HGA Pure Silver

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Mih
Kontaktovat uživatele:

Re: HGA Pure Silver

Příspěvek od Mih » 08 srp 2008 17:18

Peer - lze to. Mám v biampu do konce který běží pro basy měděný a pro středy, výšky stříbro. Ovšem z CDP do Pre je "jen" měděný. Netvrdím, že to je optimum, jen se mi takto sešly XLR kabely.

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 08 srp 2008 22:38

Svensound:
snad nemyslíš mě,já u sebe raději nic netestuji. Nemá to žádnou váhu :)

NA:
Jak vidíš zájemců je více,navíc posílat kabely zadarmo,pokud toho člověka vůbec neznám,se mi vůbec nechce. Asi sám víš proč.

Rychle k rhodiu,používá se z důvodu,že pod ním je ještě jedna vrstvička stříbra a dávat na stříbro zlato je dosti nelogické. Rhodium a zlato mají dobré antikorozivní vlastnosti. Navíc rhodium je nejdražší pokov co existuje,proto je tak drahé.

boxer

Příspěvek od boxer » 08 srp 2008 22:58

Já jsem zastánce co nejpevnějšího propojení tím,čím je prodrátován cd,zes a bedny a z čeho mají konektory.
Tudíž ........ mědí. :oops:

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 09 srp 2008 18:09

to Mih:
ano, v tomto případě to tak jde...

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 09 srp 2008 20:02

paolo píše: Rychle k rhodiu,používá se z důvodu,že pod ním je ještě jedna vrstvička stříbra a dávat na stříbro zlato je dosti nelogické. Rhodium a zlato mají dobré antikorozivní vlastnosti. Navíc rhodium je nejdražší pokov co existuje,proto je tak drahé.
Paolo promiň, ale mně došla logika. Dávat na stříbro zlato je nelogické a rhodium, které je ještě dražší je logické ?
Prosím tě, vysvětli to ještě jednou, jinak, pomalu, ať to pochopím i já, prosím.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 09 srp 2008 20:04

boxer píše:Já jsem zastánce co nejpevnějšího propojení tím,čím je prodrátován cd,zes a bedny a z čeho mají konektory.
Tudíž ........ mědí. :oops:
Já bych se zlatu nebránil, sice kabely nerozebírám, ale dává se vždy tam, kde je potřeba dobrý kontakt.

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 09 srp 2008 23:12

Aleska
za prvé rhodium a stříbro velmi podobné na pohled. za druhé rhodium má lepší chemické a mechanické vlastnosti než zlato. Dá se i po několika letech vyleštit do původního stavu,ale to už se tady bavíme trochu o něčem jiném. Z tohoto hlediska má také podobné kontaktní vlastnosti jako cín. Podívejte se na síťové zásuvky pozlacené a s rhodiem. Rhodium má daleko lepší kontakt než zlato. Mirek může sám potvrdit,pomale se ani nedá síťová zásuvka vyndat jak pevně drží v přístroji. A kontakt je důležitý parametr,nebo ne?

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 09 srp 2008 23:16

Navíc abych nezapomněl,zlato je hodně levný pokov a navíc kolikrát se nejedná vůbec o čistý pokov. Stačí se podívat na konektory A.E.C. tam člověk ani neví co kupuje.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 09 srp 2008 23:41

„rhodium a stříbro velmi podobné na pohled, Rhodium má daleko lepší kontakt než zlato“

To jsou ale pádné důvody, to je logika :o
Ptám se:
Není kontakt závislý spíš na mechanickém provedení samotného konektoru než na mikronové vrstvičce na povrchu?
Není u konektoru náhodou dost podstatný parametr vodivost jeho povrchu(el. proud, v tomto případě signál, se šíří po povrchu jako jede vlak po kolejích) a nemá rhodium náhodou jen poloviční vodivost než zlato?

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 10 srp 2008 04:52

paolo píše:Aleska
za prvé rhodium a stříbro velmi podobné na pohled. za druhé rhodium má lepší chemické a mechanické vlastnosti než zlato. Dá se i po několika letech vyleštit do původního stavu,ale to už se tady bavíme trochu o něčem jiném. Z tohoto hlediska má také podobné kontaktní vlastnosti jako cín. Podívejte se na síťové zásuvky pozlacené a s rhodiem. Rhodium má daleko lepší kontakt než zlato. Mirek může sám potvrdit,pomale se ani nedá síťová zásuvka vyndat jak pevně drží v přístroji. A kontakt je důležitý parametr,nebo ne?
Paolo, divím se že Merhaut nevyskočil jak čertík z krabičky:

a) rhodium má lepší chemické a mechanické vlastnosti než zlato
b) Z tohoto hlediska má také podobné kontaktní vlastnosti jako cín
d) Rhodium má daleko lepší kontakt než zlato.

