"kabeli a zase jen kabeli"

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
vlado222

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od vlado222 » 19 říj 2014 23:57

Heretic, vidíš, dostáva sa Ti tu perál zadarmo a Ty to nevieš doceniť. :D

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 20 říj 2014 07:20

Prosím, přepište ty "kabeli" !

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 20 říj 2014 07:56

A zde je jasný důkaz, ze element nekecal. Co uz, ze tam někdo vzadu zváni. I kameraman slysi zmenu mimo poslechove místo. Stačí se přijít podivat a je to jasné. Uz bez něho neodejdete.
http://youtu.be/Ljlw7mDGnxU

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 20 říj 2014 08:16

Nejlepší je přesvědčit se na vlastní oči co je uvnitř a potom blábolit co a jak hraje, zkušenosti a praxe je nenahraditelné : http://img24.cz/images/78114846825386083993.jpg nebo toto http://img24.cz/images/36572403213808372391.jpg

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 20 říj 2014 08:17

davidhigh

Na to video koukat nebudu. Pokud to myslíš ironicky.... dobrá. NU což..
Za mě se pokusím:
rozdíl mezi repro kabelem Valhalla 2 a 1 je skutečně jasně slyšitelný a je značný.
1ka je suchá, studená, přesná, super rychá. 2ka je stejně přesná, rychlá, jen "zanalogověla".
Je příjemnější na poslech a milosrdnější ke "světlým" sestavám.
Doporučuji osobně vyzkoušet! Zajímavý high-endový zážitek.
1ka je třeba na digitálních zesících ( pokud to zobecním a přeženu) nepoužitelná. Na superbní sestavě u Zappa byla totálním průserem ( Pozor! zappa neměl nikdy digitál!).
2ka si "rozumí" mnohem více se zesilovači.
Prodejce Nordostu Petr5 by jistě mohl udat mnoho a mnoho příkladů rozdílů, že?

pytell
mirku, to ale bylo hodin diskuzí, že ? než jsi našel odvahu valhallu 2, úplně novou, takhle šmiknout.
se ti ale ruka kapku klekapala, že?
:-)

vlado222

Příspěvek od vlado222 » 20 říj 2014 08:37

Lachim *thumbs up* dobrá práca.

BV konečne ste sa dočkal tých vašich slepých testov .
Boxer Ty tiež.
Vyššie píšeš:
Jinak KABELY NA ZVUK ZÁDNÝ VLIV NEMAJÍ jsem níkde nenapsal, jestli umíš číst, tak se vrať zpět a přečti si to

A to písal po fórach kto, že keď zlatoušcovi zaviažu oči tak ohluchne. Hm...

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 20 říj 2014 08:55

Lachim
V tom videu jsou napájecí kabely. Ja z toho mam spíše srandu. Jsou to jen dráty a taky jsem par věci videl i uvnitř a par jsem si taky vyzkoušel i na sobě. Mame na to proste každy jiný názor což mi nevadi a vždycky to tak bude. Za mne speciálně u napájecích kabelu jsou rozdíly nepodstatné u koncovek nula u signalovych a repro mírné. Takovy žebříček hodnot jsem si stanovil ja osobně. Jak říkám každy to mame jinak.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 20 říj 2014 09:44

davidhigh
přesně. hlavně, když je sranda.
nehodlám tě ( a nikoho) o něčem přesvědčovat. nechť si každý sestavu ladí dle svého.
že já nezůstal v roce 2000 u kabelů supra!
:-)

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 20 říj 2014 10:18

Moje zkušenost s přívodními kabely:
Do poslechovky mám natažený samostatný přívod od bytového rozváděče po samostatnou zásuvku kabelem DH Labs. Měl jsem stínění tohoto kabelu spojené se zemnícím vodičem v rozváděči. Zvuk aparátu byl nezáživný, připadal mi bez života. Přisuzoval jsem to špatné akustice místností. Nedávno mě napadlo stínění v rozváděči odpojit a připojit v zásuvce. A byl jsem překvapený, jak se zvuk změnil k lepšímu.
Mám dva přívodní kabely k přístrojům od Acoustic Rivive. Na jednom koncovky rhodiované, na druhém pozlacené. Když je omylem přehodím a na CD dám rhodiovené a na gramofon zlacené CDečko hraje ve výškách a gramofon temněji. Když kabely vyměním, je všechno v pořádku.

