Metal

Různé hudební žánry
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Metal

Příspěvek od dadaft »

tak mě napadla taková blbůstka: kdyby se volila metalová hymna, co by kdo z vás navrhoval?

za sebe:

ACCEPT - Princess Of The Dawn, z alba Restless And Wild

Obrázek

Dismembered
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dismembered »

Tak zase po delší době kluci :)

Právě vychází nové album old-school death metalové legendě Benediction - Killing Music. Zvukově poměrně solidní nahrávka (škoda těch méně výrazných kytar), doporučuji poslechnout.

Nějaké další tipy na poslech:
Kataklysm - Serenity in Fire a novinka Prevail - klasický kanadský moderní death metal tak, jak ho mám rád. Jejich nejlepší alba.
Double Dragon - Devastator - velmi zajímavý rychlý melodický death říznutý čistými vokály, hodně ma kluci zaujali. Na debutové album vynikající (předchozí EP nepočítám :) ).
Sworn Amongst - And So It Begins - rovněž nováčci v oboru, melodický death metal, výborné album.
Debauchery - Continue To Kill - brutal death jak vyšitý. Dělají i super covery na staré popové pecky :) Asi jejich nejlepší album, i zvukově velmi povedené.
Fleshless - Hate is Born - znáte? Český death metal, párkrát jsem je už slyšel na živo a nehrají vůbec špatně. Zvukově povedené album, škoda těch (pro mě) hrozných rytmičáků.

Příště bude pokračování :)

Svou metalovou hymnu mám asi jasnou - Kataklysm - Serenity in Fire ze stejnojmenného alba. Jedna z písní, která mě přesvědčila, že tohle je muzika, kterou chci poslouchat.

Roman2

Příspěvek od Roman2 »

Svého času,tedy začátkem 90tých let jsem měl moc rád Švédský death metal.
Kapely typu Dismember,Unleashed,Entombed se od ostatní Evropské či Americké scény odlišovaly syrovým a podladěným zvukem kytar.
Bohužel musím konstatovat,že dnes už mně tento žánr moc neoslovuje,protože podle mě všechna dobrá alba ať už od výše
jmenovaných kapel anebo těch amerických byla natočena v oněch 90tých letech a povětšinou se jednalo o alba debutová.
Nedávno jsem vyslechl na doporučení kamaráda,který ze svého směru neuhnul a dál poslouchá death metal DEICIDE-Stench
of Redemption.Pěl na to samé ody,pro mě však velké sklamání.
Připadá mi,že dnes se z tohoto žánru vytratila nápaditost a drajv.Dnešní alba jsou si všechna podobná jako vejce vejci anebo jsou až příliš technická a více osloví spíše muzikanty než bežného posluchače.
Snad tato scéna znovu zažije renesanci a bude se jí dařit jako teď Thrash metalu!

Dismembered
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dismembered »

Roman2:
Nemohu souhlasit - mě naopak starší alba v naprosté většině případů nezaujala.
Technický metal také nemusím, mám rád jednoduché rychlé riffy podpořené rychlým bubeníkem
a chraplavým vokálem. Co se týče Deicide - předposlední (a vlastně ani poslední) album mě také nijak
nezaujalo. Dá se říci, že Deicide nejsou tak úplně mým šálkem čaje.
Naštěstí vznikají stále nové kapely a moderně pojatý metal mě baví daleko více, než ten starší old-school
(např. Six Feet Under, zmiňovaný Deicide, Cannibal Corpse aj. ). Naopak třeba taková polská legenda Vader
má pro mě pár výborných songů, které si s chutí poslechnu (za všechny zmíním song Predator).
Ale je jasné, že každý máme svůj vkus - velký vliv má jistě i to, že jsem hodně mladý.

Pokud máš rád thrash, zkus kapelu Legion of the Damned (rychlý death/thrash) a dej vědět, jak se ti to zamlouvalo :) za checkout skladby bych označil Werewolf Corpse a Feel the Blade, to je má krevní skupina.

