Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od blesk666 »

no podla mna sa v takom Nordost vzdy ked majitel firmy vecer srka nejake dobre pitie musi placat do stehien a ide ho popucit od smiechu a stastia a zaroven nechapat ze sa najdu stale dalsi a dalsi co mu to dobre pitie zaplatia tak stedro:-)
Oblast kablov je neuveritelna velka bublina a podla mna u tych za desiatky tisic Eur dehonestuje hifistov na dve bandy snobi a tupci. (navyssi model sietoveho a repro kabla stoji u nich skoro 30tis Eur- to je priam vtipna suma)

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Ale zase....
Very precise conductor spacing is used to keep capacitance and inductance extremely low. Nordost claims that micro-mono-filament technology increases signal bandwidth, resulting in cables that transmit signals at over 90% the speed of light. They have said, "This is 20 to 25% faster than conventional cables, resulting in a tremendous improvement in musical accuracy and clarity."

boxer

Příspěvek od boxer »

Ježíš, to jsou neskutečný kecy.

toom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toom »

Nedá mi to kucí, a abych přilil voleje do ohně, v našich "snobskejch" kruzích je už téma kabelů uzavřený. Prostě ty exotický s honosnejma značkama za obrovský peníze hrajou líp. Toť naše obsedantní představa, nelze jinak a nejede přes to vlak. Ergo kladívko. Musíte se s tím nějak vyrovnat :)

Teď se řešej konektory. U Ejchmanů a WBT si totiž naši spoludevianti vymysleli, že přesným bodovým kontaktem se signál zbaví přechodovýho balastu, vířivejch proudů, etc. prostě další ALCHYMIE :D a že každej správnej snob musí mít na drátu drahý stříbrný nextgeny nebo bullety, jináč je v hifi mrtvej muž :shock:

A sou mezi náma někerý, co jim skočili na špek a utrácej teď nehorázný prachy za ty konektory. Věřili byste tomu? *hura*

A tady je to černý na bílým:
http://www.tnt-audio.com/accessories/bu ... gen_e.html

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Ale jen si tomu věřte. A taky berte na rakovinu homeopatika.

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

Ale vždyť ten Nordost se dá na ýbeji výhodně koupit i z druhý ruky a pak se platí "jen" za cenu materiálu.U stříbrnejch kabelů vychází metr zhruba na tisíc euro !

Zrovna budu předělávat tyhle stříbrný XLR Nordosty pro jednoho známýho a v igelitce toho mám asi za stodvacet tisíc.Trochu mě děsí představa, že bych to cestou do práce zapoměl ve vlaku :o
kabelguru.cz

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

az na to ze sa velmi rozmohol predaj fejkov. Aj Cinsky fejkeri si chcu omocit pazur v tej chutnej lepkavej kablovej omacke za tisice Eur. hlavne to neni tak narocne na vyrobu ako postavit bedne alebo poriadny zosik a vyvar je suprovy aj pre fejkerov co to predavaju za desatinu ceny na ebay alebo v inzercii ako originaly

Odar

Příspěvek od Odar »

šeďour——> Však to predaj cestou na trhu za 150, 120 dáš majiteľovi bolestné a máš 30 bez roboty :mrgreen:

pulenej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pulenej »

za mě bych si dovolil osobní postoj ukončit větou :

výrobci předražené kabeláže všech zemí ..polibte mi prdel ;)

toom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toom »

Nenechte se balamutit kucí. My snobové nakupujem u oficiálních vydřiduchů. To sou takový ty studia ve vilách s obsluhou nahoře bez, tzn. platba za drát, vč. kuřby i s certifikátem, šnaps inkluzív. A to je vlastně ta přidaná hodnota :D
No a ty fejky sou políčený právě na ty z vás, kerý neudržej pevnej morál na drátech z datártu a selžou při vidině možnosti získat něco drahýho skoro zadáčo.

A to něco pak podrobíte slepýmu/ hluchýmu testu na diy kolovrátkách a zjistíte, že to nehraje ( logicky) a tak to honem běžíte napsat na internety, abychom my snobově viděli, jak jsme úplně vedle. No atak se uzavírá bludný kruh šetřivého hifíka badatele a furt dokola. To je úplná karma lidi, bacha na to, ať to nedáte v příštím životě znova *taktone* :o ;)

pulenej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pulenej »

hele toome nic proti ale po tvejch "moudrech " mi to nedá ..když vidím v tvým podpisu např ten silič tak mi to přesně zapadá do tvýho popisu :
když jeden nevlastní set s dostatečnou rozlišovací schopností .. ;)
pro mě nevěřícího tomáše entry level o ničem ..
mám třeba :
musical fidelity F19
Threshold S/500
a nemám pocit že bych těm zesákům pomohl lepší kabeláží a že by to potřebovali ..takže asi tak ..
já bejt tebou bych si pořídil nejdřív pořádnej zesilovač a pak bych přemejšlel o kabelech ;)

toom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toom »

pulenej: Teď opravdu nevím kam míříš. Ale jako majitel historických přístrojů zřejmě v mém podpisu vidíš nějaké Stereophille Recommended Components- Class A 2013/14/15. No a tyto prostě jakost připojených kabelů odrážejí tak, jak jsem popsal výše. Nemám pocit, že bych to musel nějak dále komentovat. Čistě snobská záležitost, znáš to ;)

PS. Stejně ale, hrát by ti to mohlo i tak. Nebude problém v bednách? Jaký máš bedny?

pulenej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pulenej »

já nemám se zvukem problém ..rozhodně se ho nepotřebuju snažit vylepšovat kabely ;)

rozhodně nemám dvopásmo s basreflexem a kovovou kalotou .. to je další entry level hračka pro malý kluky

to ti píšu jen jako reakci na tvoje poznámky na téma rozlišení aparátu lidí co neslyší rozdíly v kabeláži .. jestli jsi to myslel ironicky ..tak sorry ;)

toom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toom »

pulenej: Hele, normálně stačí napsat na co hraješ. Nemusíš chodit kolem horký kaše :)

pulenej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pulenej »

pokud ti nestačil příklad dvou zesáků vs tvýho co máš v podpisu není se dál o čem bavit ..
když jsi nepochopil na co narážím ... dál investuj do kabeláže .. :roll:

Odpovědět