Slušné levné signálové kabely

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Slušné levné signálové kabely

Příspěvek od Oldear »

fb_pavel

Máš svůj názor a je to v poho, máš na něj právo. Nemyslíš však, že na Hifi foru, kam si se nedávno registroval, je lépe vycházet ze svých osobních a praktických zkušeností a nikoliv se "jen" porozhlížet ve světě ( resp. gůglit ) a na základě tohoto tady tlačit názor? Zkoušel si poslouchat a testovat někdy více kabelů najednou a udělat si obrázek? Pamatuj: šedivá je teorie a zelený strom praxe. Až něco naposlechneš, tak dej vědět s jakými výsledky a do té doby nic kategoricky neodsuzuj, protože se zjevně mýlíš.

BTW: z Hifistů, které znám a vlastní drahý kabel, tak jej nikdy, za jakékoliv peníze, nekoupili z oleje, ale vždy po poslechu a pečlivém vyhodnocení, zda to bude za ty peníze přínos. To samé platí u aparatury. Nikdo úmyslně nevyhazuje prachy, ikdyž si někteří hifiskeptici myslí. Bohužel Ty sis to zkrátil a znáš bezpečně result už bez toho vlastního praktického testování. Obecně Hifi není o Hogo-Fogo, ale o tom, že kvalitní Hifi včetně příslušenství je drahé.

Ať Ti to hraje skvěle, ať už vlastníš cokoliv.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Taky jsem kdysi poslouchal gramofon s levnější přenoskou, který byl propojený relativně dobrým kabelem. Hrálo mi to moc pěkně, protože jsem netušil, co na těch LP je ve skutečnosti nahráno.
Je ale pravdou, že nejdražší přístroje nemusí hrát nejlépe. Doporučuji zkoušet a vyladit si sestavu dle svého vkusu. I levnější přístroje, dobře poskládané, mohou přehrávat hudbu výborně.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

fb_pavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_pavel »

Milý Oldear... pleteš si evidentně pojem s průjmem ! na foru..kde pisatel žádal o radu....jak levně propojit aparaturu jsem jen odpověděl k věci !!!...bez jakéhokoli googlování...dle vlastních zkušeností ! Nemám potřebu komukoli cokoli vnucovat...a už vůbec !!!...nechat vnucovat sobě..co je a není správné.. v roce 1983 jsme s kamarády zakládali kapelu...a sháněli a laborovali se vším možným.. v té době nebylo ani dostatek toaletního papíru - ne tak kvalitní kabeláže..a tak jsme byli nuceni chtě-nechtě improvizovat...no a stejné to bylo i s hi-fi... takže..nějaké ty zkušenosti mám.. a nehodlám si nechat vymývat mozek...že pokud nekoupím to předražené...či rovnou nejdražší...na hi-fi mám zapomět... jeden příklad za všechny....někdy v devadesátkách jsem se účastnil poslechového testu Tannoy Royal Wesminster...a po dvou hodinách jsem se i se zvukařem jedné známé kapely shodl...že ty...za čtvrtinu...D 900 hrály mnohem lépe...a hned jsme byli obchodním zástupcem sepsuti....že Westminster jsou luxusní !!!...z ořechového dřeva !!!..a o to prý jde.. takže asi tak....toť mé zkušenosti....navygooglované ! Nejsem sprosté nepříčetné hovado...abych žadateli...o radu...o levné kabely....radil luxusní bižuterii...cenou převyšující jeho komponenty......

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

fb_pavel píše:
13 bře 2020 12:21
Ahoj kychtax...nahráváš mi na smeč !!!..přesně...ten Klotz mám i já...úžasný...a za pár kaček přehraje mnohatisícové tzv. "značkové" kabely...přesně jak jsem se snažil poradit...levné kabely.. profi kabely často hrají líp než předražená bižuterie tzv. "high-end"
Nehraji lip. Hraji tak ze neurazi. A v urcitem momentu jsou z nich kazišuky. Jako nejlepsi a nejdostupnejsi kabel , at uz xlr nebo RCA mam pro sebe stribrny VdH 501 v provedeni pro project (connect it SH). Diky rade lachima. Mam jeden par schovany a jeden prodal. Schovany proste proto, ze je dobry a je v rezerve.
U sebe hraji na modifikovany stribrny Neotech s Neotech konektory. Nejsou uz to velke rozdily, ale ten VdH to prehraje. Hraje to tak, ze choutky na Xlr kabely skoncily a rad se podivam na predrazeny Nordost na bazarech a s usmevem jdu dal.. :P

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

fb_pavel

Milý borče: zakládej si kapelu a řeš průjem kde chceš, ale mně laskavě vynech. Tím příspěvkem si o sobě napsal vše a netřeba s Tebou dále ztrácet čas. Je jasné, že Tvoje Hifi je tak A3 VKV.

