Podkládání reprokabelů dřevěnýma hranolama

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Zamčeno
PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Podkládání reprokabelů dřevěnýma hranolama

Příspěvek od PMA » 01 pro 2015 17:08

cough píše:Také bych chtěl být plnohodnotný audiofil. Jak mám postupovat?
Kdysi dávno jsi měl dobře nakročeno, ale pak už jsi jen ztrácel (ostatně, v tom nejsi sám). Přikládám to přílišnému poslechu živé symfonické hudby. Kdyby ses věnoval výstavnímu jazzu nebo popu, výhradně v konzervované podobě, tak to tak nemuselo dopadnout. Také jsi měl více studovat Mickey Fremera.

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour » 01 pro 2015 17:32

Boxer-> myslíš si, že budu vyrábět dřevěný hranolky na podkládání reprokabelů ?...nebo jaký jiný podnikatelský záměry máš na mysli ?

Trochu odbočím od tématu hranolků.Fakt si myslíš, že na Slovanetu si notuju s M, Z, B, atd. ? A nebo spíš reaguju jen v případě, že se tam objevíš ty s nějakou přihlouple agresívní reakcí.Co myslíš ?
Mimochodem tebou zmiňovaný "náboženství" pánů G. a T. vůbec neznám.Angličtinou vládnu jenom omezeně a technickou už vůbec.Takže buď tak hodný a tohle mi nepodsouvej.

Boxére, vůbec se mi nelíbí tvoje rétorika.Jako moderátor by ses měl vyvarovat zaujatosti a používání sprostejch slov ve svejch příspěvcích.Jestli budeš takhle pokračovat dál, dej si ban !

sekal

Příspěvek od sekal » 01 pro 2015 17:52

Boxere, ty jsi ale dnes sprostý rétor a zaujatý moderátor ! Podívej se, co to dělá se Šeďourem ! On, jako všeobecně známý estét a gentleman, je na tyto věci velmi citlivý, to už bys mohl vědět. Omluv se mu a dej si BAN !

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TRANSIWATT » 01 pro 2015 18:29

Pytel píše:Třeba ano tento se o to už pokouší : http://img24.cz/images/59452846641921180602.jpg *2thumbsup*
To je apríl nebo těžký případ ? :mrgreen:

Odar

Příspěvek od Odar » 01 pro 2015 18:48

Je smutne, ze si ludia skocia do vlasov aj kvoli hovadine, ako podlozka pod kabel :roll:

boxer

Příspěvek od boxer » 01 pro 2015 21:06

Šeďoure, omlouvat se ti ....ale nevím za co?

Že sis nenotoval? Ale to se stačí podívat na Slovanet.
A moje reakce na ně (vás) je přihlouple agresivní podle tebe. Podle mne až moc slušná na takové blbečky.
A když nevládneš angličtinou, tak se do toho nemontuj. Protože pak víš hovno, proč jsem na ně takovej.
Že nejsi technicky zdatnej jsi předvedl před chvílí o těch kabelech, protože cos napsal ,(jak říkal jeden známý), "to by němej neřekl, ani kdyby mu hubu rozbil".

A že se ti nelíbí moje rétorika? No tak táhni doprdele.

A pokud máš ještě něco na srdci, tak si zajeď do IKeM-u.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 01 pro 2015 21:19

PítrsPraha píše:Kde se vzala myšlenka podkládat reprokabely dřevěnýma hranolkama? O jaký "důvod" ......
Spýtam sa takto. Poznáš predajcu, čo predáva drevené odrezky hranolov (odpad) drahšie ako tie na podkladanie reprokáblov? :lol:

cough
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cough » 01 pro 2015 22:10

PMA píše:
cough píše:Také bych chtěl být plnohodnotný audiofil. Jak mám postupovat?
Také jsi měl více studovat Mickey Fremera.
Mám co dohánět. Zatím jsem u Mickey Mouse.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid » 02 pro 2015 07:20

boxer píše:.....ale naopak mám kabely "vyvěšeny" vzduchem na závěsném lanku. *hura*
To už dnes není in, nejnovější trendy v doladění zvuku jsou tvarováním, třeba do elektronkového zvuku.

