Tidal

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tidal

Příspěvek od Herrer »

Oldear: Nechci mluvit za kychtaxe, ale počítám, že to byl spíš ironický povzdech.

Mně třeba takový Spotify nijak neuráží, vyzkoušel jsem a nezklamalo, protože jsem od něj nic moc nečekal. Pro běžnýho, rozuměj, drtivě většinovýho spotřebitele je to řešení, jak se pohodlně, levně a hlavně legálně dostat k tunám hudební produkce.

Tidal je jinej případ. Byl jsem nadšenej, když přišel a začal hlásat to, co hlásal. Realita bohužel těžký zklamání a není to jenom tím, že jim labely bůhvíproč předhazují ty nejhorší verze alb i tam, kde solidní alternativa existuje. Jakým způsobem manažeři téhle "audiofilské" streamovací služby přemýšlí, ostatně dokazuje i ta trapná, až podvodem zavánějící exhibice s MQA.

Holt milion lidí, co zaplatí pětku, bude pro obchodníka s nehmotným zbožím vždycky zajímavější cílovkou, než tisíc lidí, co zaplatí litr. Potud dobrý, s tím si trh poradí, jen na tu druhou skupinu se při tom všem nějak přestalo myslet. A to už dobrý není, to už opravdu není žádnej pokrok, to je bohapustej konzum, kterej se vydává za něco, čím není.

Snad se toho jednou někdo chytne a proč ne třeba i vydavatelství sama... Je v tom startovní tržní potenciál možná skromnej, ale minimálně by tam byla synergie s výrobci hi-fi techniky, protože kdo bude mít důvod kupovat statisícový železa, když je bude nucen krmit zmršeným obsahem... Vždyť už teď spousta z nás poslouchá většinou starý věci, kdy se ještě myslelo nejen na peníze, ale i na kvalitu ve všech jednotlivých krocích produkce desek. A věčně tu nebudeme.
Nadral reprosoustavy

Odpovědět