Podkládání reprokabelů dřevěnýma hranolama

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Zamčeno
PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Podkládání reprokabelů dřevěnýma hranolama

Příspěvek od PMA » 04 pro 2015 16:47

ad futra :

Musí být provedeno doplnující pospojování, které musí spojovat ochranné vodice spojené
s neživými cástmi zarízení v zónách 1, 2 a 3 vcetne ochranných vodicu zásuvek a tyto cizí
vodivé cásti v zónách 0, 1, 2 a 3:
- kovové trubky napájející zarizovací predmety a kovové trubky odpadu ( napr. voda, plyn),
- kovové trubky ústredního vytápení a úpravy vzduchu,
- prístupné kovové stavební prvky,
- ostatní vodivé predmety, které jsou náchylné k privedení potenciálu (kovové zárubne dverí a
okenní rámy není nutno spojovat).

Týká se koupelen.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 04 pro 2015 17:37

Renown píše:ty jsi poměrně konfliktní člověk, viď ?
Tu napadneš Pompa, tam zase Fotolaika.
Nevím o tom, že bych tady někoho "napadal". Reagoval jsem na pompovo vcelku nevybíravé hodnocení. Pokud zde někdo vyhledává nebo vyvolává konflikty, jsou to, řekl bych, spíš ti členové, kteří se namísto témata vlákna věnují provokativnímu hodnocení příspěvků ostatních.
Renown píše:Tohle vlákno bylo ... založeno ... i v rozporu s pravidly tohoto fóra.
Zde citace z pravidel : příspěvky popichující, napadající či urážející ostatní členy diskuze, povyšující se a sprosté příspěvky, nadávky apod.
Jaké členy diskuse v úvodním příspěvku vlákna popichuji, napadám či urážím?

Vtipný je, že pravidel se vždy nejvíc dovolávají ti, kteří je sami vehementně porušují - třeba psaním zcela OT příspěvků, navíc v osobní rovině...

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 04 pro 2015 17:49

PetrD :
Ale podařilo se mu to, viď ;)
PS: Kdybych si já chtěl dloubnout, napsal bych, že důvod podložení mých kabelů je ten, že se tak pod nimi lépe luxuje ;)
To by alespoň bylo vtipné

Visaton
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Visaton » 04 pro 2015 19:49

Víc než špalíky, mě udivuje, že se najde někdo, kdo je ochoten věřit, že v kabelu jde něco jedním směrem. I když mám sousedku a ta o bouřce zapaluje svíčku( hromničku), v domění, že do ní neudeří blesk. Ta by tomu asi věřila taky. :)

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 04 pro 2015 20:17

Prodej snake oil je založený na víře, jinak by ten byznys nefungoval.

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TRANSIWATT » 05 pro 2015 04:50

Možná už někteří ví, že vůči různým woodoo šarlatánským nesmyslům jsem ochoten bojovat i "se zbraní v ruce" :D , ale jeden snad i racionální důvod pro použití podložek pod kabel jsem našel.
Kdo bydlí v paneláku a jeho podlaha je stropem pro souseda o patro níž, tak může odtušit, že stropem je vedena kabeláž k lustru anebo jsou také vedeny rozvody elektřiny po obvodu zdí u stropu. Pokud máme signálové a repro kabely po podlaze , mohlo by se indukovat rušení do naší kabeláže vzhledem k blízkosti bytových rozvodů. Pokud to zjistíme a není možnost naše hifi kabely trasovat jinak, jedinou pomocí je jejich zavěšení nebo podložení. Jde to ale řešit za "halířové" náklady místo nesmyslně drahých highendovských produktů. A úvahy o elektrostatice považuji za nesmysl.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 05 pro 2015 06:30

Visaton píše:Víc než špalíky, mě udivuje, že se najde někdo, kdo je ochoten věřit, že v kabelu jde něco jedním směrem. I když mám sousedku a ta o bouřce zapaluje svíčku( hromničku), v domění, že do ní neudeří blesk. Ta by tomu asi věřila taky. :)

*thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 05 pro 2015 11:37

Já tyhle problémy nemám, řeším to bezdrátově *2thumbsup* :lol:

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 05 pro 2015 12:39

lidumil píše:Já tyhle problémy nemám, řeším to bezdrátově *2thumbsup* :lol:
A čím podkládáš ten oný bezdrát?

