ivanb_cko

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Zdeny
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od Zdeny »

Citace:

A jak to vymyslet finančně...pokukuji po koncových zesilovačích. Ideálně Bryston 7B SST, Electrocompaniet AW 180 nebo Bryston 4B SST a dalších.

Můýeš-li, zařaď do výběru Bryston 14B-SST. Proti 1B-SST je zvukově daleko lepší ve všech směrech. 7B-SST jsou monobloky jako 14B-SST, takže ani s jedním se nespleteš. Kdyby nebyly 7, tak to samé je 14 v jedné škatuli. Když jsem přešel po X letech ze 4B-SST na 14B-SST , nestačil jsem se divit.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od Jiri »

ivanb_cko:
Pokud mohu poradit ze své zkušenosti tak mi nepřijde moc přínosné kupovat monobloky k AP Scorpio. Ty AP Scorpio (měl je kamarád) jsem u sebe na sestavě před lety porovnával s tehdy mýma AP VIRGO III. a o Scorpio si myslím, že se zrovna moc nepovedly (VIRGO jsou jasně lepší).

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

to Jiri: je fakt, že bych si dokázal představit na Scoprio trochu "říznější" výšky, ale na druhou stranu mě nijak neunavují a monimálně porzatím baví. Proč ale konkrétně si myslíš, že monobloky nebudou moc přínosné?

to Zdeny: Bryston věřím že budou skvělé - zkušenost byť jen s integráčem B100 SST byla výborná! Škoda dle mě nepovedeného phono boardu... Ale jak jsem psal, Bryston je určitě v hledáčku a jako konce vůbec nepochybuji o jejich kvalitě.

to sonofstars: USB kabel jak jsem psal - ten chci poladit a jsem zvědavý co se stane.. Jinak digitální větev už bych dál řešil jenom proto, abych vyřadil z cesty současný počítač, který je zároveň pracovní, takže se to často kříží. Jaké máte tipy řešení? Nějaký streamer nebo?

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od sonofstars »

Výměnu USB kabelu asi zaznamenáš. Oproti základní šňůře by to mohlo (osobně bych řekl mělo) přinést u tvé aparatury posun. Na digitální větev je tu více vláken. Někdo preferuje vlastní řešení, někdo si nechá postavit tzv. na klíč a někdo koupí hotový NUC (já).

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

USB kabel objednán, tak jsem zvědav na ne/změnu a pedevším na dobrý pocit ;) Objednal jsem nakonec Oyaide NEO d+ USB 2.0 Class S - dvojité stínění (jedno zvlášť pro datovou vs napájecí část + druhé pro kompletní kabel) a kvatliní materiály + osvědčená značka snad budou zárukou kvalitního přenosu. I v délce 3m, takže budu moci z kompiku i dál pracovat při poslechu hudby.

NUC nebo streamer nechám prozatím u ledu - z tohoto segmentu hifi mám pocit, že sám neví jak se definovat...

Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od Petanek »

Velmi doporučuji k Luxmanovi Aurender N100. Společně to byl velmi dobrý zvuk. Výrazně lepší než z PC...hladkost, plynulost a klidu v reprodukci. Spousta DAC hraje detailněji, ale DA-06 je za ty peníze skutečně dobrá koupě. Lepší DAC byl v podobné ceně snad jen Meitner MA-1.

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

ten Aurender se mi docela líbí. A ty verze s vnitřní pamětí se mi dokonce moooc libí a určitě je to budoucnost mě digitální větve, ale zatím mě víc zajímá poladit ještě analog výměnou gramce, instalace druhého raménka atd.

Ale zpět k digitálu - přišel mi nový USB kabel, zmiňovaný Oyaide NEO d+ USB 2.0 Class S a samozřejmě jej hraju. Rozdíl ve zvuku si moc nějak neuvědomuju, ale to bude hlavně tím, že nemám v oblibě "testovaní" kabelů, abych zjistil..? Přijde mi teď zvuk čistší a pohodovější, ale jestli je to kabelem nebo prostě tím, že jsem většnu měsíce strávil nemocný doma a měl spoustu času na poslech a prostě si víc na zvuk zvykl nevím. Ale mám ze sestavy celkvoě radost! Vlastně jediný k tomu novému USB kabelu můžu říct, že je to masivní plochý kabel, který je skvěle zpracovaný, a se kterým se díky masivnosti a především plochému designu docela nepohodlně manipuluje...

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: ivanb_cko

Příspěvek od zabiny007 »

Píšeš o výměně gramce a druhém raménku - rozepíšeš se prosím víc, kam máš namířeno? Teď máš pořád Luxman + Nottingham?

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

jj, stále mám Luxmana s Nottingham Analogue raménkem a technicky si nemám nač momentálně stěžovat. Já mířím ke dvouraménkovému gramofonu proto, že se mi doma sešlo několikero ramének (s Nottingham také Kuzma, Pro-Ject, stará Tesla..) a rád bych je provozoval, resp. postupem času vyzkoušel + zkoušel další (Eminent Technology, SAEC, Audio Technica a mnoho mnoho dalších). A k tomu se dvouraménkový gramofon hodí ze 2 důvodů (z mého pohledu):
1) v mezičase výměny jednoho raménka za druhé mi furt bude jedno raménko hrát a nebudu mít "prostoj" mezi výměnou /nastavením /řešením potíží s výměnou (např. velikost montážního otvoru ad.)
2) na současnou PD-441 nelze namontovat 12" rameno, které momentálně také vlastním.

Já tedy nemířím s gramofony do sfér jako Ty (VPI, Michell apod.), ale chci se držet vintage kousků jako je třeba Technics SP10 mk2 a mk3. U těch je zase potřeba počítat se stavbou základny... Každopádně v současné době chci prodat PD-441, mít tak finanční základ a nešahat do současných financí. Navíc s větším gramofonem mi vznikne velký problém u hifi stolku - stávající nestačí velikostně a nové jsou opět další finance. A nakonec je tu taky výběr předzesilovače... Musím být trpělivý a zase trochu našetřit. Ale je to těžké být trpělivý.

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

tak jsem šel trpělivosti naproti a ke stávající práci se zaměstnal dalším skvělým pracovním projektem a Luxman PD-444 by měl být na cestě ke mě! Bude hodně práce se začleněním do celého řetězce, ale teším se.. :)

Pro začátek je plán s rameny Nottingham Analogue Ace Space 9" a Pro-Ject 12CC EVO a pak laborování s přenoskami Sumiko Blue Point Special a VDH MC-10.
Přílohy
LUXMAN-PD444-NP1-extra-big-11834-084.jpg

Uživatelský avatar
Mike_Czech
Příspěvky: 361
Registrován: 09 říj 2017 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od Mike_Czech »

Krásný kousek, blahopřeji ke koupi. Luxman dělá prostě krásné stroje *palec* .
Jsem zvědavý na rozdíl oproti 441. Dej pak vědět, jak hraje.

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: ivanb_cko

Příspěvek od zabiny007 »

Vypadá parádně. *palec*
Když jsem koukal na nějaké informace na netu, tak by to měl být v podstatě identický model toho, co prodáváš, jen pro dvě ramena. Ale proto jsi jej nejspíš chtěl, ne?

Pak mne zaujala fotka jednoho tvého "kolegy". Slušná sbírka :lol:

Obrázek


Tato verze s vyšším tělem - nevíš, zda je to DYI úprava nebo nějaký odvozený model? Vypadá dost exklusivně a luxusně. *palec*

Obrázek

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

Jo, fotka co jsem vkládal je prozatím jenom ilustrativni - můj kus teď někde cestuje...

Jak píš Saša - je to vlastně tejný stroj jako 441, ale s protaženou základnou s druhou "kolejnicí" pro montáž druhého ramene. Neoekávám nějakou změnu ve zvuku - ta nastane především rozdílnou délkou ramen, přenoskami a navíc phono-preampy. Jedno phono e integrované do současného zesilvoače a druhé bude externí.

Fotka s PD-444 s vyšší základnou je dle mě DIY úprava. Krásná to každopádně...

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

úprava převodního trafa 230V/100V formou nového hliníkového šasi se 2 výstupy + nový kabel k DACu je zapojena, tak opět hraji digitál. Trafo je prozatím 150W - na DAC a gramo bohatě stačí, ale do budoucna plánuji cca 1500W převodní trafo 230V/120V/100V pro připojení JAP i US strojů, což velikost šasi dovoluje včetně doplnění dalších 2 výstupů, takže by byli 2 pro JAPonské stroje a 2 pro US stroje. Myslím, že pak bude v tomto směru hotovo...
Přílohy
IMG_0843.JPG
IMG_0842.JPG

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

Tak jsem se utrhl a v programu vymyslel odvoz "nového" gramofonu ke kontrole a případné opravě, abych před jeho zapojením měl jistotu 100% funkce (a následně se mohl v klidu věnovat prodeji předchozího PD 441 - což se zdá budu muset realizovat přes ebay, když to vypadá, že to nikoho nezajímá..) Přemýšlím jestli nejít do vintage gramo předzesu Sony HA 55 nebo řešit modernější stroj...ale který, že??! No a taky jsem odvezl lampový zesilovač od Františka Hlavy spolu s DACem z Hornstudia s lampovým bufferem ke konečné vestavbě do nových finálních šasí, které dosud neměli, a která si zaslouží. I když mám tyhle stroje jenom v kanceláři. Strašně se na oboje těším!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: zdenek57 a 1 host