Roman2

Příspěvek od Roman2 »

Máš pravdu,každému se líbí něco jiného a to je dobře.
Já mám nejraději SLAYER na nich jsem vyrůstal a zůstaly až dodnes moji srdcovou záležitostí.
Z dnešních kapel mě zaujaly MASTODON a LAMB OF GOD.
Je určitě hodně dobrých kapel,ale já už teď kupuju jen to o čem jsem přesvědčený,že si budu moci v klidu vychutnat
třeba za 5 let a stále mě to bude bavit.

peeeteer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peeeteer »

Chlapáci, máte pravdu. 100 metláckejch lidí 100 metláckejch chutí. Rád se vracím na začátky mých metláckých aktivit, když jsem si pouštěl první alba od zmiňovaných DEICIDE. Na stejnojmené album a album Legion nedám dopustit. Samozřejmě první alba Cannibalů či Carcass a ještě nekomerčních NAPALM DEATH ( Scum, From Obliteration..., The Peel Session ) to jsou věci ke kterým se, ačkoliv dnes již posluchám trošku jiný styl, velmi rád vracím. Dnes se snažím poshánět tyto old school originály a občas je protočit. Mimochodem dostala se mi do rukou poslední deska DEICIDE a nakonec doma zůstala - pro mě slušná záležitost *thumbs up* . Myslím si, že se člověk po najití svého stylu hudby a určitém čase poslouchání a hledání nových kapel a spřízněných stylů rád vrátí k prvotinám na kterých "vyrůstal".

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

já z metalu na pěknou řádku let taky vyletěl, tím myslím, že jsem nesledoval vývoj, mojí oblíbenci z 80. a 90. let se mi doma točí ne že by často, ale pravidelně celá ta léta. je čas kouknout se, jak to teď s metalem podle mého gusta vypadá. doporučte něco. pokud jde o tempo, tak spíš volnější (mluvíme o metalu, tj. žádné ploužáky, ale prostě ne absolutní zběsilce :twisted: ), pocitově buď s dlouhými "monotónními" ( :mrgreen: ) plochami rytmických kytar, spíš takový valivý zvuk, než ostré žiletky, hlas chraplák, klidně i babský, v žadném případě ale ne ječák, bliják nebo rapák; dobrá souhra doprovodek a basy; kotle a činely spíš než šroťák a kulometný kopák; sóla spíš s postupným vývojem než zběsilé technické vylomeniny; žádné příměsi elektroniky, opery, danceflooru nebo tak, žádná pompa a ódy na barbary conany, spíš partičky z předměstí...
gibsony do véčka než pomalované fendery
no, nevím jestli to má hlavu patu, dejte nějaké tipy.

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann »

Já zas poslouchám s těch starých věcí jen ty hodně provařené většinou druhé třetí alba vydání těch známých kapel,které jsem už popisoval,co jsem slyšel nového,nic mě nevzalo tak abych si to koupil.Možná je to tím,že to mám s dob dávno minulých dost naposlouchané a nic dalšího už mě nebere-asi je to fakt o té nostalgii.Kdybyste ale měli někdo tip na něco fakt dobrého,určitě napište-rád si to poslechnu.Teď mě dost nadchlo nové album NINE INCH NAILS-The Slip,je sice ke ztažení na oficiální stránce ( www.nin.com ) zadarmo ve všech formátech,ale už se těším až si seženu originál,je to fakt prda,teda alespoň pro mne...

merhaut

DESTRUCTION 2008

Příspěvek od merhaut »

DESTRUCTION - D.E.V.O.L.U.T.I.O.N. (2008)

Obrázek

Raná alba DESTRUCTION jsem poznával takříkajíc v přímém burzovním přenosu, nejpozději týden dva po vydání. Na tehdejší dobu to byla samozřejmě nejtvrdší sorta, zákazníci na kazety se jen hrnuli. Jejich osmdesátkovou klasiku znám poměrně dobře, dál jsem kapelu sledoval jen z povzdálí, jen tak mezi řádky jsem zaregistroval, že na 10 let odešel Marcel Schirmer, bez kterého jsem si trio neuměl představit.

