ivanb_cko

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

Jelikož teď pracovně furt někde "lítám", tak hodně poslouchám hudbu a především mluvené slovo z telefonu. A tak jsem částečně z legrace a částečně z vlastní potřeby jsem pořídil z Číny špunty na poslech o kousek kvalitněji. A tak jsem koukal co by se pro začátek dalo pořídit a narzail jsem na tyto čínské KZ ZS6 - 4 měniče v každém sluchátku, vyměnitelný kabel a naprosto bezkonkurenční cena asi 800,- včetně dopravy! Samozřejmě těžko srovnávat, když doteď jsem používal pouze standardní Apple pecky, ale toto na první poslech pár minut bylo...WOW!

www.head-fi.org/showcase/kz-zs6.22686/reviews

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

dnes jsem je vzal na cestu do práce...jsem zvědav jak se zvuk změní po rozehrání.
Přílohy
20170918170129_96640.jpg
20170918170129_42081.jpg

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od koudy42 »

ZS5 žádný zázrak, nechal jsem si je na sport, jinak to nemá se slušným poslechem a nechápu srovnávání s násobně dražší konkurencí ... tak snad máš jiné uši než já :).

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

co jsem četl, tak ZS6 by měli být o kus dál proti "5-kám", na druhou stranu, ja špunty nikdy pořádně neměl a v teď - vlastně v první chvíli - jsem orpavdu překvapen, jakou mají výkonostní rezervu a rozsah! Kvalitu uvidíme dál v budoucnu... Faktem je, že proti Apple špuntům, které jsem měl doteď je to posun neskutečný a taky je faktem cena, která je myslím bezkonkurenční :)

Škoda, že nemám teď žádný sluchátkový zesilovač - DACy, které mám nemají sluchátkový výstup - aby se dalo lépe hodnotit s vědomím kvatliního řetězce před sluchátky.


Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

Celým koníčkem kolem hifi se táhne jakýsi červík, který hlodá nám v hlavách a nutí nás si s mašinkami různě hrát. U někoho se to projevuje výměnami strojů za dražší modely a značky, jiný zase testuje jak může různé kombinace zapojení, propojení, akustiku... Další zase vylepšováním stávajících strojů více či méně profesionální cestou anebo si hifi rovnou staví svépomocí...
Já se loni dostal na úroveň sestavy, se kterou jsem maximálně spokojený a sestava hraje dle mě skvěle a i s vědomím, že by se dalo (a asi i mělo) trochu pohrát s akustikou. Jednu věc přeci jenom posunuju a to změnou gramofonu, ale o tom jsem se zmiňoval již dříve - gramo je v současnosti na ozdravné kůře. A tak jsem se dostal k restům z minulosti, čímž se dostalo na řadu řešení designu zesilovače a DACu, které mám momentálně v kanceláři (ve které teď téměř nejsem díky práci na vyjímečném projektu s vlastní kanceláří) Lampový zesilovač a DAC s lampovým bufferem, oboje víceméně stavěné na zakázku Františkem Hlavou, resp. Hornstudiem z Kroměříže. Oboje bylo v jakési pracovní verzi - viz foto níže a již potřebovali dát do finálního designu. Oboje jsem odvezl na Vysočinu za Kudlibabkou, člověkem k tomuto myslím nejpovolanějším. Domluvili jsme se i na úpravě systému tak, že zesilovač se stane pouze koncovým stereo blokem a DAC se doplní přepínačem vstupů tak, že bude mít 2 analogové RCA vstupy + DAC (USB, optika a koax) a regulací hlasitosti výstupu tohoto "předzesilovače".
DIY tube amp FHlava & DAC Horn Studio w Musical Fidelity X-10D buffer clone.jpg

