DIY alternatíva - GAMMA AUDIO Katana

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
BVa
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY alternatíva - GAMMA AUDIO Katana

Příspěvek od BVa »

2 Guliver
U nás, mám tu pár malých regáloviek (E1) v čiernom klavírnom laku. Ale ako za 12kUSD to nebude..
BVaudio, výroba a predaj

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

BVa píše:2 Guliver
U nás, mám tu pár malých regáloviek (E1) v čiernom klavírnom laku. Ale ako za 12kUSD to nebude..
Este 2 otazky: hovorime o klavirnom laku alebo ciernej leskej farbe? Existuje nejaka stlpova BVA bedna v klavirnom laku?

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

Odpoved sa asi nedozviem...

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

Myslel som posledne 2 otazky: hovorime o klavirnom laku alebo ciernej leskej farbe? Existuje nejaka stlpova BVA bedna v klavirnom laku?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Odpovede: Stĺpová bedňa s tým povrchom neexistuje,sú to finančne dosť náročné pokusy a ten povrch je dvojzložkový lak na tmelenom brúsenom povrchu. Nie je to pravý klavírny lak, 12-15 vrstiev s medzibrusom a leštením.. To(čas, prácu..) nikto nezaplatí. Tá Katana tiež bude len lesklý lak...
BVaudio, výroba a predaj

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

Takze to zhrnme: klavirny lak by to nebol, vzor povrchu na predvedenie v tejto velkosti nie je, ale nic nie je problem pri platbe vopred a priplatku 30-40%!
Tak to sa mi nezda v poriadku...

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Vzor povrchu je k dispozícii na boxe s rozmermi cca 30x30x18cm,vzorku s povrchom 2m2 robiť nebudem, nie je to zadarmo.."Pravý" klavírny lak v okruhu cca 500km urobí na zakázku len Petroff (a nechá si riadne zaplatiť, viď. boxy pre ML!).Povrch je vysokolesklá (zkadlová)čierna .
Samozrejme je aj možné kúpiť originál za 12000USD, tiež to nie je problém. A potom prípadne defektoskopicky (ultrazvuk, rentgen)skontrolovať povrch, či je to pravý klavírny lak....
Ten človek, ktorého spomína Acon v prvom príspevku, ktorý by dokázal aj "klavírny" lak, robí lesklý autolak, mal som nejaké vzorky, predpokladám s ohľadom na lokalitu že z rovnakého zdroja....
BVaudio, výroba a predaj

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

Ano, ide o niekolko mnoho vrstiev čierneho laku, mnohokrát brúseného. Celé je to otázka nekoľko 10tok hodín práce. Výsledný efekt si treba pozrieť naživo do akej miery to je, alebo nie je porovnateľné s klavírom. Technológia nanášania laku na nábytok a klavýr je odlišná a vlastne sa ten lak na veľkú plochu leje v súvislej vrstve. Videl som to svojho času v jednej výrobe. Vyrobiť tak bedňu je nereálne, postup skladania klavíru a nábytku je iný ako bedne. Akákoľvek kvaitná povrchová úprava je náročná na čas. Všetky tie DIY projekty, ktoré som tu zverejnil majú excelentný povrch a ak si niekto myslí, že to niekto frcol 1-2x pištolou, tak sa kurevsky mýli. Je za tým neskutočne veľa práce. Tie Sealthy (von Schweikert) sú momentálne po 6 vrstve laku, ktorá bola vždy brúsená a ešte ni eje jasné, koľko vrstiev tam pôjde,aby bol výsledok podľa predstáv staviteľa. Drvivá väčšina hifikutilov sa uspokojí 2vrstvami laku s jedným brúsením. Je to samozrejme lacné a funkčné.

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

Ono je to vlastne velmi jednoduche: postavi sa bedna, urobi sa lak a ked bude zaujemca spokojny tak to kupi.
Ale cakat od niekoho ze bude kupovat macku vo vreci tak to asi nie. A tiez poprosim nazyvat veci pravym
menom klavirny lak je terminus technikus a napodobenina je napodobenina. Samozrejme nikto nenamieta
voci kvalitne zhotovenej napodobenine.

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

Myslim si ze v nasich koncinach vse co se nazyva klavirnim lakem az na par vyjimek budou napodobeniny, je to natolik zdlouhavy proces a extremne pracny ze to nikdo nezaplati. Ja budu mit bedny taky naspichane nahrazkou, no mne to ani trochu nevadi, ten vysledek v mnoha vrstvach rozlestovana dvouslozkova barva je minimalne dobry.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

2 Acon, Guliver
Viem, o čom hovorím a tie boxy všetky poznám , prešli mi rukami..Mal som odtiaľ aj boxy s "klavírnym" lakom. Bol to striekaný povrch,autolak s "pomarančom", vzadu zatečené kvapky farby. Dýha a lak je niečo podstatne jednoduchšie.
Iné je niečo robiť ako hobby, bez ohľadu na čas a pracnosť, iné je niečo vyrábať...Mám inú predstavu a prístup, podstatný je zvuk.Pekných boxov za fúru peňazí, ktoré nehrajú je dosť. Dosť ľudí s takým názorom súhlasí. Nie všetci, ale dosť. Nikomu neponúkam mačku vo vreci.Ponúkol som možnosť vidieť kvalitu povrchu na menšej vzorke. Bola tu otázka, odpovedal som. Nakoniec, je to rubrika DIY, želám veľa úspechov *thumbs up* .
BVaudio, výroba a predaj

