Ceraball

Různé udělátka typu hroty, antivibrační podložky, hifi racky a další pomůcky pro lepší zvuk a vzhled
Odpovědět
petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od petrL »

Ale jaké jsou původní nožky - guma, filc nebo co se používá? S žulovou deskou by musel být přehrávač spojený pevně, ne jenom stát, aby byl pozitivní efekt velké hmotnosti šasi vzhledem k mechanice.

Přínos já samozřejmě nepopírám (což bych těžko mohl bez vyzkoušení). Jenom mám hypotézu, že reference, pravdivý zvuk komponentu, se nejvíc přiblíží na gumových nožkách.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ceraball

Příspěvek od PítrsPraha »

Tzn. co funguje u 50 kg stolu nefunguje u 40 kg reprobedny?

Dost zretelne si protirecis. Navic je zjevne, ze ryze teoretizujici hypotezy jsou v tomhle pripade zcela neplatne.

Tzn. nejdriv neco zazij a az pak o tom pis. Ne obracene.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

petrL
doporučuji opravdu vlastní zkušenost.
teoretické úvahy jsou zcela nepoužitelné.
osobně jsem ceraball´s (snad všechny modely) vyzkoušel pod desítky beden a desítky komponentů.
pokaždé to mělo vliv na zvuk.
(třeba i tím, že jsme výškáč zvedli o výšku té nožky!)
nejmenší nebo téměř žádný vliv třeba u zesilovačů sroll.
zhoršení zvuku naopak třeba u repro avalon nebo von schweikert.
zlepšení ohromné nebo alespoň nějaké u 90% mnou zkoušených komponentů.
(myslím, že jsem slyšel i rozdíl ve zvuku při umístění pod psa kharma reference. ale nebudu se s nikým dohadovat ....)
třeba pod xavian, primare, denon, mcintosh, marsh, arcam, onkyo, thiel, piega jsem já slyšel vždy jasný přínos. u sebe doma tedy.
naopak....osobně jsem ještě nikdy neslyšel hrát repro bednu dobře na nějaké gumě. když už, tak na tvrdých, špičatých hrotech zapíchnutých do betonu.
(komponenty, bedny jsme třeba s pytlem zkoušeli i "koupat" v krabicích s keramickým pískem...)
vážně doporučuji debatovat pouze na základě osobní zkušenosti. ona je bohužel většinou nepřenosná....
:-)

Uživatelský avatar
kutilka
Příspěvky: 107
Registrován: 03 črc 2015 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od kutilka »

Zkouknul jsem několik obrázků s cerabally a příbuznými výrobky a zkusil si něco podobného vyrobit.
Hliníkové tělo, ocelová kulička, "o" kroužek, oboustranná samolepka.
Použil jsem je na oddělení regálovky od stojanu s hroty.
Cerabally jsem neslyšel, nicméně můj výrobek mne dost překvapil téměř všemi zde popisovanými atributy.
Přesnější basy, výraznější dynamika, čistota a rozlišení, prostor s náznakem do hloubky.
Rozeznatelné na první poslech.
Cena: 162,-Kč/6ks.
Věřím, že pravé cerabally jsou ještě dál, nicméně nemám zatím možnost porovnat...
Časem vyměním ocelovou kuličku za keramickou...
Obrázek


Uživatelský avatar
kutilka
Příspěvky: 107
Registrován: 03 črc 2015 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od kutilka »

Super!
Hledal jsem lacinou keramiku, ale sklo mě kupodivu nenapadlo! *2thumbsup*
Objednáno. ;)

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ceraball

Příspěvek od fox »

Zkoušel jsem keramiku, sklo i ocel. Nakonec se mi nejvíc osvědčila keramika pod bednami a sklo pod přístroji.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

fox
též jsem experimentoval s diy nožičkami a v nich s kuličkou ocel/sklo/ceramika/umělý kámen
dodnes mám ve sbírce "nožiček" jako relikt minulosti na soustruhu vyrobené 4 nožičky á 3 kuličky. jako vzpomínku na bláhové snahy ušetřit.
po všech testech a zbytečně vyhozených Kč jsem se pokorně vrátil k originál ceraball´s a pořádným hrotům z nerezu.
třeba to sklo funguje u zadušených/líných komponentů jako "obživovač".
:-)

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ceraball

Příspěvek od fox »

Já mám skleněné kuličky v origoš Ceraballech. Zvuk se mi líbí víc, než s keramikou.
Vždyť ty kuličky stojí pakatel.

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: Ceraball

Příspěvek od zabiny007 »

fox píše:Já mám skleněné kuličky v origoš Ceraballech. Zvuk se mi líbí víc, než s keramikou.
Vždyť ty kuličky stojí pakatel.
FOX - někde jsi nedávno psal, že jsi nakoupil kopie a že srovnání s originálem nemáš. Teď píšeš, že máš skleněnky v originále. Prosím, můžeš upřesnit jak to je a pokud máš oboje, tak srovnat rozdíl?
Díky

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3069
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ceraball

Příspěvek od kychtax »

Tady je populárně popsáno, co se děje v ceraballu (je potřeba znát alespoň základy z mechaniky).
http://www.whatsbestforum.com/showthrea ... #post71836

V dalších postech pak srozumitelně, co se děje s jinými podložkami. (Občas i zábavně ;) )

(Nepřímo navazuju na svůj post z vlákna o lištách. filtry-trafa/dobra-lista-do-10-tisic-be ... 3-100.html)

Člověk, který to vysvětluje, je majitel značky Genesis - Rozhovor s D.Březinou.
http://www.hifi-voice.com/profily/osobn ... oh-genesis

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ceraball

Příspěvek od fox »

zabiny007 píše:
fox píše:Já mám skleněné kuličky v origoš Ceraballech. Zvuk se mi líbí víc, než s keramikou.
Vždyť ty kuličky stojí pakatel.
FOX - někde jsi nedávno psal, že jsi nakoupil kopie a že srovnání s originálem nemáš. Teď píšeš, že máš skleněnky v originále. Prosím, můžeš upřesnit jak to je a pokud máš oboje, tak srovnat rozdíl?
Díky
Mám kopie a půjčenou jednu sadu originál. Když jsem je mezi sebou se stejnými kuličkami porovnával, rozdíl ve zvuku jsem nezpozoroval.

Kamarád si nechal vyrobit kopie Ceraball z nerezové oceli. Podle jeho vyjádření mu líp zvukově sedí než originály.

svartenatt
Příspěvky: 881
Registrován: 13 čer 2016 04:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ceraball

Příspěvek od svartenatt »

Vyšla recenze od pocitáře Březiny na Sort Kone: http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... -sort-kone. Stačí znát podmínky "testu" a mnoho nejasností v textu a je vše jasné.

Jen mě z neznalosti napadlo, není lachim Březina? Psaný projev by odpovídal :mrgreen:.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3069
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ceraball

Příspěvek od kychtax »

Diky za odkaz. Docela zajimava recenze a myslim i podobnost s cerabally. *thumbs up*

svartenatt
Příspěvky: 881
Registrován: 13 čer 2016 04:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ceraball

Příspěvek od svartenatt »

Napadla mě s těmito podložkami levná alternativa. Podložení axiálními kuličkovými ložisky. Princip stejný a více kuliček :).

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host