Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
jimmi
Kontaktovat uživatele:

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od jimmi » 02 led 2016 10:56

blesk666 To čo popisuješ je snobizmus.

Ano su taký ludia čo chcu mať drahé hifi prístroje , komponenty, káble a sa ukazovať pred návševou znamimi (frajerkami ) že na to maju a vyťahovať sa čo kolko 10.tisíce € to stálo.( Niekdo drahé autá , domy ukazovať sa verejne atd a další aj mať moc ovladať ludí)

Casť z nich pokupi veci čo sa im páčia vizuálne a aj tie najdrahšie káble chcu ku zostave , ved ked už kupili napr. najdrahšie najvyššie reprosustavy tak nech aj káble maju drahé. A čast nerieši káble lebo su pre nich nepodstatné ani o niakom vplyve na zvuk nevedia , dalšia časť zase sadne na lep predajcovi ktorý z radosťou bude presviedčať že ten najdrahší je najlepší a podobne. Niektorý sa v tom troch vyznaju , iný vobec a to je ten typ pre predajcu aby sa nabalil.
Nakupia podla dizajnu a ceny a potom ked počuju xx násobne lacnejšiu zostavu sa čuduju že im to nehrá.

Ale nie všetci tak funguju. Niekdo dlhodobým vývojom sa prepracuje ku zvuku aký dlho hladal.Je to jeho koníček a poskušal videl , počul a mal doma alebo u známich aj po hifi výstavach študiach .
Niekdo má štastie a dopracuje sa ku tomu rýchlo alebo mu stačí ten aparát čo má ako prvý..druhý..tretí.
Funguje to aj podla penazí aj podla obdobia ako si človek na zvuk zvykol a či je s ním spokojný alebo hladá dalej iný. Všimol som si že to je v takých vlnách ako napr more.Raz kupuješ hladaš ladíš potom predavaš meníš redukuješ alebo rozširuješ a to smerom hore alebo dole a priebežne je aj klud si spokojný.

Teraz su vačšie možnosti na kvalitný zvuk ako bolo napr.25 rokov dozadu. To ani také rušenie vo vzduchu nebolo,prevodníky,zosilnovače,reprosustavy atd.Aj ked elektronkové veci a iné boli už v tej dobe kvalitné a možno niektoré veci aj lepšie hlavne po mechanickej konštrukčnej stranke a aj "elektrické" a iné sučiastky pred 10-30 atd rokmi boli poctivejšie (to vedia konštrukteri,servisaci atd).
Stačí pozrieť tie masívne kovové prístroje , krabice,chladiče , kondenzatory atd. Dnes len plast a blast.

Ani akustika ,filtracia,káble sa tak neriešili lebo ani neboli v povedomí posluchača a ani v ponuke.
Trend udavali komerčné značky a ich Top prístroje a až časom začali vznikať malé a aj drahé značky.A zrazu sa uživili popri tom aj malé a stredne drahé a časom aj tých vzniko moc. Z garažových kusových výrobkov su seriove výrobky.

Nech si každý kupi a skuša čo chce a čo sa mu páči a hlavne toleruje aj slušný názor iných. 8-)

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 02 led 2016 11:24

Jako vždy je po pár příspěvcích vlákno zcela zničeno vzájemnou nenávistí a napadáním antikabelistů a kabelofilů.
Nulová tolerance k cizím názorům.
Nulová informační hodnota vlákna.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 02 led 2016 12:24

Měl jsem napsaný příspěvek, ale raději jsem ho vymazal, aby zase nevyvolal flame. Jsem kabelofil, a nějakou dobu mne to i dobře živilo a díky tomu jsem i procestoval část světa. Nyní už to mám jako koníčka, a těch pár stovek kabelů u klientů mi dá za pravdu, když je to kvalitně zkompletované tak hraje i kabel z dostupné metráže. Ale nikdy bych se neopovážil se navážet do druhé strany, je to přeci jejich osobní názor a jestli-že nevěří jsou to šťastní lidé. Mám mezi nimi hodně kamarádů ( nechci všechny jmenovat, ale např. Boxer -- vážím si ho jaký má přehled o hudbě a jeho sečtělost -- vždy se těším, když zajdeme na kafe na super pokec ).