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

Guliver píše:Ono je to vlastne velmi jednoduche: postavi sa bedna, urobi sa lak a ked bude zaujemca spokojny tak to kupi.
Ale cakat od niekoho ze bude kupovat macku vo vreci tak to asi nie. A tiez poprosim nazyvat veci pravym
menom klavirny lak je terminus technikus a napodobenina je napodobenina. Samozrejme nikto nenamieta
voci kvalitne zhotovenej napodobenine.
Ale predsa nikto od nikoho nechce aby kupoval mačku vo vreci. Na začiatku bolo len povedané "Dávam do diskusie v akej povrchovej úprave by to malo byť – myslím tým dyhu nie klavírny lak" To je všetko. Nikto dokonca neočakáva, že to niekto odtialto kúpi. Tie bedne časom budú postavené bez ohľadu na to, či sa bude akceptovať návrh z tejto témy alebo nie.
A ešte raz. Je niečo iné lakovať jednotlivé diely (nábytok, klavír) kde sa vrchný lak leje na celú plochu (možno to niekto videl, je to ako keby ten lakovaný kus prešiel popod vodopád, len je to samozrejme rovnomerne tečúci lak po celej šírke) vo vodorovnej polohe. Bedňa sa neskladá po lakovaní, ale musí byť lakovaná ako celok. Liatie laku je tým pádom vylúčené a lak sa musí v niekoľkých vrstvách nanášať nástrekom. No klavírny lak je jedno aj druhé, rozdiel zostáva ešte v materiáli. Autolak a nábytkársky lak. To je zasa o cene. Dá sa osloviť nábytkárska firma, ktorá také povrchy lakuje (ako drevár ich pár poznám) no obávam sa, že to nikto z prípadných záujemcov o DIY nezaplatí.Všetko do jedného sú to výrobcovia tzv. luxusných nábytkov, kde sa hodina práce účtuje v 100kách-1000kach Sk. To, čo spomínal BVa "autolak s "pomarančom", vzadu zatečené kvapky farby" bola úplná prvotina s 3-4 vrstvami ako pokus, či je také niečo reálne. No stále tu zostáva fakt, že ide o "garážovú" prácu a nech bude akokoľvek precízna, s profi veľkovýrobou to asi porovnať nepôjde. Tak isto sa nedá porovnať ani cena profi a garage. No nedá sa očakávať, že ak niekto strávi na mnohovrstvovom lakovaní a brúsení 100h tak to spraví za šálku kávy.

To all:
Tento a ostatné DIY projekty som sem dal so súhlasom staviteľa ako prezentáciu jeho koníčku. Jeho koníčkom je hlavne stavba a aby sa mu mohol venovať, je ideálne ak sa mu podarí postavené bedne posunúť ďalej aby boli peniaze na stavbu niečoho iného. Aby to malo aj zvukovú kultúru, spolupracuje s BVa ktorého rešpektuje ako odborníka, čo dáva istú záruku, že daný produkt nebude len pekný, ale aj primerane funkčný. To, že postaví 1pár za rok ( niekedy ano to nie) sa nedá považovať za business. Kto má záujem, môže si to naživo pozrieť, vypočuť, zhodnotí, či je to hodné tých peňazí a buď bude šíriť pozitívne hodnotenie, alebo negatívne. Negatívne je populárnejšie, ľudia sú svine a tešia sa z neúspechu iných, radi taký neúspech pripomínajú a šíria. No s tým sa samozrejme musí rátať. Je vysoko reálne, že tento rok dokážem zrealizovať svoju plánovanú posluchovku a po dohode s ním, budú jeho projekty počuteľné aviditeľné na nejakej vydarenej hifistickej akcii ako bolo v minulosti grilovanie bravčových kolien.

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

Acon: Macka vo vreci bola reakcia na BVa a jeho ponuku zaplatit produkt vopred bez moznosti produkt vopred vidiet (nie pocut to je o inom)... Lutujem ze som do tvojho vlakna zapojil otazky na BVa aj ked mnoho veci sa vyjasnilo. Apropo schopnost nieco zaplatit by som az tak nepodcenoval, skor schopnost nieco vyrobit na svetovej urovni, hodné toho zaplatenia.

Inak ako prezentacia konicka je to super a drzim palce.

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

Takze PETROF je ochotny robit povrchovu upravu reproboxov aj kusoviek:

Martin Kobza z Petrofu pise:
"Cena povrchové úpravy černý PES vysoký lesk na reproboxu rozměrů cca 500 x 600 x 1550 mm je 5601 Kč/m2, na reproboxu rozměrů cca 400 x 450 x 750 mm je 7413 Kč/m2. To jsou ceny na konkrétní typy repro pro Daniel Hertz. Rozumí se tím nastříkání celého slepeného reproboxu ze všech stran (5 - 8 vrstev PES laku), broušení laku (4 - 5x), předleštění, leštění, zabroušení a začištění otvorů pro reproduktory a konektory. Protože rozměry boxů neumožňují vložit box do žádného stroje a vzhledem k otvorům v dílcích se tyto operace provádějí ručně. Takto povrchově upravená skříň je připravena k montáži bez dalších úprav."

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Takže pre prvý rozmer boxu to je cca 40tis. Kč/pár, pre druhý rozmer asi 20tis. Kč/pár len za povrchovku. Prepokladám, že sú to ceny bez DPH.
BVaudio, výroba a predaj

Odpovědět