Fast Audio - Resonátory

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Odpovědět
etudiant
Kontaktovat uživatele:

Re: Fast Audio - Resonátory

Příspěvek od etudiant »

Ačkoli jsem včera psal jinde, že končím s přispíváním k technickým tématům, hned jsem to včera také porušil. Inu, člověk je nátura slabá a nedá mu to. A tak se opět rozepisuji, doufám, už k předposlednímu příspěvku na téma technika.

To, co se dělo v minulých dnech a dnes je velice smutné. Musím konstatovat, že jednotlivé příspěvky jsou samozřejmě odrazem inteligence autorů. Opět zklamali lidé, o kterých jsem si myslel, že by měli znát a že umí diskutovat. Míra slušnosti je u různých lidí nastavena asi na různých úrovních, to co se může jednomu zdát nepřípustné je zřejmě pro druhého standard. Když už si dá někdo práci a napíše příspěvek, proč třeba slušně neodpovědět, byť opačným názorem. Navíc, všimněte si, že se smáli jenom ti, kteří nikdy neslyšeli, ale zato se vzájemně rádoby vtipně doplňovali. (Vidím je, jak se klepou po ramenech a ujišťují se jak to mističkářům nandali)

Rezonátory jsou už trošku specifická věc. Pokud za ně nehodlám utrácet, případně nedokáži nebo nechci pochopit jejich princip, proč se takto předvádět. Není za tím nějaká bolístka?

Jestli to ještě někoho zajímá, jak to funguje, tak jsem ty vysmívané mističky slyšel a příjemně mě překvapily. Slyšel jsem čtyři mističky, z toho byly dvě stříbrné a dvě měděné. Tři instalované v jedné řadě od shora dolů na zdi za reprobednama a poslední vzadu za posluchačem. Záměnou mističek, či jejich různým polohováním se výsledný vjem měnil. Všichni posluchači vnímali reprodukci s mističkami neboli zvonky, jak říkal jeden pán, jako přínos. Prostorové informace, barvy nástrojů a další atributy přesně podle popisu v návodu. Nikomu nic necpu. To je má zkušenost.

Jinak, toto téma je dobré, ale bohužel většina diskutujících do něho nedorostla odborně nebo alespoň do slušnosti. Jestliže napíše M.Levinson, že je dobré pro pochybovače si mističky vyzkoušet je to OK. I slušná negativní odpověď by byla OK. Ačkoli tam nepadlo jediné sprosté slovo, tak to bylo nechutné. Končím v tomto tématu.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

V r. 2002 jsem v Japonsku při odjezdu dostal jako dárek krásné tradiční japonské zvonečky. Je to trojice kovových zvonků, mezi nimi visí na provázku kovový kroužek a pod ním protáhlý fáborek. Každý zvonek je naladěný jinak, a když se kolem fáborku pohne, i slabě, vzduch, tak se krásně rozeznějí. Jsou to zvonky, možná by se ale daly nazvat i jako audio rezonátory.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Lubik2 - Bohužel nejsi dostatečná autorita a tak tento tvůj příspěvek zapadne. Ale mám otázku. Potírali jste to feferonkou? Protože jinak to zaručeně nemohlo fungovat. :lol:

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Lubik2 píše: Rezonátory jsou už trošku specifická věc. Pokud za ně nehodlám utrácet, případně nedokáži nebo nechci pochopit jejich princip, proč se takto předvádět. Není za tím nějaká bolístka?
Jinak, toto téma je dobré, ale bohužel většina diskutujících do něho nedorostla odborně.
Lubiku, nezbývá mi než *bravo*.
Lépe bych to nenapsal.

Mnoho pisatelů v tomto vlákně si "myslí", že to nefunguje. Ano, myslet si to mohu, ale nemohu to prezentovat jako fakt. To je demagogie největšího kalibru!

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

Lubik2 píše: Rezonátory jsou už trošku specifická věc. Pokud za ně nehodlám utrácet, případně nedokáži nebo nechci pochopit jejich princip, proč se takto předvádět. Není za tím nějaká bolístka?
Vyborne. Na jakem principu to funguje?

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

To je zřejmě přísně utajované know-how.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Nebo za tím budou mentiony - to tu ještě nebylo, na to by stálo za to otevřít vlákno, ne-li přímo kategorii.

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

PMA píše:Nebo za tím budou mentiony - to tu ještě nebylo, na to by stálo za to otevřít vlákno, ne-li přímo kategorii.
Mentiony! To budou ony, mrchy jedny. V podstate je tohle forum neco jako Large Mention Collider, vystreluji tady proti sobe hifisti a koukame, co se nam pri srazkach stane. :)

Ale k veci: lubik2 docela jasne rika, ze zna princip, takze, jak to funguje?

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Půjčit, vyzkoušet a potom mudrovat.
Tady je to naopak, Davide.

cough
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cough »

"Někdo musel vyzkoušet, že vydechováním cigaretového kouře do umyvadla s vodou nevznikne zlato. Někdo musel říci: pánové, tudy cesta nevede! A právě ve vyšlapávání slepých uliček byl Jára Cimrman mistr...." :D

Jinak z hlediska principu, osobně sázím na nanoroboty. Když sestavili Červeného trpaslíka....

