aký ste si dnes kúpili vinyl?

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
wikxzen
Kontaktovat uživatele:

Re: aký ste si dnes kúpili vinyl?

Příspěvek od wikxzen »

Pravda, nekoupil, ale před dvěma dny "snesl" z půdy domu. Pozůstalost po dědovi a část desek je i po otci. V ten den se vlastně zrodila i myšlenka na případný gramofon a jak jinak i sbírání starých desek. Nejsem častým posluchačem klasické hudby, ale když odněkud hraje, tak se zájmem poslechnu až do konce. Pár málo fotek, snad je to viditelné (horní část desek je pop/rock/folk...). Gramofonové desky

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Včera z USA - ještě nebyl čas na pořádný poslech
Obrázek

acibuk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od acibuk »

kite19 píše:Obrázek
Moc pěkně. Mám všechny alba. 3. a 4. Jsou super nahrané

Panzer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panzer »

Obrázek

Proste srdcovka...

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Tak som sa dnes neovládol a kašlal na japonské LP a hľa :D
crosby stills nash & young - déjà vu - 1970 Germany
Genesis - Foxtrot 1972 UK
Genesis - The Lamb Lies on Broadway 1974 Germany
Yes - 90125 - 1983 Germany
Yes - Close to the Edge 1972 France
Yes - Clasic 1981 Germany
Yes - Yesterdays 1974 UK
Thin Lizzy - The Collection 1985 UK
Dire Straits - Brothers in Arms 1985 Holland
Dire Straits - Making Movies 1980 Germany
Joe Cocker - Platinum collection W.Germany
Bruce Springsteen - Lucky Town 1992 US
Bruce Springsteen - Nebraska 1982 Holland
Motorhead - Over Kill 1979 W.Germany
U2 - Rattle and Hum 1988 Germany
Rolling Stones - Gold 1975 Germany
Janis Joplin - Anthology 1980 Holland
Pink Floyd - The Wall 1979 Germany
Pink Floyd - The Dark Side Of The Moon 1973 UK - teší *palec*
BLack Sabbath - Vol4 1976 UK - toto ma silno teší

Nechce sa mi prať, ale je to potrebné, tak hádam zajtra už budem aj počúvať.

Hans1983
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hans1983 »

Včera sem svojí sbírku "obohatil" o 3 další LP:
Nejdřív rock z Německa:
Tom Cunningham ‎– Comin' Back For More (!!!jestli není falešné tak je na obalu věnování z roku 2004 :D)
http://hans1983.rajce.idnes.cz/LP_vinyl_sbirka#

http://www.discogs.com/Tom-Cunningham-C ... se/4692849
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Pak tu máme jeden soundtrack s Phillem Collinsem:
Buster - Original Motion Picture Soundtrack
http://www.discogs.com/Various-Buster-O ... se/1378897
Obrázek
Obrázek
Obrázek

a nakonec ještě jeden rock solovka:
Andy Taylor ‎– Thunder
http://www.discogs.com/Andy-Taylor-Thun ... se/1059623
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Nejsou asi vůbec žádný raritky ale mám z nich radost a alespoň sem si obohatil život o muziku, kterou jsem snad nikdy neslyšel až na Collinsovi

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Vinyl jsem si nekoupil žádný poáč v našem velkoměstě taká prodejna není už přes 20 let.
Tak aspoň nostalgicky oprášil steré kusy z dob studii co přežily lepší časy Tesla HC13, NC420, NC450, Lenco L-435, Pioneer PL-335 a sametovou kalamitu. Mám jich ještě pár ale nevešly se do záběru.
Obrázek

liboraudiotechnika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od liboraudiotechnika »

Dnes v noci jsme se shromáždili,
abychom k věčnému spánku uložili Abigail La Fey,
která, jak teď víme, se narodila mrtvá
sedmého dne července roku 1777.
Abigail musí být přibita ke své rakvi sedmi stříbrnými hřeby,
po jednom skrz každé rameno, ruku a koleno,
a poslední ze sedmi nechť je prohnán jejími ústy.
Tak už nemůže nikdy povstat a působit opět zlo …
"Kdo začne?" "Já, O´Brian z černých jezdců..."

