Rušení v síti 230V, "pračky", kabely

Vše potřebné ke kvalitnímu napájení našich sestav.
Odpovědět
Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 226
Registrován: 04 pro 2013 22:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Rušení v síti 230V, "pračky", kabely

Příspěvek od reta »

Sféra certifikátu je džungle ve světovém měřítku zcela na 100%. A mnou dobře míněná rada: vyhýbejte se certifikátům tak dlouho dokut to půjde. Jistě, občas Vás okolnosti donutí certifikovat. Valná většina certifikátů z Vás vytáhne jen peníze. Navíc i v těch laboratořích, pracují vedle strojů a přístrojů jen lidé. Nějak jsem zatím nepobral rozdíl, když Frantík Voňásků říká, že je to OK a akreditovaná laboratoř říká totéž, je to OK. Možná pobral, rozdíl je jen v toku oběživa. *hura* *offtopic* ovšem *headbang*

blesk666
Příspěvky: 888
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rušení v síti 230V, "pračky", kabely

Příspěvek od blesk666 »

toro neni zrovna ziadny certifikat ale aspon nieco k comu sa da dopracovat k PS Audio Power Plant Premier:

Description: AC regenerator. Nominal input voltage: 105–135VA US, 215–245VAC Europe/Asia. Maximum continuous load: 1200VA US, 1500VA Europe/Asia. Dynamic power delivery: 0.5s, >3600VA US, 5000VA Europe/Asia. Voltage regulation: ±0.5V US, 1VAC Europe/Asia. Output distortion, input 220–240VAC: 1200VA resistive load <0.9%. Output distortion, 230V: 240VAC, 1200VA reactive load <0.9%. Output distortion, input 110–130VAC: 1200VA resistive load, <0.5%. Output distortion, input 110–130VAC: 1200VA reactive load, <0.5%. Output impedance: <0.015 ohm. Noise reduction (all zones): 100kHz–2MHz, >80dB. Efficiency at 1200VA: resistive load, >80%; reactive load, >85%. Input frequency: 45–65Hz. Undervoltage limit: 90VAC US, 175VAC Europe/Asia. Overvoltage limit: 145VAC US, 275VAC Europe/Asia. Protection modes: L-N, L-G, N-G. Energy dissipation: 2160J US, 2142J Europe/Asia. Peak current surge: 144,000A US, 84,000A Europe/Asia. Maximum voltage surge: 6kV. Clamp level: 330V US, 800V Europe/Asia. Telco protection: 320J, 395V. Coax insertion loss: <1dB. DC trigger configuration: tip positive. DC trigger voltage: 5–15V DC.

dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Rušení v síti 230V, "pračky", kabely

Příspěvek od dkdkdk »

Opis ze specs., do kterých se dá napsat cokoliv.


Jarda69
Příspěvky: 2530
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rušení v síti 230V, "pračky", kabely

Příspěvek od Jarda69 »

Hmmm, nějak mi blbne prohlížeč. Ty grafy mám uplně rozmazané :(

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Rušení v síti 230V, "pračky", kabely

Příspěvek od lachim »

PMA
pavle, též se přidám k luborovu názoru "proč by to jako dělali".
osobně znám totiž pár majitelů těch nejdražších "praček" proudu.
jako isotek genesis, accuphase ps 12, shunyata, atd...

nikdo z nich při koupi takovéto top pračky zřejmě ani ve snu nemyslel na nějaké předkládání protokolů o jejich účinnosti.
sám znáš tyto zákazníky "vysokého konce".
buď se spolehnou na názor/doporučení člověka kterému důvěřují a nebo ten přínos takové hra/pra-čky sami slyší.
( a sami pak ze svých "prací" vědí, jak takové "certifikace" vznikají)
a naopak.
zákazník, který by takové protokoly vyžadaoval by si, s velmi vysokou pravděpobdností, takový filtr proudu/pračku za desítky/stovky tisíc nikdy nekoupil.
ten si ho spíše sám ubastlí nebo koupí 2hnd diy od jiného bastlíře.
atakový bastlíř už tuplem nikdy protokol ze škušebny předkládat nebude.bo proč by to jako dělal.
:-)