Z toho plyne pro nemajetné: Když nemáte na potažené rhodiem, kupujte pocínované, jsou lepší než pozlacené.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 10 srp 2008 04:57

paolo píše:Navíc abych nezapomněl,zlato je hodně levný pokov a navíc kolikrát se nejedná vůbec o čistý pokov. Stačí se podívat na konektory A.E.C. tam člověk ani neví co kupuje.
A to se vsaď že u rhodia ta čistota taky nebude 100 %. Jestliže čistotu poznáš při pohledu na konektory A.E.C., tak před tebou smekám. Merhauta na tebe, Merhaute vy...er se na Dadafta a zasáhni, jsi přece technik !

paolo
Kontaktovat uživatele:

Re: síťky - ano nebo ne?

Příspěvek od paolo » 10 srp 2008 21:37

[EDIT by Rowing] přesunuto z jiného tématu
boxer:
si snad nemyslel mě. Také trochu nestíhám tohle vlákno,ale jak tak vidím tak půlka zdejších lidí dává přednost kráse než výslednému zvuku a o manželkách nemluvě. :)
pokud by si chtěl vidět rhodiové koncovky naživo,máš možnost. Líbí se mi vaše názory a přitom zkušenosti téměř nulové. Všude jsem byl,všechno znám a nic nepotřebuji vidět. Typická česká povaha. *thumbs down*

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 10 srp 2008 21:42

NA
zapomněl jsem dodat,že ke stříbru se lépe hodí rhodium než zlato. Tudíž je to kombinace stříbra a rhodia a vodivost tedy naprosto jiná než pokud by se jednalo jen o samostatné rhodium. O fyzikálních vlastnostech jsem nemluvil. Přijde mi to,jeden mluví o koze a druhý o voze.

Viděl někdo vůbec z vás pokov rhodium naživo?? Tedy nějaké zkušenosti s ním?

boxer

Re: síťky - ano nebo ne?

Příspěvek od boxer » 10 srp 2008 22:24

[EDIT by Rowing] přesunuto z jiného tématu
Paolo

Nemyslel jsem konkrétně tebe.Stačí si přečíst odpovídající thready.
Ale z druhé strany ,že by "potrefená husa se ozvala"? :?

pokud by si chtěl vidět rhodiové koncovky naživo,máš možnost. Líbí se mi vaše názory a přitom zkušenosti téměř nulové. Všude jsem byl,všechno znám a nic nepotřebuji vidět.

Naoplátku.
Tím jsi myslel mne? To že třeba nesdílím (některé)tvé názory ,neznamená hochu,že jsem ještě nevytáhl paty z bytu. :shock:
Mimochodem,jsem pragmatik,zaměřuji se na účelnost,slyšitelný přínos (tím myslím přínos,nikoliv nuantivní hádání= teď to cinknutí bylo lepší= slepým testem jsem prověřil mnohokráte (nejen) své slechy co je či není skutečné).
Hifi technické bláboly napíše každý,kdo chce prodat a dovede se najít mnoho lidiček,co jim na špek sednou. Tím se nikoho nechci dotknout. Jsou to jejich peníze a pokud jsou spokojeni= tak je to OK.Jen mě přijde úsměvné,když se někdo holedbá jak koupil to či ono za nekřesťanské peníze a jak spadly deky atd. ,bije se v prsa za svou pravdu a za pár měsíců se v bazaru potichu objeví ten produkt za 1/3 cenu a má co dělat,aby ho udal.
Já ty prachy raději zhodnotím tam,kde je to opravdu přínos.

Kdybych byl nyní při penězích,tak hrábnu po Hlavovým Audionetu ART G2,který nyní nabízí za +- 85 K a mám přínos. *thumbs up*

Jinak nic ve zlým.Já beru hifi jako příjemnýho koníčka a ne stresujícího se koně,který jen okrádá o čas a prachy,aniž by byl posluchač kdy spokojen.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 10 srp 2008 23:15

To Paolo
Píšeš naprosté nesmysly měl by jsi si nejdříve spoustu věcí ještě prostudovat.
Například stříbrný kabel nemusí být nutně lepší než měděný, krom materiálu vodičů totiž záleží i na geometrii, dialektriku a celkovém provedení. Důkazem je lépe-přesněji hrající měděný kabel oproti celostříbrnému KRAUTWIRE které mám doma. Ty jsi ale v první řadě obchodník a o tom prodat je celé toto vlákno, které je z Tvé strany plné běžných marketinkových řečiček a oblbovaček. Nemůže to omluvit ani Tvé zjevné mládí. Jsem alergický na diletantismus a ten na mě dýchá z Tvého webu, kde je jen pár fotek domodělků, i když se snažíš zde zastupovat jednoho zahraničního výrobce a zažil jsem ho i při nedávné akci zapůjčení reprokabelů, které nedopadlo, protože se neumíš chovat profesionálně. Nehodlám se dále vyjadřovat k tomu co tu předvádíš za demagogii, myslím, že názor jsem vyjádřil jasně a nechci aby mě ten nutný negativismus dále kazil náladu.
Ps: Netvrdím, že ty kabely nemůžou být dobré, pouze jsem chtěl upozornit na spoustu nesmyslů co tu píšeš, protože je tu i spousta technicky dostatečně neerudovaných čtenářů.
HOWG

Odpovědět