Papírová membrána u reproduktorů

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Papírová membrána u reproduktorů

Příspěvek od PítrsPraha » 07 črc 2015 10:10

Nečekal jsem od tebe dospělou reakci, ale fakt, že se ti nezbude nic jinýho než se točit na evidentním omylu (ozvučnice vs membrána), za který se ostatním omlouvám, mě i tak překvapil...

Nutnost odkazovat se na grafy namísto vlastních reálných zkušeností a porovnání s jinými repro také hovoří za své... Stejně jako nekonzistence tvých vyčtených názorů, kdy jednou explicitně označíš mé ex-Shan E500 za výborně hrající bedny, abys je následně nepřímo označil za bedny se silně zvýrazněnými okraji pásma.... (objemovým zastoupením jednotlivých pásem se Shany od Arií nijak zásadně neliší - rozdíly jsou v charakteru, ne objemu pásem. Poslouchal jsem oboje ve velmi dobře známé akustice, na velmi dobře známém řetězci a na hudbě, kterou mám dlouhodobě naposlouchanou).

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 07 črc 2015 10:21

Ono je to nějak v rozporu ? Bedny se zvýrazněnými okraji musí hrát špatně ? Někdo to někde napsal ?
Pokud je to na mě, tak bych prosil odkaz nebo citaci. Děkuji.
Jinak opravdu nechápu, co tě překvapilo. Když už chceš nekoho opravovat, tak to dělej pořádně.
Do hlavy ti nevidím, tak můžu reagovat jenom na to, co tu napíšeš.
Nebo jsi s tím tak pospíchal ? Stejně už si byl druhej.

Jak je vidět, tak se našlo pár lidí, co mi s chutí opraví omyl v řádu milimetru, ale k tématu nic.
Takže vše při starém.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 07 črc 2015 10:32

Ano je. Nevšiml jsem si, že by třeba klavír, housle, saxofon, lidský hlas a jiné akustické zdroje zvuku, jejichž co nejrealističtější reprodukci se snažíme v rámci našich rozpočtů dosahovat, by měly velmi zvýrazněné okraje pásma.

Ale samozřejmě záleží, co je pro koho tím ideálem zvuku. Tohle fórum a technika, o které se zde píše, se jmenuje HiFi - high fidelity. Tzn. ideálem je zvuk, kdy nelze nerozeznat, jestli zpěvačka zpívá v poslechovce naživo nebo jestli je její hlas reprodukovaný. Pokud je pro tebe "správný" zvuk s velmi zvýrazněnými okraji pásma, najdi si nějaké hiphoperské car audio fórum.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 07 črc 2015 10:33

*2thumbsup*
Naposledy upravil(a) Jarda69 dne 07 črc 2015 10:39, celkem upraveno 1 x.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 07 črc 2015 10:35

Jarda69 píše:Ty seš vážně nemocnej...
Jj, kde nejsou argumenty, přijdou invektivy. U tebe běžná geneze diskuse.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 07 črc 2015 10:38

Jarda69 píše:Mě obviníš, že ti opravím chybu
Nikde jsem tě z neobvinil z opravy chyby, udělal jsem pravý opak - chybu uznal a omluvil se za ni... Čti pozorněji, rádobykazateli...
Jarda69 píše:sám akorát překrucuješ, co jsem napsal.
Nikde jsem nic nepřekroutil. Reagoval jsem na tvou mylnou domněnku, že zvuk s velmi zvýrazněnýma okrajema pásma je kvalitní zvuk. Čti pozorněji, rádobykazateli...

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 07 črc 2015 10:40

PítrsPraha píše:Nečekal jsem od tebe dospělou reakci, ale fakt, že se ti nezbude nic jinýho než se točit na evidentním omylu (ozvučnice vs membrána), za který se ostatním omlouvám, mě i tak překvapil...
Jestli jsi se mi tímto omluvil, bez toho, že bys mě chtěl zesměšnit kvůli opravě tvé chyby, tak to potom ano.
Naposledy upravil(a) Jarda69 dne 07 črc 2015 10:59, celkem upraveno 1 x.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 07 črc 2015 10:42

Už se na to vyser, než se do toho uplně zamotáš.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 07 črc 2015 10:44

PítrsPraha píše:Nikde jsem nic nepřekroutil. Reagoval jsem na tvou mylnou domněnku, že zvuk s velmi zvýrazněnýma okrajema pásma je kvalitní zvuk. Čti pozorněji, rádobykazateli...
A teď sem zkopíruj citaci !!!!! Kde píšu o velmi zvýrazněných okrajích a kvalitním zvuku. Najdi to a uznám, že kecám já a ne ty.
A uznám že nic nepřekrucuješ.
Naposledy upravil(a) Jarda69 dne 07 črc 2015 11:06, celkem upraveno 1 x.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 07 črc 2015 11:05

Po svých příspěvcích, kde uvádíš, že "Jinak klidně i Aria 936, ta má dost zvýrazněné okraje, včetně basu." a "Bedny se zvýrazněnými okraji musí hrát špatně ? Někdo to někde napsal ?" se ptáš, kde ty jsi psal "o velmi zvýrazněných okrajích a kvalitním zvuku."

*2thumbsup*

Nezapomeň zas posílit své zkomírající vědomí sama sebe nějakou osobní invektivou ;), jak máš vůči zdejším členům v oblibě.

A mimochodem, když si posteskáváš nad tím, že "...ale k tématu nic. Takže vše při starém.", tak jak se týká tématu "Papírová membrána reproduktorů" tvých posledních 5 příspěvků?

