Papírová membrána u reproduktorů

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Re: Papírová membrána u reproduktorů

Příspěvek od Jarda69 » 07 črc 2015 12:14

Přestaň se schovávat za členy fora. Jsi velkej chlap, tak piš za sebe. Počítám, že není šance abys alespoň jednou obhájil co píšeš.
Místo toho budeš pořád dělat ty svoje psychologický rozbory a kombinování různých vět z různých debat, s tvojí "nenápadnou" úpravou.
Až se trochu uklidníš ,tak si prosím projdi moje příspěvky, kde tě slušně žádám, abys mi ukázal, kde jsem to či ono napsal.
Jednou jedinkrát, snad nechci tolik. Moc tě prosím. Zkus jednou vynechat osobní útoky a zkus ukázat, že si za tím co píšeš, stojíš.
Normálně sem pastni mojí výhradu a pak citaci, dokazující, že jsem lhář.
Ano, jeden příspěvek jsem celý smazal. "Tak jak je mojím zvykem" Byly tam osobní útoky na tvou osobu.

boxer

Příspěvek od boxer » 07 črc 2015 14:10

Jarda 69

Poslouchej Jarouši. Tvoje chování a reagování mi začíná srát. Položíš nějakou debilní otázku, která nemá hlavu a patu.
Když máš v té otázce jasnou blbost a jsi na ni upozorněn, tak začne tvůj kolotoč výhrad, opisování toho kdo co řekl a stále dokola.

Ohledně tvého..... ale k tématu nic. Takže vše při starém

....se tě zeptám? Může se na blbě podanou otázku správně odpovědět?

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 07 črc 2015 14:30

Jediná chyba, které jsem se dopustil byla, že jsem se spletl o milimetr. Ano uznávám, měl jsem jsem si zjistit přesnou tloušťku a nedávat tam údaj se slovíčkem cca.
A ano, nic významného se tím na zadání nemění, pokud nedefinuji o jaký papír se jedná a nevyžaduji odpověď s přesností na jedno procento.
Doufám, že podobné upozornění pošleš i urputnému kolegovi na kterého jsem tu nucen neustále reagovat.
Tím nemyslím, jeho opakované upozornění na chybu jednoho milimetru, ale na jeho "velice dobře" skyryté urážky a neustálé napadání.
Pokud si myslíš, že mě podobné urputné debaty těší, tak ne.
Opravdu jsem myslel, že mi někdo na původní zadání odpoví.
Jestli se tě nějak dotklo, že jsi ho nepochopil a já ti to potvrdil, tak se omlouvám.
Jinak bych tě požádal abys mi nekomolil jméno. Nežijeme spolu jako partneři.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 07 črc 2015 19:55

Ale jak jsem už psal, až tu bude někdo s právy mazání, tak prosím o smazání celého vlákna. O tohle opravdu asi nikdo nestojí.

boxer

Příspěvek od boxer » 07 črc 2015 21:34

Jarda a Jarouš není totéž od stejného?

Tak sorry. Nějak citlivej, ale na to abys kopnul do jinýho, hroší kůže máš dosti. Mě si napsal, jestli nejsem teplej, urazil jsi x lidí a Jarouš ti vadí? Divný metr.

Ale dobrá, vraťme se k zadání.

Nerozumím opravdu tomu, co máš na mysli pod touto větou.

Do podobného boxu se nainstaluje bass/středobass. Běžný repro má papírovou membránu silnou cca 2-3mm.
To není mnoho a určitě skrz ní projde víc zvuku než skrz bednu samotnou.

Nerozumím tomu skrz ní než skrz bednu samotnou.

Můžeš to nějak polopatisticky vysvětlit?

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 07 črc 2015 21:56

Nejprve to kopání. Ano, napsal jsem ti, jestli nejsi teplej a bylo to po uplně stejném lísání. Pokud mě opravdu toužíš oslovovat tímto mazlivým tonem, tak prosím do SZ ;)
Kopu většinou až jako druhej.

K tomu dotazu. Vezmu nějaký slušný reprobox. Třeba těch 36mm překližky. Udělám do něj dvě stejné díry na basák. Osadím jeden basák a začnu hrát.
Dám ucho k volné díře a poslouchám. Bude to hnus, ale něco tam slyšet bude. Včetně různých odrazů a jiných pazvuků.
Teď dám přes tu volnou díru papír s podobnou průzvučností jako má membrána papírového repro.
Bude skrz ten papír něco slyšet ? Jasně, že to přeřve ten reproduktor, ale mohl by být třeba na opačné straně bedny, zakrytý polštáři, co já vím.
Pointa je v tom, jestli projde zvuk z ozvučnice ven, skrz papír ???
Já myslím, že jo. To znamená, že i přes papírovou membránu, se část zvuku z boxu vrací.
Otázkou bylo, jak hodně, jestli to vadí a jestli se s tím dá něco dělat ?
Aniž by mě tohle někdy před tím napadlo, tak jsem šel cestou mírného přetlumení mých beden, s tím, že nejvíc materiálu je kolem basáku.
A to od nejřidčího vatelínu k hustějším materiálům.
Vím, že je to celé kravina, ale prostě mě to zajímá, jak to je.

