Sieťový (napájací) kábel

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sieťový (napájací) kábel

Příspěvek od Miero »

a co nejaky original z druhej ruky? to uz bude cenou blizko domacej vyroby, ale kvality vyssej

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Zle hladáš a slabo.

Napriklad Nordost má aj 1m v cenníku.https://audiofederation.com/brands/nord ... powercords Ale u takej dlžky je problematické ked su pristroje dalej od seba a od filtracie.Pre mna pod 1,5m sieťový kábel je nepraktický , krátky a nepoužitelný. Všetky moje su preto nad 1,5m. Ak su tvrdé a neohybné tak lepšie su až 2m dlhé.

janusinko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od janusinko »

jimmi:
Lenže ich najvyššie rady už majú feritové cievky, čo ja mať nebudem a napríklad Odin je „až” od 1,25 metra.
OK, škrtám otázku o dĺžke, tá je aj tak najmenej podstatná z toho všetkého :lol:

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Pre Teba nepodstatná ale pre mna je. Nemam chuť a čas už to tu stále dokolečka písať. Najdi si všetky odpovede na všetky svoje otazky v historii.

Howgh.
Naposledy upravil(a) jimmi dne 14 črc 2018 18:43, celkem upraveno 1 x.

janusinko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od janusinko »

jimmi:
Keby som na ne dostal (alebo našiel v predošlých diskusiách) odpovede, tak by som sa nepýtal.
Doteraz sa nikto nevyjadril ako zapojiť tienenie u napájacieho kábla a taktiež sa nikto nevyjadril, či kovový oplet bude mať negatívny vplyv pri takomto kábli.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax »

Duplicita, psal jsem z venku/mobilu..omlouvam se
Naposledy upravil(a) kychtax dne 14 črc 2018 19:37, celkem upraveno 1 x.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax »

..
Naposledy upravil(a) kychtax dne 14 črc 2018 19:40, celkem upraveno 1 x.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax »

Ahoj.
Nedavno tu nekde psal pytel poradi priorit u vsech kabelu. Material, konstrukce, stineni, zbytek. Ja tam pridam jeste konektory (u sitaku).
Tzn. Konektory Furutech Fi38,28 Rh. 50 je dle mne zbytecny overkill. Lepsi sit. konektory jak Furutech nejsou. A dobrou metraz z OFC nebo OCC. Zadne nezname "blato" med/postribrena med. To je dle mne ztrata casu a penez. Kvalitni material a draty jsou slyset.

janusinko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od janusinko »

kychtax:
Kľudne aj triplicita, keď sa dozviem odpovede na položené otázky :D
Takže... včera som podrobne prešiel celé vlákno (46 strán) užívateľa Pytel a nič. Hneď na začiatku (tuším 1. — 2. strana) sa sice zmienil o návode na výrobu sieťových káblov a pridal aj link, kde je to popísané, ale odkaz je nefunkčný. Ďalej už iba písal o jednotlivých značkách káblov (hlavne repro) a porovnával ich zvukovo.
Dozvedel som sa ale jednu pikošku... a to, že do opletu sa dá nasypať jemný kremičitý piesok s keramickou drťou, ktorá musí byť v správnom pomere. Netuším na čo je to dobré, ale rozhodne palec hore za nekonvenčný prístup :D

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

@janusinko: Ještě bych se vrátil k tomu zavrhnutému významu délky kabelu... viz "Misconception #7"
https://www.gcaudio.com/tips-tricks/why ... ifference/

janusinko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od janusinko »

FS:
Vďaka za link na nedeľné čítanie ;)

all:
Ako tak postupne čítam príspevky od Pytel, nestotožňujem sa so všetkými jeho názormi. Napríklad výroba káblov/prekáblovanie z pre neho čistého/pure/fine striebra o rýdzosti 925/1000. Takéto striebro vonkoncom nemožno považovať za čisté, obsahuje „len” 92,5% Ag a zvyšok tvoria iné prvky + nečistoty. Pre porovnanie, napríklad káble Oyaide sú z 99,9995% Ag. Čo tým chcem povedať? Vhodnejšie je použiť radšej kvalitnú meď (99,99999% Cu) než takéto „kvalitné” 92,5% striebro. Dôvod je prostý, lepšia spojitosť elektrónových obalov a teda lepšia/hladšia elektická vodivosť.

slimy

Příspěvek od slimy »

janusinko

Za Pytlem jsou stovky, mozna tisice, zhotovenych kabelu ( z ruznych materialu, ruznych konstrukci, s nejruznejsimi konektory) + X poslechovych testu na ruznych aparaturach.

Takze s cim ty nesouhlasis, je uplne irelevantni!

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

janusinko : a prozradis k jakym konkretnim komponentum to budes vyrabet ? p.s. na nazory Pytla se muzes spolehnout, zvlast kdyz jsi zatim asi zadny sitovy kabel nevyrabel

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

keby bola pre najlepsiu vodivost dolezita prave cistota striebra, tak by supravodice boli zo striebra. ale nie su... :D

https://cs.wikipedia.org/wiki/Supravodivost

janusinko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od janusinko »

slimy:
Že sa tomu dlhodobo venuje, vôbec nespochybňujem, len poukazujem na fakt, že z fyzikálno-chemického hľadiska by som 92,5% Ag kábel osobne nepoužil.

PavelDosko:
Nateraz by mal napájať výkonový zosilňovač Classé CAV-150. Ku konštrukčnej stránke Pytla sa nevyjadrujem, o tej nepochybujem.

Odpovědět