Sieťový (napájací) kábel

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
kychtax
Kontaktovat uživatele:

Re: Sieťový (napájací) kábel

Příspěvek od kychtax »

Vite co? Inspirujete mne. Asi si hodim do kufru i listu z obi s peti kably z metraze obi. Nevim, jestli to nekdo bude chtit prehazovat 10x,12x? Mozna pan Jaromir?
Z me zkusenosti se to zapoji jednou, reknem si ano/ne, pripadne co. Pak se zapoji neco dalsiho. Kdyz zapojim meho "pavouka", pak pavouka z obi. Sam jsem zvedav!

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

BVa píše:
18 srp 2018 08:56
FS píše:
18 srp 2018 07:42
Mohl bys tedy konkretne uvest ty dukazy z oboru fyziky, chemie a matematiky, ktere vylucuji moznost, ze napajeci kabel by mohl ovlivnit zvuk systemu?
Tušíš, kde je zapojený sieťový kábel z hľadiska "cesty" signálu a čo môže reálne ovplyvniť? Vieš čo všetko je "medzi" tým káblom a užitočným signálom?? Hovoria ti niečo pojmy ako odolnosť prístroja proti rušeniu, potlačenie rušení z napájania? Vieš ako veľké sú reálne vplyvy, ktoré môže sieťový kábel mať na signál? A aké sú možnosti rozlíšenia sluchu?
A mohol by si ty uviesť nejaké "dukazy z oboru fyziky, chemie a matematiky", ktoré pripúšťajú možnosť, že ten kábel počuteľne (okrem prípadu, keď ho odpojíš ;) )ovplyvní zvuk (nie "počujem", ale korektný kontrolovaný slepý test, halucinácia a autosugescia nie je dôkaz fyzikálneho javu - zmeny signálu..)??
bylo by to dokonalou ukazkou zabednenosti, na kterou poukazuji.
Zabednenosť je trvať na postavení subjektívneho pocitu na úroveň objektívnej reality, bez jediného faktu, ktorý by to potvrdil a napriek existencii množstva objektívnych faktov (merania signálov a prístrojovs rôznymi káblami, štúdie možností sluchu..), ktoré vylučujú takúto možnosť.
@BVa: A to na byt podle tebe metodicky spravne formulovany "dukaz neexistence"?

Vazeni kabeloskeptici, nikdo Vam nenuti, abyste kabely resili, kdyz to podle Vas nema smysl. Ale kdyz uz se mermomoci odkazujete na vedecke poznani, meli byste byt alespon schopni pochopit, co dukaz neexistence je a jak se provadi.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

BVa píše:
18 srp 2018 08:56
FS píše:
18 srp 2018 07:42
Mohl bys tedy konkretne uvest ty dukazy z oboru fyziky, chemie a matematiky, ktere vylucuji moznost, ze napajeci kabel by mohl ovlivnit zvuk systemu?
Tušíš, kde je zapojený sieťový kábel z hľadiska "cesty" signálu a čo môže reálne ovplyvniť? Vieš čo všetko je "medzi" tým káblom a užitočným signálom?? Hovoria ti niečo pojmy ako odolnosť prístroja proti rušeniu, potlačenie rušení z napájania? Vieš ako veľké sú reálne vplyvy, ktoré môže sieťový kábel mať na signál? A aké sú možnosti rozlíšenia sluchu?
A mohol by si ty uviesť nejaké "dukazy z oboru fyziky, chemie a matematiky", ktoré pripúšťajú možnosť, že ten kábel počuteľne (okrem prípadu, keď ho odpojíš ;) )ovplyvní zvuk (nie "počujem", ale korektný kontrolovaný slepý test, halucinácia a autosugescia nie je dôkaz fyzikálneho javu - zmeny signálu..)??
bylo by to dokonalou ukazkou zabednenosti, na kterou poukazuji.
Zabednenosť je trvať na postavení subjektívneho pocitu na úroveň objektívnej reality, bez jediného faktu, ktorý by to potvrdil a napriek existencii množstva objektívnych faktov (merania signálov a prístrojovs rôznymi káblami, štúdie možností sluchu..), ktoré vylučujú takúto možnosť.
@BVa: A to na byt podle tebe metodicky spravne formulovany "dukaz neexistence"?

