Myty predrazenych kablov?

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Re: Myty predrazenych kablov?

Příspěvek od Jarda69 » 25 kvě 2015 17:57

U tebe ocením snahu se z toho pomalu vykroutit. Už tu celkem správně píšeš, že jde o konsturkci připojených zařízení.
Takže malé plus *thumbs up*
Pokud bych si měl tipnout, kdo z Vás dvou první pochopí můj první příspěvěk, tak jsi můj favorit ;)

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 25 kvě 2015 18:30

EDIT: " konstrukci " jeden z prstů byl rychlejší

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 25 kvě 2015 19:23

Chtěl bych poprosit adminy a podobné, aby diskuzi zatím nepromazávali. Já si z toho napadání nic nedělám a chtěl bych aby se to dalo zpětně přečíst, až se to tu vysvětlí.
Děkuji.

Pesi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pesi » 25 kvě 2015 19:34

dovolím si trochu se vyjádřit K "proč vadí nevhodný kabel mezi gramcem a předzesilovačem " ....... no, pokud může být nějaký kabel nevhodný - třeba kapacitně, indukčně, tak to bude dle mého názoru právě tento víc než ty ostatní. Protože se tu pracuje s asi o dva řády menším napětím (MM přenoska) než třeba u CD . A nějakých pár milivoltů prostě bude mít s nějakou větší kapacitou větší problém než 150mV u kablíku z cdčka

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 25 kvě 2015 19:44

Tak jasně. Proti podobným výhradám jsem se tak trochu pojistil "Pokud se nejedná o nějaké exoty, co rozkmitají zesilovač a podobně."
Tak nějak jsem čekal, že se třeba vyjádří ke zmíněnému stínění. Tam by se pomalu dostal k tomu, že chybějící stínění by nevadilo, pokud by v okolí kabelu nebylo rušení.
Tím by se už skoro dostal k tomu, co jsem psal ve svém úvodním příspěvku. Ale jak vidíš, tak v internetových diskuzích je někdy těžké se bavit na dospělé úrovni.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 » 25 kvě 2015 21:54

Jarda: *palec*
Ty si sa takto pustil do fundovanych hifistov? Vieš koľko to doteraz stálo? A akože nepočujeme rozdiel? Prínos kábla,s cenou nad 20% mesačného rozpočtu, je jednoznačne počuť, hlavne ženatí to už počuli.
U slobodných sa zvuk ukľudnil a bol konkrétny, u ženatých sa rozhodil a hlas interprétky bol nervózny až hysterický - nepočúvateľné :lol:

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 25 kvě 2015 22:40

To jsme si asi nerozuměli. Já netvrdím, že výměna kabelů není slyšet. Já jsem napsal, že ten test o milion se dá udělat tak, že nebude výměna slyšet.
Pokud jsem to správně pochopil, tak jde o reprokabel, proto nebudu řešit kabel ke gramo přenosce.
Je to jenom o použitých komponentech. U normálního reprokabelu není žádný parametr, který by sám o sobě slyšitelně ovlivnil zvuk.
Jestli je kapacita 100 nebo 500 piko, to není slyšet.
Jestli je odpor 0.1 nebo 0.01 ohmu, to není slyšet.
Jestli je indukčnost 10uH nebo 100uH, ani to sluchem nepoznám.
Jestli mám neošetřený komponent, kterému vadí připojená anténa (kabel) na vstupu nebo na výstupu, tak tam už bych výměnu kabelu někdy poznal.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 31 kvě 2015 22:19

Není to krásné, jak najednou ustal příval urážejících a opravujících příspěvků *palec*
Někdy uplně stačí, si příspěvek pořádně přečíst a zbytečně rychle nevyskakovat jako čertík z krabičky.

boxer

Příspěvek od boxer » 01 čer 2015 11:10

Ona je otázka, zda se někdo ještě chce a s kým dohadovat o něčem, co bylo na všech fórech probráno milionkrát a stejně se nikdy nedošlo a ani nedojde ke společnému úzusu.

1) Vliv kabelů je dán jeho parametry, které se dají změřit a nic jíného není.
2) Někdo tvrdí, že jsou i jiné parametry, které neumíme změřit,ale neví se jaké to jsou, ale ty jsou vinny tou změnou.

A) Vliv kabelů je tak důležitý, že se vyrovná kvalitativně výměně komponentů. (jakých nevím).
B) Vliv kabelů je nulový až zanedbatelný, v přepočtu tak maximálně do 1 až 2 % z celku.

Tyto dva tábory, tedy 1A a 2B jsou zcela a navždy antagonistické, byť by jedni křičeli do světa,"Všichni to slyší, přeci nejsme hluší".....a druzí " Pokud nejsou parametry výrazně odlišné od středních hodnot běžných kabelů, tak rozdíl nemůže být slyšet. Dokažte to ve slepém poslechu. " (Pravdou je, že při Blind jsou výsledky vždy tristní, i když jsou komentovány vždy neznalým prostředím, stresem a já nevím čím).

Tak nechme oba tábory žít, a nepřesvědčujme jeden druhého o své pravdě. Protože jak to v životě bývá, nic není černobílé a pravda bývá někde mezi.

Tomcat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomcat » 01 čer 2015 11:39

A jeste je tabor tech, co jsou wireless :-) i kdyz minimalne sitovy kabel potrebuji..na baterky ci akumulator myslim zatim nic hi-fi nejede :-)

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 01 čer 2015 12:16

niečo na baterky by sa už našlo

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 01 čer 2015 12:51

Tomcat píše:A jeste je tabor tech, co jsou wireless :-) i kdyz minimalne sitovy kabel potrebuji..na baterky ci akumulator myslim zatim nic hi-fi nejede :-)
To by jsi se divil. Můj Red Wine Audio jede. A moc dobře. :D http://redwineaudio.com/components/signature_302
http://www.6moons.com/audioreviews/redwine8/302.html

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 01 čer 2015 14:00

1) Vliv kabelů je dán jeho parametry, které se dají změřit a nic jíného není.
2) Někdo tvrdí, že jsou i jiné parametry, které neumíme změřit,ale neví se jaké to jsou, ale ty jsou vinny tou změnou.

A) Vliv kabelů je tak důležitý, že se vyrovná kvalitativně výměně komponentů. (jakých nevím).
B) Vliv kabelů je nulový až zanedbatelný, v přepočtu tak maximálně do 1 až 2 % z celku.

ten tajemný a nezměřitelný parametr, může být třeba schopnost kabelu nachytat rušení a poslat ho do připojených komponentů.
Kdo někdy slyšet cvrdlikání mobilu zatažené do audia, tak má alespoň hrubou představu. Když si vezmeš, že je to dneska samá WI-FI a mobilní síť,
tak to aby se elektronika zbláznila :(
A nemusí to být vždy slyšet, někdy se to projeví jako "rozmazání" zvuků i ticha mezi tóny.

boxer

Příspěvek od boxer » 01 čer 2015 16:29

Ale no tak.

Pokud je přítomno chytání čehokoliv odněkud dovnitř, může být i vyzařování zevnítř ven. Vše se dá změřit.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 01 čer 2015 16:51

On někdo psal, že se to nedá měřit ? Akorát mám pocit, že to moc výrobců v parametrech neuvádí. Jaká je odolnost jejich zařízení.

Odpovědět