Podkládání reprokabelů dřevěnýma hranolama

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Zamčeno
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Podkládání reprokabelů dřevěnýma hranolama

Příspěvek od PítrsPraha » 28 lis 2015 23:45

Kde se vzala myšlenka podkládat reprokabely dřevěnýma hranolkama? O jaký "důvod" se tahle praxe nejzkušenějších hifistů opírá? Jaké neduhy kabeláže za desítky či stovky tisíc Kč se podložením vyřeší?

Můj názor na tohle divadýlko je asi patrný, ale uvědomil jsem si, že vlastně nevím, do jakého důvodového hávu se tohle woodoo halí.

boxer

Re: Podkládání reprokabelů dřevěnýma hranolama

Příspěvek od boxer » 29 lis 2015 17:24

Většina podlah a koberců je z umělé hmoty a jak tak na ní kabely leží a přeci jen probíhá jisté tření, statická energie se nachytává do kabeláže a ta může ovlivnit signál. *hura*
Obzvláště když nejsou kabely stíněné.

Já nepodkládám ničím, ale naopak mám kabely "vyvěšeny" vzduchem na závěsném lanku. *hura*

kubas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubas » 29 lis 2015 18:38

A proto používám kabely s dvojitým stíněním, abych klacků na koberci byl ušetřen.

tinariwen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tinariwen » 29 lis 2015 19:22

boxer píše:
.....ale naopak mám kabely "vyvěšeny" vzduchem na závěsném lanku. *hura*

Lanko je tienené ? *sunglases*

Odar

Příspěvek od Odar » 29 lis 2015 19:24

Ale estetické to je.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 29 lis 2015 20:10

boxer píše:přeci jen probíhá jisté tření
Jo, na tom něco bude. Dokonce jsem četl, že proudící elektrony díky tření rozvibrovávají vodiče, čímž zanášení do reprodukce zkreslení...

MPK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MPK » 29 lis 2015 20:26

PítrsPraha píše:Kde se vzala myšlenka podkládat reprokabely dřevěnýma hranolkama...
...u doc. Chocholouška

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 29 lis 2015 21:51

Jakou hodnotu má tohle vlákno ?

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 29 lis 2015 22:07

Podobnou, jako >50% dalších vláken.

boxer

Příspěvek od boxer » 29 lis 2015 22:25

Lanko není tienené. Je z nevodivého materiálu. To je snad logické, ne?
A mezi lankem a kabelem jsou speciální pružiny, které se "ladí" na přesný tah, protože opak by mohl přinést do cesty signálu zbytečné překážky.

Renown.

Odborné téma ti nevyhovuje?

cough
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cough » 29 lis 2015 22:43

Přesně tak. Bez vzpružené kabeláže Jacintha nenaléhá.

Odar

Příspěvek od Odar » 30 lis 2015 06:51

To sa ladi, ako prehadzovacka :mrgreen:

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour » 30 lis 2015 09:55

Téma podkládání reprokabelů izoční podložkou je strašně snadný zesměšňovat.Každýho technicky přemýšlejícího jedince napadne...co je tohle za pitomost ?
Vždyť kabel je v izolaci a podlaha je taky nevodivá.Jakej by to asi tak mohlo mít vliv ?

Mám ovšem trochu opačný zkušenosti.Můj příklad se sice netýká reprokabelů a nebudu diskutovat o vhodnosti dřevěnejch či porcelánovejch izolátorů pod ně, ale je podpořenej zkušeností v denní praxi.

Denně na cestě do práce poslouchám hudbu z přenosnýho přehrávače.Dříve discman, dnes přehrávač formátu Flac.
Jakmile nastane podzimní počasi, začnu nosit bundu, která je samozřejmě zhotovená ze syntetickejch materiálů.Přehrávač v kapse bundy, sluchátka v uších, kabel leží na povrchu oblečení.Při pohybu kabelu po povrchu bundy slyším zřetelně hlasitý praskání.Slyším ho zřetelně i do hrající hudby.Pokud je kabel v klidu, nic se neozývá.Jakmile sáhnu do kapsy pro přehrávač, opět to hlasitě zapraská.
Vtipný je na tom to, že praskání se ozývá i při vypnutým přehrávači, tudíž náboj statický elektřiny na povrchu kabelu nemá vliv na přístroj, ale na kabel a připojený měniče.
...
Pro šťouraly...mikrofonní efekt či hluk tření kabelu o oděv eliminuju přichycením krokodýlkem.

Odar

Příspěvek od Odar » 30 lis 2015 11:00

Ale bezne ti asi aparatura v izbe nepochoduje a nenabija sa statickym nabojom.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 30 lis 2015 11:06

šeďour píše:Téma podkládání reprokabelů izoční podložkou je strašně snadný zesměšňovat.Každýho technicky přemýšlejícího jedince napadne...co je tohle za pitomost ?
Vždyť kabel je v izolaci a podlaha je taky nevodivá.Jakej by to asi tak mohlo mít vliv ?

Mám ovšem trochu opačný zkušenosti.Můj příklad se sice netýká reprokabelů a nebudu diskutovat o vhodnosti dřevěnejch či porcelánovejch izolátorů pod ně, ale je podpořenej zkušeností v denní praxi.

Denně na cestě do práce poslouchám hudbu z přenosnýho přehrávače.Dříve discman, dnes přehrávač formátu Flac.
Jakmile nastane podzimní počasi, začnu nosit bundu, která je samozřejmě zhotovená ze syntetickejch materiálů.Přehrávač v kapse bundy, sluchátka v uších, kabel leží na povrchu oblečení.Při pohybu kabelu po povrchu bundy slyším zřetelně hlasitý praskání.Slyším ho zřetelně i do hrající hudby.Pokud je kabel v klidu, nic se neozývá.Jakmile sáhnu do kapsy pro přehrávač, opět to hlasitě zapraská.
Vtipný je na tom to, že praskání se ozývá i při vypnutým přehrávači, tudíž náboj statický elektřiny na povrchu kabelu nemá vliv na přístroj, ale na kabel a připojený měniče.
...
Pro šťouraly...mikrofonní efekt či hluk tření kabelu o oděv eliminuju přichycením krokodýlkem.

Tomu rozumím a nedivím se. Jenže v paralele k reprokabelům jsou tam dva podstatný rozdíly:
- reprokabely těhle cenovek jsou v drtivý většině případů megastíněný
- reprokabely se nehýbou

Zamčeno