Vazeni kabeloskeptici, nikdo Vam nenuti, abyste kabely resili, kdyz to podle Vas nema smysl. Ale kdyz uz se mermomoci odkazujete na vedecke poznani, meli byste byt alespon schopni pochopit, co dukaz neexistence je a jak se provadi.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Důkaz neexistence? Logicky lze dokazovat něco, o čem je tvrzeno, že je. Důkaz na to, že něco není, obsahuje zbytek všech možností, tedy nekonečně mnoho situací, kombinací a podmínek. A je jedno jestli jde o neslyšitelnost výměny kabelů nebo nařčení z neexistující nevěry. Logicky je ted míč prokázání na straně kabelorumburaků. Jenže ABX je odmítáno, protože je jasné, že jsou v loji. Posté je tu použit nesmysl o tom, že sestava je málo drahá, přitom je jasné, že ta, která vykazuje na základě výměny jakéhokoliv správně vodivého kabelu změny, je jen předražený a bídně zkonstruovaný sráč. S míčem tedy nikdy nebylo rozehráno, jen spousta keců v šatně.

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon »

Nemám nic proti názoru nebo pohledu na ne/měnění kabelů v sestavě,ale tohle:............... přitom je jasné, že ta, která vykazuje na základě výměny jakéhokoliv správně vodivého kabelu změny, je jen předražený a bídně zkonstruovaný sráč..........
jsi podle mě přehnal,slušně na to neumím reagovat tak radši nic,jen to beru jako tvůj názor-ne jako obecnou pravdu

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Důkaz neexistence? Logicky lze dokazovat něco, o čem je tvrzeno, že je. Důkaz na to, že něco není, obsahuje zbytek všech možností, tedy nekonečně mnoho situací, kombinací a podmínek.
Pokud naznačuješ, že důkaz neexistence není v pricipu možný, pak se pleteš. Ale jinak máš pravdu v tom, že dokázat tvrzení o neexistenci bývá složitější než důkaz o existenci .. a pokud hovoříme o existenci či neexistenci vjemu, který je jen odrazem činnosti mozku, pak je naděje na prokazatelný důkaz docela nepatrná.

Mne v těchto diskusích o kabelech ani tak nepřekvapuje rozdílnost názorů na kabely, někdo prostě slyšel, myslel si, že slyšel, někdo neslyšel anebo si prostě jen myslel, že neslyšel. Bavit se o důkazech, odkazovat se na zdravý rozum a následně nezdvořile naznačovat, že je kabelooptmista pitomec, anebo zaprodanec s ekonomickým zájmem, a naopak, obviňovat kabeloskeptika z hluchoty, případně ubohosti jeho systému... to nikam nevede a toho se snažím neúčastnit.

Co mi fakticky vadí, je absence integrity v postoji kabelospkeptiků, kteří s vágním odkazem na kdejaké vědecké disciplíny a zdravý rozum dojdou k závěru, že něco není možné, protože to ještě nebylo podle jejich názoru (anebo i ve skutečnosti) vědecky prokázáno.

Podle toho, co já vím, nebyl předložen žádný důkaz o tom, že výměna silového kabelu je slyšet. Stejně tak nebyl předložen žádný důkaz, že slyšet není. Cokoli tady budeme tedy hlásat, nejsou nic jiného než pocity a názory, které jsme každý za sebe přijali za pravdu.

Pokud je někdo schopen předložit korektní "vědecký" důkaz, že výměna kabelu slyšet není, pak sem s ním.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

2 FS
A to na byt podle tebe metodicky spravne formulovany "dukaz neexistence"?
A čo máš ty "metodicky správne" naformulované, aký dôkaz existencie ?? Pritom ja netvrdím, že niečo (nejaký jav, a nemyslím psychologický..) existuje, to tvrdia tí, čo "počujú". Dokazovanie je na ich (teda aj tvojej) strane, ako píše "von Richthofen" :) .. A okrem dojmu nemáš nič iné... Vezmi si príklad z kychtaxa, ten sa minimálne nebojí to skúsiť. A budeš mať "korektní "vědecký" důkaz, že výměna kabelu slyšet není"..
Ak ide o toto
a pokud hovoříme o existenci či neexistenci vjemu, který je jen odrazem činnosti mozku,
tak debata sa presúva do oboru psychologie/psychiatrie,nemá nič spoločné s reprodukciou zvuku.. Prerože je to súbor vjemov, nie jeden. Ak vyradíš všetky okrem zvuku, tak výsledok zmizne. A preto sú A/B/X testy "neprípustné"..
Stejně tak nebyl předložen žádný důkaz, že slyšet není.
Takých dôkazov sú kvantá, len "veriaci" ich ignorujú- sú to slepé testy s výsledkom hádzania mincou, merania, kde sa signál s "počuteľnou" zmenou objektívne nezmení ani o chlp.. Že to niekto nevie/nechce pochopiť, je druhá vec.
2 Horizon
Ak nejaká zostava naozaj vykazuje skutočne preukázateľne počuteľné zmeny vlastností na základe výmeny "normálneho"kábla (sieťového alebo signálového), tak je naozaj niečo hodne špatne..
BVaudio, výroba a predaj