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 05 pro 2015 14:35

PítrsPraha píše:
pompo píše:Bohužel erudice či hlubší znalost jakékoli problematiky jak lze vidět v mnoha případech bledne a ztrácí význam
Tak sem prosím přispěj svou erudicí k tématu. Nikdo se jistě zlobit nebude.
pompo píše:Původní hodnota tohoto provokačního a ubohého vlákna byla nulová
Díky, pane vznešený arbitře, za všepravdivé zhodnocení. Jaká je hodnota tvého 100% OT příspěvku, pokud budeš měřit stejným metrem?
Jestli je vlákno provokační nebo jakékoliv jiné, záleží na individuálním pohledu každého. Že ty jej tak vidíš je, jak správně píšeš, jen odrazem tvého uvažování, ničeho jiného.

Nejsem si jistý jestli se k tomuto "Tématu" lze výjádřit jakkoli odborně ale když tak pěkně prosíš. Osobně kabely nepodkládám (dokonce je nemám ani nijak porovnané/separované) ,sázím na stíněné popř uzeměné kabely ,optku ,xlr propojení atd. pokud bych ale někdy byl (ušitým) svědkem že to má nějaký zvuk. dopad - dost bych se divil a pídil se po příčině. Až se to stane vrátím se sem s ON-topic příspěvkem slibuji.

Že je téma provokační s min hodnotou (mimochodem jako většina tvých vláken) lze dobře poznat mimo jiné tím že v něm šeďour uvíznul a další váš člen (nedokázal si pomoci ,nutkání bylo příliš silné) to defacto potvrdil: Ale podařilo se mu to, viď ;)

jeho další výlev : bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . asi takhle? *sunglases*

také zrovna nehýří odborností ani důvtipem,je stejně tak OT a jen potvrzuje co jsem již napsal.

Jakkoli jsem tě záměrně nejmenoval a otřel se kriticky (ale zcela neosobně) jen o toto "Téma" .Jsi (jak jinak) chytnul nadrc a okamžitě přešel do osobní roviny ,ty jsi Pítrsi z prahy typický verbální agresosor o kterém jsem mluvil. Zakládáš a píšeš do kotroverzních témat ve snaze někoho na něco nachytat nebo účelově vyprovokovat nesmyslný konflikt, pokud si nenajdeš mě,Fotolaika,Alesku,Jardu69,atd... tak si jistě v budoucnu vytypuješ někoho dalšího. Způsob tvého projevu taktéž nepostrádá osobní urážky ani sprosté nadávky (lze snadno dohledat ,všechno to tu je). Punc agresivního zmetka sis tedy vtisknul sám ,mě neděkuj a nemysli že to ostatní neregistrují. Problém který jsem naznačil tkví ale v tom ,že je zde takové chování tolerováno - dokonce se zdá že v tom máš poporu. Nikdo tě nezabanuje a možná že ještě "setře" napadeného. Takže Pítrsi můžeš v klidu dál vybuřovat ,jen se nediv že na tu tvou diagnózu občas někdo poukáže. Reagovat nemusíš - číst to fakt nebudu ,nezajímá mě co máš na srdci neb konflikty aktivně nevyhledávám netěší mě to a není to hi-fi.
Naposledy upravil(a) pompo dne 05 pro 2015 14:59, celkem upraveno 2 x.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 05 pro 2015 14:39

Fidas píše:A čím podkládáš ten oný bezdrát?
Ten levituje.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 05 pro 2015 15:00

pompo:
Tedy k tematu opet ani carka.
Zato predlouhy prispevek plny osobnich vypadu, napadani a zaujatych tvrzeni zakonceny radobyocistujicim sebeklamem, ze spory nevyhledavas ;-).
Nejcistsi forma pokrytectvi.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 05 pro 2015 18:54

Zasa raz výživné vlákno :roll:

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 05 pro 2015 19:11

Bohuzel, jak to tak byva, nejaktivnejsi jsou tu ti, kteri k tematu nemaji nic a/nebo jen podrejvaj do prispevku ostatnich.

Zamčeno