Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Hudba, která se Vám líbí a doporučili byste ji k poslechu
Odpovědět
Fidji99
Příspěvky: 1082
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Fidji99 »

Ano, Antony&LUK, ja som si plne vedomy, ze 3 rocna brigada popri vysokej skole v jednom z najlepsich nemeckych studii ma uplne diskvalifikuje z akejkolvek diskusie o remastrovani a hudbe vseobecne. A uricte mi v nicom nepomahaju ani dlhorocne navstevy v Musik Vereine. A preto sem chodim nasavat svetlo poznania od skutocnych majstrov.

Samozrejme, ze zo skusenostami z ripovania vinylov sa to neda ani len porovnat a schopnost zbehnut DR cez komp je priam az nadpozemsky vykon, ktory zvladaju len vyvoleni.

Oldear
Příspěvky: 1451
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Oldear »

Fidji99

Jo,jo - svatá pravda a to i s tím efektem Dunninga a Krugera. Zde častý případ. Tohle téma nového masteringu, či původního, se tady řeší pořád a rozuzlení nikde.
Je jasné, že je to individuální záležitost a každý to má jinak. Upřednostnit originál z master tape to samozřejmě, ale pokud je to dobře udělané a nemá na to vliv stavu techniky a studiových možností té doby. Mně nevadí remastery, pokud nejsou zprasené a zjevně dokáží vylepšit původní stav nahrávky, ikdyž už to nebude ten originál
Příklad: DSOTM tady zmiňoval Beatles a jejich poslední předělávky ( Hi-Res na HDTracks ), kde to bylo celé rozebráno a složeno nové pojetí skutečného sterea, tak jako to dnešní. Hraje to pěkně, vyrovnaně, ale už to nejsou ty původní Beatles, tak jak je máme naposlouchané. A teď, co je tedy dobře.
Dále v době studia si Hifi kámoš z Plzně dovezl z USA LP Beatles limitovanou edici v tzv. Black Boxu, kde jsou všechny nahrávky v originál mono. Pouštěl to u sebě v Plzni na špičkové aparatuře, kdy zvuk byl naprosto super, vše vyrovnané, ale zvuková vertikála uprostřed beden mi tedy vůbec neseděla. Raději jsem upřednostnil to tzv. stereo Beatles - známe to všichni. Je to čistě věc vkusu.
Na druhou stranu je fakt, že něco tvrdí marketing, něco vydavatel a na konci stejně nemáme jistotu, co vlastně posloucháme, jestli z master tape, či kolikátou kopii. Jde o peníze a jak to prodat.
Jděte raději poslouchat a pokud nejste skuteční hudební znalci, berte to, co se Vám líbí.

Fidji99
Neboj, on Tě k tomu něco přigůglí a zkoriguje.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Antony »

Fidji99
Diskvalifikuje tě patologické lhaní. A to tak, že trvale. Víc není co dodat.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Antony »

Roger Waters nahrál slavné album Dark Side Of The Moon znovu. Bez ostatních členů Pink Floyd
https://www.novinky.cz/clanek/kultura-r ... d-40422775

Myslím, že to je přesně to pravé pro místní experty, neboť jak pravil Yiakubou :
"original neni ten jediny spravny zvuk a tvoje argumentace jakousi autenticitou proste neobstoji uz jen proto, ze na spouste remasteru se podileji i samotni interpreti/autori. Proste se vezme master, ale pouzije se jina, lepsi technika a ten mastering udela nekdo jiny, treba i pod dohledem autoru, tzn. z pohledu nejake autorske autenticity naprosto stejny proces, jako kdyz se delal ten tvuj 'original'."
"Problem neni na strane techniku, ale na strane zakazniku, ze to tak chteji. Technik dela podle zadani. Tyhle trendy a pozadavky urcuji producenti a vydavatele, potazmo konzumenti svymi penezi, ne technici."

Trendy a požadavky jsou splněny dokonale tak, jak je zákazníci chtějí. Pod dohledem autora. Zvukově to bude nepochybně dokonalé, neb jest použita špičková studiová technika.
Doporučuji rezervovat hned, aby na vás zbylo..

Oldear
Příspěvky: 1451
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Oldear »

Antony
Neber to ve zlém, ale buď nechápeš podstatu celé této diskuse a jsi úplně mimo, nebo si se pomátl podobně jako ten Roger Waters, s ohledem na to co vyvádí. Zoufalec se dal na politiku.
To je ale přece úplně něco jiného, když on to nahrál znovu, s někým jiným a třeba jinak. To je nová nahrávka a pro mně již dopředu nezajímavá. Původní nahrávka DSOTM z roku 1973 je bez vady a na nosiči BD Pure Audio zní naprosto skvěle a velice dobrá je i v MCH verzi na tomto nosiči. Doporučuji, kup si to.
Celá diskuse je tady o původním masteringu a jeho předělávání, či pokusy o vylepšování. Ty hledáš problémy, tam kde nejsou.

