Hlava mi to nebere... Dokže někdo vysvětlit

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Zamčeno
Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlava mi to nebere... Dokže někdo vysvětlit

Příspěvek od Jarda69 » 06 kvě 2016 23:05

A protože je uplně fuk, čím a jak se komponenty propojují, tak se používá symetrika, která mívá i poměrně vyšší napětí, než obyčejné RCA propojení.
Případně zapojení typu Sound Refiner.
Proč asi ?
Ach jo *headbang*

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 » 08 kvě 2016 10:40

boxer píše:Nj, jenže to je 9 let starý článek.

A od té doby se technologie tak posunuly, že připojením nového drátu se stane = cituji " Taky mi to hlava nebere, kde se vzalo v nahrávce tolik nových nástrojů a detailů. :o .
Toto jistě dr. BS nemohl ještě tušit.
A nebude dlouho trvat, a kabely budou hrát samy. *palec*
A jak se ten vývoj posunul, jiné složení mědi (stříbra či jiného kovu), nebo se opletení vine zleva doprava místo staršího zprava doleva
o směrovosti a technologiích zahořování ani nemluvím........

Chudák fyzika......

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 08 kvě 2016 11:27

(ironie)
Kabely se příliš přeceňují. Na propojení všech komponentů musí stačit licna 2x0.5mm2.
Věřím, že to tak mají všichni, kdo se správně smějou kabelům za víc než 30.-/m
Stejně tak je zbytečné kupovat drahé zesilovače a jiné komponenty. Vždyť jsou v tom stejné součástky a tak to musí hrát uplně stejně.
(/ironie)

vojtech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vojtech » 08 kvě 2016 16:31

jarda69: říkáte nesmysly a vy to víte. na zesilovaačích a v nich obsažených součástkách záleží. ale kabel není žádná součástka, kabel nic nedělá!! *headbang* pokud kabel není zmršený nebo zaoxidovaný atd. tak jej člověk nezaregistruje (nemá šanci) :roll: tady je to jako ve středověku: země je středem vesmíru, měření a fyzika nás nezajímá v hifi fyzika nefunguje, kabel doladí zvuk systému... může ho leda zkur*** když je poškozený

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 08 kvě 2016 21:51

Pokud tě opravdu zajímá fyzika, tak si najdi něco o konstrukci kabelů a o elektromagnetickém rušení.
Určitě to bude poučné. Zjistíš, že neexistuje jeden universální kabel, který by se vyráběl, ale že se vyrábí spousta různých kabelů, podle určení.
Třeba se dost liší kabel k autobaterii nebo kabel k televizní anténě. Ale to si určitě už najdeš.
Pak se můžeš zeptat sám sebe, jestli je kabel součástka a něco dělá nebo jestli je uplně jedno, jaký je.
Pak si můžeme dát druhé kolo.
Jinak ti opravdu nezbyde, než tlouct hlavou o zeď, ale myslím, že tím nic nevyřešíš.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 08 kvě 2016 22:19

Zase diskuze, ktera nikam nevede a uz tady 100x byla ...

Dnes je bezne dostupna merici technika, ktera zdaleka presahuje moznosti lidskych smyslu a vnimani. Zajimalo by mne jestli jsou k dispozici seriozni mereni, ktera by ukazala realny vliv kabelu ruznych typu ? To, ze skutecne ruzne kabely produkuji rozpoznatelne odlisne vysledky, ktere mohou byt vnimatelne. To neni problem zmerit - at ciste na urovni mereni signalu, tak na urovni mereni vysledneho zvuku. Udelal to nekdo ?

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 08 kvě 2016 22:52

Ladit zvuk pomocí kabelu - třeba, že mám bedny, které mají převýšení na výškách, tak to vykompenzuji kabelem s velkou kapacitou, mi přijde jako kdybych si koupil auto s měkkým pérováním a pak to ladil tím, že bych mu nazul gumy s profilovým číslem 30.

boxer

Příspěvek od boxer » 08 kvě 2016 22:53

Že tě to baví.