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Rušení v síti 230V, "pračky", kabely

Příspěvek od Pytel »

Pavle, mám vážný zájem změřit spektrum na výstupu své "síťové pračky" , mohl bych i zapůjčit filtr NA, že by se to zkloubilo, u mne na solo přívodě a můžeme zapojit i do hliníku *sunglases* . Zavolám , děkuji Mirek

sekal
Příspěvky: 1490
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Rušení v síti 230V, "pračky", kabely

Příspěvek od sekal »

Příklad měření síť. filtru, které zmiňoval PMA v jednom z předchozích příspěvků:
Obrázek

Jarda69
Příspěvky: 2530
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rušení v síti 230V, "pračky", kabely

Příspěvek od Jarda69 »

Otázkou je, jestli je to ten jedinej a nejdůležitější parametr filtru. V oblasti audia. A jestli někdo umí říct, jaký průběh útlumu je ten správný.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rušení v síti 230V, "pračky", kabely

Příspěvek od PMA »

sekal: ano, takový graf by měl být součástí přístroje. Definuje alespoň něco.

Ad změna rušivých podmínek v síti, samozřejmě se mění s časem, ale nijak výrazně se to od příkladu, co jsem uvedl, tady u mě nemění, a to mám provedené desítky měření v dlouhém časovém období (roky). Ověřoval jsem i věrohodnost měření, po zkratování měřicí sondy a umístění na "N" vodič je tam rovná čára bez rušivých složek.

Toto je oblast kde je kvantum informací a výrobků z kategorie voodoo, využívajících téměř naprosté neznalosti zákazníků. Obchodníci, ale bohužel i výrobci na tom často nejsou o nic lépe.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
weiron
Příspěvky: 571
Registrován: 27 dub 2014 16:46
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rušení v síti 230V, "pračky", kabely

Příspěvek od weiron »

A jak jsou na tom oddělovací trafa? Projde přes ně taky tento bordel v síti?
Do budoucna chci řešit napájení tak mě zajímá jaké je vlastně nejlepší řešení v poměru cena výkon.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rušení v síti 230V, "pračky", kabely

Příspěvek od Renown »

PMA bude mít jistě i měření k oddělovacím trafům. Tam bude důležitá kapacitní vazba mezi primárním a sekundárním vinutím, takže bych řekl, že nejlepší bude UI trafo se zcela oddělenými cívkami, pak EI trafo se stíněním mezi vinutími a nejhorší bude toroidní trafo.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rušení v síti 230V, "pračky", kabely

Příspěvek od Renown »

Tady uvedená PS-Audio PPP je zrovna příkladem low-end pračky, která má přínos pouze u velmi levných komponentů. U drahých sestav naopak zvuk zhoršuje. Nehledě k tomu, že záruku nepřežila tak třetina výrobků. Nokonec na to už ani nebyly náhradní díly a měnilo se to zákazníkům za nový model P-3 nebo P-5 s doplatkem.

blesk666
Příspěvky: 888
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rušení v síti 230V, "pračky", kabely

Příspěvek od blesk666 »

Renown: Co su to velmi lacne komponenty? pre niekoho je lacny kabel za 1tis Eur, pre niekoho su naopak drahe reprosustavy za 1tis Eur

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rušení v síti 230V, "pračky", kabely

Příspěvek od Renown »

Samozřejmě "drahé - levné" to je relativní, tak dám osobní zkušenost :
U CD playeru Vincent S1.1 to bylo pozitivní, u Cambridge Audio 340C s jakousi úpravou Casea také. U receiveru Cambridge 650R také. Dokonce u LCD televizoru Sharp byl přínos viditelný.
Pak jsme to vzali na jednu Akademii, tam se hrálo z CD playeru Pioneer PD-95, předzes byl Audio Research Reference 5 a konce byly Audio Research DS450 alternativně s Musical Fidelity MF-750K, bedny Triangle Quatuor, alternativně s Wilson Audio Watt & Puppy 5.1 a tam to zvuk jednoznačně kazilo. Na tom jsme se shodli.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host