Počítač v roli ultimativního zdroje

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
comboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počítač v roli ultimativního zdroje

Příspěvek od comboy »

Nezkoušel jsem porovnat integrovaný LAN z desky vs. JCAT LAN přímo v tomto streameru. Mám jen srovnání s bývalým streamerem, který byl založen na Intel NUC. Není žádné překvapení, že tento nový streamer je ve všech ohledech lepší, hudba je čistší, jasnější....jako když z full HD přejdeš na 4K :D . Ovšem jakou měrou se na tom podílí LAN karta nedokážu posoudit.
Přímé spojení s NAS nemám, ale velmi se o to zajímám. Nenašel jsem zatím relevantní a jasné informace o tom, jak Daphile a NAS Asustor nastavit tak, aby jeden LAN port byl pouze na streamování a druhý na spojení s routerem. Neumím nastavit LAN bridge :(

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Prozradis prosim pouzite picoPSU? pokud je pouzito..Rad bych vyzkousel.

BK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BK »

Nepouzivajte rozhranie WASAPI v mode "Shared" ale pouzivajte ho len v mode "Exclusive" !!!

Pri "Shared" je aktivny windows audio mixer a pouziva nieco ako urovnovy kompresor.
Vzorky-sample nahravky co su nahrate 0 dB alebo blizko tejto urovne znizi az o uroven 1,5 %.

Takze windows mixer vlastne "vsunie" do signalu skreslenie az 1,5%.
Cim mate silnejsie nahratu nahravku tak tym vam ju windows mixer viac zhovadi.

Takze wasapi v mode "Shared" nikdy viac na hi-fi pocuvanie hudby cez PC :)

comboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od comboy »

Kychtax:
Použil jsem tento:
https://www.aliexpress.com/item/3282651 ... 4c4dA5jTvF

Pico PSU není všeobecně ideální pro audio, tak jsem vybral aspoň ten, který by snad mohl být trochu kvalitnější, když ho používá i Paul Pang pro své "audiophile napájení" :)
https://audiopc.shop/en/winkel/power/pa ... ng-for-pc/

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Diky. Taky jsem si rikal, kdyby nekdo delal vetsi LZ s kabelazi ukoncenou primo 24pin ATX.. zatim to googlim ale nenasel jsem nic. Ten Pang ma 200W HDplex (v eshopu) a hned pod tim ke koupi picoPSU. Kdyz tam uz muze byt jakykoliv LZ. Ja bych ho asi vyzkousel s project PB Maia nebo RS Uni..

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Mně by vlastně stačilo podstatně méně jak 100W. Napajim ASRock J4005M, ktera si vezme14W TDP. Plus 2x paměti, SSD.. Což jsou drobné. Vlastně je to asi podobné Tvému PC/streamru.. co do spotřeby. ještě napajim onboard grafiku

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Leony5 píše:
02 srp 2020 11:12
Ultimativní PC sice nemám, ale také se snažím aby to hrálo trochu lépe. Nyní přehrávám na Audirvaně ze Synology s pomocí wi-fi, a podle toho co jsem se tu dočetl to není ideální a bylo by lepší použít SSD disk připojený napřímo k PC ? Pokud je to pro zvuk přijatelnější spojení a v SSD discích se moc nevyznám, rád bych si nechal poradit jaký SSD bych měl pořídit. Požaduji cca 1 TB + díky. Pro mě užitečné téma, a dost mi to přineslo.
Hrají už v druhém kompu crucial MX500 1TB. Nevím jestli je nejlepší nebo není. Na to me poslouchani staci. Je zatim spolehlivý. špatnou zkušenost mám s vicerymi Adata.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Czech »

Já jsem kvůli rychlosti a možná i jen dobrému pocitu přešel na NVMe disk, konkrétně Barracuda 510 od Seagate.
Rychlost čtení uvádí 3100 MB/s a recenze také nejsou špatné.

Yiakubou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yiakubou »

Do M.2 slotu je vybornou volbou Kingston A2000. TLC technologie, rychlosti nejsou nejvyssi, ale naprosto dostatecne, spolehlivy, nizka provozni teplota i bez chladice a presto jeden z nejlevnejsich.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

comboy píše:
29 lis 2020 09:05
Kychtax:
Použil jsem tento:

Pico PSU není všeobecně ideální pro audio, tak jsem vybral aspoň ten, který by snad mohl být trochu kvalitnější, když ho používá i Paul Pang pro své "audiophile napájení" :)
To jsou dneska už veselé ceny :) Já za tohle platil přes 100EUR. Mimochodem, co je na picoPSU špatně? Jako technická lama žiju v přesvědčení, že DC -DC konvertory skoro řádná rušení do systému nevnášejí.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

kychtax píše:
29 lis 2020 09:44
.. Pang ma 200W HDplex (v eshopu) a hned pod tim ke koupi picoPSU. Kdyz tam uz muze byt jakykoliv LZ. Ja bych ho asi vyzkousel s project PB Maia nebo RS Uni..
HDPlex 200 používám. Po zvukové stránce představuje zlepšení oproti předchozí verzi, kterou používám ještě pořád k napájení WiFi routeru. Považuji je za šikovnou ekonomickou variantu lineárního zdroje, ale obávám se, že k top napájecím zdrojům nepatří. Navíc mi HDplex200 začala v poslední době "vrčet" - ale za to možná mohu já, nějakou dobu jsem jej měl umístěný přímo nad audio PC a dost se to tam zahřívalo. V každém případě, zajímala by mne zkušenost někoho, kdo měl možnost porovnat HDplex s jinými zdroji ve srovnatelné cenové kategorii.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

FS píše:
29 lis 2020 22:19
comboy píše:
29 lis 2020 09:05
Kychtax:
Použil jsem tento:

To jsou dneska už veselé ceny :) Já za tohle platil přes 100EUR. Mimochodem, co je na picoPSU špatně? Jako technická lama žiju v přesvědčení, že DC -DC konvertory skoro řádná rušení do systému nevnášejí.
Jsou tam spinane zdroje. Ale je to menší průser nez SZ v klasickém zdroji. U těch lepších ppsu jde 12V přímo. Napr. U toho Tveho. Co jsem takhle rychle vyčetl. Picopsu určitě testnu.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

kychtax díky za radu, už jsem to pořešil a dal se cestou SD karty. Nyní řeším napájení mého Intel Nuc 7i5 u kterého bych chtěl nahradit zdroj za lineární. Jaký máte názor na tento lineární zdroj ? https://hifina.cz/ostatni/59-ipower.html popřípadě nějaký dobrý typ ? :?:

Odpovědět