A když už jsem u tohoto ladění restů, tak jsem si vzpoměl na šasi gramofonu Pro-Ject Debut III, které mi leží roky ve skříni a rozhodl se dát jej konečně do kupy. Doufám, že s šasi samotným mi pomůže www.hifivintage.cz včetně řešení montážní vzdálenosti raménka, které je v zákaldu nepoužitelné, protože chci použít raménko lepší (pokud tedy nebudu řešit možnosti použití více druhů ramének = řešení univerzálního armboardu, tak nejspíš P-J 9CC EVO) Ložisko se subtalířem zcela nové už mám doma od Acoustand a tak mi chybí v reálu jenom talíř. Tady je otázka jaké použít - jestli od Pro-Jectu akrylátové, nebo nějakou garážovku taky v akrylátu nebo..? Nějaký tip???
Pro-Ject Debut III chassis.jpg

No a zas mám s hifi koníčkem o zábavu postaráno aspoň na dalšího půl roku ;)

valderon
Příspěvky: 317
Registrován: 16 lis 2008 09:13
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od valderon »

Super, držím palce a přeji vše nejlepší k dotažení do tvého vysněného konce. Podobnou cestou (diy lampy) jsem taky prošel a mám jen ty nejlepší vzpomínky. Nebýt tech.problemu po x letech hraní, možná jsem na tom zůstal do dnes 😊.

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od koudy42 »

Lampajzny kam oko pohledné, už to jen hodit do slušiveho hávu ;). Držím palce při dokončení finální podoby.

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

v pondělí si jedu pro PD-444 a rovnou předám 441 (velké díky tomuto gramci za tolik let bezchybné služby!) Těším se na nasazení opět Nottingham Analogue raménka a k němu přidám Pro-Ject 12cc EVO. Přenosky Sumiko Blue Point Special a van den Hul MC10 na Pro-Ject, k čemuž je teď otázka jaku phono preamp?

Co takhle tipy na externí phono? Současný zesilovač má jenom jeden vstup na gramofon... Hledám něco zajímavého. Rozpočtově dle situace, nálady a víry, což znamená 5-30k Netradičním kouskům se vůbec nevyhýbám, spíš naopak, každopádně musí fungovat i design!

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

letošní léto mě asi "trochu hráblo", protože jsem při brouzdání a pravidelné kontrole ebay ad. narazil postupně na 2 výhodné nabídky ramének, které se mi moc líbí a dlouho je chtěl...a tak jsem je koupil! Můj plán na osazení PD-444 stávajícím 9" Nottingham Analogue, ke které jsem chtěl doplnit Pro-Ject 12cc EVO se trochu nabourává a asi to postupem času budou spíš ta nová 2. Tangenciální Eminent Technology Tonearm 2 a k ni Dynavector DV 505! Co já budu se s těmi nepoužívanými raménky dělat??!

Má někdo s těmito rameny zkušenost?

Eminent Technology Tonearm 2
Eminent Technology Tonearm 2.jpg
Dynavector DV 505
Dynavector-DV-505_01.png

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: ivanb_cko

Příspěvek od zabiny007 »

*palec* DV505 super! Blahopřeji.
Je to jedno z ramínek, po kterých občas na bazarech koukám, protože by mne zajímalo. Fascinuje mne to zpracování, které vedle všech ramínek z karbonu či 3D tiskáren působí jak poctivá strojničina. :lol:

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

konečně jsem se dokopal k úpravě armboardu pro montáž Dynavector ramínka! Phono-pre, kabeláž a i druhá přenoska Kiseki se už nemůžou dočkat na první svezení :D

No a taky už je hotova úprava zesilovače a DAC/preampu do kanceláře. Ještě se teda vyskytla malá technmická chybka k dořešení, ale poslech v kanceláři se už blížííí ;)
IMG_2435.jpg

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

po čase se zase hraje :D

Neobejde se to bez řešení problému :/ a taky vychytávání mušek, ale co už - těšit mě může, že tam kde jsem problém opravdu čekal není..
IMG_3156.jpeg

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: BVa, komar, mumu, sekal a 5 hostů