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Honzo, kychtax, já se hlásím na test, až budeš mít hotovo a chvilku, rád tě přivítám. U mě ti stačí kabely dva a krátké 😎.

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon »

Bva - nechci se pouštět do takových-prstem ukazujících debat tak jen to co tu bylo zmíněno - dále prosím,nevyužívej na svou stranu kabelo-nevěřících takové zhovadilé tvrzení jako napsal redbaron,majitelé různých značek si určitě myslí něco jiného....i u levnějšího VanMedevoort co jsem nedávno koupil byl slyšitelný rozdíl ve zvuku s kabelem od Paola,.....já pro připomenutí žádné kabely neprodávám a nemám důvod nikomu nic tlačit...
-na slovanetu je spousta majitelů zesilovačů Bva s předřazenou filtrací,a s různými sítovými kabely,s pochvalnou poznámkou majitele.....znamená to teda tohle?......... je jen předražený a bídně zkonstruovaný sráč...?čte se ti to příjemně?
-
SP má na svých stránkách u síťového kabelu popis-Zvukový projev PC1 je velmi vyrovnaný.....,síťový kabel není v cestě zvukovému signálu jak praví tvoje logika......... pokud je tedy zvuk jiný než s obyčejným černým kabelem k tiskárně(správně zapojené L,PE,PEN je samozřejmě podmínka)..............platí tedy že je to jen další předražený a bídně zkonstruovaný sráč...?redbaron by mě za tohle určitě taky nepochválil
-dále na SPaudio :
u signálového je taky naznačen vliv na zvuk
u reprokabelu je popis zvuku taktéž,tedy pokud múže kabel hrát,jakože trvdíš že nemá vliv......platí teda v plné výši to co je uvedeno výše?

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

@BVa: Myslím, že tohle už tu bylo mnohokrát. Specielně s tebou diskuse o výrokové logice nikam nevedla. K ABX testům se také nebudu dále vyjadřovat - podle toho, co píšeš ani nechápeš, jak je vyhodnotit.
Prosím, nech tohle vlákno těm, kteří kabely řeší.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

2 Horizon
Úprimne, mne je fuk, čo kto tvrdí že počuje (jeden počuje zmenu sieťovej poistky za "audiofilskú" na mojom konci ako výrazné zlepšenie zvuku, a pritom vnútri je ďaľších 8 poistiek, pri meraní na výstupe konca sa nezmení "ani elektrón"), fakt je ten že zmena zvuku = zmena signálu, mimo toho sú to len "halucinácie".. A to nikto z tých čo to tvrdia (a nebodaj aj predávajú/vyrábajú také "zlepšovadlá..) to nikdy nepreukázal objektívnym meraním. Ja som si takých testov (meraní!!)káblov urobil viac, nejaké zmeny sa namerať dajú (niečo je na slovanete), ale sú to (pri "normálne " konštruovaných prístrojoch) vplyvy tak - 100dB a nižšie pod signálom, čo nie je šanca počuť. Samozrejme, že keď niekto do niečoho na základe PR masáže investuje s očakávaním "pridanej hodnoty", tak si (podvedome) nepripustí, že to nemá vplyv, alebo to nepozná , to by bol sám sebe (kamarátom..) za vola..Radšej to po čase ticho predá so stratou.. A také testy s otázkou typu " no nepočuješ to??" , nemôžu dopadnúť inak, ako že počuje..Je to tzv "me too" efekt, nikto nechce byť za "hluchého". A nezjednodušuj "moju logiku" na konštatovanie, že sieťový kábel nie je v ceste signálu... Okolo toho sieťového kábla zosilňovača môžu ísť signálové káble, ktoré vedú "niekam" a nachytajú rušenie do neodolného (blbého..)prístroja (pred zosilňovačom ), ktorý z tých rušení pridá niečo výrazné k signálu. Tam tienený sieťový kábel pomôže, ale nie tomu zosilňovaču..Sú to dosť komplexné súvislosti.
BVaudio, výroba a predaj

