Tidal

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tidal

Příspěvek od Dasta »

Zdeno1,
Podívej se prosím v mojem profilu na poslední stránku, kde je krásně vidět, jak špalíčky z wenge podpírají reprokabely.
Dnes už mám špalíčky patrové, takže v horním patře mám uložený síťový kabel, aby byl od repro kabelu separovaný.
Já na kabely věřím a hodně na ně dám.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

No jo, fakt, tak to je mazec.
To mě ještě nenapadlo a fakt řeším někdy kokotiny, třeba usb kabel. :)
Jaké dřevo bych měl naštípat, tak aby to pomohlo?

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Druh dřeva musíš vychytat sám, jaký špalík bude mít lepší přínos, protože co je pro jednoho kokotina, pro druhého je zásadní věc. Tak to zkrátka v hifi chodí a je jedno, jestli jde o špalíčky, kabely, nebo bedny.
Hlavně hodně lidí se drží přísloví "Já mám rád srandu, ale nesmí být ze mně".

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

PítrsPraha píše:
07 led 2019 01:31
Zvukove rozdily mezi ruznymi "bit perfect" SW prehravaci nejsou zadne halucinace, ale vseobecne znama realita. Pro me osobne to po vyzkouseni nekolika z nich byl duvod, proc nehrat z pocitace.
To samé u mne

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Dasta
nezlob se, nechal jsem se unést, pak jsem si vzpomněl na rolničku na pravé bedně a pochopil jsem.

THXKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THXKO »

Zdeno1 píše:
07 led 2019 18:00
No jo, fakt, tak to je mazec.
To mě ještě nenapadlo a fakt řeším někdy kokotiny, třeba usb kabel. :)
Jaké dřevo bych měl naštípat, tak aby to pomohlo?
Nemyslím že USB kábel je hlúposť. U mňa dosť dôležitý článok zostavy. Ako aj drevo pod káblami ;)

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

No ale dostat opravdový a skutečný bitperfect do DAC je pro zvuk mnohem důležitější. To je jasné. Jen pro pořádek.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

To už se tady řešilo několikrát, já ho neslyším, ať už stojí milion, nebo stovku, mám to furt stejně.
Někdo tady kdysi napsal, že pokud je slyšet vliv usb kabelu, mohl by mít převodník problém, tak asi tak, nevím no, myslím si, že né, jednička je jednička a nula je nula, buď doputuje, nebo také né, pak to lupne.

THXKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THXKO »

Na dobre rozlišovaciom aparáte je počuť aj zmenu USB káblu ako aj stojančeky pod káblami. To je vsio a nič viac. Niekedy sa to tu zdá pre niekoho ako voodoo. Kto nepočuje rozdiely nech to teda nerieši.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Tyto kecy v kleci jsem už slyšel tisíckrát, dobrý rozlišovací aparát, no tak prostě mám smůlu na poddekové zesíky a dacy. :)
Zde je úplně jiné vlákno a také, nikdy se ještě nedobralo nějakého závěru, někdo slyší, někdo zase né.

jbajci
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jbajci »

Pro streamování obsahu Tidalu z prostředí WIN7,10 - do UPNP streamerů je možno použít Logitech media server. Není to audirvana, ale je to zadarmo. Včera odzkoušeno, bez problémů.
https://mysqueezebox.com/index/Home

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Možná ještě pro ty, co hrají z PC s Windows do převodníku a nevlastní upnp streamer, výborného výsledku s Tidal, dosáhnete přehrávačem Tune Browser, nebo zpoplatněným JRiverem, plně srovnatelné s Audirvanou.
Kdyby někdo měl zájem testovat Qobuz Studio, podělit se o poznatky, mám ještě předplatné na měsíc, nevyužívám ho, tedy poskytnu přístupové údaje zdarma, třeba někomu příjde vhod. :)

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Porovnával jsi tedy Audirvanu a Jriver? A Qubuz vs Tidal (nejvyšší kvalitu)?

Zrovna uvažuju, že si na testování koupím upgrade na Jriver 25 (z verze 22), nyní pár stovek.
Quobuz chci výsledově vyzkoušet taky (ještě jsem nevyužil 3 měsíce zdarma od Audirvany), ale nestíhám vše naráz. Nyní hlavně Audirvana + Tidal ve Win 10 a mám dojem, že mi to stačí.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Hřebík
Porovnával jsem, JRiver mi plně vyhovuje a hraje naprosto skvěle, umí toho víc než Audirvana.
Audirvana je také výborná, akorát nevím, jak bych měl obejít ovládání z androidu, to mě štve.
Qubuz už kupovat nebudu, dokud nevyřeší přehrávání bez mezer, ke přímému srovnání s Tidal jsem se ještě nedostal a asi ani nedostanu, za ty peníze by měl být absolutně vychytaný.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Zdeno1: díky moc! Koupil jsem upgrade na JRiver 25 a porovnám s Audirvanou, až Jriver 25 vyjde. Vzhledem k počtu zařízení a uživatelů se mi stejně další soft hodí.

A jinak k Tidalu: Rodinný Tidal HiFi si okamžitě všechny získal a stále drží. Všechny jsem požádal, aby mi hlásili, pokud na Tidalu něco nenajdou, tak kromě už někde zmíněného Rammsteinu mi nedávno někdo nahlásil českou skupinu Zoo z 90. let :)
Naposledy upravil(a) hřebík dne 16 led 2019 13:11, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět