FOX

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: FOX

Příspěvek od fox »

Po výborných zkušenostech ze studia u Pavla Dioka jsem si přivezl domů výkonový zesilovač Red Wine Audio. Mohu jenom konstatovat, že do mé sestavy perfektně zapadl a zpět už nepůjde.
Zesilovač produkuje krásné hluboké basy, neagresívní výšky a jak by napsal Efičák, pleťové středy. Je sice malý svým vzrůstem, ale velký zvukem.

Obrázek

Je sice nejmenší ze všech, ale je dost silný na to, aby všechny unesl.

Obrázek

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

fox píše:Po výborných zkušenostech ze studia u Pavla Dioka jsem si přivezl domů výkonový zesilovač Red Wine Audio. Mohu jenom konstatovat, že do mé sestavy perfektně zapadl a zpět už nepůjde.
Zesilovač produkuje krásné hluboké basy, neagresívní výšky a jak by napsal Efičák, pleťové středy. Je sice malý svým vzrůstem, ale velký zvukem.
Uška si nejlépe řeknou, co je správně.
Život je krátký na nudné Hi-Fi!
*2thumbsup*

SME ramínko, je prostě solítér.
Libela, bez vodoroviny se gramofon neukáže.
Důležitý je správný antiskating. Ani málo, ani moc.
Mám LP Stereofonie s hladkým pruhem pro kontrolu síly.
Ramínko to pořád táhlo ke spindlu, tak je tam nejsilnější hodnota.
Dle přítlaku mělo stačit zavěšení na střední drážku.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Eficaku, mám podobné zkušeností s antiskatingem. Je také nastavený na maximum. Při testu na desce HI-Fi News hrot vyskakoval z drážky a tlačil se ke středu. Musel jsem závažíčko ještě malinko přitížit. Začátkem záři přijede Rowing na seřízení gramofonu, uvidíme, jestli jsou moje závěry správné.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

K raménku SME jsem sehnal na eBay závaží o hmotnosti 109g a vyměnil jsem to původní 89.gramové, protože vlivem hmotnosti přenosky bylo už moc vysunuté a chybělo kousek a nebylo by ho do čeho zašroubovat. Teď perfektně sedí. Zvuk se sklidnil a přibylo spodních kmitočtů.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

fox píše:Eficaku, mám podobné zkušeností s antiskatingem. Je také nastavený na maximum. Při testu na desce HI-Fi News hrot vyskakoval z drážky a tlačil se ke středu. Musel jsem závažíčko ještě malinko přitížit. Začátkem záři přijede Rowing na seřízení gramofonu, uvidíme, jestli jsou moje závěry správné.
Rowing o analogu ví moc. Poslal bych Rowinga, udělat audit v SEV-u, třeba ta nedbalost, nepřesný Baerwald u Debutu SE.

Obrázek
Obrázek

Foxi, jak se ti pozdává srovnání Ortofon Valencia, versus Denon dl-103?

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

FOX - Měl jsem to také zapůjčeno ještě v době, kdy jsem jako hlavní reprosoustavy používal Reference 3A Veena. Tato kombinace byla naprosto špičková. Má to neskutečnou kontrolu basů. Což člověk ihned slyší. Ty baterie dělají hodně. Takže se ti vůbec nedivím, že zůstane doma. Například poslední zkušenost s Xavian. To jsem opravdu nechápal co tento zesilovač z těch sloupků dostal. Isabellina nebude?

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Pasule, Isabellina nebude. Hraji přes MFA, které se ti u Pavla zdálo "uječené". Já jsem s tuoto kombinací docela spokojen. U mne doma je trochu jiná akustika a používám propojovací kábely Van den Hull, které ostrost trochu potlačují.
Navíc si mohu vyhrát s barvou zvuku. Buď hraji přes MFA a RWA dám naplno, nebo MFA dám naplno- používám ho jako přepínač vstupů a hlasitost řídím regulátorem na RWA. Zvuk se mi zdá, vprvním případě více analytický, vdruhém s trochu elektronkovým nádechem.

Efičáku, Denon Dl-304 /ne 103/ jsem na Gyru nezkoušel, od začátku hraji na Valencii, proto nemohu posoudit rozdíl.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Fox - Moc zajímavé. Rád bych si tvůj systém poslechl. Neznám chrarakter tvých reprosoustav. Takže těžko soudit. Ovšem podle tvých slov se zvuk s isabellinou opět posune jinam. Sony jako transport je dost časté řešení.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Včera odpoledne byl u mne Rowing na návštěvě. Perfektně mi seřídil gramofon a taky mne naučil zacházet s testovací deskou HI-FI NEWS. *hura*
Ještě jednou moc děkuji. *2thumbsup* Martine, jsi jednička!!! *thumbs up*

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

fox píše:Včera odpoledne byl u mne Rowing na návštěvě. Perfektně mi seřídil gramofon a taky mne naučil zacházet s testovací deskou HI-FI NEWS. *hura*
Ještě jednou moc děkuji. *2thumbsup* Martine, jsi jednička!!! *thumbs up*
Rowing? To bude asi rozdíl, před Rowingem a po jeho návštěvě.

Foxi, v čem je nastavovací LP dobré pro běžného uživatele.

Umí News rezonanci ramínka? Kolik má Valencia s SME-3009?
Co znamená amplituda a jak se nastavuje?

Takto stručně ne. *taktone*
Musíme si pomáhat.

Obrázek

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

Tak co Foxi, měl jsi od mé návštěvy už trochu klidu poslechnout si nově nastavené gramo? Slyšíš nějaký rozdíl?
Jinak gramofon je to opravdu nádherný a raménko SME 3009 mu sluší a sedne mu.

Jinak testovací deska HiFi News je super věc. Musím si jednu také pořídit.
Rezonanční frekvence raménka se jak v laterálním tak vertikálním směru pohybuje kolem 13 Hz. Lepší by sice bylo dostat se někde mezi 9-11 Hz,
ale je to pod 15Hz a tak je to také v pohodě. Že je to kousek výše je asi dáno těžší přenoskou a lehčím raménkem, nepočítal jsem to.
Nastavení antiskatingu bylo trochu problematické, u Foxe je zapotřebí poměrně silné, naštěstí má těžší závažíčko než je původní a tak jsem to nakonec pěkně poladili
a dle 2 různých testů je antiskating nyní nastaven naprosto v pořádku.
Jinak mé oblíbené phono Dynavector P-75 MkII, které Fox má si s Ortofon Valencií u něj docela dobře rozumnělo efičáku. Asi by jsi byl překvapen. Namátkou z poslouchaných:
Louis Armstrong
Jean Luc Ponty
Crosby, Stills, Nash & Young
zněli parádně *thumbs up*

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Díky Rowingu.
Já mám na Kuzmě 10 Hz.
Je fajn, že na SME-3009 stačí nastavit přesně přesah.
Baerwald je daný otvory na šroubky přenosky.
Dynavector nastaven na 100 Ohm a dobré? To mě těší.

Rowingu, zkoumali jsi amplitudu?
Nevím, co to je, rád bych, kdybys to osvětlil.

Fox si poslouchá, ten se má.

Obrázek

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Měl jsem trochu času na poslech. Gramofon opravdu hraje parádně. Je zajímavé, že posunutí raménka o jeden milimetr, vykouzlilo takovou změnu ve zvuku. Zítra bude více času, tak to pořádně otestuji.
Dynavector nastaven v modu enhancer.

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN »

Já jsem měl Tannoy Sensys DC2, které měly také supertweeter a zkoušel jsem jej zakrýt a bylo to horší. Zhoršila se vzdušnost výšek a pocit zobrazení prostoru. Jsou to nuance, ale v hifi důležité.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

pipis píše:Ahoj Foxi,

zkoušel jsi poslouchat své Tannoy s a bez přídavných supertweetrů? Slyšíš, nebo lépe cítíš nějaký rozdíl při poslechu?
Věřím v přínos supertweetrů, proto mě zajímá přímá praktická zkušenost. Díky.
Ještě ne. Když bedny došly, měl jsem supertweetry doma, takže jsem je hned namontoval. Přes víkend to můžu vyzkoušet.

Odpovědět