Věřitelů v kabeláž jsou tuny a ty nikdo nepřesvědčí, ani kdybys měl posvěcenou a orazítkovanou, grafama a výpočtama zahlcenou, diplomovou práci nebo vědecké pojednání.
Prostě oni to slyší a fyzika je nezajímá, protože je ještě něco nad tím, co se dá změřit. Protože měření nerozumí.
Na netu se dá najít x prací, kde slepě testovali kabely. Myslím, že bych našel i starší test od VB a hovor s ním a Kazzatelem na toto téma. Je to vždy skóre věcí náhody.

Ovšem když nějakej trotl, kterej patří do této skupiny, to navíc začně "technicky vysvětlovat", tak to je teprve k posrání.

Nech je žít, ať si ladí donekonečna sestavy kablíkama. Jedno je jisté. Kabel je vždy kurvítko zvuku. Nikdy nemůže nic přidat. Takže jde jen o to, jak moc to kurví. A v tom je zakopanej pes. Protože někde to kurví víc a hifista si cvrká do trenek, jak se mu změnilo to či ono. To, že je to jen horší, nechce slyšet.
Pokud je kabel dobře stíněn, je proveden z normální kvalitní metráže a jsou na něm správně udělány koncovky, neměl by skutečně být mezi takovými rozdílu.

Ale nechme hifistovi co jemu jest.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 08 kvě 2016 22:58

Jarda69: Bych řekl, že od 25. května 2015 15:10 jsi otočil přesně o 180 stupňů.
boxer: Ano, vždycky jsem miloval technické exkursy ing. Františka Krauta, zejména pak jeho studii o vlivu barvy krycího sklíčka displeje na zvuk CD přehrávače nejlevnější kategorie.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 09 kvě 2016 00:40

To mi schválně vykopíruj, fakt mě to zajímá.

Někdy mi připadá, že se v tom dost lidi ztrácí. Napíšou, že vědí o odbornějších článcích, kde se to probírá a pak napíšou, že není možné, aby měly kabely vliv na zvuk.
Při tom, je to fakt už spoustu let to samé a pořád dokola.

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek » 09 kvě 2016 10:37

*offtopic* jen mne tak napadá, pokud kabely nemají žádný vliv na zvuk, používají doma všichni zastánci této teorie skutečně kabel od žehličky pro všechna hifi připojení a propojení? Všechny vědy odpovídají stupni poznání v daném období, před 150 lety platilo ve fyzice, že předmět těžší než vzduch nemůže létat. Byl to platný fyzikální zákon o němž nelze pochybovat. Toto pravidlo bylo obecně platné a nebylo potřeba se jeho popřením zabývat. Nebyl k tomu důvod, chyběla "společenská objednávka" i praktické využití.

boxer

Příspěvek od boxer » 09 kvě 2016 10:54

Borek..Umíš číst?

Tak si přečti , co jsem napsal třeba já a pak si dej do souvislosti tu tvoji žehličku. Je to relevantní přirovnání?

Odpověz si sám.

boxer

Příspěvek od boxer » 09 kvě 2016 10:57

Jarda

Napíšou, že odbornějších článcích, kde se to probírá

Postni sem nějaký článeček, kde je statisticky prokázán slepý test, jak lidi poznali tkaničku od superkabelu a aby byla úspěšnost aspoň 90%. Nebo jen 80. I když si myslím, že když něco je poznat, tak je to poznat pořád. Ale 80% mi stačí.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 09 kvě 2016 11:46

idiotské vlákno bez možného řešení, jako každé, které se zvrhne v debatu kabeloskeptiků a kabelofanatiků.
Hodnota vlákna nulová, pouze napadání a zesměšňování. Navrhuji smazat celé vlákno.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 09 kvě 2016 12:15

Jak uz jsem psal, hodnotu maji jenom seriozni mereni - pokud nejaka najdete, hodte sem odkaz. Dojmy, dohady a hadky smysl nemaji.

Zamčeno