Fast Audio - Resonátory

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Odpovědět
bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Re: Fast Audio - Resonátory

Příspěvek od bubuxin »

Kľudne sa zastav, rád sa ti s tým pochválim. Len nemôžem predviesť prínos úpravy *headbang*

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Potíž je v tom, že 'high-end audio marketingu' je tolik balastu, že laik nepozná, co mít význam může a co ne. Obvyklá rada "vyzkoušet" (jinak se to nesmí kritizovat, že) jde pochopitelně perfektně na ruku prodejcům všeho druhu.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

no v tomhle případě se to snad pozná, ne? 8-)
podle mě je problém i na straně kritiků - fyzika není jediná věda mající vztah k audiu. hifizmus je nejen o zvuku, ale i o lidech. a člověk je tvor nesmírně složitý a komplexní. což mu na jedné straně umožňuje zažívat něco tak úžasného jako jsou emoce nebo myšlení, na druhou stranu mu to ovšem nebrání chovat se naprosto iracionálně. ať už zdánlivě nebo skutečně.
řekl bych, že říct: z čistě fyzikálního hlediska je nemožné, aby měly tyto rezonátory nějaký vliv na zvuk, maximum možného. ale nejde o tom někoho přesvědčit násilím.
jediná možnost je jít osobním příkladem: já dadaft bych za něco takového v životě nedal ani korunu.

vždy budou lidé, kteří v resonátory budou věřit. z nejrůznějších důvodů. a část z nich doopravdy zlepšení uslyší. přece je kvůli tomu nebudeme střílet...

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Myslím, že prodejcům by šlo na ruku spíše kupování bez vyzkoušení.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

to ML:
přesně jak říkáš.
Ale není lepší takové příspěvky prostě ignorovat? :)

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

Pred cca. tromi rokmi som brúsil parkety a maľoval svoju budúcu posluchovku. Keď bola izba prázdna, bol ten najlepší čas vyskúšať návod z časopisu WATT 1/2002 v ktorom opisoval fantastický produkt Harmonix od firmy Combak Corporation. V časopise však kolieska so špeciálnej plsti nahradili plstenými kolieskami pod stoličky a nábytok. Kolieska som nakúpil a polepil presne podľa návodu. A stalo sa NIČ,
jeden z mnohých prípadov, kedy ako prevencia stačí malé zamyslenie sa. VŽDY !!! je akustika riešená viac alebo menej rozmernými panelmi a akustickými prvkami. Ako sa dá veriť, že pár plstených podložiek, alebo pár maličkých "rezonátorov" dokáže nejako ovplyvniť akustiku? :roll:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Acon píše:Ako sa dá veriť, že pár plstených podložiek, alebo pár maličkých "rezonátorov" dokáže nejako ovplyvniť akustiku?
dá. proč by se nedalo?
lidé věří mnohem absurdnějším věcem. třeba že Ďábel má rohy, plive síru a bydlí v Pekle. :evil:
přitom vypadá úplně stejně jako ty nebo já...

viděl jsem aparát borce, který měl všude spoustu voodoo - resonátory, keramické podložky pod kabely atd. vypadalo to skvěle. vážně. radost poslouchat.
a hrálo to taky skvěle. vážně.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

a ještě jedna věc. ta velikost. pro mě třeba je neuzavřený průchod na boční stěně problém, který pro kvalitní poslech musel být vyřešen. 30cm zůžení části poslechovky je problém, který musel být vyřešen atd.
možná že když bych neslyšel vliv malého resonátoru, tak to není vítězství fyziky, ale moje nahluchlost. nic víc.
*jupi*

přesto opakuji. nevěřím, že by resonátory běžně fungovaly.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

To Acon:
Od začátku tohoto vlákna je jasně psáno, že resonátor není na vyřešení akustiky poslechové místnosti. Čti celé vlákno, pleas.
Resonatory jsou jen jako doplněk do jakš takš hrající poslechovky.
Samotřejmě, že pokud je poslechový prostor nevyhovující a např. duní bassy, tak to nic nespasí. A v tomto případě budou marné i tyto resonátory. Toto není nic osobního, ale vadí mi ten absolutní negativismus.
Já osobně s tím nemá žádnou zkušenost a nemám doma ani jeden kus, takže nezastupuji žádného prodejce ani dodavatele ani nevylučuji, že to třeba nemusí vůbec fungovat.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

dadaft píše:
Acon píše:....
lidé věří mnohem absurdnějším věcem. třeba že Ďábel má rohy, plive síru a bydlí v Pekle. :evil:
přitom vypadá úplně stejně jako ty nebo já...
Ještě štěstí, že vypadá jako ty, či Acon. Kdyby byl jako já, tak by se ho nikdo nebál. :lol:

Po dnešku raději začnu věřit na ty tři kýchnutí po souloži, to je alespoň pohádka pro dospělé kluky... *klanimse*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

The resonators are activated by sound waves in the room and produce overtones – subtle overtones, which also define the sound colour. This colouring is often lost during the recording process, and when replaced always improves, and never worsens, the sound experience
Od začiatku je jasné (aj z názvu-rezonátory..), že to nič netlmí, ale v najlepšom prípade sa to zvukom rozkmitá a pridáva to vlastný pazvuk, ktorý v hudbe (nahrávke) normálne nie je .. Na to stačia aj potvorené dvere (budú pekne drnčať..), polička alebo sklo v nejakej vitríne alebo plechový hrniec na stene.Aj tu si niekto si myslí, že to vylepší zvuk :mrgreen: ... Aj skreslenia pridané napr. "muzikálnym" zosilňovačom sú presne rovnaké "overtones".
BVaudio, výroba a predaj

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Jde o velmi odlišný případ - rezonátor může kmitat JEN a POUZE na svých rezonančních módech.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Ani nie," dostatočne muzikálny" zosilňovač sa môže tranzientmi rozkmitávať tiež na "vlastných rezonančných módoch",daných parazitnými vlastnosťami, nemusia to byť len pridané harmonické signálu..Nakoniec stále je to len skreslenie.
BVaudio, výroba a predaj

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin »

Acon: Ako holoprdelník som si povedal "čo ak to pomôže?". To isté si možno vravia tí čo si kúpia Kosmodisk, "čo ak?". Potom som začal viac sledovať diskusné fóra a to ma vyliečilo, teraz naletím na úplne iné veci 8-)

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

BVa: neznám případ "muzikálního zkreslení", které by "vylepšilo" zvuk. Jestli něco takového znáte, ukažte jakou to má převodní charakteristiku, a můžeme to vygenerovat.

Odpovědět