Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Felčar
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od Felčar » 01 říj 2015 20:07

PMA píše:Já jenom nechápu, proč lidi tolik baví nesmyslně veřejně plácat o něčem, o čem absolutně nic nevědí. Nepřipadáte si trapně, přátelé?
*thumbs up*

Proč by si připadali, když to tu dělají všichni :)

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD » 01 říj 2015 20:41

Já mohu půjčit toto ;)
Obrázek

hifistan
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od hifistan » 01 říj 2015 22:14

To PetrD , co je to za kabely ?....můžeš mi je nějak blíže specifikovat ? nejlépe do soukromé pošty Děkuji
Naposledy upravil(a) hifistan dne 01 říj 2015 22:26, celkem upraveno 1 x.
AUDIO RESEARCH REF. 75, KRELL KSP7b, LYNGDORF CD-1mods, GUSTARD X20 PRO, THIEL CS2.4, MICHELLE GYRODEC SE, LYRA DELOS, CANOR TP306 VR+, NORDOST TYR-1, HEAVENS GATE -ULTRA SILENCE,AURALIC ARIES MINI

hifistan
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od hifistan » 01 říj 2015 22:25

Omlouvám se všem zúčastněným , položil jsem obecný dotaz na vaše zkušenosti s určitými typy kabelů. Sám mám vyzkoušené ty , o kterých jsem psal - HGA DNA , XLO SIGNATURE 3 , KRAUTWIRE LTD 4 , MOGAMI 2549 , KLOTZ MY206 , čínská kopie NORDOST ODIN....Každá kombinace se chová trochu jinak a tyto kabely jsem používal i v předchozí sestavě - tj mezi zdroji signálu a integrovaným zesilovačem AUDIO ANALOGUE MAESTRO INTEGRATED asi 3 roky a mohu zodpovědně říci , že můj subjektivní dojem je ten , že každý z těchto kabelů si zachovává svoje specifické zvukové vlastnosti i při použití v nové ( zcela odlišné ) sestavě komponentů. Chtěl jsem pouze informaci - vaše poznatky s konkrétními výrobky - kabely.
Je bezpředmětné zkoumat , zda se jedná o měď nebo stříbro a jaká je to konstrukce , důležitý je výsledek - ovlivnění zvuku v daném řetězci a to je dle mého názoru hodně subjektivní , protože každému se líbí něco jiného .
Při poslechu hudby nehrají roli jen čísla - tj. výpočty a měření , ale i celkový subjektivní hudební dojem , určitá kompaktnost atd.
AUDIO RESEARCH REF. 75, KRELL KSP7b, LYNGDORF CD-1mods, GUSTARD X20 PRO, THIEL CS2.4, MICHELLE GYRODEC SE, LYRA DELOS, CANOR TP306 VR+, NORDOST TYR-1, HEAVENS GATE -ULTRA SILENCE,AURALIC ARIES MINI

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD » 01 říj 2015 22:37

Omlouvám se ;) Buď jsem zapomněl na "popisek", nebo jsem předpokládal, že kabely budou poznány. Napravuji . . . http://www.svensound.cz/propojovaci-ana ... lr-1m-par- . . . . . nebo http://www.supracables.cz/supracables/e ... A-EFF-IXLR.
Já jsem s ním spokojen :)

hifistan
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od hifistan » 01 říj 2015 22:44

Pro zajímavost uvedu , že vlastním ještě vintage sestavu z roku 1972-1974 v perfektním stavu - kotoučový magn. AKAI 620D , zes. TEAC M50 a tuner KENWOOD KT 600T a reprosoustavy INFINITY QE a tady mi nejvíce mezi komponenty zvukově vyhovují diy kabely vyrobené z metráže MOGAMI 2549.
Zkoušel jsem i kabely jiné od renomovaných výrobců a dražší , ale vždy to spíš celkový dojem pokazilo , více se projevily nedostatky této sestavy.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 02 říj 2015 00:16

PítrsPraha píše:Jaryne, a jak dlouho jsi ty Brystony mel a s jakyma interkonektama je realne poslouchal?

