Podkládání reprokabelů dřevěnýma hranolama

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Zamčeno
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Podkládání reprokabelů dřevěnýma hranolama

Příspěvek od PítrsPraha »

Renown píše:Jakou hodnotu má tohle vlákno ?
Podobnou, jako třeba doporučovat malý regálovky s jedním 13 středobasáčkem končícím na 70 Hz zájemci o sloupy s hutným a hluboko jdoucím spodkem....

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

no, moje dráty jsou tuhé, ani nepotřebuju závěsné lanko -- prostě si je vytvaruju tak, aby vedly volně vzduchem. :lol: :lol: :lol:

boxer

Příspěvek od boxer »

To je sice dobře, ale zase nechci zbytečně těžkým kabelem zatěžovat konektory. Víš?

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Anténí, nestíněná dvojlinka se doporučovala při instalacích vést cca 10 cm od stěn a jiných ploch pomocí držáků. Pokud by nebyl kabel stíněný, podložení by nebylo na škodu i když se zde přenášejí jiné frekvence, než v anténích rozvodech analogového vysílání.

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

Odar & Pítrs-> Snažil jsem se něco nazanačit, ale ani ťuk...ono prostě stačí napsat, že kabely k reprobednám se vlastně nehejbou, takže nic takovýho jako izolační podložky nejsou potřeba.Já chápu, že neni snadný pochopit jak to s tím hromaděním elektrostatickýho náboje vlastně může bejt, ale proč mi teda dá kovový futro od dveří ránu, když je na zemi položenej koberec zátěžák a ten je vyrobenej z umělý hmoty ?
Umělá hmota je přece izolant a futro se nehejbá.

A co si mám představit pod pojmem "megastíněný" :?:
kabelguru.cz

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

A co si mam představit pod pojmem lupance mily sedoure. Mne nic nelupe a podložky nemam, ze by u mne statická nedorazila?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

boxer píše:To je sice dobře, ale zase nechci zbytečně těžkým kabelem zatěžovat konektory. Víš?
boxer píše:To je sice dobře, ale zase nechci zbytečně těžkým kabelem zatěžovat konektory. Víš?
ty dráty zas tak moc neváží, je to jen kov a tenká vrstva polyuretanu.
žádné hifistické hadice tlusté jako ruka. ;)

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

Těžko vysvětlovat milý davidhighende.

Tobě obzvlášť :|
kabelguru.cz

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

šeďour píše:proč mi teda dá kovový futro od dveří ránu, když je na zemi položenej koberec zátěžák a ten je vyrobenej z umělý hmoty ? Umělá hmota je přece izolant a futro se nehejbá.
futro se ani hejbat nemusi, protoze na nem zadny naboj nevznikna - zafunguje ale jako uzemneni naboje, ktery se nashromazdil treba chuzi a soupanim nohama o umelou hmotu koberce (viz zname treni ebonitove tyce liscim ohonem a nebo oblibene skolni soupani pravitka o tricko za ucelem pritahovani kousku papiru)

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

šeďour píše:Těžko vysvětlovat milý davidhighende.

Tobě obzvlášť :|
Tot názor výrobce kabelu. Dekuii

boxer

Příspěvek od boxer »

žádné hifistické hadice tlusté jako ruka

Aha, no jo, já zapomněl, že nejsi ten správnej highendista. Protože jen kabel průměru dětské ruky je jedině in.

Huop
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Huop »

Zajímavá diskuze. Můžete se teď prosím zaměřit na toto? akustika/prostor-prostor-a-zase-prostor ... ml#p140608 Pokud jsou špalíčky pod kabely poslední zrnko k nirváně, určitě zvládnete levou zadní úplný základ.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Šeďoure, než sem napíšeš třetí nijak nesouvisející paralelu, přečti si, o čem je téma vlákna. Nestíněný kabel šoupající se o bundu nebo neizolovaný futro, kterýho se dotkne neizolovaný pohybující se (tudíž náboj generující) člověk, mají nulovou faktickou paralelu s izolovaným reprokabelem nehybně ležícím na nějaké podložce.

Pokud víš víc nebo máš pocit, že víš víc než dosavadní přispěvatelé tohoto vlákna, tak se vykašli na nekonkrétní naznačování a napiš nám jasně a srozumitelně, jak mezi podlahou a kabelem, které se vzájemně nepohybují a dotýkají, vzniká statický náboj a jak se vzniku statickýho náboje zamezí tím, že se mezi (třeba) dřevěnou podlahu a kabel vloží dřevěný hranol, který se dotýká jak kabelu tak podlahy.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Nepoužívám dřevěný hranoly, ani jako Boxer pověšený kabely ve vzduchu, ale už několik let toto ( tenkrát jsem to nechal udělat ze zbytků, po výrobě akustických panelů jako presenty ), neřeším to, ale kabel neleží na podlaze : http://img24.cz/images/36895754007707236348.jpg

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Jsou mezi námi i tací kteří to chtějí dotáhnout k dokonalosti : http://img24.cz/images/92223163394742943532.jpg *sunglases*

Zamčeno