Sieťový (napájací) kábel

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sieťový (napájací) kábel

Příspěvek od Fidas »

Dadaft: A co napájení z aku? :-)

merhaut

Příspěvek od merhaut »

V našem hifi studiu si může každý ze zákazníků vyzkoušet míru vlivu kabelů na zvuk sám na sobě:-) A jako bonus můžu těm nejzvědavějším změřit "anténní" chování signálových i napájecích kabelů na vysokých frekvencích. Zkrátka: posloucháme, měříme a něco o tom víme. Přiblblým kecům splétačů pomlásek o diplomech elektrotechniků se smějeme.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax »

Jo tak vy jste prodejce. Jaromire, to krapitek meni situaci ;-)

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Krapitku, já jsem v současnosti především technik STA, mimoto profesně funguju jako konzultant pro audio-video, což je zhruba půlstoletí spolu s bigbítem můj celoživotní koníček. Hifi alchymisty nemám rád z principu, považuji je dlouhodobě za škodnou.

kamilek111
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kamilek111 »

dadaft píše:
17 srp 2018 18:44
Podle mě má naprosto zásadní vliv na kvalitu reprodukce typ elektrárny, který proud do zásuvek dodává. Když je proud z atomové elektrárny, je zvuk energický, dynamický, plný síly, zkrátka má to drajv. Uhelné elektrárny, ty dávají zvuk bohatý na středy, teplý, pleťový, barokně plný. Větrné elektrárny, tady očekávejme zvuk provzdušněný, transparentní, lehoučký - zde velmi doporučuji kabely Nordost, které tyto vlastnosti nádherně zvýrazní. Proud z vodních elektráren, to je tekutost sama, výrazně analogový, spojitý zvuk, doporučuje se jím napájet zesilovače se sklony k tzv. zrnění. Sluneční panely dávají prosluněný, lampový zvuk, to dá rozum, Plyn bývá jedovatý, ale záleží na zbytku sestavy, těžkopádnějšímu, příliš přízemnímu a utahanému systému naopak může dodat trochu té potřebné lehkosti a éteričnosti...

Samozřejmě tyto zcela jasně slyšitelné charakteristiky se projeví až od určitého rozlišení sestavy.
Většina hifistů prostě nemá tak dobrý aparát, takže si myslí, že to jsou jen bláznivé řeči,,,,,,,,,,,,,, ale kdo ví, ten ví. ;)
Kdysi v Rakousku nějaký dobrodruh na vrcholu kampaně proti Temelínu prodával přístroje které tu Temelinskou energii spolehlivě rozeznaly a nepustily do baráku. Což vyvinout přístroj který by do domu pustil jen energii v kvalitě high end :| :| :!:
Kupci se určitě najdou

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

merhaut píše:
17 srp 2018 23:08
Krapitku, já jsem v současnosti především technik STA, mimoto profesně funguju jako konzultant pro audio-video, což je zhruba půlstoletí spolu s bigbítem můj celoživotní koníček. Hifi alchymisty nemám rád z principu, považuji je dlouhodobě za škodnou.
Kdyz nasi predkove nedokazali vysvetlit to, co pozorovali, pripsali to na vrub bohum. To se dnes moc nenosi. Dnes je mnoho lidi tak posedlych predstavou o konecnosti (sveho) poznani, ze radeji zaviraji oci pred realitou pozorovaneho, misto aby priznali, ze proste nevi.
Takove lidi povazuji za skodnou zase ja.

bryston
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bryston »

No ,dřív to připisovali Bohům, nyní stačí říci..." já to tak slyším..." a je vymalováno.
Co na tom, že se dá leccos změřit a dát to do souvislostí. Občas použít hlavu. Chemie a fyzika s matematikou v hifi asi pro některé neplatí. Stačí se zaklít, že to slyší.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

@bryston: Jeste bys mel dodat, ze jsi expert na fyziku, chemii a matematiku, a bylo by to dokonalou ukazkou zabednenosti, na kterou poukazuji.
Mohl bys tedy konkretne uvest ty dukazy z oboru fyziky, chemie a matematiky, ktere vylucuji moznost, ze napajeci kabel by mohl ovlivnit zvuk systemu?

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

On se hifista v dnešní době zformoval do podoby jakéhosi pseudo vědce. Není třeba znát odbornou stránku věci, je nutno jít s proudem ostatních pseudo odborníků. To je naprosto postačující.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

@davidhighend: Na vedecke poznatky se v teto diskusi odkazuji vyhradne kabeloskeptici😁
Treba nektery z nich pomuze brystonovi odpovedet na tuto otazku:
FS píše:
18 srp 2018 07:42
Mohl bys tedy konkretne uvest ty dukazy z oboru fyziky, chemie a matematiky, ktere vylucuji moznost, ze napajeci kabel by mohl ovlivnit zvuk systemu?

