DIY úpravy malé poslechovky.

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka83
Příspěvky: 164
Registrován: 06 bře 2009 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY úpravy malé poslechovky.

Příspěvek od Jirka83 »

Aleska píše: *offtopic* A teď se do mne můžete pustit :!:
Zavist! Byt bych si to designove resil jinak, naprosto chapu ucel, styl, ocenuju namahu a gratuluju k vysledku. Slovo kutloch velmi dobre chapu, dulezita to vec :D

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY úpravy malé poslechovky.

Příspěvek od Aleska »

Děkuji Vintagemu za jeho zhodnocení mé poslechovky a rovnou říkám, že jsem se styděl jej k sobě pozvat, protože znám jeho vytříbený vkus a vím, kam ve výběru reprobeden až došel, však on se pochubí sám, až bude čas. :lol:
Styděl jsem se proto, že skutečně prozatímně hraji na totální low-end, totiž na poloplastové reprobedýnky od mikrověže Panasonic SB-AK200, kterou jsem v roce 1991 koupil vnučce a dnes je již na smetišti dějin.
Obrázek
A to mám štěstí, že je na rozdíl od obrázku mám celočerné :!:
Prostě hrají jak umí a Vintageho popis je naprosto přesný. Co by také člověk chtěl za kvalitu, která se dá ve frcu dnes sehnat za pár babek a která se ve výhybce pyšní jedním kondem a nic víc. On je Vintageho popis přesný i v tom, jak tyto cajková repra dokáží vykreslit prostor, byť trochu uřvaný na výškách.
Je to k nevíře a až nepochopitelné. *headbang*
Navíc jsem měl ještě jeden důvod ke studu - vím, že Petr je analogový gurmán (viz. jeho vlákno) a já jej posadil k monitoru svého PC a nechal jsem jej probírat svou fonotékou, protože mi ani nepřišlo na mysl, že přehrávač cPlay (který výhradně používám) ani nemusí znát.
Ale přežil to, i nohou podupával do taktu, takže obavy a stud nakonec ze mne spadly a musím zpětně říci, že to bylo příjemné a pro oba užitečně strávené odpoledne.
Petře, díky.

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY úpravy malé poslechovky.

Příspěvek od Mike »

Alesku máš to moc dobře udělaný,stálo to hodně úsilí a je to vidět. To měření vyšlo opravdu hezky. A přesně jak psal Petr radši budu poslouchat repro střepy panasonic ale v dobře udělaný místnosti než HI énd v holým skleníku. Akustika 70 procent výsledného zvuku. Zbytek už je na aparátusu. Vím že se ti ted musí dobře usínat :mrgreen: Takže za tu všechnu práci,a odhodlání udělat pro koníček maximum ti dávám deset z deseti a *thumbs up* *thumbs up*
Až doladíš ty budky po vzoru BK. Tak to už bude vlát pytel.
Jen tak dál......

Uživatelský avatar
Martinp
Příspěvky: 147
Registrován: 17 dub 2008 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY úpravy malé poslechovky.

Příspěvek od Martinp »

Našel jsem tohle http://www.teresaudio.com/haven/traps/traps.html
Možná by se to někomu mohlo hodit.

Uživatelský avatar
Martinp
Příspěvky: 147
Registrován: 17 dub 2008 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY úpravy malé poslechovky.

Příspěvek od Martinp »

Našel jsem na to matroš. http://www.isover.cz/potrubni-izolacni-pouzdro-orstech
Stačí jen napelit vrch a spodek z MDF a obalit nějakým papírem nebo tkaninou a je hotovo.
Jednoduší než do rohu řezat trojúhelníky z kamené vlny a je to přenosný.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY úpravy malé poslechovky.

Příspěvek od Aleska »

Martinp, jednoduchý ale: Co fyzika ?
I zde platí určité zákonitosti a je nutné je respektovat. I na tom obrázku z teresaudia mají v rozích největší průměry, ve středu menší a na zbytku ještě menší. To není dáno dyzajnem, ale fyzikou a s mým typem basových pastí mají jednu společnou vlastnost: Jsou taktéž neladěné.
Obrázek
Kdybych ty basové pasti dělal dnes, pak bych využil materiál fy Isover a to typ Orstel na vnější část pod látkový potah, protože na udělání tvaru to musí být naprosto ideální.