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Názor pana Stranky na kabely jsem si při předání zesilovače vyslechl a přiřadil bych ho jednoznačně na stranu skepse. Můj názor je ten, že ke svým výtečně konstruovaným strojům dodává i firemní kabeláž a promlouvat nechává formou doporučení spíše samotné zákazníky a díky kabeláži může vydělat nějakou další kačku. Ta stručná pojednání o kabelech může s jistotou napsat, protože ví, že kabely dojem z jeho přístrojů rozhodně nepokazí.

Hlavně tam nikde nevidím zhovadilosti typu "skok o dva levely" a podobně od lidí, kteří tvrdí, že poznají podložku z různých typů dřeva pod kabelem ani kus drátu podobající se kšandě k IDE řadiči za 50 litrů.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

2 FS
K ABX testům se také nebudu dále vyjadřovat - podle toho, co píšeš ani nechápeš, jak je vyhodnotit.
Hlavne že to chápeš ty, vyhodnotenie štýlom "test neukáže čo chcem, tak je to blbý test". Ale ono je to inak, prečítaj si.
Skús odpovedať na dve otázky - môže sa zmeniť zvuk bez zmeny signálu? A dá sa zmena zvuku subjektívne vnímať inak ako sluchom?
BVaudio, výroba a predaj

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon »

BVa - v tomto pohledu na věc - jak jsi nyní popsal tebou uplně souhlasím
-u tohoto.......A také testy s otázkou typu " no nepočuješ to??" , nemôžu dopadnúť inak, ako že počuje..Je to tzv "me too" efekt, nikto nechce byť za "hluchého".... si dovolím napsat že jako lidi/osobnostně jsme každý jiný,já po hodině poslechu hudby už nic nezkouším-hlava je plná,a nerozeznám většinou už nic.....když chci vyzkoušet nějaký jiný - třebakabel -,(a pokud teda rozdíly existují :D jako že pro mě jo )musím poslouchat ze začátku tak půl-max necelou hodinu,pak už nepoznám nic......
edit-pro upřesnění-po výměně a prvotní spokojenosti s vetšinou /jasnějším,výraznějším,detailnějším.......atd/zvukem se mi taky stane - že za den ,dva,tři jde zase kabel pryč,pro příklad:je to snad někdy při příliš světlé reprodukci blízko k digitální drsnosti většinou na hlasech....atd,u kabelů jak to vnímám já je většinou něco za něco,ani kabely Sroll Power které mám nejsou dokonalé.....ale to jen aby bylo vidět že kritika patří i do domácí kabiny....
-
RB - tak v tom případě jsi spokojen - máš to potvrzeno výrobcem,člověkem který to u tebe doma (předpokládám) nikdy neslyšel,a nikdy dlouhodobě poslouchat nebude....jestli mu věříš,tak OK, já na rozdíl od tebe věřím svým uším,a "bez urážky" v něčem nevěřím ani výrobci zesilovače který mám,v tom je mezi námi rozdíl.....
Naposledy upravil(a) Horizon dne 18 srp 2018 16:31, celkem upraveno 2 x.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

@BVa: Proč tady motáš nějaké signály a pojmy "test neukáže čo chcem" ?

Podle svých příspěvků evidentně nerozumíš tomu, jak interpretovat výsledek ABX testu. Stejně tak tvá vyjádření z oblasti výrokové logiky, no, řekněmě pokulhávají za znalostmi matematiky prvního ročníku na vysoké škole (anebo to bylo už na nižším stupni vzdělávání?). A hlavně, ja zde ale vůbec nehovořím o tom, zda jsou či nejsou kabely "slyšet".

Hovořím zde o tom, že odkazy na vědecké poznání a ABX testy zde deklarované jako hotové a nezpochybnitelné pravdy ze strany kabeloskeptiků nejsou nic jiného než víra ve vlastní pravdu.

Odpovědět