Tidal

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tidal

Příspěvek od terahera »

Ano,správce sítě je ten,komu platis internet a mě taky jelo vše,kromě Tidalu

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Jen doufám,že teď nenapises,že internet platis mamince :lol:

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Tak jsem se pár dní věnoval Tidalu. Přehrávám z PC aplikaci, kterou jsem od Tidalu nainstaloval. Tidal Master, kterou mám zaplacenou na 3 měsíce. Audio výstup optický z integrované zvukovky do Primare SP33 a jeho převodníku. Mám v PC asi 250 GB hudby ve FLAC, kterou jsem naripoval v EAC z vlastní audioknihovny. Přehrávám ve Foobaru 2000+WASAPI. Tato cesta už je léty vyzkoušená a jsem s ní spokojený. Přehrávám sice především fyzické nosiče, občas ale pustím něco i z PC. Porovnám-li na stejné cestě Tidal Master a Flac, je rozdíl ihned patrný. Srovnával jsem stejné skladby, pokud možno i ze stejného CD, alespoň tedy co Tidal uvádí.
Popsal bych to asi takto. Je to jako když jsem si místo AV preampu Onkyo 5508 koupil Primare SP33. Najednou se otevřel prostor, větší detail a mělo to najednou koule. Muzika vás najednou roztančí, tak to je to pravé.
Vůbec Tidal nezatracuji, ten rozdíl není propastný a je to velmi poslouchatelné internetové rádio. Líbí se mi možnost Artist radio. Dnes jsem si vyhledal Camouflage - Artist radio přehrává kompletně synth-pop z dané éry a žánru. To je hodně zábavné. Skvělé k práci v kanceláři. Kvalita poslechu je dostačující k tomu, aby mi to nevadilo.
Foobar FLAC je ale lepší. Obyčejné CD v hifi sestavě mi hraje ještě malinko lépe. Pc není dokonale odladěné, tak to bude asi tím. Tidal není sice náhradou toho co mám v regálech srovnané dle abecedy, ale je to zajímavá služba pro rozšíření obzorů, dobrý radio mixér atd. Uvidíme, jestli prodloužím předplatné...
Naposledy upravil(a) drfish dne 06 led 2019 13:25, celkem upraveno 1 x.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

*palec* Takový test se mi líbí, měl jsem na to podobný názor, možná by bylo vhodné směrovat Tidal z jeho PC aplikace na jádro Foobaru, prý to jde a výsledek v porovnání není tak žalostný.

jbajci
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jbajci »

drfish píše:
06 led 2019 12:56
Tak jsem se pár dní věnoval Tidalu. Přehrávám z PC aplikaci, kterou jsem od Tidalu nainstaloval. Tidal Master, kterou mám zaplacenou na 3 měsíce. Audio výstup optický z integrované zvukovky do Primare SP33 a jeho převodníku. Mám v PC asi 250 GB hudby ve FLAC, kterou jsem naripoval v EAC z vlastní audioknihovny. Přehrávám ve Foobaru 2000+WASAPI. Tato cesta už je léty vyzkoušená a jsem s ní spokojený. Přehrávám sice především fyzické nosiče, občas ale pustím něco i z PC. Porovnám-li na stejné cestě Tidal Master a Flac, je rozdíl ihned patrný.
Popsal bych to asi takto. Je to jako když jsem si místo AV preampu Onkyo 5508 koupil Primare SP33. Najednou se otevřel prostor, větší detail a mělo to najednou koule. Muzika vás najednou roztančí, tak to je to pravé.
Vůbec Tidal nezatracuji, ten rozdíl není propastný a je to velmi poslouchatelné internetové rádio. Líbí se mi možnost Artist radio. Dnes jsem si vyhledal Camouflage - Artist radio přehrává kompletně synth-pop z dané éry a žánru. To je hodně zábavné. Skvělé k práci v kanceláři. Kvalita poslechu je dostačující k tomu, aby mi to nevadilo.
Foobar FLAC je ale lepší. Obyčejné CD v hifi sestavě mi hraje ještě malinko lépe. Pc není dokonale odladěné, tak to bude asi tím. Tidal není sice náhradou toho co mám v regálech srovnané dle abecedy, ale je to zajímavá služba pro rozšíření obzorů, dobrý radio mixér atd. Uvidíme, jestli prodloužím předplatné...
Byl u aplikace Tidal také použit bit perfect výstup ( wasapi nebo asio)? Uvedené se mohlo podepsat na rozdílu ve zvuku. Pro zprovoznění Tidalu v PC bych zkusil Audirvanu, která je k vyzkoušení na 14 dní zdarma. A samozřejmě náležitě nastavit zvukový výstup.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

