Hlava mi to nebere... Dokže někdo vysvětlit

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Zamčeno
boxer

Re: Hlava mi to nebere... Dokže někdo vysvětlit

Příspěvek od boxer » 10 kvě 2016 11:40

Jarda

To je pro ty, co se nedostali přez R,L,C parametry.

Prosím o odbornou instruktáž, kam jsi se dostal ty? Jistě jsi překročil horizont RLC. Popiš, co jiného se tedy dá změřit. Opravdu. Jak tedy "něco" ovlivní zvuk (signál) a přitom se to nedá změřit.

Odborně, podpoř nějakou studií,případně vlastním výpočtem. Mnohé to konečně osvítí a pochopí. Jsi evidentně erudován nám poskytnout konečně místo žvástů hodnotně odborný příspěvek, bez schovávání se za mlžení slov a myšlenek.

P.S.

Jen pro objasnění mého posledního příspěvku.
Tak křížová , i ta refinderová a i ta Heliaxová záležitost byla doprovázena konkrétním vysvětlením jak materiálů, tak průřezu, atd., a stačily i ty RLC.
Ono je potřeba vždy říct A i B. Ne si vytáhnout jen co se hodí a nebo zahodit to, čemu se nerozumí nebo nehodí do krámu.

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour » 10 kvě 2016 12:58

No Boxere, zase překrucuješ !

Jarda to myslí tak, že někdo nepřekročí svoje základní vzdělání elektrikáře, kterej sice zná vyhlášku a vyzná se v zapojení jističů, ale vůbec netuší, jaký další vztahy toho "zaklínadla" R.L.C můžou vznikat (např vzhledem k absorbci a průniku VF rušení a následnýmu ovlivnění funkce hifi přístrojů).

Jenom telátko změří indukčnost propojovacího kabelu obyčejným multimetrem a pak prohlásí, že je nulová !

Že Boxere :lol:

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 10 kvě 2016 12:59

Boxer
Těch posledních dvou vět se drž a řiď se podle toho. Dost ti to pomůže.

P.S
Sedour... já si stejně myslím, že to Boxer všechno ví, ale dělá mu dobře trollování. Já jenom nechápu, proč se staví do opozice a překrucuje co píšu.
Připadá mi, že ví, o co jde a že píšeme o stejných věcech. Akorát to vždycky zabije přiblblejma ublíženejma poznámkama.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 10 kvě 2016 13:30

Tam se "ladí" zesilovače k reprobednám a nikomu to nepřijde divný :)
Je to podobná "pravda" ako ladenie zvuku káblami. Je to len marketingový mýtus. Nie je dobré si zamienať následok a príčinu. Ak je nejaký prístroj citlivý na marginálne zmeny RLC parametrov kábla na vstupe alebo výstupe tak že je to (skutočne-slepý test, nie pocit..)počuť, tak je problém (konštrukcie) prístroja, nie "výhoda" kábla. Je to podobné, ako blbú akustiku miestnosti ladiť výmenou boxov za "zrkadlovo hrbaté". Už tu chýba len ladenie zvuku sieťovými poistkami .

sekal

Příspěvek od sekal » 10 kvě 2016 13:32

BVa : *palec*

boxer

Příspěvek od boxer » 10 kvě 2016 13:36

Je to podobné, ako blbú akustiku miestnosti ladiť výmenou boxov za "zrkadlovo hrbaté". Už tu chýba len ladenie zvuku sieťovými poistkami .

Na to je na Slovanetu ale dvojice beden, která tomuto zcela vyhovuje.

Šeďour.

Až si jednou sestoupíš se svýho kabelu a pochopíš, kdy je co a jak a hlavně v jaké souvislosti napsáno, tak nebudeš plkat blbosti. Ty multimetře.
Je až s podivem, ke komu se vždy přidáš. Jarda píše tak, že mlží, protože neví. Tady ho nachytalo už x lidí.
Ty si nesmíš ale plést dojmy s pojmy. Nicméně vrána k vráně sedá, ty kabelogénie.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 10 kvě 2016 13:44

Jarda69:
Re: Myty predrazenych kablov?
Odeslatod Jarda69 v 25 kvě 2015 15:10
Myslím, že není problém vybrat komponenty, kde nebude vliv kabelu znatelný, případně udělat určité úpravy.
Kabely samy o sobě opravdu nemají vliv na zvuk. Pokud se nejedná o nějaké exoty, co rozkmitají zesilovač a podobně.

