DIY alternatíva - GAMMA AUDIO Katana

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Guliver
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY alternatíva - GAMMA AUDIO Katana

Příspěvek od Guliver »

BVA: Zda sa Vam to vela? Mne nie...

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

ide o to, že bedňa, ktorá môže normálne stáť v KČ 20-30 000,- bude stáť 60 - 70 000,- . Ja som veľmi rád, že tu táto debata prebehla, pretože mnohí z nielen tunajších členov, získajú predstavu, koľko stojí kvalitná povrchová úprava a aký podiel na cene môže mať samotný design. Ja sám vlastním bedne, ktoré nie sú lacné a viem, koľko z toho stála len ozvučnica. Estetický zážitok by mal byť podľa možností komplexný, no samozrejme, nie vždy je to možné.

Pokiaľ ide o klavírny lak, alebo ak chcete, kvalitný čierny, lesklý lak, tak to naozaj zvládne dobrý autolakýrnik. To, čo tu bolo prezentované ako autolak so stekancami, bola, ako som už spomínal,prvotina a nelakoval to autolakýrnik, ale človek, ktorý iba vie narábať so striekacou pištolou. Vzhľadom na to, že ide o niekoľko vrstiev, vždy brúsených, je taký lak rovnocenný s tým od Petrofu, pretože ako vidíte, postup je úplne zhodný. No je to veľmi pracné a preto drahé.

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

Acon: ide aj o to, ze su ludia, ktori si chcu priplatit za vzhlad a su vyrobcovia, ktori tuto jednoduchu skutocnost nechapu...

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

Acon píše:Vzhľadom na to, že ide o niekoľko vrstiev, vždy brúsených, je taký lak rovnocenný s tým od Petrofu, pretože ako vidíte, postup je úplne zhodný. No je to veľmi pracné a preto drahé.
No myslim, ze by som to radsej zveril do ruk Petrofu... Inak pre vyrobcu to moze byt pekny (a v tomto pripade aj pravdivy) marketingovy tahak.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

Guliver píše:
Acon píše:Vzhľadom na to, že ide o niekoľko vrstiev, vždy brúsených, je taký lak rovnocenný s tým od Petrofu, pretože ako vidíte, postup je úplne zhodný. No je to veľmi pracné a preto drahé.
No myslim, ze by som to radsej zveril do ruk Petrofu... Inak pre vyrobcu to moze byt pekny (a v tomto pripade aj pravdivy) marketingovy tahak.
Ale iste, vždy je to o cene. Možno by stálo za pokus nejaké porovnanie. Pretože to Petrofácke striekanie nebude to isté ako lakovanie krídiel alebo pián, kde sa lak nanáša liatím v horizontálnej polohe.

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

Myslim ze ak Daniel Herz doveruje Petrofu, tak by som sa toho az tak nebal.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

tu nejde o spochybňovanie kvality petrofáckeho striekania. Tu ide o to, že ak je to striekané, tak to už nie je to isté a nastrieka to tak isto hociktorý lakýrnik, pretože v Petrofe to tiež strieka len vyučený lakýrnik. A je celkom možné, že pred tým robil radového mechanika v autolakovni. Ilúzie by som si nerobil, zasa až o také umenie nejde. Čierna lesklá farba si len vyžaduje viac pozornosti, pretož ena tom vidieť každú chujovinu. No ak má človek na to vyhrievanú podtlakovú komoru z filtrovaním vzduchu, tak je to brnkačka.

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

Vzdy sa mam na pozore, ak niekto o niecom vyhlasi ze je to brnkacka *sunglases* . Skus si zavolat - alebo este lepsie chod na exkurziu do Petrofa - velmi ochotne ti vysvetlia o aku brnkacku ide...

ShanDo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShanDo »

Guliver píše:Acon: ide aj o to, ze su ludia, ktori si chcu priplatit za vzhlad a su vyrobcovia, ktori tuto jednoduchu skutocnost nechapu...
A kto ju nechape?