Obrázek

Vhodné pro HEAVY METAL...
Obrázek

A doprostřed nějaký akustický panel.
Obrázek
Obrázek

Opravdoví znalci už připojují speaker rovnou do rozvodné sítě.
Obrázek

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 02 pro 2015 08:05

osobně mě též nikdy nenapadlo zkoumat "přínos" podkládání kabelů nějakými stojánky.
(ač je mám sám podloženy kusy vyřezaného molitanu)
viděl jsem však u různých sestav všemožné "nožičky" pod káble. jak špalky z dubu, tak hi-hi výrobky za stovky euro.
nenapadlo by mě však se takovému nasazení nějak posmívat.
stejně jako se nehodlám posmívat někomu, kdo si zesilovač za 100.000 Kč zapojí na obyčejnou napájecí sňůru a cinch ke grafické kartě.
ale obrázky se tu, díky tomuto vláknu, objevily skutečně zajímavé. některé velmi podnětné! díky za ně.
:-)

Visaton
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Visaton » 02 pro 2015 08:12

Jinak proč se kabely podkládají zcela náhodou vím.
V místě, kde je kabel podložený, je výš a tím pádem to působí jako sifon u umyvadla. Tím pádem když je přístroj vypnutý, tak neodteče všechen signál a není tam potom prodleva v náběhu. Je to docela těžké vypočítat a pochopit. Nastává tam tzv. Zimmermannův efekt.

Odar

Příspěvek od Odar » 02 pro 2015 08:54

lachim píše:stejně jako se nehodlám posmívat někomu, kdo si zesilovač za 100.000 Kč zapojí na obyčejnou napájecí sňůru a cinch ke grafické kartě.
Mas pravdu. Pripajat zosilnovac ku krafickej karte uz nie je na smiech. To je na huronsky rehot :mrgreen:

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour » 02 pro 2015 09:18

Boxere-> jseš primitivní sprostý hovado, ale nepřekvapil si :roll: Všimnul sis už, že skoro do každýho vlákna tady, nacpeš zmínku o tvý oblíbený partičce ze Slovanetu.
Ty si sám sobě spamerem :lol:

Uznávám, že zmiňovat na tomhle fóru možnost vývinu elektrostatickýho náboje na povrchu izolace kabelů a jeho případnej vliv na funkci elektronickejch přístrojů a následně vliv na kvalitu zvuku, bylo ode mne troufalý a omlouvám se za to !
Taky se omlouvám za nevhodný příklady, který se vážně dotkli několika členů týhle komunity.

...
Podložky pod reprokabel, ať už jsou vyrobený z jakýhokoliv materiálu, sloužej pouze k finálnímu estetickýmu doladění pocitu z hifiaparátu.
No a nebo případně zamezí dotyku drahýho reprokabelu se špinavou podlahou.

Visaton
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Visaton » 02 pro 2015 09:28

Ještě se musím připojit k těm futrům. Já s tím souhlasím, stává se mi to. Pokaždé, když přijdu z hospody, tak jak přijdu domů mezi futra, dostanu ránu. Asi to bude tím, že manželka má statiku v županu...

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 02 pro 2015 10:19

:roll: statická elektrika? Ak sedliackym rozumom pripustíme jej vznik, tak možemem pripustiť max. jej náhle vzniknutie trením plastovej izolácie (ak je plastová) po povrchu, ktorý to umožňuje. No nechcete mi povedať, že sa vám káble neustále pohybujú po koberci. No a ak aj vznikne nejaká stat. el. tak je odvedená vodičmi jedným, alebo druhám smerom a je pokoj. Neverím ani z amak, že niekto počuje rušivý moment při vzniku stat. el.
A potom sa pýtam. Koľký z tých čo majú podložené káble, podložené komponenty a čo ja viem aké woodoo pomocky ešte používajú, koľký z nich majú na posluch akusticky upravenú miestnosť? 3% ČS hifistov? Aj to som zrejme prehnal. Jako, j auznám, že aj aplikácia woodoo do hifi je koníček, len ho nepovyšujme na funkčnú realitu. Bavkajme sa na úrovni hypotéz a dobrých pocitov, no zachovajme si hlavne zdravý rozum. Akékoľvek podkladanie káblov na výsledný zvuk nemá najmenší vplyv. A kľudne ma pre moje tvrdenie ukamenujte ;-)

Zamčeno