Doporučtě slušný síťový kabel v metráži

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučtě slušný síťový kabel v metráži

Příspěvek od Kocmeister » 24 čer 2013 09:26

Jenom se vrátím ke zde doporučeným metrážím LAPP. Opravdu je pravda, že jsou v lowend třídě síťových kabelů mimořádně dobré. Nejen podle mě jsou zvukově lepší než Supry LoRad. Zdá se mi po zapojení do koncového zesilovače poněkud detailnější a dynamičtější. Nelze je postavit vedle kabelů, které postoval jimmi. To, ale asi nikdo neočekává. S běžnou (avšak mnohem dražší) komercí Vincent, Supra a apod. si však může "potykat".

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour » 24 čer 2013 09:47

Supra zvuk změkčuje.Nevím jak je to možný, ale dost mě to překvapilo.Proti tomu Lapp měl na zvuk aparátu stejný vliv, jako mnohem dražší Vincent.
Vincent má výhodu v tom, že vypadá opravdu exkluzívně.Má nádhernej oplet, dokonalý zpracování.Lapp má průhlednou izolaci a u aparátu, vypadá taky moc pěkně.Supra je vzhledově trošku šedivá myš.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 24 čer 2013 10:57

Načo kupovať lacné káble ked sa dá dnes kupiť slušný Acoustic Revive POWERMAX 10000 a Furutech FP-Alpha 3?

Ved ked KUPIM a dám ku aparature TOP kábel z metráže a približne v takej cenovej kategori aj koncovky a potom to má okamžite počutelný vplyv tak nemusím časom riešiť predaj 3 ,4 ,5 x lacnejších!

Nie sme tak bohatý aby sme kupovali lacné veci.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister » 24 čer 2013 11:03

To ovšem můžeš říct na cokoliv. Je to stejné jako napsat proč řešit trapné Xavian XN225, když můžeš rovnou koupit (plácnu) BW 800 Diamond a nemůsíš pak prodávat se ztrátou ty lacnější. Prostě rovnou vemte všechno TOP a přes to nejede vlak.

Ve skutečnosti ne každý má sestavu, jak píšeš, TOP a pak nedává smysl utrácet za síťový kabel příliš mnoho. Acoustic Revive Powermax stojí za 2m 8700,- bez konektrorů. Takže 10 tisíc. Každá sestava se vyvíjí s časem, neříkej, že u tebe to bylo jinak.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 24 čer 2013 12:11

Kocmeister píše:To ovšem můžeš říct na cokoliv. Je to stejné jako napsat proč řešit trapné Xavian XN225, když můžeš rovnou koupit (plácnu) BW 800 Diamond a nemůsíš pak prodávat se ztrátou ty lacnější. Prostě rovnou vemte všechno TOP a přes to nejede vlak.

Ve skutečnosti ne každý má sestavu, jak píšeš, TOP a pak nedává smysl utrácet za síťový kabel příliš mnoho. Acoustic Revive Powermax stojí za 2m 8700,- bez konektrorů. Takže 10 tisíc. Každá sestava se vyvíjí s časem, neříkej, že u tebe to bylo jinak.
Práveže to dáva zmysel.
Veríš či neveríš:
Ja som preskočil lacné riešenia a kupil dávno pred 15timi rokmi namiesto štandardného káblu do zosilnovača po vypočutí rovno Cardas Golden Reference.
A potom aj do iných prístrojov.No ale odvtedy doba pokročila,vyskušal som všeliake iné a teraz som absolutne spokojný s Furutechom FP-Alpha 3+ koncovky FI-E 38(R) SCHUKO a FI- 28.(R) ,(FI 32(R).Taký kábel si ich zasluži ! ( A možno aj 50kovu radu)
Vyskušaj ho a potom až zistíš o čom to je.

Ale vpodstate je to stále len TOP v strednej cenovej kategorii.
A to je metráž.Originál Powerflux je zase cenovo aj zvukovo inde.

Tlačenica začína u použitých od 1000-3000€ čo stáli od tých 2000-10.000€ za ks a viac.
To až nad 2000€ za sieťový kábel je ozajstná TOP cenová a zvuková kategoria.
.

Ale cenovo kdo nechce tolko dať kludne a to myslím vážne ,aj ked som ich nepočul,nech si kupi ako píšem:
jimmi píše:Kabelguru Ti spravia určite aj komplet celý sieťový kábel s tými vidicami "Oyaide" aku dlžku budeš chcieť.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 24 čer 2013 12:15

Všimol si niekdo že v tých sieťových kábloch ,v strednej kategorii su TOP Japonci !
Cím to asi bude?

