HGA Pure Silver

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: HGA Pure Silver

Příspěvek od NA » 31 črc 2008 16:03

paolo píše:Neměli jsme zatím možnost porovnat stejné typy konektorů.
Skoro každý přehrávač upřednostňuje jeden výstup. Taky mě překvapilo,že XLR hrál hůře. Čekal jsem obrácený výsledek.
Ale myslím si,že DNA by měla hledat konkurenci v trochu jiných sférách.
Můžeme to vyzkoušet jestli o to opravdu stojíš-mam doma celostříbrný KRAUTWIRE Cameo 0,8m RCA a ještě jeden zvukově lepší kabel, který zatím nebyl poražen. Sestavu mam odhalující dost.

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 31 črc 2008 21:02

NA
já jsem pro každý test,akorát u mě je problém se někam dostat. Většinu času pobývám v Praze a moc volného času zrovna nemám. Co třeba u Lachima až bude mít u sebe na zkoušku tvoje "keramiky"?

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 01 srp 2008 11:31

Zjišťuju, že čas nemá skoro nikdo :cry:
No nevím, Lachim mi termín nepotvrdil, je pořád někde v luftě.
Každopádně v neznámém prostředí a akustice, na neznámých komponentech a v časovém presu nebude hodnocení plně objektivní a hodnotné. Mé zkušenosti s porovnáváním kabelů, kdy rozdíly jsou celkem malé (pokud jeden není vyložený šunt) říkají, že potřebuju k relevantním závěrům nejen krátké ukázky na jednotlivých kabelech, ale i delší uvolněný poslech každého kabelu. Bylo by možné mi kabel zapůjčit na týden, uhradím samozřejmě poštovné. Pokud bych byl v pozici váhajícího kupce, zaplatil bych zálohu v ceně kabelu, ale já v té pozici nejsem. Ale pokud by přinesl zlepšení a sedl bych si z něj na zadek, okamžitě kupuju a dělám reklamu.
(Potvrdit mou spolehlivost může AMATER, GURU a MONGOL ze Slovanetu a Milan-SVENSOUND)

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 04 srp 2008 20:05

Vrátil jsem se z pracovní dovolené, proto píši až nyní a musím souhlasit s Paulem, že při krátkém porovnávání kabelů DNA proti Supra Sword. Zněly kabely DNA čistěji hlavně na výškách, sice nešly tak dolů jako Supry , ale po krátkém poslechu byly DNA celkově lepší. Porovnávaly jsme sice XLR -- Cinch!!! Nyní mám zapůjčené RCA Sword od Milana ( SVENSOUND ), takže od rána je testuji na mém VRDS-25X : XLR Sword -- RCA Sword, a zjištuji že výstup RCA u mého CD je daleko kvalitnější a lepší než XLR. A proto si nechám konečné závěry až po středeční návštěvě Paula u mě vůči DNA RCA. Ale asi něco na těch stříbrných kabelech je .... *thumbs up*

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 07 srp 2008 21:49

Včera jsme testly opět kabely f. HGA sice jen model Diva vůči Sword samozřejmě RCA konektory ( neboť DNA byly zapůjčené na sever Čech, škoda ,že tento pan nepíše na toto forum). Po krátkém zahoření a přepojení daných kabelů nastal test. Musím říci za mě, že tento kabel Supry ve všech parametrech převálcovaly (pozor cena poloviční vůči Supře). Dneska mi volal Paolo, že bude mít zpět své kabely DNA. Tak jsem využil příležitosti, že mám zapůjčeny Sword RCA od Milana( Svensound ), abych konečně mohl porovnat tyto dva kabely. Z minulého týdne si pamatuji jak mě DNA překvapily, nyní už ne tolik, dokonce se mi zdalo,že ze začátku Supry hrají vyrovnaněji. Asi po hodince různých testovacích CD., a mnou naposlouchaných věcí. Musím konstatovat kabel Supra je vyvážený v celem pásmu a jak se říká krásný a neunavný na poslech, a jde dost do hloubky. Oproti tomu DNA má vynikající a čisté výšky, středy krásně čitelné a co se týče basů nejde tak hluboko. Co mě překvapilo Supra hraje tak normálně pohodově, u DNA je z hudby slyšet dravost a šťavu, hudba se jakoby přiblíží a je čitelný každý nástroj. Přirovnal bych to k zvuku studiovým monitorům.Zítra budu pokračovat. Pánové toto je pouze jen a jen můj názor. Na jiné sestavě to může hráti jinak.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 08 srp 2008 07:50

Teď si to přesně neuvědomuji... je to zřejmě souboj mědi a stříbra...
Pokud jsou kabely oba dva kvalitní, tak nebude vítěz ani poražený.
Bude vítězit jen vkus uživatele...

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 08 srp 2008 08:02

Ano, je to jak píše Peer test měď -- stříbro. Samozřejmě vítěze určí jen vkus uživatele, někdo to má rád: obrazně ( -- LA LA LA --, někdo cink--cink a kdosi bum --bum ). Ale myslím, že oba tyto kvalitní a pečlivě vyrobené kousky si najde mnoho posluchačů.

