Metal

Různé hudební žánry
Odpovědět
NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Metal

Příspěvek od NA »

Teda Zappo, to čumim :shock: , takovýhle masakr skousneš, já bych Tě šacoval tak na Shadow Gallery a podobný dobrý hevy-progresivní metal.
Noble Audio - výroba a prodej

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Zappadaddy píše:Můžete mi doporučit nějaké nejlegendárnější alba od 90 let nahoru.Nemyslím čistý metal typu Metalica etc,ale metal typu Enslaved,Mayhem,Einherjer,Immortal,Emperor etc.Je toho moře a je těžké se v tom orientovat.Nejsou tam špatné věci,nedivím se,že se v tom někdo rejpe.třeba Einherjer/Native norwegian art je totální nářez,dokonce je to výborně natočeno,je tam zakomponovaná klasika a občas to i cinká.Vážně.Dnes jsem si to pustil na základě debaty ve vláknu o bednách pro metal a zjištoval jsem zda to moje sestava zvládne,a zvládla,ale nerad bych do těch beden bušil takovýto kolotoč od rána do večera.To by nemuselo dopadnout s měniči velmi dobře. :lol:
Tak kdyby moje maličkost mohla doporučovat (s ohledem, že budeš asi stejně jako já preferovat melodičtější hudbu) tak by vybrala následující (myslím, že většina disponuje minimálně přijatelnou zvukovou kvalitou):

Black metal:
Satyricon - Rebel Extravaganza, Nemesis Divina
Emperor - Anthems To The Velkyns At Dusk
Immortal - Sons Of Northern Darkness (jejich ostatní alba nejsou moc melodická)
Esnlaved - ISA, Below The Lights, Monumension
Burzum - Filosofem
Imperium Dekadenz - Dammerung Der Szenarien
Thorns - Thorns (zcela zásadní a fantastická nahrávka pro black)
Fleurety - Min Till Skal Komme (remaster)
Himinbjorg - Golden Age, Europa
Sarke - Vorrunah (takový primitivní big beatový black, který má koule)
Mayhem - Grand Declaration Of War a Chimera (první je avantgarda řízlá depešáky, druhé je maso, naprosto fantastické bicí)
Negura Bunget - Om, N Crugu Bradului (black metal s prvky jako Wardruna)
Shining - V: Halmsad
Agalloch - cokoli
Bathory - Twilight Of The Gods

Doom Metal:
Shape Of Despair - Shades of..., cokoli
My Dying Bride - As the Flowers Wither, Turn Loose The Swans
Septic Flesh - Communion (to je opravdu paráda, borci studují klasickou hudbu a je to znát)
Ahab - The Divinity of Oceans
Unholy - Gracefallen
Sleep - Jerusalem (hipícký huličský americký doom ala šedesátky)
Cathedral - cokoli (hypícký stoner rock)
Xerath - I

Death Metal
Bolt Thrower - IVth Crusade, Those Once Loyal
Bloodbath - Ways To The Grave
Enntombed - Morning Star
Hypocrisy - Final Chapter
Morgoth - Odium
Nile - Amongst The Catacombs of Nephren Ka
Pestilence - Spheres, Testimony Of The Ancients
Waltari - Yeah Yeah Die Die (To je oprvadu ale opravdu unikátní záležitost - symfonie s death metalovou kapelou)

Nejodladěnější kytary na světě :)
Mortician - cokoli (ale to je fakt chlív)

Avantgarda a prog
Opeth - Cokoli, naprosto zásadní kapela (Damnation, Deliverance a Blackwater Park doporučuji)
Winds - cokoli (luxusní zvuk, black metalisti hrající něco jako art rock se smyčcocým kvartetem)
Solefald - cokoli (avantgarda jako prase)
Ulver - Themes From William Blakes Marriage of Heaven and Hell (to už ani není black, ale je to naprosto famózní veledílo), cokoli (pak už hrají spíš elektroniku, ale úžasnou)
Rennaissance - The Death Of Art (famózní záležitost)
Trinacria - Travel Now Journey Infinitelly (Hudebníci z Enslaved a experimentální ženštiny)
Arcturus - Sideshow Symphonies
Dolorian - Voidwards
Elend - Umbersun (to je v zásadě klasická hudba, ale složená metalisty a je to dost psycho)

A pak samozřejmě české legendy Masters Hammer - Jilemnický Okultista a Rituál a Root - Temples In The Underworld, nebo z novějších třeba Avenger.

