Slušné levné signálové kabely

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Slušné levné signálové kabely

Příspěvek od Oldear »

Jo to je problém. Chce to chodit na koncerty a ještě lepší je když někdo je přímo hudebník a má ty jednotlivé nástroje naposlouchané. Pokud to doma "sedí" na klasickou hudbu, zcela určitě to bude "sedět" na rock a další žánry i na hluk typu metal.
Už jsem to tady jednou psal v souvislosti s CD A. Vivaldi - Čtvero ročních období, které vlastním jako dárek od jednoho z oněch interperetů tohoto CD a mého bývalého kolegy ze symfoňáku ( jméno tady nechci uvádět, je však na obalu toho CD ), kdy jsem toho býv. kolegu pozval k sobě do poslechovky po instalaci poslední aparatury a testovali jsme to zvukové podání. Nevím, zda mně jen nechtěl udělat radost, ale vyjádřil se, že housle v reprodukované hudbě z CD ještě blíže k reálu neslyšel. A již slyšel hodně. Bohužel byl v poslední době vážně nemocný, ale už zas hraje. Testovali jsme různou klasiku na SACD a jen souhlasně přikyvoval, ale konstatoval, že on by za to ty prachy nedal, že si raději zahraje sám. Mně se to také zdá blízko k reálu a více již nemám důvod s tím hýbat. Jinak reprodukovanou hudbu v domácí poslechovce nelze porovnávat, jen s tím naposloucháním. Živí hudebníci, to by bylo super, ale vyžadovalo by to poněkud větší poslechovku.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Oldear, dík za tvůj pohled na věc.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

svartenatt píše:
01 říj 2020 17:58
Pokud seženu komponenty a reprosoustavy s nejlepšími naměřenými hodnotami a umístím je do dokonalé místnosti dle měření akustiky, tak dostanu nejrealistější zvuk pro reprodukovanou hudbu. Dál se nemusím zajímat o nějaké zkoušení.
To je takové idealistické až primitivní vidění... Neexistuje poslechovka bez slyšitelného vlivu na zvuk, neexistují bedny, které nemají jasně slyšitelné zkreslení (=svůj zvuk) a stejně tak to, byť v menší míře, platí i pro ostatní komponenty. Nehledě na fakt, že měření několika izolovaných elektrických vlastností je nedostačující pro popis zvuku celé sestavy v jeho celistvosti.
Tzn. výše uvedený postup povede k tomu, že se nějak seskládají nějaké komponenty s nějakým výsledným a dopředu nepredikovatelným "svým" specifickým zvukem. Ale záruku, že výsledný zvuk bude obecně špičkový, to samozřejmě neposkytne žádnou.
Naposledy upravil(a) PítrsPraha dne 01 říj 2020 20:28, celkem upraveno 1 x.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Oldear píše:
01 říj 2020 16:37
svartenatt
No to nemáš úplně pravdu. Zvuk možná má miliony možností, ale hudba - o kterou tady nám všem Hifistům a audiofilům jde především, má možnost jen jednu. A to co nejvíce se přiblížit domácím poslechem reprodukované hudby k té reálně znějící a jen s touto reálně znějící hudbou to chce zvuk celé aparatury, včetně vlivu kabeláže a poslechovky srovnávat.
To, že někteří to pořád někam posouvají a dávno už ztratili přehled kam a bohužel směrem k té reálně znějící hudbě to není, tak jim to po čase hraje jako když startuje Jumbo a pod. Pokud se testuje, např. kabely, tak základem musí být ten kabel dodávaný výrobcem ( výrobci většinou nejsou pitomci ) a pokud ten "nový" dražší to posune směrem k té reálné hudbě, tak je to OK a pokud ne, tak vyhodit a dát zpět originál, popř. zkoušet jiný. Většina však tam nechá ten "nový", který to posunul kamsi a nahrádí jej dalším novým a zase s posunem kamsi. To je pak sbohem reálná hudbo.
*thumbs up*

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Pítrs, oháníš se nějakým svým zvukem. To je to zkreslení, které dokonalé komponenty a reprosoustavy v mé teoretické rovině neobsahují. Chceš dělat chytrého, ale to se ti nepodařilo. Nic víc k tomu nemám.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

???
O dokonalých komponentech zcela bez zkreslení ve tvém textu nepíšeš :-).

Naopak píšeš o tom, že "pokud seženeš komponenty s nejlepšími naměřenými hodnotami". Komponenty bez zkreslení se sehnat nedají. Navíc proč je měřit, když bychom věděli, že jsou dokonalé? To nedává žádnou logiku. Proto jsem reagoval na to, cos napsal: na komponenty, které seženeš a které mají zkreslení, byť "nejlepší" naměřené. Jakkoliv je to tedy faktický nesmysl (co jsou "nejlepší" hodnoty?)