V nastavení streamingu je Exclusive mode, který by měl po zapnutí jet WASAPI...?
Dále přepnout na správný zvukový výstup a zadat forced volume. Quality samozřejmě Master. Tolik jsem vyčetl v radách na síti.
https://inspiringheadphones.com/are-you ... idal-hifi/

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Už jsem psal jinde: Mně hraje Audirvana+ líp než aplikace Tidal při nastavení Exclusive Mode. Vše při nastavení Quality na Master.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Tak resampluje, ekvalizuje nebo provádí nějaká další kouzla se soubory, je zhola nemožné aby pět programů posílajicích bitperfect data do DAC mělo jiný zvuk, leda halucinace...

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Nevím, čím to je, ale porovnání aplikace Tidal (Exclusive Mode) vs Audirvana (ASIO) jsem dělal pečlivě několik dní na víc stejných skladbách/úsecích a Audirvana mi prostě hrála líp. Když jsem to v rozpacích napsal na jiném fóru, tak s tím někteří kupodivu ihnes souhlasili, že mají stejnou zkušenost. Dost by mělo zajímalo, co to ten Exclusive Mode v aplikaci Tidal opravdu je a který zvuk je vlastně ten "správnější"/věrnější. Doporučuju vyzkoušet každému doma a rozhodnout se pro svou sestavu. Audirvanu lze zkoušet tuším 14 či kolik dní zdarma, což na porovnání zcela stačí.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Zvukove rozdily mezi ruznymi "bit perfect" SW prehravaci nejsou zadne halucinace, ale vseobecne znama realita. Pro me osobne to po vyzkouseni nekolika z nich byl duvod, proc nehrat z pocitace.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Pokud posílají opravdu bitperfect, výsledek musí být vždy stejný. Pokud ne, je to úpravou digitálního signálu, ať už jakoukoliv. Neexistují jemné a hrubé jedničky a nuly, jen naprosto přesný sled dat z přehrávaných souborů, který má DAC v bitperfect režimu obdržet.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Sediva je teorie, ale zeleny je strom zivota.... ;-) .

Treba nekdo bude umet do detailu popsat, proc bit perfect Foobar zni jinak nez treba bit perfect JRiver....

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Takový se jistě najde, stejně jako barvitě umí dost lidí vylíčit, kterak bukové špalíky pod kabelem "hrajou" jinak než dubové.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Patrne jsme si neporozumneli. Jde mi o to, jestli tu nekdo umi popsat fakta ohledne zpusobu zpracovani hudebnich dat treba Foobarem vs JRiver a jejich implementaci do OS a z toho plynouciho rozdilu ve vyslednem zvuku, prestoze jsou oba deklarovany jako "bit perfect". Nebo zpueob zpracovani Tidalovskou aplikaci vs Audirvana.

Vysvetli prosim, jak s tim souvisi spaliky pod kabely???

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

RedBaron
Ty špalíky bude asi nějaká hloupost, to nemůže být znát a také, proč by někdo strkal klacky pod kabely, to určitě lžeš, že to tak někdo má. :)

Odpovědět