Sieťový (napájací) kábel

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
janusinko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sieťový (napájací) kábel

Příspěvek od janusinko »

Miero:
Ajajaaaaaj, vieš vôbec o čom je supravodivosť? :D Supravodiče sú absolútne nevhodné pre využitie v hifi, pretože takéto materiály vplyvom extrémne nízkej teploty sa stávajú natoľko krehké, že už pri najmenšom dotyku, či otrase dochádza k deštrukcii integrity takéhoto materiálu a my predsa potrebujeme, aby bol kábel ohybný ;)

Za normálnych (pVT) podmienok je Ag najlepší elektrický vodič z bežne dostupných materiálov. Viď tabuľky merná elektrická vodivosť/merný elektrický odpor.

Odar

Příspěvek od Odar »

Perfektne. Konecne niekto, kto ma jasno v materialovom inzinierstve. Len sa sam seba pytam, na co sa potom pyta na fore, ked vsetko tak dobre vie? :mrgreen:

janusinko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od janusinko »

Odar:
Zrejme si dotyčný nevšimol, že sa nepýtam na materiály a značky, ale na najvhodnejšiu konštrukciu kábla :)

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Mám v pláne zhotoviť si napájací kábel, ktorý by bol z technického hľadiska čo najdokonalejší.
A zrazu ti uz zalezi na teplote a nejakej ohybnosti. Neviem preco potrebujes napajaci kabel ohybny. A aj ked uz, tak by stacil uz len kratsi povedzme strieborny drat, z tej supravodivej keramiky v tekutom dusiku...

janusinko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od janusinko »

Miero:
Nehnevaj sa, ale tvoja pripomienka je úplne mimo, ako aj tá supravodivosť. Ohybnosť kábla je predsa jeho prirodzená vlastnosť, alebo si mám snáď strčiť do zásuvky medenú guľatinu a komponenty tak budú napevno fixované k nej?
Diskusia sa uberá úplne iným smerom, ako bola zamýšľaná.
Tak teda ešte raz, chcel som poradiť ohľadom konštrukcie kábla, či zapojiť tienenie na jednom konci, na oboch koncoch alebo tienenie vôbec nezapájať a taktiež som si sľuboval, že sa niekto znalý v elektrotechnike vyjadrí k tomu, či kovový oplet nejakým spôsobom ovplyvní kábel.
Jediné k čomu som sa vyjadril pomimo bola čistota materiálov v kábloch.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

stineni zapojuju jen na strane schuko do N

slimy

Příspěvek od slimy »

Delas si srandu?

Chces zhotovit technicky nejdokonalejsi kabel a ve finale se ptas, zda ho stineni nejak ovlivni?

Jinak nekdo znaly v elektrotechnice ti vetsinou rekne, ze kabely jsou blbost;
- stineni vetsinou na strane schuko (do zdi), ale ruzni vyrobci kabelu to doporucuji i jinak *2thumbsup*

Odar

Příspěvek od Odar »

Niekomu proste udiera teplo na hlavu, tak sa bavi na forach a ludia mu to zeru. To je asi tak vsetko :lol:

janusinko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od janusinko »

Vidím, že zmýšľanie väčšiny (nielen) tunajších členov fóra sa míňa účinku, ďakujem vám teda za „obohacujúce” príspevky. Nemienim sa s vami ďalej naťahovať.

slimy:
Aj by som reagoval, ale keďže to nemá zmysel, tak sa len rozlúčim.

Odar:
Je smutné, že inteligentná bytosť, ktorou by človek mal byť tu neprispela ani jedinou radou, zato irónie má na rozdávanie. Dám ti jednu múdru radu do života, ak sa nevieš vyjadriť alebo nemáš k čomu, tak to proste nerob.

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Janusinko, problém bude v tom, že jsi přišel s prosbou o radu a nakonec to vyznívá, že všichni co ti radí to dělají podle tebe špatně. Takže to udělej co nejlíp umíš podle svého přesvědčení a pak se s námi poděl...

Pokud mohu dát doporučení za sebe, tak já jsem šel cestou kompletace u Pytla z metráže, která se mi osvědčila nejvíce a to je Furutech FP-TCS31(resp. označován i jako FP-S35TC) + rhodium koncovky FI28 + FI38.
Pokud bych nebyl omezen rozpočtem, šel bych ještě po vyšším Furutechu a to buď FP-S55N (metráž cca 180 EURO/metr) nebo TOP FURUTECH DPS-4 - Limited Edition (cena cca 11.200 Kč/metr!!!) + k tomu koncovky Furutech NFC. Ale to by se cena blížila cca k 30tisk/kabel a při mé potřebě cca 12ks je to jaksi "moc"...

Obrázek
recenze: https://soundrebels.com/furutech-dps-4/

I když pořád ne nejvíc - pokud bych měl budget "nolimit", šel bych do hotového Furutech Nanoflux (cca 5800 Euro/ks) :-).

Obrázek

slimy

Příspěvek od slimy »

janusinko post píše: Tak teda ešte raz, chcel som poradiť ohľadom konštrukcie kábla, či zapojiť tienenie na jednom konci, na oboch koncoch alebo tienenie vôbec nezapájať a taktiež som si sľuboval, že sa niekto znalý v elektrotechnike vyjadrí k tomu, či kovový oplet nejakým spôsobom ovplyvní kábel.
Neco mi uteklo, frajere?
Odpovezeno na obe dve otazky a to zcela vazne, bez ironie.

janusinko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od janusinko »

zabiny007:
Jediný kto aspoň čiastočne odpovedal bol Paolo, PavelDosko a FS + slimy v poslednej reakcii, za čo im dodatočne ďakujem. Máš snáď pocit, že sa zvyšok vyjadril reálne k veci? Takmer všetci písali úplne o inom ako som sa pýtal.
Ďakujem za návrh komponentov, ale ako som už písal, tie mám vybraté, žiadal som poradiť s konštrukciou, ale vidím to tak, že budem musieť skúšať a urobiť si to nakoniec podľa seba.

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Aha a já níže citovaný text pochopil tak, že jasno nemáš, proto jsem Ti napsal svá doporučení na metráž Furutech. Holt asi neumím číst mezi řádky. Pak se nediv, že dostáváš jiné odpovědi, než očekáváš. No nic, tak hodně zdaru :-)
janusinko píše:
14 črc 2018 14:06
Zatiaľ mám vytipované:
- koncovky jednoznačne Furutech FI-50 alebo FI-50 NCF,
- kábel buď nejaký Furutech alebo Oyaide Tunami V2,

vitek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitek »

janusinko

tak si ten kabel kup a uvidíš. Prodám ti ho za cenu materiálu Furutech Fi 50 koncovky a kabel FP-S35TC s černým opletem. 1.8m dlouhý krimpované vidličky furutech , kabel je stíněný. Nebo stejné koncovky a kabel FP-Alpha3 1,5m a už se nemusíš trápit sáhodlouhou diskuzí...

bryston
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bryston »

Nemám nic proti těm, co vrážejí mailant do kabelů. Je to jejich právo. Ale štvě mě, když tady kvákajií neskutečné bludy o změnách několik levelů v poslechu. Udělejste si doma ABX test a zjistíte co všichni ostaní. Slyšet není nic a kecy o nesoustředění, tlaku na posluchače a podobně si nechte pro manželku.

Buď to slyšíte nebo ne. Nic jiného není. Pokud se chcete zalíbit zdejším kabelogurům, je vaše věc.

Kydy Aretaxe, Jimmiho, Lachima, Kabelguru, Kryxtaxe a podobným se musím jen smát.

Odpovědět