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

fb_pavel Proc to takovým lidem doma nikdy nehraje dobre, uz asi víme.

fb_pavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_pavel »

...neznámý Oldear... nejsem borec !!!..jen normální člověk - a na borce si ani hrát nehodlám.. jen jsem odpověděl na dotaz žadatele...o levné kabely...a hle...troubové jako Ty mě tu začali napadat ! Co jsi čekal ?...že se neozvu ?...shazuješ každého..kdo Ti nehajluje..a čekáš za to úctu a vděk ? Prober se z těch mrákot ! Nikdo Ti nebere Tvou víru - a Ty zas nevnucuj tu svou všem ! Pokud někdo slušně požádá o radu - o levné kabely k levným přístrojům - tak je hulvátství mu vnucovat něco drahého !...je to úplně mimo mísu... jako...pokladní v supermarketu vnucovat na dojíždění do práce nové Ferrari...s odůvodněním...že ty Superby,Passaty či ášesty jsou sračky.....Tvé ego Ti patrně nedovolí pochopit - že ne každý disponuje neomezeným rozpočtem....a nehodlá se zruinovat kvůli občasnému poslechu hudby - o to totiž jde především !!! Já osobně raději utratím za dovču na Madagaskaru...a hudbu poslechnu přes kabel z metráže KLOTZ 5000.....

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Často se tu doporučuje Klotz 5000, zkoušel někdo i Klotz Titanium? Používám spokojeně několikametrovou verzi Titania (XLR).... 5000 možná časem zkusím, až budu potřebovat další kabel.
Naposledy upravil(a) hřebík dne 13 srp 2020 11:25, celkem upraveno 1 x.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Fb pavel
Asi to nechápu, ale proč neustále zdůrazňuješ, ze pouze odpovidas na dotaz ohledne levnych signalovych a nebudes tedy nikomu tlacit neco predrazeneho.
Muzes prosim uvest, kdo z ostatnich v tomto vlakne tazateli neco draheho doporucuje? Vsichni pisatelé pred tvym prvnim prispevkem doporucili tázajícímu se kábly za pár kč. To ty jsi začal svojí odpověď nesmyslným postem o diamantech a pozlacených šňůrách, samozřejmě zcela zbytečně *thumbs down* .

fb_pavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_pavel »

Bazi 36
Asi jsi můj příspěvek nečetl důkladně ! Mrzí mě,že jsi to nepochopil - já to...asi blbě odpovídal zde na foru..celkově všem těm propagátorům předražených blbostí,a to i v reakci na narážky na mě...viz. že můj gramec by utáhl i lepší přenosku než ortofon 2m silver....že s levným kabelem určitě nedosáhnu dobrý zvuk a pod. ..mrkni na Kabelguru,prodávají to přes tři litry..Ultra...já zapojil podle nich ten Klotz 5000...tedy červený na živák,modrý na zem a stínění na obou koncích cinch...a výsledek?...křupavé výšky,nádherné bohaté a hluboké basy a středy plné detailů...jen...kapacita bude někde kolem 100Pf..pro CD,tuner a tape v poho ale na gramec bych to asi nedal,a cena?..4x cinch Amphenol po cca 60Kč a dva metry kabelu...cca 150Kč...tedy za hubičku a hraje nádherně..a ta nadsázka o diamantech - inu jak praví přísloví...chytrému napověz a hloupého kopni - to byl výsměch všem těm na Hi Fi Foru...jenž tu propagují jen to nejdražší a vysmívají se všem,kteří nejsou ochotni kvůli občasnému poslechu hudby utopit do aparatury statisíce či rovnou miliony... zkus si můj první článek přečíst znovu a možná pochopíš,co jsem žadateli o radu....o levné kabely tím chtěl říct......

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

...
Naposledy upravil(a) fb_mirek dne 19 srp 2020 21:46, celkem upraveno 1 x.

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

křupavé výšky - To ma byt zase co? Lidi co poslouchají jednou za cas, ale bavi je psat na hifi fóra moc nechápu.

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 »

kychtax píše:
08 srp 2020 14:41
Nehraji lip. Hraji tak ze neurazi.
Když kabel hraje, tak to už je v ....... *headbang*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

jojo, svět je zlej. *fnuk* :D

fb_pavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_pavel »

fb mirek
Asi musíš mít hooodně velký psychický problém..když Ti dojdou argumenty,a uchýlíš se k osobním útokům a urážkám či zesměšňování... Na svém posledním příspěvku si trvám do poslední tečky na konci věty ! Možná máš problém s pochopením psaného textu - možná jsi jen další rypák či provokatér,co si hojí mindrák...urážením tady - ale já si stojím za svým !...a Tvůj názor je mě fuk !!! Ten kluk chtěl poradit levné slušné kabely ke starým komerčním strojům !..ne sříbrné luxusní kabely novým High End mašinám !!! o tom to tu je....poradit mu ! a vnucovat mu názor,že bez drahých kabelů to má raději zabalit...je jako majiteli ojeté Fabie vnucovat nové hořčíkové disky na kola...v ceně 6000 euro za kus...s tím,že to bude parádně vypadat....jo...ale v kopcích na Vysočině to pořád pojede jako ojetá Fabie !!!.....stejně tak je to i s kabely ! Já ctím kdysi někým stanovené pravidlo....kabel od CD k zesilovači za cenu cca 10% ceny zesilovače - takže...k nové mašině za 50 tis. ano... ale !...ke starým komerčkám ????....to považuju za duševní poruchu !!!

Odpovědět