Počátkem roku 1845, kdy i přes varování záhadnými Černými jezdci, přijíždějí temnotou a deštěm Miriam Nathias a Jonathan La Fey na zděděné a dávno neobývané Panské sídlo, kde jsou živé snad i temné stíny na zdech. První noc, když Miriam tvrdě spí, navštíví Jonathana duch hraběte La Feye, vezme jej do podzemní krypty, kde mu ukáže sarkofág mrtvé Abigail, jejíž duch se začíná zmocňovat Miriam, a vypráví mu její příběh. 7. července 1777 hrabě La Fey objevil nevěru své manželky, čekající nemanželské dítě, což nemohl přenést přes srdce, takže manželku srazil ze schodů, čímž si srazila vaz a budoucí dítě z ní vyšlo mrtvé. Nenáviděnému bastardovi dal pak hrabě jméno Abigail a aby muselo odpočívat v hanbě, tělo mumifikoval, aby nikdy nenalezlo novou budoucnost.
A protože Abigail a s ní i netušené zlo se začalo probouzet v Miriam, přemluvil duch Jonathana, aby se Abigail zbavil jednou provždy tak, jako on své manželky, tedy shozením Miriam ze stejných schodů. Příštího dne Jonathan zjistil, že je Miriam skutečně těhotná, a tak se rozhodl, že ducha poslechne. Jenže na úpatí onoho schodiště byla Miriam (nyní již ovládaná Abigail), rychlejší a pádem ze schodiště se zabijí Jonathan. Miriam pak ve strašných bolestech porodí a poslední co uvidí, je dvojice žlutých očí. A proto se sedm Černých jezdců, sloužících hraběti La Fey v době, kdy se Abigail narodila poprvé, vrací z onoho světa, aby ukončili i druhý porod … obřad, rakev a sedm stříbrných hřebů už je připraveno…

=============================================================================================

King Diamond, coby mistr falzetu vydává v roce 1987 toto album nazvané Abigail, kterým definitivně prorazil se stejnojmennou kapelou po svém odchodu z Mercyful Fate. Je třeba říct, že i další alba Kinga Diamonda byly koncepční - podobné horrorové příběhy, jako toto první, ale tyto další alba toto první už nepřekonaly.

Dlužno dodat, že později (v roce 2002) vychází album Abigail II - Revenge, kde se ukáže, že černý jezdec O´Brian nedokázal Abigail podruhé zabít a vychoval ji jako svou dceru. Patnáctiletá Abigail (povšiměte si: 2002-1987=15) se tedy v tomto albu vrací, aby se pomstila a šířila opět velké zlo...

Tato (dvoj) deska vyšla u nakladatelství RoadRunner Records, stejně jako první. Jde o remaster z roku 1997 (zvukově je to k nerorzeznání od originálu, který mám ve flacu) na dvou 180gr. LP. Právě ji odpaňuji a zároveň nahrávám na DATku na novou kazetu pro opakovaný poslech.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

Obrázek
Obrázek
Yes bez Andersona, zato ale se spoustou novych napadu. Nejsou to Yes, jak je zname z drivejska, Jon Davison se Andersona nesnazi kopirovat. Geoff Downes uz se u Yes predstavil v minulosti a tak ani chybejici Wakeman vlastne ani tak moc nechybi. Vse zni velmi primocare, verohodne a prijeme. Klidne balady potesi ucho i dusi a nektera aranzma chvilemi dokonce pripominaji Beatles nebo Qeen... :) Tri "stari pardalove" (Howe, White a Squire) drzi latku stale dost vysoko a "mladi" je krasne doplnuji. Zvuk za 1, vylisek 100% = *thumbs up*
Obrázek
Ze jsou DeLucia a Di Meola nejlepsi? To, co predvadeji tito dva mladi "konkurenti" si s nimi v nicem nezada. Spanelska kytara uz asi spanelstejsi ani byt nemuze.
I nahravka je velmi dobra. Ode mne jedine: *thumbs up*
Obrázek
Tori "jako za mlada"! Zvuk opet za 1 a vylisek take.
Obrázek
Obrázek
Sfericka, magicka, mysticka trumpeta v podani mistra Molveara....2LP o trech stranach, na ctvvrte je jen tato krasna grafika (bez zvuku :P ).
I tady je nahravka excelentni a vylisek (az na par slabych "lupancu") bez vycitek. *thumbs up*

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

Uz ve ctvrtek postak dovalil dve velmi "skvostne" placky:
Obrázek
Uzasne "bílé" blues! I samotna nahravka je fantasticka a kvalita vylisku jakbysmet. *palec*
A:
Obrázek
Klidne, melancholicke songy teto vyborne zpevacky, doprovazene hudbou Borise Blanka (Yello). I tady nahravka za 1, na nekolika mistech ale lehke praskani, ktere se ale, myslim, po nekolika prehranich ztrati. Takze: *thumbs up*

A na zaver jeste dnesni "ulovek" z blesaku:
Obrázek
Temer nehrana, po vyprani tedy jako nova. (to same plati i o obalu.) :lol: Oproti CD malinko mene dynamiky, zato vetsi prostorovost a vice detajlu.

