HGA Pure Silver

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
paolo
Kontaktovat uživatele:

HGA Pure Silver

Příspěvek od paolo » 10 črc 2008 19:46

Chtěl bych Vám představit tuto malou firmu z USA.

V roce 1998 Homegrown Audio Co (HGA) vznikla s myšlenkou, že na celém světě audiophilů požaduje lepší zdroj se špičkovým výkonem audio produktů za přiměřené ceny. Naše dveře otevřel s jediným kabelem design, dvě cívky s teflonovou izolací stříbrný drát, a snaha o co nejlepší audio kabely na světě.

Od začátku jsme věděli, že jediný způsob, jak vyrábět produkty nejvyšší kvality, aby byl "růst" , je vyrábět své produkty sami! Zatímco naši konkurenti utratily vysoké ceny reklamy, HGA investoval do nejlepšího výrobní zařízení, které mohla koupit. Dnes, více našich průmyslových strojů nám umožňuje vyrábět v podstatě všechny vodiče a kabely s představitelnou geometrií - vše v domě a pod pozorným dohledem našich kvalifikovaných pracovníků.

Mohl bych pokračovat dále, ale lépe je se podívat na jejich stránky, kde je vše srozumitelně popsáno a zobrazeno.
http://www.homegrownaudio.com/hga/index.htm

Dobré je se také podívat na odkaz http://www.homegrownaudio.com/hga/accolades.htm , kde sami lidé popisují kabely HGA proti různým konkurentům, např. Kimber KCAG, Select nebo Nordost Top line.

Výsledná cena je opravdu velmi příznivá v porovnání s konkurencí! Tato firma si opravdu nedělá hlavu s žádnou reklamou, její zájem je hlavně poskytnout lidem kvalitativně odpovídající kabely za rozumnou cenu. Jejich Top Modely se vyrovnají a dokonce i přehrají Top modely ostatních komerčních značek!

Donuts
Kontaktovat uživatele:

Re: HGA Pure Silver

Příspěvek od Donuts » 10 črc 2008 21:39

Peknej PR clanek, celkem obstojne konkureje Pemarovo "recenzi" C4Y kabelu na f-sportu.

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 10 črc 2008 21:59

Také jí znám už nějakou dobu,ale před pár lety ještě nebyl tak dobrý kurz dolaru. Akorát člověk musí počítat s poplatky navíc.
Zkušenosti mám hlavně s konektory,ale i také se signálovými kabely. Slyšel jsem je akorát nerozehrané, takže by spíše měli napsat lidé co je mají doma. Konektory zatím to nejlepší co jsem doma měl, AEC jsou proti nic naprostý aušus. Mám něco málo objednané,tak uvidíme jak kvalitní budou. Ale už jen z principu,stříbro je stříbro a měď je proti stříbru hrozně pomalá.
Ano LOK opravdu tato firma vyrábí!

Zkuste porovnat ceny s kabely C4Y!! nechci tu něco zveličovat,pro mě je důležitá kvalita,stejně jako asi pro všechny!

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 15 črc 2008 16:48

Signálové a digitální kabely mám u sebe doma. Pokud by měl někdo chuť si je vyzkoušet proti svým, budu jedině rád. *thumbs up*
Od každého typu mám minimálně jeden předváděcí set.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 15 črc 2008 20:44

Signálové a digitální kabely mám u sebe doma. Pokud by měl někdo chuť si je vyzkoušet proti svým, budu jedině rád.
Od každého typu mám minimálně jeden předváděcí set.
A nezištnost informace o firmě HGA je venku.
*thumbs down*

Svensound
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Svensound » 15 črc 2008 23:44

Konektory jsou pěkné a levné! *thumbs up*

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 17 črc 2008 21:17

Svensound:
co já jsem se natrápil s konektory. Na koaxiální kabel žádné nepasovaly,tak jsem to vzdal. :) Pomale začínám vyhazovat všechny nepoužité vodiče a konektory co se mi tu doma válí. Je toho celkem dost. :D Každá sranda něco stojí. Myslel jsem si, že když koupím WBT tak to bude pro mě moc. Ale jak se na to zpětně dívám,tak by se mi to snad ještě vyplatilo.

Konektory LOK jsou opravdu kvalitní a za rozumnou cenu. Je i velký výběr s povrchovou úpravou,co se jen tak nevidí. Rhodium začalo teď používat více renomovaných značek.