Musím souhlasit s Renownem o nulové toleranci k cizím názorům, vždyť to je jen forum a nejde o život.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 02 led 2016 13:02

nedano jsem mezi preamp denon a amp denon zkoušel xlr
tara labs vectour 1 - měď kontra
v.d.hull 505 silver - sříbro.
(cca. podobná cenová hladina)

ten test probíhal asi 14 dní. nechal jsem si zapojit něco. nevědouc co. po pár dnech jsem poprosil přepojit na ten zbývající.
po nějakém čase zase zpět. a tak. po 14 dnech jsem se rozhodl pro jedno "zapojení".
více se mi líbil xlr v.d.hull.

pak jsem dělal test ric-pic. kamarád, truhlář, přehazoval kabely. 2 minuty paní netrebko s p. villazónem. po 6 změnách jsem nevědl co poslouchám.
na závěr jsem nechal schválně zapojený tara labs. asi tak za hodinu mi chybělo "něco".
dal jsem zpět vdh a bylo "to" tam.

tento bericht platí pouze pro mé uši a mou sestavu.
osobně bych pro svou sestavu rozhodně upřednostnil xlr nordost valhalla.
to považuji, osobně, za bezkonkurenční xlr propojení. také cenově.
ač je to technicky totální blbost a finančně čiré šílenství, že?
:-)

proto bych doporučil půjčit si 2,3 xlr kabely. z různých cenových hladin. dle možnosti peněženky a smyslu k sestavě.
a během 14 dnů něco vybrat. v klidu a pohodě. jde o pocit.
v hifi asi nelze ušetřit. to by to pak nebyl koníček, ne?

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 02 led 2016 14:43

drfish: Zrovna jsem to chtěl napsat. Zcela jednoznačně převlečený Raptor. S velkým humbukem odešel, že se nebude bavit se spodinou, tak holt musel nastoupit nový nick.

vojtech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vojtech » 02 led 2016 15:26

Nevedel jsem co tam je za kabely, neco mi tam chybelo, bylo to tam... :lol: :lol: daleko vetsi rozdil pri poslechu udela nepatrne pootoceni hlavy, zmena polohy o 10 cm, odhozene spinave kalhotky v koute :D nez vymena kabelu za statisice

boxer

Příspěvek od boxer » 02 led 2016 16:08

Aby to vlákno mělo nějaký happyend, tak se přiznám, že jsem strašnej škrt a kolenovrt a nechce se mi dát za kabel víc než cca 98,75Kč/1bm.
Proto se tak hrozně navážím do těch, co mají kabely nad 100 Kč/1m.

Ale vážně.
Jinak mi je ale zcela jedno, že Jimmi (třeba) je prostě kabelovej fanatik a má v sobě zakódováno, že kabely se dá vše vyřešit a vyladit. Nakupuje a pak se ztrátou prodáva dokola různé kabely. Přitom, kdyby ušlé peníze vrazil do aparátu nebo do akustiky místnosti, polepší si mnohem více. Ale je to jeho cesta.

Jsou mezi námi tací, kteří slyší samo lépe než jiní a pokud slyší velmi dobře výšky, tak mohou jisté rozdíly slyšet. Je zbytečné se bavit o tom, že kabel se kromě délky dá měřit RLC.
Na vzálenosti několika málo desítek cm a ve frekvencích audio se skinefekt nevyskytuje. Rozdíl 6% v rychlosti vedení audiosignálu proti světlu mezi Cu a Ag je asi taky zcela fuck.
Takže pokud je nějaký rozdíl, tak musí logicky být dán odolností proti vyzařování či přijímání rušivých frekvencí, které se mohou do přenášeného akustického signálu dostat.
Pak je zcela na místě si říct, že kabel, který má výborné provedení nejen v metráži, ale i stínění a hlavně perfektní připojení na koncovky a celé to spojení je ošetřeno, aby nekorodovalo či jinak se nezhoršovalo spojení, musí to být dostatečné.
Navíc díky Pytlovi a fór jako hifishock, jsem již viděl dostatek opravdu světových a drahých kabelů, které po otevření vypadaly děsivě. Nebo v lepším případě tam je úplně normální metráž.
Jistě jsou výrobci kabelů, kteří se snaží o různá "jiná" řešení, ale většinou jejich modely jsou zcela mimo mísu pochopení ohledně ceny. Ale pokud někomu udělají radost, proč ne. Jen si ten dotyčný nesmí připustit slepý porovnávací test. Aby ho netrefilo.
Jsou i firmy , které mají skvěle provedené výrobky, nebalí to do nadpřirozených keců,a jen se snaží prodat kvalitně provedený výrobek z kvalitních komponent.Ale moc jich není. I když bych jich pár mohl jmenovat.