Doufám, že to manželka kousne :) Tannoye by měly určitě :twisted:

CharlieCh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CharlieCh »

Zappadaddy, vyzkoušej Arkonu, album z roku 2005, odkazy výše, je to super pagan a nezaměnitelným ruským ženským zpěvem, hned rychlá a rytmická, hned rusky pomalá s klasickým hudebním nástrojem. *thumbs up*

nebo Judas Priest - Turbo (1986)
nebo Manowar - Kings of Metal (1988?)
nebo Venom - At War with the Satan (1984) moje oblíbené!
nebo Running Wild - Under Jolly Roger (1987)
nebo Waltari - So Fine! (1994), Space Avenue (1997), Radium Round (1999)
nebo Helloween - Keeper of The Seven Keys (1987)

sekal

Příspěvek od sekal »

Lehce *offtopic* V metalu byli (a jsou) obecně "kamenem úrazu" kromě jiného..zpěváci.. Sebelepší skladbu dokáže zpěvák s nedostatečným rozsahem a špatnou technikou zcela zabít.. Proto v 80. létech vynikly skupiny jako např. Accept, Helloween, Scorpions etc.., protože měly kromě jiného kvalitní zpěváky.. To jen na okraj...

Zappadaddy : Jako příklad ideální "symbiózy" doporučuji poslech výše uvedeného alba od Helloween, zvláště skladbu "A Tale that was´nt right"...

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Myslím, že Zappa měl na mysli jiný typ metálu :twisted: Jinak na metalopolis.net (to je český web) teď vyšel redakční žebříček top sto alb uplynulého desetiletí napříč žánry. Řada z alb, nebo kapel které jsem zmínil tam je a je toho tam mnohem víc i z žánrů které jsem nezmiňoval, protože se na ně Zappa neptal. Nejsem velký příznivce žebříčků, ale dá se říct, že tam poměrně stěžejní počiny opravdu jsou. Jinak jsem zvědavý jestli si Zappa něco už poslechl a co na to říká.

CharlieCh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CharlieCh »

To určitě měl, jenom tak nějak nevím, jestli v té dřevní době něco podobného jeho požedavku vůbec bylo. Já si tedy na nic takového nepamatuju, i když tehdá jsem se držel hesla, že metal je pouze o kytarách a basta! A nic jiného mě nezajímalo. A teď...asi měknu *2thumbsup*

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Asi se mi nejvíc líbí viking metal a avantgard metal ala Maudlin,no a taky Opeth a Enslaved,Aman Amarth jsem viděl při koncertu s Dimmu Borgir a dalece zastínili Dimmu,zy byli přímo ubozí,vše o makeupu a poze.Amon řádili až mne to hodně rozproudilo.Naposledy jsem takhle řádil na koncertě Bad Religion někdy v roce 89 v Oklandu Ca.To jsem se zrovna rozváděl a byl jsem pějně nasranej. :oops:

Jirka83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

AA onehdá sedlo pocasi na moru jak nikomu, dest, blesky... :)

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Nejlepší byl ten děda ,kolem 30 vteřiny klipu. *klanimse*
http://www.youtube.com/watch?v=Th69Hb33 ... re=related

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

No tak to je masakr !!!
Doporučuji toho video od Arch Enemy. Moje oblíbená věc :-)
http://www.youtube.com/watch?v=tH12rSBGf28

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann »

Ty Arch Enemy mi docela připoměly Holy Moses *thumbs up*

http://www.youtube.com/watch?v=8AJDF90ETgw

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Negura Bunget vydala novou desku Vîrstele pămîntului, která je opravdu povedená a oproti minulosti klade mnohem větší důraz na použití všelijakých středověkých nástrojů, bubnů a trumpet. Pro příznivce folk/pagan/viking/Wardruna stylu je to téměř povinnost. 23.5. se bude konat koncert v Praze na Chmelnici. Jejich vystoupení jsem viděl už dvakrát a vřele doporučuji. Jenom fotečka, jak jejich koncert vypadá:

Obrázek Obrázek

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

tos fotil ty helíku?

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Jo.

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

hmm to hovoří za vše *thumbs down*
Nejde o to, že bych měl potřebu hanit jak někdo z prdele fotí, ale do člověka co se tu prsí jaký není machr přes fotografii, IT a pak samozřejmě v hifi rozumí úplně všemu, si rád rýpnu *thumbs down*

Odpovědět