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 20 říj 2014 10:50

Pokud se chce někdo podivat jak to zase slysi jiní tak příkladam link
http://www.head-fi.org/t/486598/testing ... -and-myths

A jeste jeden z Engineering and Technology Magazine
http://eandt.theiet.org/magazine/2011/1 ... better.cfm

Basstl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basstl » 20 říj 2014 11:43

fox píše: Mám dva přívodní kabely k přístrojům od Acoustic Rivive. Na jednom koncovky rhodiované, na druhém pozlacené. Když je omylem přehodím a na CD dám rhodiovené a na gramofon zlacené CDečko hraje ve výškách a gramofon temněji. Když kabely vyměním, je všechno v pořádku.
A teď tu o červený Karkulce... :D

fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fotolaik » 20 říj 2014 12:03

to basstl - proc jsi tak presvedceny o sve pravde ??

btw panove, to ze nekdo slysi vic nez jiny, je stejny jev, jako kazdy vidi jinou "barevnou" skalu - nekdo neni schopen rozeznat 50 odstinu fialove, jiny rozezna 100 odstinu fialove - tak to je..tedy to ze nekdo neco slysi a druhy ne, je realita a nic to nezmeni vsechny ty posmesky na "kabeli", jde jen o to si pripustit, ze na jedne strane jsou Ti co rikaji - ja to neslysim a tak je to blbost - na druhe strane jsou Ti, co to slysi a rikaji si Ti ostatni jsou hlupaci, kdyz to neslysi - a je potreba vedle sebe v klidu zit :)

boxer

Příspěvek od boxer » 20 říj 2014 12:22

Vážení hifisti.

Rozdělil jsem vlákno Soulution a kabely na dvě samostatná vlákna. Myslím si, že si to Soulution zaslouží, aby nebyl spojen s dalšími kecy ohledně kabeláže.

Toto vlákno, jak má v názvu, je o všech možných a nemožných názorech na ně. Pište si zde co chcete. Datlujte zde své smyšlenky, polopravdy, dávejte videa z júútúúb atd. Fakt se tady dosyta vyblbněte. Nikoho nemíním přesvědčovat o své pravdě a ani nikoho jiného zesměšňovat pro jeho názory.

Dávejte sem hlavně fakta o tom, co a jak to kdo změřil a v jaké souvislosti. Dozvíme se všichni třeba něco zajímavého. Třeba jak Pytel s lachimem fakt sřihli Vallahallu, nebo jak dělali stínění Vallhally a co to přineslo. Nebo jak dělali ze stříbrného kabelu HGA power kabel, který by v prodejce stál asi to co Soulution. Nebo Pytel sem bude dávat ze svého bohatého archivu, co za hrůzy kde v jakých kabelech našel. Nebo PMA , jak měřil power VdHul a co s toho vyšlo.

Neurážejte se navzájem, nepište sprostě a nenapadejte se. Zkuste to brát s nadhledem a aspoň trochu technicky.

Možná někteří prohlédnete, že fakt se dá leccos změřit a dát do souvislostí. Nebo přijdete na to, že psychika je natolik ošidná, že vás tak oblbne, že při nevidění nepoznáte hořčici od kečupu.

Upozorňuji zároveň, že jakmile se v jiném vlákně začne rozpoutávat kabelové šílenství a bude ničit původní vlákno, budu to nemilosrdně mazat.

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 20 říj 2014 12:35

Basstl píše:
fox píše: Mám dva přívodní kabely k přístrojům od Acoustic Rivive. Na jednom koncovky rhodiované, na druhém pozlacené. Když je omylem přehodím a na CD dám rhodiovené a na gramofon zlacené CDečko hraje ve výškách a gramofon temněji. Když kabely vyměním, je všechno v pořádku.
A teď tu o červený Karkulce... :D
Basstl.
Já tebe a nikoho jiného nechci přesvědčovat o své pravdě. Píšu jenom své zkušenosti. A co si o tom myslíš ty, není pro mne vůbec důležité. :)

Woofer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woofer » 20 říj 2014 12:46

boxer píše:
Dávejte sem hlavně fakta o tom, co a jak to kdo změřil
Tak jsem změřil své reprokabely,mají 1,8m :mrgreen:

Odpovědět