Počítač v roli ultimativního zdroje

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počítač v roli ultimativního zdroje

Příspěvek od Miero »

PítrsPraha píše:
03 čer 2020 10:42
... které musíš prostě mít ...
Len v tvojom svete.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

OK, pojdme si rict kdo jake reseni audioPC pouziva

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

Za mna

1)ROON Core na virtualizovanom serveri [zelezo je Dell]
2) NAS - HDD array - Qnap + Dell
3) skusam aj AWS aj One Drive ako Cloud [striedave uspechy]
4) klienti - 2x TRINNOV [ROON] , 2x LINN [aj ROON aj UPnP]+ este nejake endpointy apple TV, atd] - spolu 4 zony v multiroome
5) vsetko cez Ethernet [dedikovana VLAN - viacero fyzickych lokacii prepojenych cez VPN], Network optimalizovany na AV priority [latencie atd]
6) ekvivalent cca 1.500 CD zbierka [cca 60% ripy z CD, zysok Hires/RedBook subory]
7) v minulosti - napr DCS Network Bridge - tam nebol rozdiel medzi vstupmi ziadny

Nulovy vplyv kofiguracie PC/Serverovej casti na kvalitu zvuku.
Neskromne si dovolim tvrdit ze napr. Linn Klimax sa da opisat vselijako, ale "nerozlisujuci, mdly" to urcite nebude.

Preto mi to tak aj nejako vychadza, ked citam balady na temu audioPC a ako konjunkcia Jupitera a Neptuna ma negativny vplyv na kvalitu zvuku, ze ten ethernet a specializovane renderery bude asi lepsie riesenie.
A navyse ked nikto nevie, ako to treba spravit aby to bolo dobre a je tam strasne vela tajomna a magie.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Ja mam DIY sietovy streamer zalozeny na RaspberryPi s Volumio, prehravac suborov musicpd + librespot pre Spotify -> galvanicky izolovane I2S (data von, masterclock dnu) -> DAC s ES9018.

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

Moje řešení:
Hardware - 12TB NAS WD My Cloud + SROLL NUC + SROLL DAC + SROLL Rhythm + QUADRAL Titan Mk IV
PropojenÍ - domovní LAN + kabeláž SROLL
Napájení - stíněný sólo okruh z rozvaděče pro hifi + síťové kabely SROLL

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Miero píše:
03 čer 2020 14:03
DAC s ES9018.
Jaký konkrétně DAC s ES9018? Proč normálně nenapíšeš konkrétní model jako každý? To se za svou sestavu tolik stydíš?

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Pitrs, pisal som, ze to je DIY, resp. je to zlozene z modulov od Twisted Pear Audio. Meria i hraje to IMO velmi dobre, staci mi to a to mam ho zapojeny kompromisne priamo do koncakov nCore a hlasitost regulujem "softverovo", resp. nastavenim hodnoty v registroch ES9018. Casto mi moje prispevky dehonestujes, ze to mam vygooglene. Ale robi ti to dobre, tak ta v tom nechavam... ;-)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Okej, vyrobce bychom meli. Ted jeste ktere konkretni moduly? Je zajimave, jak slozita je pro tebe odpoved na tak prostou otazku "Jaky mas DAC?".

Kde jsi psal, ze mas DIY DAC? Nezaznamenal jsem to.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

@Pitrs, nechaj to uz tak.
Normalne toho MIera [a predtym Dadafta] sikanujes, uz je to trochu nasilu vsetko. Fakt to potrebujes?
Nemam s tebou ziadny problem ani nic, ale skus si pozriet svojich poslednych 100 prispevkov, velmi si sa zmenil a je to skoda ....

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Mne zas sikanuje BVa...a jeste v mym vlakne. :lol:

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Pitrsi, ten DAC mam uz vyse 8 rokov, postupne som tam nejake veci menil, a to co tam mam, uz ani nie je na webe vyrobcu, resp. slo by to este najst vo webarchive. Inak mam k tomu na slovanete cele vlakno i s meraniami, tu je tato debata naozaj OT:
- https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=12635

S touto temou to ma spolocne akurat to, ze v tom mam jednodoskovy pocitac RaspberryPi (pred tym BeagleBone Black) a funguje to ako nezavisly sietovy streamer s RCA/XLR vystupmi s volitelnym digitalnym utlmom hlasitosti. Ovladanie je komplet cez siet, volitelne Ethernet popripade USB Wifi dongle. A mozem si na tom pustit audio i z RAMky, so zablokovanym sietovym rozhranim (ktore sa nahodi spat az to dohra), ale preco by som to robil...

Z pohladu Linuxu je audio zariadenie integrovane priamo v CPU. Nie je tam ani USB, ani PCI zbernica - nastavuje sa to priamo zapisom do registrov audio kontroleru. Audio data sa do vystupneho bufferu I2S zbernice prenasaju DMA prenosmi z RAMky. Hodiny pre audio su odvodene z delickou z hodin DACu. Galvanicke oddelenie RPi a DACu riesi Hermes modul od TPA upraveny pre RPi.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

pekne to Karfik zhodnotil hned na prvni strance

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Trocha historickeho kontextu: pre tu stavebnicu DACu som sa rozhodoval mozno pol roka nez vobec vysiel CA DacMagic Plus a 3 roky pred tym, nez bol predstaveny SPaudio D1. Chyby sa casom vychytali a odvtedy som spravil i par upgradov roznych modulov. Z povodnych modulov mi tam zostal len ten ES9018 a napatovy regulator pre neho. Srandy kopec, a ohromne mnozstvo podnetov si pri tom "zaguglovat" :-D

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Miero, moc dík, teď už je mi naprosto jasné, jakou výpovědní hodnotu mají tvé doporučení na DACy statisícových kategorií. Viděl si grafy, obrázky vnitřku přístrojů a četl různé recenze po všech možných webech. Ty by sis takový přístroj koupil na základě těchto teoretických předpokladů?
Věř mi, že hifisti co si tuto kategorii DACů kupují si ho zapůjčí a porovnávají s podobnou konkurencí aby měli jistotu v tom co opravdu kupují. Přeji spoustu dalších výživných "vygooglených" rad a doporučení.

Odpovědět