Yiakubou
Příspěvky: 483
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Yiakubou »

:-D Antony, to bylo i na tebe hodně hloupý. Já chápu, že ti ležím v hlavě a to v tobě vyvolává tvé grafomanské choutky, ale taky je to krásná ukázka toho, proč diskuze s tebou nemá smysl. Co příspěvek, to argumentační faul, vytržení z kontextu, manipulace, jen abys pak na základě svých mylných konstrukcí ostatní označoval za lháře, nevzdělance apod.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Antony »

Ne, to ty jsi nepochopil. Podstata diskuze je o nedotknutelnosti originálu, remaster, remix, cenzura textu, cokoli.
Tady experti tvrdí, že upravovat lze původní originál podle současných trendů a požadavků na líbivost. Pokud tento přístup budeme považovat za regulérní, kde má hranice? Na původní master každý kašle. Waters udělal v principu přesně to, co vznikne, když remastering předělá nahrávku z DR14 na DR6, nahulí basy a hodí tam efektní filtr. Nevidím rozdíl, prostě jiná nahrávka odlišná od originálu. Je jedno jak moc. Akorát ani jedno ani druhé nehodlám podporovat ani tolerovat. Místní vykladači moderních přístupů to schvalují, pokud sis nevšimnul (a pak, kdo se pomátl).

Dtto Yiakubou
Ono se ti to zdá hloupý, protože to názorně demonstruje tvůj přístup. A právě ten je hloupý..

Yiakubou
Příspěvky: 483
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Yiakubou »

Antony - opet a naposledy: Tvuj postoj je tvuj postoj a mas na nej svate pravo. Uzivej si ty netknute originaly, delej si z nich vinyl ripy a cit se u toho jako vytribeny znalec. Je to ale jen tvuj osobni postoj, nikoliv nejaka obecna pravda. A pokud tim nadale chces prasit kazde takove vlakno, tak myslim, ze tim porusujes pravidla fora. Jen pripominam, ze to cele zacalo tvou reakci mimo tema na Welschuv remaster od Audio Fidelity a cele vlakno je o zvukove vybornych nahravkach rocku na CD...

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Antony »

Yiakubou
1. moje reakce na remaster nebyla mimo téma, naopak, byla velice k tématu. Zkus si ji přečíst a zapni mozek.
2. A když už jej zapneš, zkus si uvědomit, že je velký rozdíl mezi postojem a mezi obecnou pravdou. Narozdíl od tebe to umím rozlišovat. Nutnost ctít originál je obecná pravda, nikoli postoj. Kdybys nebyl nevzdělaný, věděl bys to. Postoj je například to, že jsem se dobrovolně rozhodl vystupovat proti poškozování originálů. Mohl jsem to nechat být. Ale já to nechci nechat být, tak jako nenechám psa vydělat se na mým trávníku. Užitečné je obojí stejně, někdo si udělá dobře, a já ten bordel musím uklízet.
3. Člověk s trochou soudnosti je schopen si uvědomovat důsledky toho, co hlásá. Když řekneš A, přijde i nějaké B. Ty sis to zjevně neuvědomil, tak jsem tě tím Watersem trošku k tomu souvisejícímu Bé posunul. Že jsi to nepochopil mne nepřekvapuje, ale smiř se s tím, že následky prznění masterů jsou přesně takové.

Yiakubou
Příspěvky: 483
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Yiakubou »

No tak si dame dalsi skvely remaster, ne?
Front.png
70's poprock, opet od Audio Fidelity, opet nejlepsi digitalni vydani

https://www.discogs.com/release/2952677 ... No-Secrets
https://dr.loudness-war.info/album/view/29673


Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1551
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Ramones »

Ramones píše:
10 úno 2023 22:42
Ozric Tentacles

https://open.spotify.com/album/1O8LiHN6 ... =copy-link
Tak, aniž bych viděl výsledky dle tabulek, jsem potěšen, že rozeznám sluchem dobře udělanou nahrávku *2thumbsup*
https://dr.loudness-war.info/album/view/165967


FS
Příspěvky: 1297
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od FS »

Antony píše:
13 úno 2023 22:34
..je velký rozdíl mezi postojem a mezi obecnou pravdou. Narozdíl od tebe to umím rozlišovat. Nutnost ctít originál je obecná pravda, nikoli postoj. Kdybys nebyl nevzdělaný, věděl bys to.
Konečně něco zajímavého ve vlákně, je to sice *offtopic* , ale komu to tady vadí, že? Antony, prosím, mohl bys mi, jako nevzdělanci, tady vysvětlit pojem "obecná pravda"?

Slibuji, že se pak budu snažit najít nějaký smysl ve větě: " Nutnost ctít originál je obecná pravda".

Děkuji a ostatním, kteří se o filosofii nezajímají se omlouvám, tento post prostě ignorujte, a věnujte se klidně dále a jako doposud tématu vlákna.
Naposledy upravil(a) FS dne 14 úno 2023 09:18, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host