Tolik antré. Sebevětší tvrdost mi u metalu nevadí, neobejdu se ale bez dobře vystavěných kompozic, hrrrgrrr neposlouchám. DESTRUCTION zůstali na D.E.V.O.L.U.T.I.O.N. zakotvení tam kam patří, v klasickém germánském thrash metalu, kdy se z beden valí kulometné salvy bicích, dřevorubecké kytarové záseky i žhavá rychlosóla, groove jen v náznacích, ale o to víc naběhlé žíly. U takové muziky ještě cítím kořenové propojení s mým prastarým hardrockem, proto si ji umím užít i na stará kolena.

Na druhou stranu jsem opravdu nečekal, jak mi tahle řežba pocitově sedne na konci uondaného dne. Dobrej vyprošťovák. Vrcholem je pro mne "O.ffenders of the Throne", to je extra vynikající kus, strukturovaná cílená palba, klasický thrash jak má být.

Z pohledu veterána, co současný thrash nesleduje, ale rozpozná gruntovní muziku, hodnotím vysoko!

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

jsou tři?

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Já vidím tři ...

Petra44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petra44 »

Na dadaftovo doporučení jsem se optala bratra na toto album a on jej náhodou vlastní.

Wendy O. Williams - W.O.W. (1984)

Jedná se opravdu o dobrou hudbu,ktrá je řízlá Heavy metalem a Punk rockovým nářezem !!!
Opravdu dobrá hudba

Obrázek

I Love Sex (And Rock and Roll)
It's My Life
Priestess
Thief in the Night
Opus in Cm7
Ready to Rock
Bump 'N' Grind
Legends Never Die
Ain't None of Your Business

Tímto chci dadaftovi " poděkovat,za skvělej tip
______________----------------------------_________________________- *2thumbsup*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

jestli se líbí, jsem rád. není to žádný symfonický metal s unylými smyčci a hromadou klišé na hrbu. je to pěkná syrovátka. bicí, basa, kytara a Wendy. zpocená, vyzývavá, s neskutečným chraplákem.
tohle je její sólový počin, na kterém se podíleli kluci z Kiss (ale vliv kissáků tam moc nehledej).
jinak hodně pařila s Lemmym
Obrázek
a její domovskou kapelou jsou Plasmatics
Obrázek
což jsou i na tehdejší dobu k...a drsoni. zpočátku byli velmi ovlivněni new york´s punk scene, později heavy metalem (thrash glam). vždy velmi političtí a nekompromisní. vždy urvaní z řetězu. během turné byla 2x zatčena za obscénnost.
Obrázek
nejznámější album je Coup d´Etat s hitem Stop.
nejlepší poslední koncepční Maggots: The Record.
tohle fakt není pro mýdlové estéty.

v devadesátém osmém si vystřelila mozek z hlavy.

Petra44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petra44 »

Tak to je veliká škoda,protože mě se to Vážně líbí !!!
Jen mě udivují ty tvé poznatky v metalové hudbě.

Ty tyrant samozřejmě mám,ale tam jde spíše o muzikální projev a dynamiku.
Jinak je to nářez.
Kdysi jsem to viděla na MTY headbangers...,tak mě to oslovilo,že jsem hned objednala všechna alba.
Znáš kapelu VECTOM...taky dobrá !!! jen strašně zapoměná v minulosti.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
______________------------------------------------------__________________________----- *bravo*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

no, možná se to na Nový Rok nehodí, ale co: netřeba plakat. něco dokázala a třeba to tak mělo být...

Tyrant tuším vydali 3 alba, ale jenom to první Mean Machine stojí za to. fakt hutný zvuk. pak už jen trapně vykrádali sami sebe, mi příjde.
podobně hustě hráli svého času Pretty Maids.
Vectom jsem kdysi určitě slyšel, ale už si nevzpomínám.

býval jsem metalista... *sunglases*

Odpovědět