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 22 črc 2008 18:33

Krátké zhodnocení modelu Silver Lace:
Neuvěřitelná čistota ve všech pásmech,výborné podání prostoru,autoritativní hluboké kmitočty.
Nejvíce co zaujme hned na první poslech jsou vokály!! Prokreslení hlasu je neuvěřitelně realistické. Jemné podání nejvyšších kmitočtů bez náznaku ostrosti. Žádné známky zkreslení ve všech pásmech. Hudba plyne velmi lehce a nikde nic nevyčnívá. Člověk po pár hodinách poslechu začne vnímat jemné detaily,které nikdy předtím neslyšel.
Hodnoceno jedním pánem z Brna a je velmi podobné Michalovo hodnocení cirka před dvěma měsíci.

Obrázek

Chtěl bych tento model porovnat s nejvyšším modelem od Supry,sám sem zvědav jak tento souboj dopadne.

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 31 črc 2008 08:37

Krátké srovnání modelu DNA proti Supra Sword limited edition.
DNA(cinch) bylo zapojeno na jiný vstup než Sword(XLR). Po krátkém rozehrání jsme vložili testovací CD od Vadika co dostal k bedničkám Usher.
Asi pátá skladba,Mirek Pytel může upřesnit, jsme začali slyšet rozdíly mezi oběma kabely. Bylo to jako shazování dek z beden. Sword působil nafouklým dojmem bez čistoty na basech a výškách. DNA naproti tomu pročistil celé pásmo,basy přestaly hučet,daleko více byly prokreslené. Celá scéna se otevřela a vytvářela krásný 3D prostor před bednami. Na lepší aparatuře by byl jistě slyšet daleko větší rozdíl mezi kabely,ale i tak na první poslech každý kabel hrál něco jiného.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 31 črc 2008 08:41

Jen mě tady plete to, že jste porovnávali RCA a XLR?
Je to úplně jiný systém... A měl by být lepší než RCA a míň citlivý na různé typy kabelů.
Ale i přes to vyhrál zvuk, který byl zapojený přes RCA?
Pak ten kabel bude zřejmě ještě lepší při přímém porovnání přes stejný typ konektorů. *thumbs up*

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 31 črc 2008 09:04

Neměli jsme zatím možnost porovnat stejné typy konektorů.
Skoro každý přehrávač upřednostňuje jeden výstup. Taky mě překvapilo,že XLR hrál hůře. Čekal jsem obrácený výsledek.
Ale myslím si,že DNA by měla hledat konkurenci v trochu jiných sférách.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 31 črc 2008 09:48

včera večer mi paolo dodal stříbrné kabely.
bi-wiringový repro kabel hga a
signálový xlr kabel hga.
tento jsem zapojil mezi audionet a marsh preamp.
jiný stříbrný kabel (také paolo) jsem dal mezi preamp a konec.
nechám to pár dní hrát.
pak se uslyší.
napíši sem rozdíl ve zvuku mezi
repro kabelem paolo a repro hga,

xlr supra - hga - studio eso - neotech.....
už se mi ty kabely nějak hromadí :)

zdar je v sýru.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 31 črc 2008 09:52

paolo píše:Krátké srovnání modelu DNA proti Supra Sword limited edition.
DNA(cinch) bylo zapojeno na jiný vstup než Sword(XLR). Po krátkém rozehrání jsme vložili testovací CD od Vadika co dostal k bedničkám Usher.
Asi pátá skladba,Mirek Pytel může upřesnit, jsme začali slyšet rozdíly mezi oběma kabely. Bylo to jako shazování dek z beden. Sword působil nafouklým dojmem bez čistoty na basech a výškách. DNA naproti tomu pročistil celé pásmo,basy přestaly hučet,daleko více byly prokreslené. Celá scéna se otevřela a vytvářela krásný 3D prostor před bednami. Na lepší aparatuře by byl jistě slyšet daleko větší rozdíl mezi kabely,ale i tak na první poslech každý kabel hrál něco jiného.
1.Když pominu to, že RCA/XLR bylo by vhodné uvézt komponenty a reprosoustavy které byly použity.
2.Jaká je cena DNA (je to zřejmě nejvyšší model).
Díky

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 31 črc 2008 10:51

Příští týden snad testneme s Mirkem jen verze s RCA konektory.
Aparatura to je Mirkova,takže vše od Teacu a repro Note Comonna,kabeláž Supra. Viz jeho vlákno.
Kompletní ceník mohu zaslat mailem. Řádově jsou tyto kabely cenově srovnatelné.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 31 črc 2008 11:07

když to nemůžeš napsat sem, tak mi pošli ceník, rád se podívám na všechno.

Odpovědět