problém s akustikou - velká ozvěna

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Guliver
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s akustikou - velká ozvěna

Příspěvek od Guliver »

2 Kokin: gikacoustic tam aspoň má merací protokol so špecifikáciou za akých pdmienok a kde bolo meranie vykonané. Inak to meranie je tam uvedené od 100Hz, pri 50Hz to s tou účinnosťou nebude žiadna sláva, ale stále to "niečo" bude robiť. Pri vicousticu vlastne nevieme nič. Našiel som aj takéto fórum kde je rozoberaný iný produkt Vicousticu:
http://www.gearslutz.com/board/masterin ... -trap.html
Tu je jedno užitočné fórum: http://forums.musicplayer.com/ubbthread ... tics_Forum
kde sa vyjadruje ku konkrétnym problémom Ethan Winer - majiteľ firmy: http://www.realtraps.com/ ktorý o problematike vie nazoaj veľa, skús mrknúť aj tam.

Kokin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kokin »

To Guliver:
Zajímavé a poučné čtení a videa pro všechny, kteří chtějí řešit akustiku *palec*

vincik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vincik »

koberec sem ještě nepořídil. dnes mi ale došlo 20 1x1m akustických jehlanů a přemýšlím jak a hlavně kam to nalepím. představu jak pokoj vypadá asi máte, co byste poradili? strop, kolmé stěny nebo ty šikmé? a bylo by lepší pořádně utlmit jednu stranu nebo všude trochu?

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

vincik píše:diky moc za rady.. omitku tedy zavrhuji ale jehlany mi asi nerozmluvite..prave na tom foru audiozone si to borec vychvaloval.. navic za 70kc za 50x50cm...
Takže: 4 ks do 1 m2 a tobě ti došlo 20 m2 => 4*70*20 = 5.600,- Kč (oprav mne, kdyby cena byla jiná)
vincik píše:koberec sem ještě nepořídil. dnes mi ale došlo 20 1x1m akustických jehlanů ...
Za to jsi mohl mít ten koberec, kterým jsi měl začít... *headbang*, radil ti kde kdo, poslechl jsi "borce" z audiozone a nyní chceš další radu, kterou stejně neposlechneš... *headbang*

Ale jednu ti dám: Udělej z toho "akustické obrazy", ať je to alespoň krásné. Prostě do rámu a zakrýt něčím krásným, dekorativním. Na středech a výškách to tlumit bude, basům to nic neudělá a ty tak možná budeš mít pocit "dostatku basů".

vincik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vincik »

dnes sem to zkusil rozházet po podlaze a rozdíl byl znát. koberec brzy přibude ale teď přemýšlím kam s těma panelama. zatím je favoritem šikmá stěna ze sádrokartonu... jo a s těma počtama sem se spletl... je to 50x50 a mám jich jen 20...

jacq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacq »

ty sis to objednal aniz bys dopredu vedel, kam to chces dat? jak jsi odhadl, kolik toho bude potreba?
no hlavne to rozmistuj s citem a pridavej jen postupne

vincik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vincik »

Ty molitanové jehlany (20 čtverců 50cmx50cm) jsem dal do šachovnice na obě šikmé stěny. Vyšlo to ideálně a vypadá to dobře. Lepil sem to ze začátku oboustranou páskou ale nakonec sem musel použít sekundové lepidlo a po měsící to stále bez problému drží. Ozvěna se znatelně zmenšila. To potvrdí každý kdo sem přijde.

Teď zvažuji další krok. Přemýšlím o koberci ale tam si nejsem jistý podle kterých kritérií ho vybrat. Pohlcení zvuku je priorita ale stejně tak musí odolat špíně a zátěži. Kromě koberce ještě uvažuji nad nábytkem a nad nějakou dřevěnou rohoží na obložení stěny. Taky by se mi líbila nějaká basová past ale nejsem zrovna dřevokutil abych si spravil nějakou past s minerální vatou. Neznáte nějakou cenově přijatelnou možnost? Co sem se díval tak ty basové pasti jsou dražší jak celá moje sestava.

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin »

Ako náhrada za basové pasce sa dajú použiť plata od vajec. Nalep ich do rohu tak aby plata tvorili preponu trojuholníku. Začni lepiť od stropu a nad podlahou nechaj cca. 40cm medzeru.

vincik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vincik »

i kdyby to šlo, což v mém nepravidelném podkrovním pokoji nejde kvůli členitosti a šikmým stěnám, tak si do pokoje palta od vajíček určitě nedám. Ještě se zeptám na jednu věc. Co byste dali na holou stěnu nebo čím byste ji obložili kdybyste chtěli snížit dozvuk. Nábytek nebo obrázky nepřipadají v úvahu. Je to na obrázku ten podhled napravo. Bambus, dřevo, koberec, závěs?
Obrázek

vincik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vincik »

tak sem zase o něco málo pokročil. Mám objednaný polypropylenový koberec s 5cm délkou vlasu a kromě toho ještě zvažuju podhled stropu. Nějaké sádrokartonové kazety ( http://www.rigips.cz/data/USR_001_PDF/A ... ektory.pdf ) a za to možná minerální vlnu. Kritiku prosím

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin »

Tie plata od vajec som napísal schválne, pretože chceš lacné riešenie. niečo si zmyslíš, chalani ťa od toho odrádzajú a ty si furt trváš na svojom riešení. A ešte žiadaš o kritiku. Načo? Urob si to ako chceš.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

vincik píše:... Mám objednaný polypropylenový koberec s 5cm délkou vlasu....
5 centimetrů ?
Proč tolik ?
Jak to budeš udržovat, hrabičkama ?

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket »

Aleska píše:
vincik píše:... Mám objednaný polypropylenový koberec s 5cm délkou vlasu....
5 centimetrů ?
Proč tolik ?
Jak to budeš udržovat, hrabičkama ?
...sekackou :lol:

Myslim si, ze by postacil bezny vetsi koberec a mozna trochu silnejsi.... ale s 5cm chlupy to uz muzes na tom past morcata.
Mozna by nebylo spatny ten koberec dat na strop...a tu chlupy mit jeste delsi.....

Vis ty musis take koukat na vkus at se tobe take to libi... a trochu pouzit uvazlive jak tu bylo psano - udrzba a vyuziti... Jde o to, ze ke vetsine chodi navstevy.

vincik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vincik »

o tom koberci sem slyšel jen chválu. Kdyby to někoho zajímalo tak http://koberce-a-koberecky.heureka.cz/s ... 6-200x290/ . Ale koberec teď stranou. Chtěl bych se vás zeptat jestli byste mi neporadili jakou kamennou vlnu? Těch typů je velké množství ale třídí se jen podle tepelné nebo zvukové izolace. Zajímalo by mě samozřejmě spíš která ta vlna by se nejvíc hodila na snížení dozvuku. Představuju si že bych natáhl apoň 2x2m na zadni stěnu popřípadě udělat aspoň jednu dvě basové pasti.

Odpovědět