Tidal

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Re: Tidal

Příspěvek od Bazi 36 »

Eště sem neslyšel, že by měl někdo problémy při vysouvání dvířek cd mechaniky, vkládání média, usazování se k poslechu do měkkého křesílka či při vychutnávání si opravdové muziky. Hoši, chce to návrat k digi kořenům *2thumbsup* !!!

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

nečetl jsem celé vlákno ale stává se to, stává...opakovaně mrzne šuplík Technics
SL-PG400 A (můj první) no, se mnou už doslouží :o

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Taky mi přijde, že se vývojáři aplikace Tidalu snažili, aby byla co nejméně uživatelsky přívětivá... *thumbs down* :

- v podstatě nulová možnost vyhledávání (jen podivně fungující fulltext)
- nulové informace o vydáních, které Tidal prezentuje
- mnohdy klidně 3x ten samý titul bez rozlišení, čím se jednotlivé verze liší...

O skomírajícím marketingovém lákadle MQA nemluvě, stále ze 100 náhodných alb je 98 ne-MQA...

Streaming v CD kvalitě je ale obrovské plus, které mě i Tidalu drží. I tak je pro mě nyní Tidal jen "vyhledávačem" hudby. Zajímavé tituly si posléze kupuju na (SA)CD. Na mojí stávající větvi pro Tidal (přes wi-fi do Node 2i, z něj digitálně do DACu Ayona) je to samé vydání titulu z Tidalu a z fyzického CD v Ayonu zvukově výrazně lepší z Ayona. Ale vím, wi-fi + Node 2i není právě ultimativní řešení streamingu :) . Časem...

Yiakubou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yiakubou »

Nejen kvuli temto problemum jsem presel na Roon. Aplikace je ve srovnani s Tidalem nesrovnatelne lepsi, vc. detailu jako verze vydani, lepsi algoritmy, integrace s lokalni sbirkou CD ripu (proc resit CD mechaniku? Snad jen kvuli SACD...) + dalsi spousta funkcionalit. Navic to je super reseni pro PC jako zdroj hudby skrze RoonOS/ROCK a ruzne Roon endpointy. Je to drahe, ale je to super.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

lechos píše:
26 pro 2020 18:49
nečetl jsem celé vlákno ale stává se to, stává...opakovaně mrzne šuplík Technics
SL-PG400 A (můj první) no, se mnou už doslouží :o
Pomuze vymena gumicky pokud ji na vysuv supliku ma.

progsociety
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od progsociety »

Yiakubou píše:
26 pro 2020 20:09
Nejen kvuli temto problemum jsem presel na Roon. Aplikace je ve srovnani s Tidalem nesrovnatelne lepsi, vc. detailu jako verze vydani, lepsi algoritmy, integrace s lokalni sbirkou CD ripu (proc resit CD mechaniku? Snad jen kvuli SACD...) + dalsi spousta funkcionalit. Navic to je super reseni pro PC jako zdroj hudby skrze RoonOS/ROCK a ruzne Roon endpointy. Je to drahe, ale je to super.
CD mechaniku sa oplatí riešiť kvôli SACD? V akom zmysle? Veď tá prečíta iba CD vrstvu, nie SACD...

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

ad roon ... jo pekne vychytavky, kdyz ti nevadi ze to nehraje dobre

Yiakubou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yiakubou »

progsociety píše:
22 čer 2021 20:42

CD mechaniku sa oplatí riešiť kvôli SACD? V akom zmysle? Veď tá prečíta iba CD vrstvu, nie SACD...
Tyjo, fakt nevim. To bylo pred vic nez pul rokem, tak uz nevim v jakem kontextu jsem to psal a na co jsem myslel. Ale samozrejme mas pravdu. Asi jsem myslel obecne CD/SACD prehravace

Ad Roon - co na nem hraje spatne? Na internetech je k dohledani dost materialu, ktere dokazuji, ze streaming pres Roon RAAT protokol je bit-perfect. Oproti jinym overenym prehravacum (treba Foobar) by nemel byt rozdil a ja sam to nekolikrat zkousel a rozdil neslysim. Zase ale slysim mirny rozdil mezi streamovanim pres nativni Tidal aplikaci vs Roon, jakoby to pres Tidal bylo mirne komprimovanejsi. Pokud to tedy hraje spatne, nemel by problem byt Roon. Jestli spis nebude problem hardware. Roon pouziva spousta zkusenych uzivatelu i na hodne high-end sestavach a bez problemu.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

hlavni je byt spokojeny, nic proti. zkus treba Euphony bez roon

Yiakubou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yiakubou »

V poho, ale me to zajima. Rad se poucim. S cim a jak presne jsi porovnaval Euphony vs. Roon? Ja totiz ze Roon hraju z dedikovaneho NUC, na kterem je jen Roon OS / ROCK, coz je pokud vim podobna vec jako Euphony - minimalni 'appliance-level' OS, zalozeny na Linuxu, ktery povypina kde co a je urcen pouze pro streaming. Nejsem si jisty, ze bych si nejak slysitelne polepsil. Pokud bych hral Roon primo z PC, kde mam i hudbu a z toho treba pres USB do DACu (a pokud jsi to takto porovnaval s Euphony), tak to je potom jina...

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

euphony a roon jsem prosim porovnaval na euphony a roon /HQPlayer a Euphony Stylus samotný na mem PC audio serveru (fanless HDPlex H2 V3,I7 7900K, 16 GB RAM, Sotm tx USBexp card, vyladena sit i usb cesta, napajeni HDPlex 300 do HDPlex 400ATX, CPU, SATA, USB card napajeny naprimo, vnitrni kabelaz stribro). Roon ma velky naskok v uzivatelskem rozhrani, Euphony ve zvuku. Zkousel jsem i vyhrazeny roon rock na NUC + NAA s Euphony Stylus, zustal jsem u Euphony samotne

Yiakubou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yiakubou »

ok, diky za info. Asi to tedy casem vyzkousim. Akorat k tomu asi budu potrebovat dalsi PC, na kterem Euphony pobezi s Roon bridgem, abych prave neprisel o to uzivatelske rozhrani, na ktere jsem si uz dost zvyknul.

Jenyk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jenyk »

PítrsPraha píše:
26 pro 2020 19:27
O skomírajícím marketingovém lákadle MQA nemluvě, stále ze 100 náhodných alb je 98 ne-MQA...
Podle tohoto testu to není vůbec na škodu: https://www.audiosciencereview.com/foru ... mqa.22549/

- MQA is not lossless in either stock or unfolded form. Regardless of original file sample rate.
- Most MQA releases are simply being upsampled, and are NOT sourced from high resolution masters.
- MQA aliases high frequency content down into the audible range with minimal attenuation.
- MQA does put back high frequency content, and remove the previously aliased content when unfolded, but leaves distortion and noise behind.
- Tidal no longer offers true lossless streaming for any track marked as "Master" that I could find. You either have compressed, or lossy MQA. The lossless FLAC is not available and you must use an alternative service such as Qobuz or Deezer.
- MQA 'authentication' and the blue light gives no guarantee of source sample rate or lack of alteration. And does not guarantee that the sound is the same as was in the studio
- A huge number, presumably most, of MQA releases are just upsampled and altered 44.1khz. Not Hi-Res
- MQA like for like offers no file size advantage, and is actually bigger than 44.1khz FLAC. Though is smaller than Hi-Res flac..

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Nic nového, není třeba údivu. Už mnohokrát jsem tady psal, že "dráťák" nebrat. Je zcela zřejmé, ža tam probíhá prznění, ikdyž digitální. Je to jen nebubřelý marketing, jak vyrvat z neználků a hluchounů více peněz a byznys se tedy točí a výrobci se přizpůsobují módním požadavkům trhu. Na kvalitní aparatuře je takto digitálně zprzněná hudby neposlouchatelná.

Bohužel tento fenomém digitálního prznění není jen u "dráťáku", ale prakticky u většiny prodejů online hudby, ani nemusím jmenovat.
Vyjímkou jsou pouze prestižní vydavatelství a to zejména v oblasti klasiky, jako např. 2L a pod. Nakoupil jsem několik stovek tzv. Hi-Res z nichž většina je neposlouchatelná a pocházejí pravděpodobně ze 44,1. Ještě nejlépe hrají Hi-Res od Supraphonu - ty staré zdigitalizované nahrávky WAV 24 bit / 192 kHz, ale už né ty nové WAV 24 bit / 48 kHz. Jak to asi dopadne, až online prodej hudby vytlačí z trhu hudební nosiče ( protože je levnější distribuce a lze beztrestně digitálně podvádět ), lze již teď předpovědět. Naštěstí vlastním rozsáhlou sbírku nosičů LP, CD, SACD a DVD-A.

Smutný trend vývoje kvalitního poslechu hudby. Zbydou jen koncerty.

Tak zatím poslouchejme a nevyhazujme peníze za nekvalitu.

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

No jak to tak čtu, tak jsem rád, že jsem konzerva s mraky cdcek a tunery.

Odpovědět