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax »

S tim "filtr" efektem dlouheho vs kratkeho. Po pravde, nevim. Zato konektory rozhodne resit. Za predpokladu, ze kabl bude v dobre liste/filtru. Spatna lista udusi dobry kabel i konektor. Zpusob spojeni - nic nepajet, prisroubovat. Vse vyzkouseno. Pri pajenem spoji a blbych konektorech, ci liste, hraje moje sestava hur vysoke frekvence. Vysky rychle ztrati jiskru a trpytivost. Padne na to dolu deka..

Bohuzel staci casto jedna z techto veci spatne, jedno misto - nejake "uzke hrdlo". Pak uz se cokoliv hodnoti a poznava mnohem hure. Ztrati se jasnost, cistota, detail.
U mne. Sestava mne prestava bavit.
Pochopil jsem v okamziku, kdy byly komplet vsechny napajeci kably v UPOCC medi a 3x stinene. I k mene vyznamnym komponentum, jako pc a lin zdroj.
kdyz se to tak povede, pro mne to byl a je skutecne zabavny zvuk, ktery mne bavi. *hura*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

FS píše:
18 srp 2018 07:42
Tušíš, kde je zapojený sieťový kábel z hľadiska "cesty" signálu a čo môže reálne ovplyvniť? Vieš čo všetko je "medzi" tým káblom a užitočným signálom?? Hovoria ti niečo pojmy ako odolnosť prístroja proti rušeniu, potlačenie rušení z napájania? Vieš ako veľké sú reálne vplyvy, ktoré môže sieťový kábel mať na signál? A aké sú možnosti rozlíšenia sluchu?
A mohol by si ty uviesť nejaké "dukazy z oboru fyziky, chemie a matematiky", ktoré pripúšťajú možnosť, že ten kábel počuteľne (okrem prípadu, keď ho odpojíš ;) )ovplyvní zvuk (nie "počujem", ale korektný kontrolovaný slepý test, halucinácia a autosugescia nie je dôkaz fyzikálneho javu - zmeny signálu..)??
bylo by to dokonalou ukazkou zabednenosti, na kterou poukazuji.
Zabednenosť je trvať na postavení subjektívneho pocitu na úroveň objektívnej reality, bez jediného faktu, ktorý by to potvrdil a napriek existencii množstva objektívnych faktov (merania signálov a prístrojovs rôznymi káblami, štúdie možností sluchu..), ktoré vylučujú takúto možnosť.
Naposledy upravil(a) BVa dne 18 srp 2018 09:02, celkem upraveno 1 x.
BVaudio, výroba a predaj

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax »

Chci to dotahnout do stavu, kdy budu mit 4,5 kabelu a vyborou diy listu postavenou na Furutech NCFku. A to vozit na navstevy. Odpojit vse. Zapojit mou listu a nap.kabely. To, si myslim, bude tak velky rozdil, ze bude mimo jakoukoliv diskusi. Ale chce to jeste dost casu na dodelani a ten bohuzel chybi..
Kdybyste to takhle nekdo chteli zkusit u sebe, dejte vedet uz ted, rad naplanuji/ zastavim se.
Naposledy upravil(a) kychtax dne 18 srp 2018 08:58, celkem upraveno 1 x.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Bryston,
Co ty jsi zač? Na čem hraješ, co posloucháš, jaký je tvůj hifi vývoj?
Když někdo někam přijde, slušně pozdraví, představí se, nadává až potom.
To se mezi slušnými lidmi běžně dělá.
Ty jsi to neudělal.Chvíli po registraci ve svojích třech příspěvcích jsi stačil sdělit, že každý kdo věří ve zlepšení zvuku vlivem kabelů je pitomec a Šroll je nevěrohodný.
Střílíš ze tmy, jsi jako záškodník, nevěrohodný jsi především ty, za Srolla hovoří výsledky jeho práce a spokojenost majitelů jeho výrobků,co hovoří za tebe?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

kychtax píše:
18 srp 2018 08:56
Chci to dotahnout do stavu, kdy budu mit 4,5 kabelu a vyborou diy listu postavenou na Furutech NCFku. A to vozit na navstevy. Odpojit vse. Zapojit mou listu a nap.kabely. To, si myslim, bude tak velky rozdil, ze bude mimo jakoukoliv diskusi. Ale chce to jeste dost casu na dodelani a ten bohuzel chybi..
Kdybyste to takhle nekdo chteli zkusit u sebe, dejte vedet uz ted, rad naplanuji/ zastavim se.
Skús tú lištu poslať alebo ju privez vopred, a nechaj na niekom inom, nech ju zapojí alebo nezapojí, tak aby si nevedel/nevidel, či je použitá. A potom to zopakuj tak 10-12x (stačí odísť na 5 minút, nechať urobiť /neurobiť zmenu). Ak to dáš (alebo niekto iný , za rovnakých podmienok) správne tak 10 z 12, tak to počuješ. Pred tým testom môžeš počúvať tú zostavu koľko chceš, s lištou alebo bez nej.. To bude "mimo jakoukoliv diskusi". Inak to je len "To, si myslim".. ;) Asi tak.
BVaudio, výroba a predaj

Odpovědět