Co konkretne se ve zvuku zmeni, kdyz vodice budou o trochu silnejsi nez nejtensi?
Co konkretne se ve zvuku zmeni, kdyz nebudou krouceny co nejhustseji, ale o trochu volneji?
Co konkretne se ve zvuku zmeni, kdyz nebudou co nejkratsi, ale budou mit treba standardni delku 0.5 nebo 0.75 m?
Co konkretne se ve zvuku zmeni, kdyz stineni nebude z folie, ale z vodiveho opletu?
Co konkretne se ve zvuku zmeni, kdyz izolace nebudou puncosky, ale neco jineho?

Abys to pochopil: konstrukci kabelu je hafo a opravdu malokdy (spis nikdy) se z konstrukce pozna vliv kabelu na zvuk konkretniho retezce. Proto se ptam, proc prave k Brystonum prave tebou uvedena kombinace?
To není doporučení k Brystonům, to je všeobecné doporučení ke všem interkonektům. Eliminuje se tím nachytané rušení. Pokud bude i pak stát zvuk za prd, tak je problém v přístrojích.
Podle otázek je vidět, že tomu moc nerozumíš a tak se zase utíkáš ke slovíčkaření, ostatně jako vždy.

Podle toho co tu Hifistan píše, tak mu stejně nejde o nejlepší kabel, ale o kabel, co se mu bude zvukově líbit. Tam mu může poradit jen někdo, kdo ví přesně co se mu líbí a slyšel všechny vyráběné kabely s jeho sestavou.

hifistan
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od hifistan » 02 říj 2015 06:17

Nejlepší kabel - co se týká jeho fyzikálních vlastností je nesmysl . Každému uživateli hifi zařízení a posluchači hudby jde o zvuk , který se mu líbí nejvíc . Kabely renomovaných výrobců nemusí vždy odrážet příslušnou kvalitu v příslušné ceně.
Vesměs jsou předražené - jsou to přeci "jen dráty" a výsledek je vždy pokaždé trochu jiný - při použití v té dané kombinaci s přístroji. Jakékoliv diskuze o fyzikálních vlastnostech kabelů jsou zde naprosto bezpředmětné , opravdu důležitý je pouze výsledek - zvuk a každý z nás vnímá hudbu trochu jinak , nemyslím tím že úplně odlišně , ale jinak a kdyby tomu tak nebylo , vyráběly by se jen ty technicky nejdokonalejší zařízení - v uniformované topologii a konstrukci a různorodost značek a výrobců by byla pryč. Je to stejné jako s jinými fenomény doby - např. automobily..... A ty zákazníku kupuj , vyměňuj a plať :shock:

hifistan
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od hifistan » 02 říj 2015 06:31

To Jarda69 , nechci , aby to tu zase zavánělo nějakým osobním napadáním - ale tvůj výrok , že tomu moc nerozumím mne rozesmál , vystudoval jsem slaboproudou elektrotechniku obor radioelektronická a sdělovací zařízení již před řadou let a od svých 14 let se zabývám hifi a poslechem hudby a v příbuzném technickém oboru již řadu let pracuji. Poslech hudby vnímám jako emoční - nikoliv pouze technokratickou záležitost a je nanejvýš zřejmé , že určité specifické technické parametry , topologie přístrojů a jejich konstrukce mají nemalý význam na podílu charakteru jejich zvuku , ale to není vše , jak je vidět i technicky dokonalé výrobky nejsou až zase tak dokonalé , protože neumí odstranit vliv poslechového prostoru , vliv parametrů napájecí sítě....atd....atd.... a to jsou právě ty věci , které máme každý doma úplně jinak a individuelně. Když k tomu přičteme individuelní a ryze subjektivní vnímání hudby.....a individuelní výběr kombinací nejrůznějších přístrojů hifi vytváří to samo o sobě nekonečnou řadu různých kombinací a proto je tu řada výrobců a výrobků s nejrůznějším zvukem a parametry a stádo hifistů , kteří se za něčím honí....Pokud se honí za tím , aby se výsledek líbil a uspokojil především je samotné - tak to beru , ale přesvědčovat někoho o tom , že právě toto zařízení je nejlepší z těch či oněch důvodů .... :?