Chápu, že tohle vše je jen projev tvé frustrace z toho, že by ses moc rád zapojoval do zdejších diskusí, ale zatím se ti tu každý jen směje, nebere tě vážně a že se s tím momentálně neumíš vypořádat jinak než agresí a osobními útoky. Ale jak sám vidíš v téměř každém vlákně, kam zavítáš, cesta to je špatná.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 07 črc 2015 11:10

Fakt se na to vyser, akorát ze sebe děláš hlupáka. To si vážně myslíš, že nikdo nevidí tu tvojí manipulaci s fakty ?
Najdi mi, kde v jedné větě píšu, že "velmi" zvýrazněné okraje znamenají kvalitní zvuk.
A zkus to bez okecávání, kombinování a podsouvání něčeho, co jsem nenapsal.
Snad to pro jednou dokážeš.

"Chápu, že tohle vše je jen projev tvé frustrace z toho, že by ses moc rád zapojoval do zdejších diskusí, ale zatím se ti tu každý jen směje, nebere tě vážně a že se s tím momentálně neumíš vypořádat jinak než agresí a osobními útoky. Ale jak sám vidíš v téměř každém vlákně, kam zavítáš, cesta to je špatná."

Jinak tohle celkem sedí, ale spletl jsi si osobu. Zkus se podívat, s čím si sem do tohoto vlákna, přišel ty.
Jestli to byla potřeba si do někoho kopnout nebo odpověď na dané téma.
PítrsPraha píše:
Ono to ve tvém případě právě není tak nepodstatný. A ano, ten údaj je velmi důležitý. Poukazuje totiž na mnohokrát ověřený fakt, že přes své arogantní a bohorovné vystupování zde, na které tě nejednou upozorňoval nejeden zdejší dlouholetý člen fóra, víš o hifi celkem prd. Viz 3mm tlustá papírová ozvučnice (je snad z lepenky nebo čeho?), basový reproduktor se zkreslením 0.1 %, silně zvýrazněná okrajová pásma i Focal Aria, nesmysly o kabelech a další a další úplné pitomosti, na které tě tu upozorňujeme.

Viz vystupování v tomhle vlákně. Napíšeš pitomost a pak se do ostatních, kteří tě na to správně a věcně upozornili, navážíš... Uber na aroganci, urputnosti, četnosti nesmyslných příspěvků - to tomu, aby tě tu lidi brali vážně, pomůže mnohem víc než šaškárna, kterou tu od začátku svého působení předvádíš.
Naposledy upravil(a) Jarda69 dne 07 črc 2015 11:16, celkem upraveno 1 x.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 07 črc 2015 11:15

Jarda69 píše:Najdi mi, kde v jedné větě píšu, že "velmi" zvýrazněné okraje znamenají kvalitní zvuk.
Najdi mi, kde píšu, že to píšeš v jedné větě... :D. Atd. donekonečna. Za chvíli se budeš ptát, co je to vlastně věta...
Jarda69 píše:akorát ze sebe děláš hlupáka.
Jarda69 píše:Snad to pro jednou dokážeš.
A neutuchajícím seznamem osobních invektiv (než je tedy zase rychle smažeš, jak je tvou běžnou praxí), jen potvrzuješ správnost úvahy z posledního odstavce mého předchozího příspěvku. Snad si to někdy uvědomíš - bude lépe hlavně tobě samotnému, když se vymaníš z těhle svých strachů z nepřijetí.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 07 črc 2015 11:17

No vidíš. Opět jsi nezklamal. Já už nevím, jak ti to napsat. Zkus alespoň jednou reagovat na to podstatné.
Zatím se akorát vykrucuješ. Mě už nenapadá, jak ti slušně napsat, že lžeš.
Protože akorát zase něco napíšeš o osobních útocích, ale nic k věci.
Když přestaneš upravovat cizí texty, přidáváním slov posouvajících význam, tak se možná vyhneme psaní zbytečných příspěvků.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 07 črc 2015 11:50

...co jiného než hrát to na rozdíl slov dost vs velmi ti teď zbývá, že...
...vlastně ještě možná úpěnlivá snaha o "vysvětlení", že slovy "Bedny se zvýrazněnými okraji musí hrát špatně ? Někdo to někde napsal ?" jsi nechtěl vyjádřit svůj (i tentokrát mylný) názor, že zvuk typu "vana" může být v kontextu HiFi techniky a snahy o věrnou reprodukci kvalitní zvuk...

Tvá obvinění z manipulace s citacemi tvých textů, které je prokazatelně stejně falešné, jako tvá zoufale marná snaha přesvědčit sám sebe, že jsi zde na fóru ze všech členů jediný, kdo ví, jediný, kdo umí číst, jediný, který má vždy v každém vlákně, kam zavítá, neotřesitelnou pravdu....

Množství faktických omylů a nesmyslů, na které tě zde různí členové upozorňují, ale zřetelně vypovídá o opaku.
Jak už nejednou (přeneseně) zaznělo od několika členů (i moderátorů), nejpravdivější a nejpřínosnější příspěvek od tebe je žádný příspěvek od tebe. Přijmi to. Tak jsi tu vnímán.

Nechávám na tobě, zda i tentokrát využiješ možnost mít poslední slovo, kterou ti dávám.

Odar

Příspěvek od Odar » 07 črc 2015 12:00

To chce vychladenu plechovku z mraznicky na celo *sunglases*

Odpovědět