I´m very happyyyy..... *hura*

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Včera som vymietol jeden zastrčený antikvariát a priniesol som si sedem (jedno dvoj) LPčiek. Ich kvalita je rôzna - od pomerne dosť poničených (hlavne čo sa týka obalov) až po celkom uspokojivý stav. Zatial som mal čas si večer pustiť do sluchátok z každej zo dve-tri skladby aby som si urobil obraz o čo vlastne ide a nakolko je to počúvatelné.

- The Oscar Peterson trio plays (Verve) - pohodový jazz s celkom dobrým zvukom.
Obrázek

- Berlioz: Symphonie fantastique op.14 (Philips). Berlioza moc nepoznám, ale páčil sa mi pekný a zachovaný obal, tak som to zobral. Nehovoriac o tom že platňu od Philipsu som zatial nemal. Po zvukovej stránke to bola taká klasická "klasika". Určite si to niekedy v klude vychutnám.
Obrázek

- Musik och instrument från medeltid och renässansen (Expo Norr - 1970) 2LP. Pravdepodobne v Nórsku (alebo proste niekde na severe) vydané dvoj-LPčko s prierezom starej hudby od roku 1200 po rok 1600, hranej na dobových nástrojoch. V strede dvojobalu je pripevnená knížka s popisom jednotlivých nástrojov a ukážkami partitúr. Bohužial je to v nejakej severskej hatlanine, takže sa môžem tešiť iba z pekných ilustrácií. Na tento dvojalbum som dosť zvedavý. Prvý nástrel znel celkom zaujímavo.

- Jiří Stivín: Zvěrokruh (Supraphon). Tak z tohoto úlovku mám asi najväčšiu radosť. Na klavíri mu tam sekunduje môj oblúbený Gabo Jonáš. Prekvapil ma dobrý zvuk na to že je to Supraphon (v porovnaní s niektorými platňami čo spomeniem nižšie). *2thumbsup*
Obrázek

- Kenny Rogers: Greatest hits (Supraphon). Zachovalá platňa aj obal. Klasické pesničky u nás skôr známe vďaka Bobkovi. Príjemné počúvanie, zvuk vyzerá byť tiež OK.
Obrázek

- Ostrov Fešáků (Panton). Platňa aj obal majú zjavne to najlepšie už dávno za sebou, ale skladby z tohoto albumu mám rád, tak to neriešim. Zvuk mi príde na prvé počutie trochu prebasovaný. Ohníčky veselo pukajú.
Obrázek

- Zuzana Michnová: Rány (Supraphon). Niečo mi to meno hovorilo, tak som to zo zvedavosti zobral. Na prvé počutie mi to trochu pripomína P. Výběr, alebo Stromboli, no až tak ma to nezaujalo. Zarazila ma zvuková stránka - znelo to celé akosi plechovo, ako z telefónneho sluchátka. Toto asi nebude moja oblúbená platňa. *taktone*
Obrázek

Foxy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Foxy »

Dneska pořízeno v Unijazzu: LP Filip Topol - varhanní koncert z r.2007. Uvnitř v pošetce pro sichr přiloženo i CD, limitka 250ks, tak neváhejte-je to dobrý :)

cepik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cepik »

Daft punk - Random acces memories

úžasná deska. Umělecké dílo. Je to svérázná deska která přináší spoustu nového. *bravo*
Kvalita narávky je opět výborná. *2thumbsup*

Veronika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Veronika »

Depeche mode - Delta Machine - 2LP
Konečně :)
Dokonce je k tomu přiložený kód na stažení v digitálním formátu *thumbs up*
Zatím můj nejdražší vinyl, ale stojí za ty peníze! Hraje krásně a ten obal je skvělý *2thumbsup*

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Veronika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Veronika »

další úlovky, tentokrát z Antikvariátu59

Komilace písní soul/funky Motown Records - Černá galaxie
Obrázek

TOTO - Isolation
Obrázek