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Coughu mohu jen doporučit, aby jsi si to půjčil, vyzkoušel a potom vynášel soudy.
To je pořád dokola *headbang*.
Podotýkám, že já vůbec nevím jestli to funguje a je docela možné, že to nebude fungovat. Nevím, ještě jsem neměl tu čest, abych to vyzkoušel. A když nevím, tak nechválím, ale ani neodsuzuji.

mesires
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mesires »

Mark Levinson, Pasul, Lubik2: ano jsem skeptik, pokud jde o tyto vecicky, ale neberu vam to, hlavne, aby vas bavil poslech hudby (a minimalne nekterym z vas vim, ze ano). Nevnucujte ale sve zavery druhym, i kdyby to byly "poslechove" zkusenosti, dokud nebudete schopni predstavit alespon zakladni princip fungovani.

Z meho pohledu se nabizeji tyto varianty:
1. Ano funguje to, stoji na techto principech a fyzikalnich zakonech.
2. Ano funguje to, protoze je za tim vesmirna energie / duchovni mocnost (to uz je otazka viry a podle toho, zda je nekdo materialista, spirutualne nakloneny clovek (hlavne vychodni nabozenstvi) ci dokonce krestan (ne formalni) atd. budou vypadat interpretace). Komentare k teto variante se zdrzim.
3. Ano podle me to funguje - mam pozitivni poslechovou zkusenost, ale nevim jak a proc. = pravdepodobne psychoakustika.

Nabidnete prosim dalsi varianty.
Ale dokud nebudete schopni dat vysvetleni, proc to funguje, tak se stavite presne do tech pozic, ktere kritizujete.

Krasne to shrnul cough.
Dotaz: myslite si, ze se MUSI doopravdy vsechno vyzkouset, aby se prokazalo, ze to nefunguje???
Uz jste vy technicky vzdelani, elektrikari prakticky zkouseli konstrukci kabelu (at uz signalovych nebo silovych) ze vsech moznych a dostupnych materialu - ted mam na mysli vodic, tj. nahradu medi nebo stribra za jine materialy? Myslite si, ze ma smysl zkouset vsechny materialy (textil, guma, papir, tekutiny, pary, ...)? A nebo se da predpokladat, ze urcite skupiny materialu proste jako vodic nefunguji?
btw: nebavime se ted o nanotechnologiich, protoze tam pry plati trochu jina pravidla.

etudiant
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od etudiant »

Přístroje a pomůcky na vylepšení zvuku mimo klasický okruh cd přehrávač/gramofon - zesilovač - reprobedny jsou zdrojem diskuzí po celém světě. Všude se najdou stoupenci a pochybovači. Já jsem prezentoval vlastní zkušenost a tím to pro mě končí.

Jinak autorita diskutujících, jak byla zmiňována výše, je v mém hodnocení dána věcností příspěvků a kultivovanou formou projevu. Nikdo si přirozenou autoritu nevyřve ani nevysměje. Za chvíli bude muset Wolfman řečený Rowing změnit úvodní stránku a adresu na hihinazory.cz.

Co se týče principu rezonátorů, tak děkuji všem dotazujícím za velký zájem o tuto problematiku. Opravdu jste mě potěšili. Základní filozofií konstruktéra rezonátorů pana Tchanga je nejít proti síle. Případné zájemce o hlubší rozbor odkazuji přímo na rozhovory s panem konstruktérem. Po internetu jich najdete několik. Dále si můžete najít a přečíst několik zajímavých recenzí a vidět fotky sestav s instalovanými rezonátory. Moc pěkné a mnohdy exotické konstrukce. Dokonce můžete narazit i na měřící protol se spektrální analýzou. Jestli vás to zajímá, dejte se si tu práci, najděte si to a přečtěte si to. Jinak s tím samozřejmě nemusíte souhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je zhruba tak všechno, co proti tomu můžete dělat, abych také použil klasika.

A hlavně, proč se stále těžkopádně pídit po nějakém principu? Buď to slyším nebo ne. Užívejte dne, jak pravil Horacius. Méně pište a více se radujte z hudby. Má mise v oblasti techniky je u konce.

Tu ne quaesieris, scire nefas, quem mihi, quem tibi
finem di dederint, Leuconoe, nec Babylonios
temptaris numeros. ut melius, quidquid erit, pati.
seu pluris hiemes seu tribuit Iuppiter ultimam,
quae nunc oppositis debilitat pumicibus mare
Tyrrhenum: sapias, vina liques et spatio brevi
spem longam reseces. dum loquimur, fugerit invida
aetas: carpe diem quam minimum credula postero.

Leuconoe, neptej se, je zakázáno vědět
jaký konec přichystá bůh mně či tobě. Nezahrávej si ani s Babylonskou
věštbou. Lepší je smířit se prostě s tím, co ti život přichystá.
Ať prožiješ ještě několik zim anebo ti Jupiter daruje tu poslední
která teď omývá skály na pobřeží vlnami
Tyrhénského moře - buď prozíravý, napij se vína. Omez vlastní přání
na krátký čas. Jen co si povídáme, nepřející čas
nám utíká pryč. Využij dne a důvěřuj, jak nejméně můžeš, v budoucnost.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Carpe_diem

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero »

Kdyby to jenom trochu šlo, tak bych velice rád dal autorovi Lubik2 za jeho poslední příspěvky Jedna mínus.
To mínus proto, aby neusnul na vavřínech a zase sem někdy něco napsal.

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

Mozna bych vic nez odkaz na Carpe diem ocenil odkaz na ta mereni... ale spis mi to nejak zacina byt jedno.

Odpovědět