nejdulezitejsi. (A taky NEJSOU! :mrgreen: )
Tak at ti to hraje……

Odpovědět