Prostě jsem tu chtěl , aby tu někdo napsal...mám zkušenost s těmito kabely.......protože je mám doma ....vyzkoušené na těchto kombinacích.... a líbí se mi to......to je vše.... a udělá to alespoň mlhavý obraz toho , co vlastně doma používáme a s čím máme zkušenosti , co se z toho nepřeberného množství výrobků na trhu zase téměř nepoužívá....prostě jen takový nástin pro další řešení. TŘEBA SI NA ZÁKLADĚ TĚCHTO POZNATKŮ ČLOVĚK NĚCO VYPŮJČÍ A VYZKOUŠÍ A UDĚLÁ SVŮJ NÁZOR... TO JE VŠE.( a to nemá cenu tu rozebírat to nejdůležitější - tj. kvalitu hudebních konzerv- nahrávek na nejrůznějších mediích a v nejrůznějších formátech a ani ryze akustická hudba na živém koncertu není bez vlivu atmosféry a daného prostoru a prostředí....atd.)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 02 říj 2015 06:58

"Ladiť" zostavu 1m XLR káblom (kde symetrické prepojenie by malo byť z princípu výrazne odolnejšie na rušenia, brum..) v cenách blízkych reálnej cene komponentu je dosť mimo.. Vplyv výmeny komponentu (čo doporučujem, ak sa zvuk skutočne mení s výmenou kábla- slepý test?) bude o niekoľko rádov významnejší. Brystony sú všeobecne ostrejšie (= vyššie skreslenia na výškach pri malých výkonoch..), takže asi začať tam, nie hodiť "deku" káblom. ;)

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 02 říj 2015 07:24

mirec 1 píše:..... mne sa v pozicii predzosilnovac , koncak osvedcil kabel Kimber 1121. Skus si ho pozicat od niekoho na vyskusanie :)
Ako píše mirec1 vyskušaj ten KS 1121.Ak to bude stále drsné ,prezentnejšie chyba je niekde inde.Aj další prejovací kábel treba kvalitný.
Zo zdroja zvuku je nutné dať ešte kvalitnejší prepojovací kábel.
Co na začiatku retazca zabrzdíš už dalej nevykuzliš. *taktone* :) kábel Filtracia siete,další prepojovací kábel, reprokábel,sieťové káble,reprosustavy,zdroj zvuku, realita nahrávky,,poistky atd. *2thumbsup*

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 02 říj 2015 07:43

jimmi píše:
mirec 1 píše:..... mne sa v pozicii predzosilnovac , koncak osvedcil kabel Kimber 1121. Skus si ho pozicat od niekoho na vyskusanie :)
Ako píše mirec1 vyskušaj ten KS 1121.Ak to bude stále drsné ,prezentnejšie chyba je niekde inde.Aj další prejovací kábel treba kvalitný.
Zo zdroja zvuku je nutné dať ešte kvalitnejší prepojovací kábel.
Co na začiatku retazca zabrzdíš už dalej nevykuzliš. *taktone* :) kábel Filtracia siete,další prepojovací kábel, reprokábel,sieťové káble,reprosustavy,zdroj zvuku, realita nahrávky,,poistky atd. *2thumbsup*
Pokud ses dostal ke čtení az tady, srandistu Jimmiho ignoruj. Příspěvek nad nim od BVa ma hlavu a patu.

hifistan
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od hifistan » 02 říj 2015 08:02

To BVa - :D Nemyslím si , že bych potřeboval výměnu komponentů , jsem spokojený , vím a mám vyzkoušené že i metr xlr ovlivní zvuk u čehokoliv a značka BRYSTON je na velmi dobré kvalitativní úrovni a hlavně se mi líbí....měnit ji rozhodně nemíním

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 02 říj 2015 08:51

BP25 je silne kompromisný stroj..

Odpovědět