Pokud tu zase budu mít nějaké pravopisné chyby nebo faktické nepřesnosti, tak je prosím skoč a zkus se jenom zamyslet nad popsaným jevem.

boxer

Příspěvek od boxer » 07 črc 2015 22:18

No tak jak jsem to "nepochopil" hned na začátku, tak jsi mi to nepochopení potvrdil...

Hned napoprvé jsem si myslel, že je myšleno

Pointa je v tom, jestli projde zvuk z ozvučnice ven, skrz papír ???....ale nezdálo se mi to, že by to bylo myšlené vážně. Bylo.

V tom případě už nebudu reagovat na nic, protože další již smazaná otázka byla ze stejného ranku a asi jsou takové všechny.

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TRANSIWATT » 07 črc 2015 22:26

K elementární otázce, jestli membránou neprochází zvuk, když je o tolik tenčí než bedna. Jardo ty fakt někdy dokážeš překvapit otázkou. Ta tenka papírová membrána ZVUK VYTVÁŘÍ svým kmitáním, z toho vycházej a něco si o tom přečti jak už radili ostatní, nezachazej moc do hloubky a osvoj si základy elektroakustiky nejprve.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 07 črc 2015 22:35

TRANSIWATT tak to je zajímavá informace, že membrána vytváří zvuk. To ti moc děkuju *headbang*

Ale dobře. Otázka zněla, zda se skrz "membránu vytvářející zvuk" dostane ven alespoň část signálu, co je v reproboxu.
To přece není tak složité. Ten možný pokus jsem snad popsal dost jasně.

BOXER
"Pointa je v tom, jestli projde zvuk z ozvučnice ven, skrz papír ???....ale nezdálo se mi to, že by to bylo myšlené vážně. Bylo."
Co přesně tě na tom tak překvapilo ? Že skrz papír může zvuk projít ? Někdy si to zkus. Výsledek tě zřejmě ohromí.

boxer

Příspěvek od boxer » 07 črc 2015 23:05

Jardo, vyser se na to zkoumání a vymýšlení kola.

Děláš ze sebe možná většího blba než skutečně jsi.

Ano, zvuk projde skrz papír, vodu, beton, dveře, okno a dokonce i skrz vzduch. *palec*

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 07 črc 2015 23:06

Vypadá to, že jsme se o kousek posunuli. Ale aby nedošlo k mýlce. Já nikoho nenutím aby na to reagoval. Je to dobrovolné.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 07 črc 2015 23:38

Jarda69: Vzhledem k tomu, že ses tady objevil jako blesk z jasného nebe a rovnou začal do všeho kafrat, ačkoliv je naprostá většina tvých "vědomostí" akorát načtená, resp. nadrilovaná bez pochopení souvislostí, přičemž když se tě nekdo snaží jemně upozornit na díry ve tvé logice, tak ho nevybíravě napadneš, tak bys měl akorát číst a šoupat nohama a nerejt blbě do lidí, kteří mají kromě znalostí I zkušenosti.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 07 črc 2015 23:54

Reaguješ na něco konkrétního tady nebo tak všeobecně ?
Navíc jsi ke mně trochu nefér. Když něco nevím ,tak nemám problém se zeptat zkušenějších.
Tady jsme se trochu zasekli na problému ,zda je papír průzvučný, ale jinak to vypadá nadějně.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 08 črc 2015 00:44

Asi jsem naivní, ale čekal jsem nějakou jinou reakci. Něco jako třeba:

"Jardo, řešíš kraviny. Ten průnik tam samozřejmě je, ale je tak slabý, že ho zakryje zkreslení reproduktoru. Omezit se dá matrixovým systémem přepážek a tlumením. Nikdo to neměřil, není to důležité"

Nebo něco podobného. Tohle je příklad, nevím, jak to je.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 08 črc 2015 03:16

Takhle jak je to napsané, to vypadá, že si dělám srandu s tlumením. Není to tak. Počítám, že to co jsem myslel, by snad mohlo vyřešit akorát použití nějakého jiného materiálu,
třeba keramiky nebo kovu. Případně, má vůbec vliv rozmístění tlumení nebo je uplně fuk, jestli je spíš u stěn nebo víc u repro ?
Případně, jak se občas použilo zapojení push pull ? Sice to není důvod, proč se to dělá, ale ve finále, by to mělo vliv. Nebo dva repro za sebou.
Nic, jak jsem, je to jenom kravina.

Náhodou jsem narazil na hrátky s magnety http://www.repromania.net/forum/viewtop ... b&start=20

Odpovědět