DIY alternatíva - AVALON Indra, Ceramique.....

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Acon
Kontaktovat uživatele:

DIY alternatíva - AVALON Indra, Ceramique.....

Příspěvek od Acon »

trochu sa naklonovali otázky k prípadnej výrobe ozvučníc (po vzhliadnutí bední v pozadí vo vlákne "DIY alternatíva - JM Lab") Je to možné. Cena ozvučnice vrátane výrezu pre meniče, dyhovania a lakovania je 1100€ za pár. Ak niekto niekedy robil niečo podobné a bol to schopný spraviť s takým finálnym výsledkom, vie, že cena je hranici nákladov (materiál + kopec hodín práce, opotrebovanie nástrojov...). Máme malú rodinnú stolársku firmu a keby som to mal robiť v réžii firmy, tak za tú cenu by som do zakázky nešiel ani omylom. Pre mňa by to bol hlboký -. Odvody, dane...

Acon
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY alternatíva - AVALON Indra, Ceramique.....

Příspěvek od Acon »

aby som nezabudol. Toto vlákno som nezaložil len preto aby som informoval o možnosti dodávky len ozvučnice. To je skôr vedlajšia info. Pracujeme na fotodokumentácii postavených bední v takej ozvučnici + je dosť reálne, že budú postavené AVALON OPUS Ceramique s originálnym osadením vrátane výhybiek. Takže vlákno bude doplnené v zmysle názvu. Aspoň dúfam.

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

Cienka za drevo vyzera velmi fajn. Kolko vyjde zbytok po final?

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

S origo osadením cca 3300-3700€

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

nechcem hovoriť za staviteľa, ale asi áno.

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

Uz sa tesim na vysledok!

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

Tem bednam by slusel k tomu 8" jeste nejaky 12". Ja osobne bych do takoveho projektu nesel, accutony mi sedi, ale z 8" basaku jsem uz vyrostl. Neni to ono, kdyz ma clovek za rohem kolegu ktery ma 15", tak to se velmi tezko vydychava. Ta dynamika je proste uplne nekde jinde.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

TomasT píše:Tem bednam by slusel k tomu 8" jeste nejaky 12". Ja osobne bych do takoveho projektu nesel, accutony mi sedi, ale z 8" basaku jsem uz vyrostl. Neni to ono, kdyz ma clovek za rohem kolegu ktery ma 15", tak to se velmi tezko vydychava. Ta dynamika je proste uplne nekde jinde.
Tento projekt si ide postaviť pre seba. Pretože jemu ten zvuk vyhovuje, stačí mu a úplne ho uspokujuje. Tak ako originály za 5násobnú cenu uspokojujú ich majiteľov. Ak niekto chce ušetriť kúpou DIY projektu, je X iných možností s väčším basákom. Jeden s myslím 10 alebo 12" basákom beží práve teraz tu:
http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=5&t=4176

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

A dalsi Pavlovi predpokladam pribude, a to ten muj. Nebude to AVAclon, ale doufam ze se podari zajistit vsechno aby vznikly uz asi dvoje klony ve tvaru Marten Design osazene 12" + 7" + 5" + 1". Dole Etony, nahore accutony. Mam je nakreslene v polovicnim meritku a musim rict ze se mi fakt libi.

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

Nema cenu ukazovat obrazek ve 2D... Ukazu az mi pani nakresli 3D a treba i v nejakem prostoru. Oproti origo Coltrane je mam o fousek baculatejsi. A uz se na ne fakticky hodne tesim.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

kamoš mi poslal foto už existujúcich bední. Tak len pre ukážku, ako to vyzerá so svetlou dýhou. Breza?
Volajú sa výstižne AVALCLON
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět