TAKOVÁ ODECNÁ ÚVAHA KE KABELŮM

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
MAR
Kontaktovat uživatele:

TAKOVÁ ODECNÁ ÚVAHA KE KABELŮM

Příspěvek od MAR » 24 led 2012 11:12

Mněl jsem zapůjčený propojovací Kabel XLR od CRYSTAL CABLE - Standart (cca 10tis) STŘÍBRO
Vynikající, přesný, výborný bas, krátky bez dunění a přitom pevný, na středech by se dalo psát možná i padajicích dekách. :lol:
Každému mohu jen doporučit, ale i o tom se na foru již psalo.

Při tom skoušení jsem nabyl dojmu jako by se všechny ty dráty více či méně odklonovaly od pomyslného středu.
Na jednu stranu přesnější, přesná lokalizace, nezvyraznování žádneho pásma, možna i chladnější.
Na druhou stranu líbivější, zvýraznění nížžší frekvence(jen typuji okolo 100HZ), pak vzniká asi dojem většího prostoru, tišší pozadí.
Hodně HIFISTŮ má různě kombinované kabely, stříbro, měd. Třeba audio kabely STŘÍBRO a pak k tomu sítový s líbivějším zvukem.
NENÍ TO NAKONEC KONTRAPRODUKTIVNÍ, CO VY NA TO?
Nepoužít nakonec jednu značku, nebo alespon stejný zvukový charakter na všech kabelech, aby dané vlastnosti co nejvíc vynikly.
PŘIDEJTE SVÉ SKUŠENOSTI. *palec*

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Re: TAKOVÁ ODECNÁ ÚVAHA KE KABELŮM

Příspěvek od Zappadaddy » 24 led 2012 11:46

hifisti jsou alchemisti,nejen že míchají kabely,ale míchají i komponenty od různých firem,a to nebývá moc dobré

sekal

Příspěvek od sekal » 24 led 2012 14:24

Zappadaddy píše:hifisti jsou alchemisti,nejen že míchají kabely,ale míchají i komponenty od různých firem,a to nebývá moc dobré
To je věc názoru a zkušeností. Já si myslím, že to naopak dobré (a vhodné) je, např. zrovna u komponentů..

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 24 led 2012 14:30

A proč?Můžeš názorně udat příklad správného mixování komponentů?

tomasz70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomasz70 » 24 led 2012 15:02

Přidám můj názor k tomu jestli je nutné dodržovat firemní symbiózu včetně jednoho materiálu kabelů atd..
Každá značka má svou hudební filosofii, kterou se snaží prezentovat prostřednictvím svých výrobků a tím docílí určitého zvukového charakteru. pokud bychom lpěli na tom, že z hlediska zvuku již u této značka nelze docílit lepšího zvuku a nakonec to ladí i vzhledem a ztotožníme se ze zvukovým charakterem tak máme vyhráno. Pěkně to vypadá a i to hraje podle našich představ.
Ale co když se nám sice v základu charakter zvuku sice líbí, ale chtěli bychom tam kapku něčeho co má komponent jiné značky a výslednou zvukovou kvalitu nám splní podle našich osobních preferencí. Příkladem může být třeba výkonný a přesný koncový stupeň Bryston a k němu místo firemního předzesilovače, který je jistě stejně kvalitní, ale výsledný zvuk bude již pro někoho přísně studiový a chladný byť z hlediska zvukaře ten správný. Ale já budu chtít využít kvality koncového stupně, ale jelikož moje preference je mít příjemnější dlouhodobý poslech a zvolím předzesilovač jiné firmy, který mi to zprostředkuje. ( může být i lampová verze) A to samé v detailech mohu udělat se všemi kabely a takhle si poskládat zvuk přesně na míru nespoléhat se jen na výrobce , že se trefí kompletně celým řetězcem do včetně kabeláže do mého gusta.
Proto si myslím, že HiFi je nádherné v té své rozmanitosti. Je to taková celosvětová IKEA, která nabídne systémem skládání docílit maximálního výsledku. Něco jiného, když se výrobce trefí do vkusu, ale to se již opakuji. Snad jsem moc nenudil a berte to jen jako mé zamyšlení na tímto tématem. Značku Bryston jsem vybral jen jako příklad a nic jsem tím nezamýšlel.. :)

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver » 24 led 2012 16:35

tomasz70: presne tak :D , nehovoriac o tom, že naše zvukové preferencie sa časom môžu prirodzene meniť a to by podľa zástancov jednofiremnej filozofie znamenalo vymeniť všetky komponenty. Nehovorím že sa to nedá, ale ako jednoduchšia resp. lacnejšia cesta mi to neprijde.

sekal

Příspěvek od sekal » 24 led 2012 17:11

Zappadaddy píše:A proč?Můžeš názorně udat příklad správného mixování komponentů?
Viz (vyčerpávající) odpověď Tomasze70. Není co dodat.. Nenapsal bych to lépe...