Nicméně pokud již uznám rozdíl v dobře provedených kabelech, je ten rozdíl pro mne natolik nevýznamný, že obnos vrazím raději , jak jsem psal výše, do akustiky nebo lepšího komponentu.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 02 led 2016 17:53

Hezky napsané. Teď jenom rozhodnout, jestli se to týká i reprokabelů. To, že by neměly do aparátu zatáhnout nějaký bordel.
Pokud jde o pasivní bedny.

boxer

Příspěvek od boxer » 02 led 2016 18:43

Zcela jednoznačně. Naopak více jak jinde.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 02 led 2016 20:49

Uff, tak fajn.
Jednu dobu jsem si myslel, že jsem tu jedinej blázen, kterej si chce připojit technicky opodstatněné kabely, za rozumnou cenu.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 03 led 2016 07:19

2 boxer
A doplnil by som, že keď je skutočne počuť výmena "normálneho" kábla (a sú objektívne zistiteľné zmeny signálu), tak by som sa zamyslel nad vlastnosťami prístrojov, ktoré ten kábel spája - stabilita (RLC parametre kábla), odolnosť na rušenie..

Lake292
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lake292 » 03 led 2016 08:43

Ja sa zvycajne k takymto temam nevyjadrujem, ale uz mi dlhsiu dobu jedna myslienka vrta hlavou, tak to skusim hodit do placu.

Moje skusenosti s experimentovanim s kablami su tak pol na pol. Vymenu reprokabelu z hornbachu, ktory uz zacal oxidovat, za supru som vnimal velmi pozitivne, ale pri vymene signalovych kabelov z RG62 za supru som nic extra nepostrehol (moze to byt limitovane aj kvalitou komponentov, ktore vlastnim ale to je asi nepodstatne).
Najvacsi wow efekt/zlepsenie sa prejavil po uprave akustiky miestnosti, pripadne experimentovanim s polohou reprakov.

Ale k veci, mna by zaujimalo aky ma vplyv na signalove kabely to, ze ked signal dorazi do pristroja z kvalitneho kablu, tak prejde do cesty na PCB o velkosti vlasu. Viem, ze tieto cesty by mali byt co najkratsie, atd. Ale takmer kazdy pristroj niakych 10-20cm cesty potrebuje.
1) Pouziva sa nejaka specialna PCB, na ktorej to nevadi? Alebo je to klasicka cuprexitova doska?

2) Preco nie su tieto cesty radsej prepojene/posilene prepojkou z kvalitnej medi nejakym audio kablom? Pripadne preco sa nepouzivaju "sirsie" cesty pre signal.

3) Skusal uz niekto napriklad odstranit konektory z pristroja a naletovat signalovy kabel priamo na PCB? Pretoze prechody konektorov tiez mozu ovplyvnit ten zvuk (aj ked som tu uz cital ze aj konektory vedia hrat). Je mi jasne ze je to dost neprakticke riesenie ale napriklad preamp a power amp vacsinou tvori tandem, ktory sa moc nemeni a vratit to do povodneho stavu tiez nieje problem.

Dakujem za pripadne objektivne odpovede.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 03 led 2016 10:01

Lake292 píše:moze to byt limitovane aj kvalitou komponentov, ktore vlastnim ale to je asi nepodstatne
Naopak, to je podstatné. Ale ne čistě ve smyslu dražší = lepší. Ano, lépe rozlišující aparát má potenciál lépe ukázat případné rozdíly ve zvuku čehokoliv, ne jen kabelů. Ale jde i o to, že různý přistroje reagujou / můžou reagovat na tentýž kabel různě, viz BVa výše.
Lake292 píše:Najvacsi wow efekt/zlepsenie sa prejavil po uprave akustiky miestnosti, pripadne experimentovanim s polohou reprakov.
Tak tak. Kabely udělají nuance, řešení akustiky udělá wow rozdíly (mnohdy za zlomek ceny).

boxer

Příspěvek od boxer » 03 led 2016 11:34

BVa

No ono je to asi jednou z těch hlavních "úskalích" ohledně "počúvám zmenu aj slepý". Tedy vylučuji "já si to myslím, protože vím / vidím". :idea:

Pokud jsou přístroje citlivé na připojené kablíky, (tedy řečeno natvrdo, stojí konstrukčně za hovno ,protože je v nich něco špatně), je s ohledem na různá RLC a odezvy připojených komponet asi možné slyšet nějaké rozdíly. Ovšem v takovém případě je to never ending story pro majitele a může "ladit" do konce života.

Ale já předpokládám, že si kupují hifisti vychytané a dobré přístroje.

S ohledem na výše napsané napíši něco, co jsem ještě nikde neřekl.
Byl jsem velmi zklamán " Tajemným hradem v Karpatech" Luďka Šrolla a jeho kabelů, které zcela elimunují ...a jsou... a bla bla......
Myslel jsem si, že se snaží o co nejdokonalejší přístroj a ne že podlehne kabelové masáži.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 03 led 2016 11:54

Luděk Šroll chce asi hlavně vydělat.

Odpovědět