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 04 črc 2013 10:16

jimmi píše:Všimol si niekdo že v tých sieťových kábloch ,v strednej kategorii su TOP Japonci !
Cím to asi bude?

Nikdo nič?

Popíšte dalšie kvalitné značky čo vlastníte aj aké máte skusenosti.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 04 črc 2013 10:28

jimmi píše:
jimmi píše:Všimol si niekdo že v tých sieťových kábloch ,v strednej kategorii su TOP Japonci !
Cím to asi bude?

Nikdo nič?

Popíšte dalšie kvalitné značky čo vlastníte aj aké máte skusenosti.
A nejen v káblech jsou Japonci výborní:-) Viz pod lajnou *thumbs up*

marek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marek » 09 črc 2013 17:52

něco Zdenymu
mám teď komplet Naim, na síťové kabely jsem nevěřil,protože u původní sestavy jsem skončil u Supry a tam nebyl vůbec/!!/ žádný přínos
nyní mi to nedalo a projel jsem pár kabelů
můj závěr: význam to určitě má,ale je potřeba si ujasnit,co od toho očekáváš
1.pokud chceš dobrou izolaci,tak asi stačí Supra
2.Lapp mi neseděl,vyostřil zvuk
2. pokud chceš sestavu někam posunout nebo z ní něco vytáhnout,tak musíš jít aspoň o kategorii výš
moje zkušenost:
-detail-nordost,kraut,akrolink
-drajv- oyaide tunami
-vyváženost v celém spektru-chord

další otázka je ,jak dlouho jsi zvyklý souvisle poslouchat,některé kabely na krátký poslech byly bomba, na delší na brufen
zvítězil chord-vyvážený v celém spektru,pohoda i při delším poslechu,metráž nebyla,tak jsem koupil 2m orig a střihnul na dva

ad koncovky -když nevíš co s penězi,určitě ano-dobrý pocit,hezky vypadají a všichni se dušují,že slyší výrazný rozdíl/ já ne/
takže-je to jen moje zkušenost,každý to slyší odlišně a má jiné požadavky
zdar Marek

marek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marek » 09 črc 2013 17:58

a ještě drobnost
největší přínos u cd a velmi opatrně u tuneru/většina kabelů přinesla nepříjemné vyostření/

kubas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubas » 09 črc 2013 18:31

zřejmě si chluchej jak poleno.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 10 črc 2013 06:34

Pánkvé,

delší dobu jsem nereagoval, jednak pro pracovní vytížení, jednak v létě mám vždy útlum:-)
ke kabelům e zcela jistě vrátím, ale ne proto, že chci vylepšovat zvuk - na to fakt nevěřím, ale proto, že potřebuji "uspořádat" propojení a kabely jsou krátký.
%Čili budu se řídit spíše ekonomickým hlediskem, tedy racionálně.

Přesto, kdyby se naskytla možnost vyzkoušet si pár síťových kabelů doma, nebránil bych e tomu. Jinými slovy, kdyby někdo chctěl přijet na audienci a poslechnout si legendární C5 a vzít k tomu svůj kabel, bránit se tomu nebudu. Tohle laborování vidím až na podzim, sříve se k tomu stejně nedostanu, protože za chvíli zase odlétám do řiti a vracím se de facto až koncem září s nějakýmo občasnými krátkými pobyty doma, teď to nemá cenu.

Jinak díky všem, kteří konstruktivně reagovali k věci.

vlado222

Příspěvek od vlado222 » 10 črc 2013 08:09

Zdeny ak nepočuješ prínos v sieťových kábloch tak si kúp hociaký čo najlacnejší kábel, hlavne aby bol dobre tienený a nevyžaroval do svojho okolia rušenie, ktoré prechádza aj do interkonektov, a reprokáblov ak sú v jeho blízkosti.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 10 črc 2013 10:00

Zdeny píše:

Tak zase zbytočná námaha o a snaha o radu na kvalitný kábel.Ked nechceš dať zan min. 500€ tak sa vrátime na začiatok ako som písal :
jimmi píše:Kabelguru Ti spravia určite aj komplet celý sieťový kábel s tými vidicami "Oyaide" aku dlžku budeš chcieť.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 10 črc 2013 11:58

jimmi píše:Zdeny píše:

Tak zase zbytočná námaha o a snaha o radu na kvalitný kábel.Ked nechceš dať zan min. 500€ tak sa vrátime na začiatok ako som písal :
Jimmi, tebe to tak sedřelo, těch pár slov, co jsi přispel? :lol:

A 500EUR fakt nedám, na hlavě mi rohy ještě nerostou.

Odpovědět