Wadia 381

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
boxer

Re: Wadia 381

Příspěvek od boxer »

Jo máš Pavle pravdu.

Už mě to kdosi říkal,že je tam snad plastová čočka laseru a mechanika od Stream Unlimited. Ale jistý si nejsem.

Stano
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Stano »

Zappadaddy píše:Měl jsi jít do Electrcompanietu za 30t,to byl dost dobrý kup.
Žeby si niekde zahliadol ponuku na ECC-1 či EMP-1/S :?:

boxer

Příspěvek od boxer »

Měl jsi jít do Electrcompanietu

Zappa

Michale,já nespěchám. Mám svou představu co a za kolik a možná se dočkám.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Wadia 381

Obrázek

winelover
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od winelover »

Stano píše:Žeby si niekde zahliadol ponuku na ECC-1 či EMP-1/S :?:
Hmmm, tak EMP-1/S za 30t bych chtěl vidět.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

to boxer :

1. co je špatného na plastové čočce ? Nevím jestli ještě někdo dnes vyrábí skleněnou, ale stejně nevím, zda je skleněná lepší.
2. co je špatného na Stream Unlimited ? Samozřejmě to není Teac VRDS, ale znáte Stream Unlimited ?

Stano
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Stano »

winelover píše:
Stano píše:Žeby si niekde zahliadol ponuku na ECC-1 či EMP-1/S :?:
Hmmm, tak EMP-1/S za 30t bych chtěl vidět.
no dobre EMP-1/S asi nie ale ECC-1 by ešte za tých 30t mohol byť nie? (aj keď za 30t by som už uvítal niečo na spôsob AudioLab 8200CD)

boxer

Příspěvek od boxer »

Renown

Skleněná je lepší a do těch nejlepších mechanik se vždy dávala.Plast stárne a je náchylný k zmatnění.A já chci opravdu kvalitní a dlouhodobě bezproblémovou mechaniku.
Nevím jaká je Stream Unlimited.Ale jsou mechaniky prověřené a takové chci. Vzhledem k všeobecnému streamování špičkové CDP umírají a u zbytku se vše nahrazuje obyčejnou PC mechanikou,aby byly vstupy co nejlevnější.
Neznám žádný jiný přehrávač s touto mechanikou. Tedy velká neznámá.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Stream Unlimited sídlí v technologickém parku na jihu Vídně. Je to "zprivatizovaná" část Philips Optical Storage Systems.
My se Stream Unlimited úzce spolupracujeme. Velmi dobře hodnocený Project CD Box SE používá jejich mechaniku a také servosystém Blue Tiger CD-80.
Na jejich technologii je postaveno mnoho přehrávačů luxusních značek. Namátkou třeba T+A

Sklo vs. plast. To něřež ! Dříve než by se mohlo projevit nějaké stárnutí plastu (a otázka je, zda vůbec takový jev existuje) se dávno vyčerpá laser, případně tam dojde k jiné závadě. Uvědom si, že předpokládaná životnost laserové diody je 2000 hodin. To je pouhých osmdesát dní nepřetržité jízdy. Nic víc.

Jenom top lasery Philips CDM12.4 měly životnost 10.000 hodin. Ale ty nebyly určeny do hudebních přehrávačů.

Jak dlouho plánuješ, že budeš ten CD player provozovat ? 30 let ?
Když budeš příliš dlouho vybírat, ani Ti nezbyde čas poslouchat ;)

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Renown píše:.....Jenom top lasery Philips CDM12.4 měly životnost 10.000 hodin. Ale ty nebyly určeny do hudebních přehrávačů.......
Do čeho tedy byly určené ?
Obrázek
A je podezřele levná, v doprodeji za 350,- včetně DPH, viz. Mechanika CD CDM12.4 DOPRODEJ

boxer

Příspěvek od boxer »

Vzhledem k tomu,že jsi se ozval zrovna ty,bylo mi jasné,že to má neco společného s ProJectem.

Co se týče životnosti. Nevím jak nyní (pokud ano,tím spíš nechci nový),ale můj starý přehrávač má najeto od roku 1989 asi "o něco víc",a jede furt.

Ale ohledně mechanik jsem si toho přečetl hodně a prostě to co vím je,že chci to co chci.

Já nevybírám. Já čekám,až se objeví ten správný. Já mám na čom hrát.

Ad T+A. Nevím o jediném T+A plejeru,že by měl tuto mechaniku. Doma mám jejich top model mechaniky 3000R, a je tam CDM-9. Moc lepšího už nebylo.

Senior
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Senior »

Za pár let po CD přehrávačích ani pes neštěkne ... *sunglases*

boxer

Příspěvek od boxer »

Jo,to se o LP a gramcích taky říkalo. Ale je to jedno.

Já mám co přehrávat 30 let.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

"předpokládaná životnost laserové diody je 2000 hodin"

Tak tohle bych označil za velmi nepravdivou informací. Tohle většina milovníků hudby nahraje za 2-3 roky.
Reálné je těch 10.000 hodin, i podle mé praktické zkušenosti. 2.000 naběhá možná nějaká současná čínská kopie.
Noble Audio - výroba a prodej

brvr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brvr »

NA píše:"předpokládaná životnost laserové diody je 2000 hodin"

Tak tohle bych označil za velmi nepravdivou informací. Tohle většina milovníků hudby nahraje za 2-3 roky.
Reálné je těch 10.000 hodin, i podle mé praktické zkušenosti. 2.000 naběhá možná nějaká současná čínská kopie.
Tiež sa mi to zdá veľmi nepravdepodobné. 2000 hodín by bolo strašne málo. To by znamenalo, že by sa musela meniť optika v CD prehrávači častejšie ako napríklad elektrónky v predzosiľňovačoch. Väčšina prehrávačov po zhruba 2 rokoch by boli vzhľadom na uvedené po životnosti laserovej diody, čo je samozejme blud.

Odpovědět