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik » 08 srp 2008 11:02

dost me prekvapilo, ze VRDS-25X ma lepsi RCA vystupy nez XLR :shock:

VRDS-25 budu z 90% brzo vlastnit a mel jsem v umyslu ji propojit Suprou EFF-IXLR.

To Pytel: zajimalo by me jak by Ti hrala sestava s HGA XLR...

Asi stejne pujdu do XLR zapojeni a pak to muzu ruzne porovnavat s RCA vseho druhu. Pokud me to presvedci, muzu to posleze vymenit...

Mam moznost mit 1m HGA SC-8 s XLR konektry od XHadow (http://www.xhadow.com/wst_page3.html). kabel SC-8 = kabel Silver Lace. Nebo mam jit do Supry EFF-IXLR?? Pokud HGA zni tak jak popisuje Pytel, tak mi takovy zvuk vyhovuje vic. Hudbu neposloucham dlouhe hodiny, nemam na to tolik casu, takze unava jaksi nehrozi ;)

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 08 srp 2008 11:23

Vadik,
Mám doma u sebe originál Silver Lace s Neutrik Ag XLR,pokud by si chtěl mohu ti jej zapůjčit. Celkem bych se vykašlal na jiné konektory. XLR není tak háklivé jako RCA. Nevyhazuj zbytečně peníze.

Pytel,
je to jak píše Peer,měď má líbivější charakter zvuku,ale po čase člověk zjistí,že to není ono a že mu tam něco chybí. Stříbro zas na druhou stranu hraje pravdu a je neúprosné na připojené komponenty.

Co se týče modelu DNA,tak byl na severu Čech porovnán s mnoha kabely i s referenčními Nordosty. Pán co si je ode mě půjčoval měl doma ještě Supra Sword RCA,XSymphony Silver a Nordost Quadrofill. Možná sem zkopíruji celý email. Pár postřehů,které jsem sám odchytil. Model DNA měl pevný hluboký a prokreslený bas,nejlepší ze všech modelů. Vyrovnaný kmitočtový rozsah. Nordost zvítězil ve vykreslení prostoru. DNA skončil na druhém místě těsně za ním.

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik » 08 srp 2008 11:31

paolo píše:Vadik,
Mám doma u sebe originál Silver Lace s Neutrik Ag XLR,pokud by si chtěl mohu ti jej zapůjčit. Celkem bych se vykašlal na jiné konektory. XLR není tak háklivé jako RCA. Nevyhazuj zbytečně peníze.

No prave, ze nabidka techto NGA s XLR od XHadow je velmi vyhodna. 120 USD bez dopravy z Kanady! Myslim, ze to neni zbytecne vyhozovani penez ;) Supra by me vysla draz...

Svensound
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Svensound » 08 srp 2008 13:46

Charakter zvuku stříbra a mědi je skutečně dost odlišný. Obojí matroš nevyhoví každému. Záleží vždy na sestavě a vkusu posluchače. Proto je vždy seriozní napsat vždy sestavu na které se testovalo! Bez tohoto nelze kategorizovat a charakterizovat zvuk všeobecně. Myslím si, že sestavovat žebříčky zvuku kabelů velmi problematické, pokud se to nenapíše. Dá se však říci, že stříbro je vhodnější k sestavám s teplejším / lampovým nebo áčkovým zvukem, nebo pro toho, kdo vyžaduje " ostřejší " zvuk. Měd je zase podle mne vhodnější pro toho, kdo má rád trošičku více basů a pro sestavy s nechtěným ostrým až únavným charakterem zvuku. / MOSFET zesilovače. U repro typu horn, které umí skvěle středy je čistá měd výrazně příjemnější. Pamatuji si na kanadské kabely GUTWIRE nebo MAPLE AUDIO, které jsem před léty testoval. Maple Audio / Kanada / vyrábí kabely ze Solid Core mědi a pamatuji si, že to na mém Cairnu nemělo chybu. ...........

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 08 srp 2008 14:13

Já osobně bych volil kompromis. Něco ze stříbra a něco z mědi... :D
Bohužel to nejde.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 08 srp 2008 14:35

Sestava viz. nick Pytel. Nechci sestavovat žebříčky, jen a pouze mám možnost v mém prostředí a na mé sestavě porovnat top modely obou firem.

Svensound
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Svensound » 08 srp 2008 15:06

to Pytel: Tvoji sestavu znám, to je v pohodě. Myslím jiné testéry..................

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 08 srp 2008 16:17

To Paolo:
Jak je vidět odpovědět ani zapůjčit se Ti nechce, asi k tomu máš své důvody, dobrá.

Jsou tu už nějaká relevantnější hodnocení při použití kabelů na stejné platformě, ale stejně je to, alespoň tedy pro mě trochu nepřehledné.

1.Můžeš jako čerstvý zástupce a prodejce této značky vysvětlil výhody rhodia jako materiálu na konektory HGA audio kabelů, zejména proti běžně používanému zlacení.
2.Jakou aparaturu používáš k testování při výrobě a prezentaci kabelů.
Díky.

Odpovědět