Tak co, Mlho?

boxer

Příspěvek od boxer » 10 kvě 2016 13:53

Asi mam nekde neco jinak nastavené, ale tohle mi ukazuje jiný čas. 16:10

Jo Jardo, ne asi, ale určitě. Co třeba tak letní čas. Říká ti to něco?

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 10 kvě 2016 13:53

Tak nic Mlho. Máš to tam napsaný, tak si to přečti. Doporučuju si zvýraznit celý text, případně si najít další příspěvky.
Jako malou nápovědu můžeš použít třeba... Jarda69 v včera, 17:24
Naposledy upravil(a) Jarda69 dne 10 kvě 2016 14:06, celkem upraveno 1 x.

boxer

Příspěvek od boxer » 10 kvě 2016 13:57

BVa

Blabá akustika?

Žádný problém. Stačí použít a je vystaráno.

Odar

Příspěvek od Odar » 10 kvě 2016 14:10

Staci pozriet autora clanku a je jasno *sunglases*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 10 kvě 2016 14:21

Ľudia sú ochotní veriť riadnym k.....nám, napr. lak, čo upraví harmonickú štruktúru zvuku. Napatláš LM(3886), a je z toho ML ;) .

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour » 10 kvě 2016 16:14

Boxere, buď zase lžeš a překrucuješ (nic překvapivýho), nebo ti špatně slouží paměť (vzhledem k tvýmu věku taky nic překvapivýho).

Asi si zapoměl, že to s tím měřením indukčnosti kabelu multimetrem si napsal ty.Hledat to nebudu, nejsem archeolog.Ale schválně...jakej kmitočet používá ten tvůj multimetr při měření indukčnosti ?

10kHz, nebo snad víc :lol:

A hlavně pak napiš, že si to myslel jinak, že to byl nepochopenej fór, nebo nějakou jinou překrucolež.

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 » 10 kvě 2016 19:52

Jarda69 píše:LAD2000
Mícháš dvě věci. Něco jiného je, jak ty si to vysvětluješ a něco jiného je, co jsem tím myslel. Pokud píšu o rozdílné konstrukci kabelů a jejich použití, tak tím myslím, rozdíly v konstrukci kabelů.
Pokud si ty do toho začneš míchat reprobedny, tak to nevydávej za mojí myšlenku.
Jde o to, že tady někdo napíše, že rozdíly v kabelech nejsou a tudíš nemají na signál vliv.
Bohužel nepíšou, jaké provedení myslí. Jestli obyč dvoulinku, stíněný koax, twist, případně kombinace. Proto jsem chtěl upozornit, že existují různé konstrukce a asi se tedy i jinak chovají.
To je pro ty, co se nedostali přez R,L,C parametry.

Boxer
a není to vlastně jedno? Podle některých tady, to nemůže mít žádný vliv a každý, kdo slyší rozdíl je pasován na debila.

Trochu mě překvapuje, že se podobné debaty nevedou třeba kolem zesilovačů. Tam se "ladí" zesilovače k reprobednám a nikomu to nepřijde divný :)

Míchat jsi to začal ty, srovnávat kabel od TV či rádia s kablem od baterky. Ptal jsem se jestli jsou mezi bednami takové rozdíly ( tento dotaz jsi zjevně nepochopil), jako mezi TV tunerem a baterkou, když je potřeba tak odlišné kabely.
Kabel určitě neovlivňuje kvalitu reprodukce tolik, jako návrh výhybky.

Pro tvou informaci elektrotechnické vzdělání mám, a všechno se dá vysvětlit, bohužel ne všem.

Navíc každému se líbí něco jiného a díky tomu trh a marketing funguje.

*offtopic* Na debila se musí pasovat každý sám. *offtopic*

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 10 kvě 2016 20:02

S tou poslední větou souhlasím. Víc ti k tomu asi neřeknu. Do hlavy ti nevidím a nevím, kde je problém.

Zamčeno