Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Hudba, která se Vám líbí a doporučili byste ji k poslechu
Odpovědět
Yiakubou
Příspěvky: 483
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Yiakubou »

LUK: pekne tipy, diky. Dotaz na ty Rush. Mam CD z tusim z 80. let od Mercury, DR taky 14-15, vyplati se ta MFSL edice shanet? Mas nejake srovnani?

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od LUK »

Mám srovnání. Tohle album mám víckrát i jen na CD a mimo jiné mám tohle Evropský vydání z roku 1987:
https://www.discogs.com/release/8714117 ... g-Pictures
https://dr.loudness-war.info/album/view/77034
A rozdíly mezi tímhle "obyčejným" CD a tím od MFSL nejsou nijak velký, obě hrajou parádně, to MFSL hraje o něco málo líp než to Evropský, ale není to vůbec nic zásadního.
Jestli se vyplatí shánět to MFSL? Pro mě ano, ale to jsem Já a Já si i takovýhle vydání alb sháním běžně. Navíc dneska se tohle MFSL neprodává úplně levně (Já ho kupoval už před lety a výrazně levnějc než za kolik se prodává dnes) a jestli jsi ochotnej za to ty peníze dát, to si musíš rozhodnout jen ty sám. Jak ale říkám, nehraje nijak závratně líp než to "obyčejný" CD co už asi máš.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Antony »

FS:
Těžko co vysvětlovat. Tebou požadované odstranění neznalosti základních pojmů je především věcí samostudia. Pro začátek doporučuji termíny jako axiom, postulát, paradigma.
Více se zde této problematice věnovat nehodlám.

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1307
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od lidumil »

Yiakubou píše:
14 úno 2023 11:00
LUK: pekne tipy, diky. Dotaz na ty Rush. Mam CD z tusim z 80. let od Mercury, DR taky 14-15, vyplati se ta MFSL edice shanet? Mas nejake srovnani?
Mně stačí tyhle https://www.discogs.com/sell/release/2755154?ev=rb

Yiakubou
Příspěvky: 483
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Yiakubou »

LUK: ok, diky. Asi to necham bejt. Ja s tema MFSL mam zkusenost, ze kdyz je puvodni vydani dobry, MFSL uz to vetsinou nijak zasadne nevylepsi.

FS
Příspěvky: 1297
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od FS »

Antony píše:
14 úno 2023 11:38
FS:
Těžko co vysvětlovat. Tebou požadované odstranění neznalosti základních pojmů je především věcí samostudia. Pro začátek doporučuji termíny jako axiom, postulát, paradigma.
Více se zde této problematice věnovat nehodlám.
@Antony: Stačilo napsat: Nevím.

Yiakubou
Příspěvky: 483
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Yiakubou »

Yes zas tak moc nemusim, ale tohle album je jedno z mych nejoblibenejsich vubec, zvuk vynikajici:
Folder.jpg
https://www.discogs.com/release/5084812-Yes-90125
https://dr.loudness-war.info/album/view/2862

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Antony »

FS píše:
14 úno 2023 12:00
Antony píše:
14 úno 2023 11:38
FS:
Těžko co vysvětlovat. Tebou požadované odstranění neznalosti základních pojmů je především věcí samostudia. Pro začátek doporučuji termíny jako axiom, postulát, paradigma.
Více se zde této problematice věnovat nehodlám.
@Antony: Stačilo napsat: Nevím.
Tak i pro ty pomalejší:
Vím, že ty nevíš.

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od LUK »

Yiakubou píše:
14 úno 2023 11:47
LUK: ok, diky. Asi to necham bejt. Ja s tema MFSL mam zkusenost, ze kdyz je puvodni vydani dobry, MFSL uz to vetsinou nijak zasadne nevylepsi.
Tohle platí všeobecně o všech vydavatelstvích, nejen o vydáních od MFSL. Když je původní vydání dobrý, tak i když je třeba pozdější remaster lepší, už to většinou není nijak zásadní vylepšení, ať už jde o vydání od kterýhokoli vydavatelství.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Antony »

Můžu jenom zopakovat, že nacházet kvalitní CD edice u notoricky známých nahrávek ze 70. a 80. let je chlubení se uloveným kaprem z rybníku při hromadném výlovu. Zcela nepřínosná informace.

Najděte takové po roce 2000 (datum vzniku, ne datum remasteru), jo, pak takové info bude mít přínos. Protože i v tomto období se kvalitní CD stále vyskytují, ale jsou dost vzácná.

K odlišnosti MFSL - jasně, pokud jsou jejich remastery korektně udělané, prakticky se neliší od jiných z 80. a začátku 90. let. Vyzdvihovat je jako svatý grál je neznalost problematiky. Navíc po kauze, kdy MFSL/MoFi pod tlakem přiznali, že svým zákazníkům o procesu masteringu lhali, mají pověst a důvěryhodnost velmi poškozené a je nutno k nim přistupovat s rezervou. Zvukové odlišnosti ve smyslu větší líbivosti dosáhli nekorektním zásahem do nahrávky, nikoli pečlivým nasnímáním master tape bez dalších úprav, jak se vždycky vytahovali.

Yiakubou
Příspěvky: 483
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Yiakubou »

Antony, ty si fakt najdi psychoterapeuta. Dovolim si tvrdit, ze jestli je PRO TEBE neco prinosne, nebo neni, tady fakt nikoho nezajima. A normalni clovek, pokud ho neco nezajima, tak proste jde dal. Ale ty ne, ty opet grafomansky musis opakovat to same postopadesate. Jestli je neco neprinosne, tak presne takove prispevky. Vlakno je o zvukove vybornych nahravkach rocku na CD. Pokud chces, muzes pridat neco ze sve sbirky, co treba pro tebe nebude takova nuda. A ne to tady jenom spinit.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Antony »

Yiakubou:
Tak, máš něco zvukově slušného po roce 2000, ideálně po 2020, nebo jen mlátíš prázdnou slámu?
Na každý tvůj takový tip dám tři svoje, a to si nebudu pomáhat jazzem a klasikou.
Naposledy upravil(a) Antony dne 14 úno 2023 17:49, celkem upraveno 1 x.


Yiakubou
Příspěvky: 483
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Yiakubou »

Antony píše:
14 úno 2023 17:47
Yiakubou:
Tak, máš něco zvukově slušného po roce 2000, ideálně po 2020, nebo jen mlátíš prázdnou slámu?
Na každý tvůj takový tip dám tři svoje, a to si nebudu pomáhat jazzem a klasikou.
Tohle vlakno neni omezene na veci po 2000, nebo 2020. Bud nejak prispej, kdyz je to pro tebe tak jednoduche, nebo neotravuj, pokud te to nezajima.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Opravdu zvukově výborné nahrávky rocku na CD

Příspěvek od Antony »

Takže nemáš, neznáš, díky.
Vymlácená sláma mne opravdu nezajímá.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host