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

Guliver píše:Vzdy sa mam na pozore, ak niekto o niecom vyhlasi ze je to brnkacka *sunglases* . Skus si zavolat - alebo este lepsie chod na exkurziu do Petrofa - velmi ochotne ti vysvetlia o aku brnkacku ide...
Brnkačku som myslel obrazne. S tým, že ak je na to vybavenie, je predpoklad na kvalitný výsledok. Do petrofu nemusím ísť. Ja poznám nábytkové procesy lakovania a mnohokrát som to videl priamo na linke. Klavírny lak sa v skutočnosti nijako nelíši od akéhokoľvek lesklého nábytkového lakovania. Jednoducho sa lakovaný dielec po linke posúva popod "vodopád" laku, čím sa lak nanáša v rovnomernej vrstve na celú plochu. Zároveň sa pekne rozleje a keďže následne linka prechádza cez vypalovaciu pec, lak rýchlo vytvrdne a nestečie. Väčšinou ide o jednu hrubú vrstvu číreho laku, ktorý prekryje buď dyhu, alebo farebný povrch. Takto nanesený lak nie je potrebné ani brúsiť ani leštiť. Striekanie povrchov ako sú napr. reprobedne na ktoré sa nedá lak liať, musí prebiehať vo viacerých fázach. Lak nemôže byť riedky ako v prípade liatia, lebo by stekal a preto sa musí každá niekoľko mikrónová vrstva zakaždým brúsiť aby sa zabránilo tzv. pomarančovej kôre. Na záver sa to prelakuje 1 alebo viacerými vrstvami (podľa ceny) číreho laku, ktorý je treba tiež vždy vybrúsiť. Vo finále 800kou brúsnym papierom + leštenie. Je to pracné, no nie je to zázrak. Len to chce kurevskú trpezlivosť a zaplatené hodiny. Najťažšie na tom je samotné striekanie. Potrebná je skúsená ruka, ktorá už čo to nastriekala. Stekance sú totiž riešiteľné, no je to robota navyše a je jej dosť. A samozrejme je potrebná filtrovaná lakovacia komora s odsávaním vzduchu, čo zabráni sadaniu rozprášenej farby na lakovaný povrch (o prachu ako takom ani nehovorím). Musí byť vyhrievaná aby lak rýchlejšie tuhol a nestekal. Bavíme sa o úplne bežnej lakovacej komore, ktorá sa princípom nelíši od komory v autolakovni.

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

Ak nie ja tak kamarat do Petrofu ide - myslim ze je tam co vidiet - prave kompletuju repro ML. A aby sme sa zbytocne nedotahovali - ak by som chcel mat doma bedne, tak s lakom Petrof, nazvi to hoci aj snobizmus.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

Guliver píše:Ak nie ja tak kamarat do Petrofu ide - myslim ze je tam co vidiet - prave kompletuju repro ML. A aby sme sa zbytocne nedotahovali - ak by som chcel mat doma bedne, tak s lakom Petrof, nazvi to hoci aj snobizmus.
Ale niéé. Si ma nepochopil. Ja Ti predsa nenútim niečo iné. A už vôbec nechcem aby si si nechal nalakovať bedne ktorémukoľvek z mojich kamarátov. Ja sa na to celé iba pozerám realisticky. Tak ako tu niekto povie, že zvuk kábla za 1000 a kábla za 20 000 nie je hodný tých 19 000, tak ja dávam do placu také všeobecné zamyslenie, či je rozdiel "Petroflaku" a "Inéholaku" hoden ceny. Pritom si myslím, že medzi káblami je ten rozdiel väčší. Ale nakoniec je aj tak na rozhodnutí kupujúceho, čomu dá prednosť, pretože dobrý pocit z vlastného rozhodnutia určite nie je zanedbateľný.

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

Acon v pohode. :D
Či je rozdiel "Petroflaku" a "Inéholaku" hoden ceny? Pre niekoho ano pre niekoho nie. Ale hlavne si myslim ze by bolo hlupe akukolvek z tychto moznosti apriori vyluci, ak sa jej niekto dozaduje.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

su vyrobcovia, ktori tuto jednoduchu skutocnost nechapu...
2 Guliver
Odpoviem takto:
Sú zákazníci, ktorí nechápu jednoduché súvislosti.
Neviem, či čítame každý iné fórum, alebo či píšem čínsky. Ponúkol som možnosť za príplatok boxy podľa požiadavky vyrobiť, odmietol som vyrobiť na ukážku (bez platby vopred) definitívny finálny výrobok (navyše keď zvuk je známy, s inou povrchovkou to existuje a hrá) , ukážku povrchovky som ponúkol na menšom boxe. A nastalo mudrovanie ...Mám dosť skúseností s výrokmi typu"
" To je pekné, to chcem.
Ale stojí to xxx EUR.
Ano? Však aj toto je pekné."
Rovnako aj mám na sklade pár atypických výrobkov s extravagantnou , bežne "nestráviteľnou" dýhou na objednávku ("Neprišli mi peniaze..")
Pritom netušíš, ako by to vyzeralo a kde by sa to robilo.Možnosť si dostal, vylúčil si ju sám. Je mi ľúto.
Apropo, ked dokončím rozrobené veci, budem zrejme robiť výhybky do tých "Stealthov", aj keď sa mi tiež nepáči nutnosť robiť to na finále bez možnosti úprav boxu....
BVaudio, výroba a predaj

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

BVa píše: Pritom netušíš, ako by to vyzeralo a kde by sa to robilo.Možnosť si dostal, vylúčil si ju sám. Je mi ľúto...
Vazeny pane a o toto tu presne ide: preco by som mal kupovat nieco, co ako sam pisete, ze netusim ako by vyzeralo? Zartujete? Vy si kupujete vyrobky bez toho, aby ste ich vopred videli? Od profesionala a obchodnika ocakavam iny pristup. A ze mate na sklade vyrobky, ktore od Vas niekto neprebral? Tak potom by ste sa asi mali zamysliet nad Vasim podnikanim: existuju aj zmluvy, zalohy...

Odpovědět