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 24 led 2012 17:26

Souhlasím,ještě by to chtělo mít ceny IKEA a jsme všichni vysmátí. *hura* *hura* *hura*

tomasz70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomasz70 » 24 led 2012 21:15

Ceny Ikea by byly fajn, ale už bych asi nekousnul tu kvalitu Ikea. je to přece jen takový sociální obchůdek, ale dá se u nich seskládat ledacos. Osobně od nich mám téměř vše. Rohové police,stolek na komponenty, dvě knihovny, konferák a vše v jedné barvě a stylu. Což IKEA umožňuje. Ale to jsem uhnul.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 24 led 2012 23:14

Tak už vím proč se mixují komponenty. :)

tomasz70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomasz70 » 25 led 2012 10:22

Tady nebylo řečeno proč se mixují komponenty různých značek, ale úvaha proč se někteří vydají cestou , která je sice možná nákladnější( i když možná né) ale jistě zábavnější a s výsledkem, který uspokojí z hlediska jemných nuancí většinu hifistů . Ale jak bylo výše popsáno pokud se kompletně ztotožníme s filosofii firmy s celým jejím řetězcem tak je to jistě v pořádku. Ale málo která firma vyrábí celý sortiment včetně kabeláže a repro, tak se stejně nevyhneme míchání značek. A, i když se najde taková značka co dělá vše i s bednami většina si stejně tuto poslední část řetězce koupí od jiné specializované značky , která se zabývá výrobou pouze reprobeden. Tady , ale i na jiných fórech není nikdo, kdo by měl , pokud firma vyrábí i reprobedny jejich výrobek. Viz Petr5 s Naimy. To byl jen příklad.. :)

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 25 led 2012 12:00

tomasz70 píše:Tady nebylo řečeno proč se mixují komponenty různých značek, ale úvaha proč se někteří vydají cestou , která je sice možná nákladnější( i když možná né) ale jistě zábavnější a s výsledkem, který uspokojí z hlediska jemných nuancí většinu hifistů . Ale jak bylo výše popsáno pokud se kompletně ztotožníme s filosofii firmy s celým jejím řetězcem tak je to jistě v pořádku. Ale málo která firma vyrábí celý sortiment včetně kabeláže a repro, tak se stejně nevyhneme míchání značek. A, i když se najde taková značka co dělá vše i s bednami většina si stejně tuto poslední část řetězce koupí od jiné specializované značky , která se zabývá výrobou pouze reprobeden. Tady , ale i na jiných fórech není nikdo, kdo by měl , pokud firma vyrábí i reprobedny jejich výrobek. Viz Petr5 s Naimy. To byl jen příklad.. :)
Chápu,ale myslím si,že mícháním značek se dostáváte do bludného kruhu,i já v něm byl a možná jěště jsem. :lol: Je možné,že to mnohé baví,ale mne ne,stojí to opravdu moc peněz,ty výměny u kterých se většinou dost prodělává a navíc příliš mnoho stráveného času s nejistým koncem.Sám jsem si tím procházel.Jsem tedy zastáncem nemíchat značky,ale netvrdím,že někteří ze zastánců opačného postupu nemají dobrý zvuk.Je to pouze můj názor do diskuze.Repro to je dalsší kapitola,pokud bych pořizoval hifi,začal bych právě u repro,ty by měli být stavebním základem a pak bych pokračoval ve výběru toho zbytku.Já si např vybral repro a tomu podřizuji vše ostatní.
Jěště jedna věc,když začínáte s hifi mění se vám vkus(říká to i Gulliver),ale ten se mění tím, že získáváte větší zkušenosti a pak zjištujete,že zvuk,který se vám doposud líbil, už není najednou ideální.Taky postupně zjištujete jaký zvuk vlastně máte rádi.To se stalo mně a většině pokročilejším hifistům,málokdy se stane,že vyberete sestavu hned na poprvé a s ní se spokojeností dožijete.

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver » 25 led 2012 12:16

Bludný kruh by to bol, keby nás to stále nútilo niečo meniť a spokojný posluch by sa nekonal. Ja by som to skôr videl na vývoj a to skôr evolučný (doladenie výmenou jedného - dvoch komponentov), nie revolučný - výmena všetkých. Ale ako hovorím aj to je možné keď na to sú voľné prostriedky, prečo nie. S tými repro ako prvým komponentom by som súhlasil, lenže: s hifi sa začína obyčajne v mladosti, keď na to spravidla nie sú peniaze (resp. sú potrebné na niečo dôležitejšie) a tak sa nutne robia kompromisy - a už ste vo vlaku zmien. Ideálne by bolo najprv nasporiť "kritickú" sumu a až potom kupovať, ale kto z nás bol takto uvedomelý? A koľko je tá suma, atď... Dnes sa na to pozerám už len pragmaticky: hifi by malo stáť toľko, aby som bol spokojný so zvukom a zároveň s tým, že to nestálo veľa (individuálne). Tlačiť to do absurdností je nezmysel.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 25 led 2012 12:25

. Dnes sa na to pozerám už len pragmaticky: hifi by malo stáť toľko, aby som bol spokojný so zvukom a zároveň s tým, že to nestálo veľa (individuálne). Tlačiť to do absurdností je nezmysel.To ano,ale pro někoho je absurdní 20 000 a pro někoho půl mega,pak jsou lidi,kteří do toho dají 2 miliony a ani nemrknou.

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver » 25 led 2012 12:30

Myslel som to tak, že existujú jedinci, schopní odtŕhať od úst rodine, len aby dosiahli na "vybájenú" métu. Za každú cenu - to nepovažujem za zdravé. Každý pozná svoje možnosti tak je asi racionálne v rámci nich sa rozhodovať a konať.

Odpovědět