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 874
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY úpravy malé poslechovky.

Příspěvek od Tony »

Trocha sofistikovanejšia verzia, možno aj účinnejšia...

http://www.angelfire.com/sports/RCcars/basstrap.htm


Zdeny
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY úpravy malé poslechovky.

Příspěvek od Zdeny »

No, nevím, ty popelnice by se mi asi v poslechovce nelíbily:-) Dá se to udělat estetičtěji: rohy.
http://zdeny.rajce.idnes.cz/HiFi_4.11.2 ... C_6456.jpg

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY úpravy malé poslechovky.

Příspěvek od bubuxin »

Čo kmitajúci panel namiesto "popelnic"?

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6642
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DIY úpravy malé poslechovky.

Příspěvek od dadaft »

Aleska píše:Již po nalepení polokoulí na stěnu za reproduktory jsem nevycházel z úžasu, co poslouchám. Najednou jsem slyšel to, co popisoval Dadaft ve svém vláknu: Pro100or ! A to nejen v horizontální rovině, ale též do hloubky a výšky.
s tou výškou bych to nepřeháněl.
neexistuje způsob jak zaznamenat ve stereu výšku (ve smyslu vertikálního umístění zdánlivého zdroje). buď je to jen zdání na základě zkušeností nebo byl záznam ekvalizován (zesílen) na 8kHz - takový zvuk vnímáme jako "přicházející zhora".

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY úpravy malé poslechovky.

Příspěvek od Aleska »

Děkuji Zdenymu za vlákno na jeho basové rohy a snad se nebude zlobit, když dám obrázek "napřímo"
Obrázek
Protože esteticky se musí líbit doufám všem a kam se moje DIY snahy na jeho provedení se.ou... *headbang*
V jeho provedení je to prostě minimálně 111 *thumbs up* z 10 možných, to nemá chybu !
dadaft píše:.....s tou výškou bych to nepřeháněl....
Víš dobře, že jsem o "výšce" ve stereu vždy pochyboval, ale ona tam skutečně je. Neříkám, že v každé nahrávce (protože jak správně napsal Vintage: "Kde nic není, ani smrt nebere"), ale je-li nahrávka alespoň trochu dobře udělána, pak i výškové rozdíly slyšíš (nebo máš výrazný pocit, že je slyšíš). Jednou hodně, podruhé méně a je otázkou, zda to není právě způsobeno odstraněním odrazů od stěny, ale hlavně od stropu (který by měl být ošetřen i ve velkých místnostech).

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6642
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DIY úpravy malé poslechovky.

Příspěvek od dadaft »

"pocit" je to správné slovo, bych řekl.

p.s. zase píšu jako hovado, správně je tuším shora a ne "zhora".

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY úpravy malé poslechovky.

Příspěvek od Aleska »

dadaft píše:...p.s. zase píšu jako hovado, správně je tuším shora a ne "zhora".
Nebuď na sebe moc pintlich, :lol:
neměl by nás kdo opravovat :!:

Uživatelský avatar
Hopp
Příspěvky: 328
Registrován: 04 zář 2008 23:00
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY úpravy malé poslechovky.

Příspěvek od Hopp »

dadaft píše:s tou výškou bych to nepřeháněl.
neexistuje způsob jak zaznamenat ve stereu výšku (ve smyslu vertikálního umístění zdánlivého zdroje). buď je to jen zdání na základě zkušeností nebo byl záznam ekvalizován (zesílen) na 8kHz - takový zvuk vnímáme jako "přicházející zhora".
Ak je kvalitna nahravka, tak v mnohych pripadoch jasne pocut rozne vyskove umiestnenie zdanliveho zdroja zvuku..napr. take prechody bicich z jednej strany na druhu, su toho jasnym dokazom. Mozeme pri nich jednoznacne lokalizovat jednotlive udery v roznej vyske a nie v rovine. Ako velmi dobry nazorny priklad mozem uviest nahravku od John McLaughlina: To The One, kde v tracku 3. je posledna minuta priam ucebnicovym prikladom spominanych prechodov na bicich.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host