Ale ok, asi jsi tedy myslel dokonalé komponenty bez zkreslení, jen jsi napsal něco jiného.

fb_pavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_pavel »

Pánové prosím,přestaňte se hádat o dokonalosti ! Je empiricky prokázáno,že mezi zesíkem za 50 tis. a za milion je maximálně 1% rozdíl !!!..cena však neúnosná ! Přitom-kdo z vás si nechal udělat křivku citlivosti svého sluchu ? každý totiž na stejné aparatuře uslyšíte tu samou nahrávku jinak,a po čtyřicítce se to rapidně zhoršuje ! Denně jste vystaveni hluku a velkému,odpoledne či večer přijdete domů,a z lékařského hlediska slyšíte prd ! Oldear mě tu shazoval,urážel a zesměšňoval když jsem psal,že už od osmdesátek mám jako muzikant zkušenosti s laborováním s kabely - a ejhle..teď tu sám vypisuje,jaké on má poznatky s muzikantem při "vychvalování" své aparatury !!! Neberu mu to,nic nezávidím ! Každý ať si vybere dle svých možností-a hlavně svého ucha ! a nenechá si vnutit názor jiného,že toto je ten "jediný správný" zvuk!..to je totiž jako s náboženstvím...objel jsem kus světa,a všude mi tvrdili.."že jedině ten jejich bůh je ten jediný správný a pravý "..a proto jsem někde ve svém předešlém příspěvku přirovnal hádky hi-fistů k náboženství a okultnímu uctívání drahých přístrojů !!! Tady šlo přece od začátku o něco jiného - a sice poradit slušně žadateli "levné slušné kabely ". Ač máme mnozí tu doma aparát v hodnotě nového vozu vyšší třídy - nedává nám to právo vysmívat se někomu,kdo na to nemá,či své prostředky využil jinak...třeba do dětí a rodiny,a spokojí se s běžnými přístroji,vědom si toho,že když je celý den v hluku,večer by rozdíl ztěží slyšel. Zkuste si někdo na několik hodin stoupnout třeba s policisty u dálnice a měřit rychlost-a garantuju vám,že vám večer bude stačit běžný mikrosystém ze supermarketu... rozdíl na slepo nepoznáte !

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

fb_pavel: Upřímně přestávám chápat, za co vlastně bojuješ. Za to, že i méně majetní mohou mít radost z poslechu? To přece nikdo soudný nezpochybňuje. Když někdo chudšího bezdůvodně poníží, tak udělá hovado v první řadě ze sebe samého a Ty takového člověka nepředěláš i kdybys na něj vystřílel všechny vykřičníky, které sis nejspíš ze všech koutů světa přivezl. :-) Nicméně nevšiml jsem si, že by se tu něco takového v nějaké dramatické míře dělo. Tvrdíš, že tě Oldear shazuje, ale že to samé (i když nepřímo) děláš těm, co za svoje sestavy utratili velké peníze, protože to chápali jako dobrou investici, to už jaksi nevnímáš. A věz, že těmi totálními bláboly o rozdílech mezi zesilovači, policistech a mikrosystémech, přesně tohle děláš. Víš, oni obecně bohatí lidé nebývají až tak marnotratní, jak se my chudší často domníváme. A víš proč? Protože oni právě tu hodnotu peněz znají. Opravdu. Pak se nemůžeš divit, že když jedeš touhle rétorikou, že se třeba ozvou a jsou arogantní nebo chlubiví, jako například Oldear umí být. :-) Ostatně Tys na tuhle hru postupně taky přistoupil, když dokola omíláš, kde jsi všude byl a že vlastně taky možná máš (a možná taky nemáš) sestavu v hodnotě vozu vyšší třídy, ale jelikož seš na rozdíl od nich ten lidumil, tak to nemusíš řvát do světa, což nakonec stejně děláš. :-)

Každopádně jestli jsem ti skočil na špek a Ty jenom trollíš, tak se chytám za nos a tleskám ;-)
Nadral reprosoustavy

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

fb_pavel píše:
03 říj 2020 10:59
...Je empiricky prokázáno,že mezi zesíkem za 50 tis. a za milion je maximálně 1% rozdíl !!!..
@fb_pavel: To je tedy pěkná formulace: "je empriricky prokázáno" :D Tak já si ji půjčím. Je empiricky prokázáno, že nikdo nezaplatí o 950 tisíc více kvůli jednomu procentu zlepšení *2thumbsup* A teď se můžem hádat, kdo má větší pravdu. Anebo raději ne. Zbytečně tlačíš na pilu, je to jen koníček a jak sám píšeš, jsou v životě důležitější věci.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

! Je empiricky prokázáno...dej sem adekvátní odkaz na důvěryhodný zdroj (posoudím si sám) jinak pivní plky

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

fb_pavel:
To jedno procento je pomer jakych dvou cisel / velicin? Ceho je to jedna setina?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

:)
Je empiricky prokázáno, že nikdo nezaplatí o 950 tisíc více kvůli jednomu procentu zlepšení *2thumbsup* A teď se můžem hádat, kdo má větší pravdu.
, ale niektorí jedinci to kľudne (a opakovane..) zaplatia aj za 50% (objektívne preukázaného) zhoršenia.. A sú "empiricki" spokojní, presvedčení že si polepšili a veria v dobrú investíciu. ;)
BVaudio, výroba a predaj

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

krystalky do kazde rodiny !

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

BVaudio, výroba a predaj

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

😯 😁 😂 , tedy ne jenom u kročejových vybrací našich předků před 100 lety zůstává rozum stát. Omlouvám se, ale to se fakt nedá. 🤨
*offtopic*

Odpovědět